На море в Турция - тема 44

  • 157 658
  • 787
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 11
Здравейте, сигурно сте писали много за  хотел ADAKULE ALKOCLAR 5*, рових, рових, но все стари мнения. Ако не е проблем, може ли някой, който е ходил скоро в хотела да сподели пак с какви впечатления е останал, тъй като за сега съм се спряла на него.
И ако може да каже как е плажната ивица , може ли там да се къпем и печем, защото малкия не му понасят много басейните на кожата? Благодаря  bouquet

# 196
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Адакуле няма плаж, има една платформичка, хотелът е на една скала. Според мен е крайно неподходящ за деца, вижте снимки в нета. Мен ме хваща клаустрофобията само като го гледам.

# 197
  • Мнения: 11
Адакуле няма плаж, има една платформичка, хотелът е на една скала. Според мен е крайно неподходящ за деца, вижте снимки в нета. Мен ме хваща клаустрофобията само като го гледам.

Благодаря, че ми каза за плажа. Много си права, че е неподходящ хотела като цяло.  #Crazy #Crazy #CrazyОфф, от толкова много хотели ми гръмна главата кой да избера. Препоръчайте ми моля ви няколко, на който сте били и сте доволни като цяло, но да са до плажа и с пясъчна ивица 4 или 5 звезди. Благодаря

# 198
  • Мнения: 7 605
Препоръчайте ми моля ви няколко, на който сте били и сте доволни като цяло, но да са до плажа и с пясъчна ивица 4 или 5 звезди. Благодаря

Питаш много общо. Най-добре виж кои хотели ви устройват като цена и разстояние и питай конкретно за тях - ще помогнем да избереш най-доброто от тях.  Peace

# 199
  • До морето
  • Мнения: 7 065
Айде тогава аз да питам конкретно - триумя се между Spice hotel в Белек, Роял Тадж Махал и Клуб Мега Сарай в Сиде. Кой ще ми препоръчате?

# 200
  • Мнения: 11
да, не се усетих, че не съм писала за къде
кушадъса или дидим, от там някои само и се хвърлям, пък квото такова Rolling Eyes

# 201
  • Мнения: 11
Тоя хотел Батихан, много ме привлича, той става ли и някой друг подобен да предложите

# 202
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Айде тогава аз да питам конкретно - триумя се между Spice hotel в Белек, Роял Тадж Махал и Клуб Мега Сарай в Сиде. Кой ще ми препоръчате?

Тажд Махал,много интересен хотел е,а и според мен надскача другите два Peace

# 203
  • До морето
  • Мнения: 7 065
Айде тогава аз да питам конкретно - триумя се между Spice hotel в Белек, Роял Тадж Махал и Клуб Мега Сарай в Сиде. Кой ще ми препоръчате?

Тажд Махал,много интересен хотел е,а и според мен надскача другите два Peace
Благодаря

# 204
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Айде тогава аз да питам конкретно - триумя се между Spice hotel в Белек, Роял Тадж Махал и Клуб Мега Сарай в Сиде. Кой ще ми препоръчате?

Тажд Махал,много интересен хотел е,а и според мен надскача другите два Peace
Тадж Махал с едно на ум

# 205
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Айде тогава аз да питам конкретно - триумя се между Spice hotel в Белек, Роял Тадж Махал и Клуб Мега Сарай в Сиде. Кой ще ми препоръчате?

Тажд Махал,много интересен хотел е,а и според мен надскача другите два Peace
Благодаря




Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 206
  • Мнения: 1 239
Да си напиша и аз обещания рапорт. Тъкмо гледам няма тазгодишен коментар за Паша Бийч Хотел, Мармарис на първа страница. Ще се постарая да съм подробна като за там, ако ми одобрите "обзора" да го заковете Laughing

Тръгнахме на 3.06, 18ч с автобус на Дорис. Автобуса закъсня с 30 мин, пристигаше от Габрово. Иначе беше голям, удобен, въодушевих се. Трябвало да минем през Сливен и там да се качим на различни автобуси според курорта. Е там ни се падна по-кофти с обикновени и по-тесни седалки. Много кофти тръпка. Как да е продължихме с нашия автобус към Ямбол за други туристи, ей това обикаляне по градове е дразнещо. Вечерта минахме бързо и успешно границата през Лесово, на турската граница вадихме багаж да мине рентген. После на ферибота на Лапсеки, уцелихме точно момента на товарене, та и там мина бързо. Нямахме проблеми с усещанията, много приятно е на палубата - гледаш към азиатския бряг. От гадовете по пътя по запомнящ се е Измир. Приближихме курортите за нашия автобус. При разпределението в Сливен да вметна 1 автобус имаше само за Дидим. В нашия бяхме сборна група. Първо спряхме в Айвалък. Голямо обикаляне, не знаеха явно къде е хотела. Едва намериха в храстите табела указваща хотела, но изгубихме време в обикаляне и връщане, изнервящо...Продължихме към Кушадасъ и Бодрум, но май не влизахме в градовете, а на конкретни места се чакахме с трансферни автобуси до съответните хотели. И останахме последните хора за Мармарис и Ичмелер.


Скрит текст:
Настаняване в хотела: Пристихме 12,30ч, веднага ни сложиха гривни, карта за стаята, качихме се да оставим багажа и отидохме в ресторанта. Като за първи момент и бързане избрахме това онова и седнахме. Чак на вечеря разбрахме, че от ресторанта се минава отворен бюфет и голяяяяма тераса с изглед към морето.

Храна: Разнообразна. Общо взето за нашия вкус беше идеално. Комбинирах си различни свежи салати - чушки,маруля, моркови, краставици, царевица. Имаше и тип млечна, руска, бобена, разни от булгур и комбинирани. 5-6 вида маслини. Сирена и кашкавали много добри. На открития бюфет приготвят пред теб яйца - на очи, бъркани и на омлет с различен пълнеж. Имаше по 2 вида риби печени на всеки обяд/вечеря + приготвена на пара + рибни крокети. Калмари, октоподи не видях. Стандартни пържени/готвени  картофи, крокети, лучени кръгчета, гювеч, месо за дюнер - агнешко и пилешко,страхотен карфиол със сметана и кашкавал,  кюфтета, пилешки пържоли, лук с шафран Heart Eyes , пиде, пица, пърленки. Тантуни и кешкек - уникално вкусни ми бяха. Подправки известни и неизвестни в бурканчета за лична употреба всеки да си сложи. Възползвах се тъй като познавам и ползвам шафрана. Десерти - баклавички имаше 2-3пъти, вкусни кремчета, плодови торти, разни пържени десертчета, шоколадови топчета, череши, диня, кайсии, нектарини. Поне това помня. Закуската може да си препечеш филийки, има всякакви конфитюри, шоколад, филирани плодове, овкусени кисели млека, тестени закуски със всякакви пълнежи, кексове. Гледах тия чужденци как ядат сутрин яйца на очи с наденички и задушени гъби. Е било много вкусно Laughing За съжаление само една вечер опитах среднощната им супа - избрах сватбена - много вкусна. Предлагат и кротони, настърган кашкавал и лимон.

Удобства: Бяхме на втория етаж, понякога ползвахме стълбите, понякога асансьора. Има 2 в нашия Б блок. Стаята - добра според мен, спалня + единично легло. Два единични гардероба, голямо бюро с голямо огледало и стол, тв. Изглед към главната улица и планините. Хареса ни тъй като спокойно си седяхме там и е тихо. От другата страна -  към басейна и морето, сигурно им е пречела анимацията, все нещо имаше аху иху. Банята е с параван и душ. Като цяло банята имаше някакъв лек мирис от канализацията. Интернета в стаята се плаща - 2 евро на ден. Аз ползвах безплатния във фоайето. Но хващах и в Лоби бара, на първите маси в ресторанта и почти на цялата територия на басейна. Достатъчно, все пак сме на почивка. Преди обяд бяхме на големия басейн, след обяд почивахме - много пече и жега, късните часове бяхме на морето. Чиста вода, има метър с камъни, но като се преплуват пак става пясък с камъчета какъвто е и целия плаж. Има шезлонги и чадъри.

Почистване: Средна работа. Първите два дни минаваха, после 2 дни никой, явно не стигаха до нашата стая, когато ни няма. Бях чела тук, че може да кажеш на камериерките, че искаш да обърнат внимание на стаята ти. Любезно ги помолих, бакшиш не сме давали, свършиха си работата. Е и повече не минаха.

Анимация: Не е нещо завладяващо, провежда се на големия басейн. Участвах във водна гимнастика веднъж с едни шведки, стана забавно. Накрая изненадващо една бг чалга изтанцувахме. На вечерните представления имаше детска дискотека, фокуси, народни танци и огнено шоу. Към водните игри бих добавила, че има 1 пързалка и 2 детски отделения.

Алкохол и напитки: Пих основно бяло/червено вино и бира - доволна съм. Уискито нещо слабо, има местни ракия и други алкохоли. Коктейли - някои са ок. Кафето от машина е добро еспресо, има и капучино, чайове разнообразни. Един диспенсер за горещо прясно мляко и 1 за 3 вика сок, но ми бяха много подсладени.

Екскурзии. Намерихме Били, заплатихме 130 лири за двама ни до Далян - Каунос, корабния вариант. Настина прекрасна екскурзия, плажа на костенурките е приказен. Снимах се с един папагал Ара, без "такса", намерих поне 1 лира в джоба да дам. Уникално чувство с толкова голям и тежък папагал на рамото! Продължихме с малки лодки по Далян, после се омазахме до уши в калните бани. Направиха ни снимки, скъпичко излизат 10 снимки на диск, ама с пазарене моя мъж ги свали до 30лири. На лодките пак ни направиха снимка, която ни предложиха като в рамка с местни пейзажи, но отказахме. Предложиха и сок от нар - хареса ни. Предупреждавам срока му е един ден на стайна температура. Задължително се облечете с бански, но и вземете тениска, шапка, цял ден се ходи само по слънце.

Взехме си колела под наем, горе долу срещу хотела на главната улица. За час - 5 лири, ама се уговорихме 5ч - 10 лири. Карахме по крайбрежната до Ичмелер. Красота, много красота!! Heart Eyes

С долмуш ходихме вечерта до центъра, след 21ч започва програмата на фонтаните. Пак светлини, много фонтани, красота!

През деня посетихме и крепостта до пристанището. Входа е 8 лири, работи до 18ч. Има няколко зали с изложени бижута, сечива, керамични фигури от различните векове. Статуи, колони и градина.Катерихме се по всички краища на крепостта - открива се страхотна гледка към града и морето. Разгледахме и закрития пазар, не е кой знае какво, е хващат окото многото златарски магазини Crazy .
До хотела има магазин за локуми и взехме домашно правен, както и шишета сос от нар и много магнити. В ресторанта опитах соса за 1 път и ме впечатли. В крайна сметка получихме 1 сос и магнит подарък. Автобусът ни за България дойде в 12.30ч последния ден, аз се възползвах до последно от плаж и обяд. Гривните не ни ги пипнаха и така може да си уплътниш времето докато те вземат, само свалихме в 10ч багажа в специално отделение във фоайето. Пак голямо лашкане на прибиране, но като за първи път сме много доволни. Останахме с надеждата пак да дойдем в Турция, но може би със самолет или нещо комбинирано. newsm44

Последна редакция: вт, 14 юни 2016, 22:29 от *Шоколадче*

# 207
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Айде тогава аз да питам конкретно - триумя се между Spice hotel в Белек, Роял Тадж Махал и Клуб Мега Сарай в Сиде. Кой ще ми препоръчате?

Тажд Махал,много интересен хотел е,а и според мен надскача другите два Peace
Тадж Махал с едно на ум

Заради Аквапарка ли??
А другите с две на ум.

# 208
  • Мнения: 2 039
да, не се усетих, че не съм писала за къде
кушадъса или дидим, от там някои само и се хвърлям, пък квото такова Rolling Eyes
В Дидим препоръчвам Веноса-прекрасен плаж,чист хотел,всички стаи гледат към морето,добра храна и обслужване.

# 209
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мои близки, на които вярвам за обективно мнение, са в момента във Venosa Beach Resort&Spa, Дидим.
Много са доволни от всичко.
За любителите на баклавата - всеки ден има и на обяд, и на вечеря, поне 7-8 вида.
 

Общи условия

Активация на акаунт