На море в Турция - тема 44

  • 157 656
  • 787
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 124
Тази тема ми помогна много,така,че съм длъжна да се отчета.Във вторник се прибрахме от Мармарис.Бяхме в Ичмелер,Марти ризорт.Пътувахме със самолет до Бодрум.Оттам с нови автобусчета с климатик,изключително чисти ни транспортираха до хотелите.
Нямаме абсолютно никакви забележки.Сигурно има значение ,че няма руснаци,така ни обгрижваха,че се чувстваш най-специалния гост.В нашия хотел бяхме само 2 български семейства.От екскурзиите посетихме само Далян,закупихме я от Посейдон,но всичко беше супер и много сигурно.Честно казано не ни се тръгваше.Бяхме със седем нощувки.Ако имате въпроси с радост ще ви помогна:)
Само да допълня ,че имаше затворени 4 звездни хотели и настаниха семейства в 5 звезни,някакъв Бей беше хотела.Не сме давали бакшиш на рецепция.Настаниха ни в тихи ,сенчести просторни стаи,климатик пускахме вечер докато сме навън.

# 316
  • Мнения: 711
Цитат на: Viliianka link=topic=925
333.msg33321067#msg33321067 date=1466662974
Само да кажа нещо от личен опит. Това което резервираме, няма нищо общо с това, което ни настаняват, освен ако не си си платил за някаква супер, хипер луксозна стая. Случвало се е да ни настаняват в апартамент на най-горния етаж с гледка към морето, а да съм си платила икономична или стандартна стая. Всичко зависи от това, какво има свободно, дали може да изчакате за настаняването и  какво, по точно колко, ще сложите в паспортите при настаняване за по добра стая  Laughing

Извинявам се, но написаното от вас е малко заблуждаващо. Ако хотелът реши да ви настани в стая, по-висока категория от резервираната от вас, това е жест от тяхна страна  - супер. Може да се случи, но най-вероятно - не.


И аз се извинявам, че не се изразих правилно.  В личния ми опит, който е вече 4 лета в различни хотели в Турция, винаги са ни слагали в по хубава стая от първоначалната. Пък наречете го късмет, ако искате Simple Smile

# 317
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Галактик е права,може да имате късмет с по-хубава стая,но предполагам е защото в момента не са имали друга свободна.
Никога,ама никога не съм давала пари на рецепция и винаги съм получавала стаята за която съм платила.

Единичен случай е,когато платих за стандартна стая в Делфин Империал,а прекарах прекрасни моменти в корпус Лагуна,но това е само и единствено,заради моята агентка,благодаря ти,Пете  Hug

Който разбира ще му стане ясно разликата в стаята и цената Peace

# 318
  • София
  • Мнения: 281
Може ли мнение за следните хотели:Cristal Family Resort&SPA - Белек
Cristal Waterworld  Resort&SPA - Белек
Kimeros Park Holiday Village - Кемер
Lyra Resort Hotel - Сиде
Търся пясъчен плаж, прилична храна и забавления за 10г и 13г. деца
Приемам и други предложения.

# 319
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Здравейте,не съм чела много а и нямам много време готвя се за държавен изпит.
Та накратко ,до сега не сме ходили никога в Турция искаме да отидем септември ,но цените ми се струват доста високи поне за хотелите който гледах.Наши приятели вече 4 пъти ходят в Мармарис и много го хвалят.Колебая се между Мармарис и Кушадасъ ,но ми казаха да следя оферти за ласт минит ,но не знам къде ,какво хотели да гледам и изобщо как да избера .Бюджета ни е 1000 лв за 2-ма поне за 5-7 нощувки .Моля за съвети ,нямам напредстава как да се ориентирам.

# 320
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Здравейте,не съм чела много а и нямам много време готвя се за държавен изпит.
Та накратко ,до сега не сме ходили никога в Турция искаме да отидем септември ,но цените ми се струват доста високи поне за хотелите който гледах.Наши приятели вече 4 пъти ходят в Мармарис и много го хвалят.Колебая се между Мармарис и Кушадасъ ,но ми казаха да следя оферти за ласт минит ,но не знам къде ,какво хотели да гледам и изобщо как да избера .Бюджета ни е 1000 лв за 2-ма поне за 5-7 нощувки .Моля за съвети ,нямам напредстава как да се ориентирам.
1000 лева без транспорт ли? Малък бюджет ми се струва, дори и без транспорта..

# 321
  • Мнения: 413
Здравейте,не съм чела много а и нямам много време готвя се за държавен изпит.
Та накратко ,до сега не сме ходили никога в Турция искаме да отидем септември ,но цените ми се струват доста високи поне за хотелите който гледах.Наши приятели вече 4 пъти ходят в Мармарис и много го хвалят.Колебая се между Мармарис и Кушадасъ ,но ми казаха да следя оферти за ласт минит ,но не знам къде ,какво хотели да гледам и изобщо как да избера .Бюджета ни е 1000 лв за 2-ма поне за 5-7 нощувки .Моля за съвети ,нямам напредстава как да се ориентирам.

Чакай last minute оферти в края на август по сайтовете за колективно пазаруване като grabo, deals bg, vsichki oferti и т.н. Също така следи сайтовете на повечето големи агенции, като емералд, версо, турс клуб и др.
Давам пример (не съм проучила агенцията и офертата и по никакъв начин не искам да правя реклама): http://www.deals.bg/Last-minute-25.06-Antaliya-LANCORA-BEACH-4-7 … eten-bilet-lNgKh2 - Last minute Анталия 450 лв на човек със самолет за 7 нощувки.

През септември също ще има такива, просто трябва да следиш и да сте готови да тръгнете след седмица, максимум 2.

# 322
  • Варна
  • Мнения: 1 037
С транспорт да ,но с автобус не искам самолет . Яд ме е ,че не резервирахме още зимата ,но като не може да се планират отпуските от толкова рано..

# 323
  • Мнения: 138
Lorennka, твърдо Мармарис, ако разбира се не сте планирали да посетите Ефес и Памуккале. Ние четвърта година сменяме турските курорти и поне аз най-малко  харесах  Кушадасъ като курорт.
Имах запитване на лични за Grand Yazici Club Turban. Ето моите впечатления. Почивка от  05.06.2016г. 7 дни с автобус, Емералд. Тръгнахме половин автобус старичка Setra на Кричим експрес. На границата имаше 3-4 автобуса преди нас и минахме за около час. Около 9.30 пристигнахме в хотела. Настаниха ни веднага. Каква беше изненадата ми като видяхме стаята! Платих за стандартна стая с изглед към градината и очаквах и исках да ни настанят в тихо място във виличките. Само че пиколото грабна багажа и ни качи на трети етаж в основната сграда във фамилна стая с две стаи, две бани, два телевизора, два гардероба и с изглед към морето. Хладилник, термо-кана, безплатен сейф. Простих се с тихата и спокойна почивка за сметка на жизненото пространство и не посмях да искам смяна във вилите. За съжаление изолацията е нулева и се чува абсолютно всичко от съседните стаи, но за нашия период хотела беше сигурно на 1/2 запълнен и чак предпоследния ден настаниха семейство до нас. Това беше най-хубавото – спокойствие в ресторанта и на басейните и плажа. Само вечер анимацията беше доста шумна и продължаваше до 12.часа.
Атентатите и забраната за руснаците наистина са си казали думата. При толкова много хотели в Мармарис в градчето беше много спокойно, ходихме и до Ичмелер - там си беше даже мъртвило. Всъщност не бих искала да почивам там, когато всичко работи на макс. Така че за нас  липсата на туристи си беше изцяло предимство.  Веригата Yazici e с четири хотела в най-зелената  част между  Мармарис и Ичмелер. Mares  и 4звездния хотел до входа на Турбана не работеха, а Мармарис Палас е отворил малко преди ние да пристигнем. Всички резервации за веригата е поел Клуб Турбан.  Бяха сложили в спа центъра снимка на вече починалия Исмаил Язичи.
Препрочетох старите отзиви и няма да правя подробно описание, ще маркирам само това, което ми направи впечатление.
Интериорът  във фоайето е много различен от лъскавите хотели. Таванът е впечатляваща драперия, не бях виждала подобно нещо. Доста мрачно е и в ресторанта.
Стаята – всичко беше ново, хареса ми. Нямаше халати  и чехли. Козметиката за баня е ограничена до течен сапун за ръце и общ шампоан и душ-гел. Имаше клечки за уши, тампони за почистване на грим и шапка за баня. При пристигането ни хладилника беше зареден с кола, спрайт, сокчета,бира, газирана и минерална вода. След това зареждаха само вода. За термоканата имаше кафе и чай. Сменяха бельото през ден, почистването всеки ден, но когато идваха следобед ги връщахме. На терасата масичка с два стола и два сушилника.
Територията – зелена и сенчеста, детския клуб е много хубав. Територията му е доста голяма и включва катерушки, пързалки, къщичките за анимация, басейн и луна-парк. В луна-парка има влакче, мини виенско колело, въртележка и други игри. Цените – купуват се жетони:3 за 10 лири.
Храната- за моя изненада нямаше украси, тематичните вечери се ограничиха до турска с традиционния им булгур и 2-3 манджи, азиатска – със суши, и една с някакви мини сандвичи, така и не разбрах каква беше. Но за сметка на това всичко им беше много вкусно /много по-вкусно от миналата година в Папилон Аиша с цялата им цветна феерия/. Сушито беше великолепно. За баклавичките да не говорим. Поне 4-5 вида всеки ден, отделно другите десерти. Достатъчно салати – пресни и миксове със задушени зеленчуци. Плодове горе-долу по 6 вида – портокали, праскови,ябълки,  круши, сливи, пъпеш, диня, веднъж дадоха череши. Готвените бяха в осем шоли. Всеки ден имаше нудълс и китайско пилешко. Рибата – пъстърва, сьомга и още два вида. Пилешко и пуешко, на мини шишчета агнешко. Харесах много едни ролца, подобни на китайските пролетни ролца. Фрешът им на закуска е истински фреш на принципа направи си сам с ръчни преси. Само 4 са на брой и ако хотелът работи на пълен капацитет сигурно ще е доста трудно да се добереш. Не съм много по алкохола, но ММ хареса виното, което предлагаха в ресторанта. Сервитьорите са изключително любезни, даже носеха на сина ми сок и айрян без да съм поръчала. Предлагаха и сладолед , не ми хареса.
Истинско еспресо предлагат от кафе машина в барчето до ресторанта, но явно не им се ще да го правят, защото като поръчах кафе момичето се приготви да го налива от едно резервоарче на бара. Чак когато изрично и посочих кафе машината с неохота го приготви там. Зад бара на един плот има джезвета да си приготвиш сам кафе на мини котлончета.
Анимацията – нямам много наблюдение. Сутрин играеха йога и водна гимнастика, след обед водна топка и степ аеробика, не можах да видя дали правят игри на басейна. Вечер – мини диско, за 7дни имаше 3 външни гостувания: латиновечер, която си беше нещо като цирково шоу с фокуси и баланс, за съжаление я гледах от терасата отдалеч, защото малкия заспа рано-рано; турска вечер и акробатично шоу. Понеделник правят почивка.
Екскурзия направихме само до Далян-Каунос . Щях да търс я Били, но на пристанището от едно корабче ни предложиха цена 120лири за 2+1 като допълнително на кораба платихме по 20 лири за напитки без лимит /вода, бира, кола, фанта, спрайт, от кафе машина – кафе, горещ шоколад/. Обещаха   ни беседа на български, но не би. Бяхме с кораба Баркас. Ако ходите на калните бани непременно си намажете и косата с кал. След  измиване само с вода стана много мека. Жалко че в магазинчето на калните бани цените на продуктите бяха доста соленички.
На връщане пак бяхме половин автобус хора и минахме през Кушадасъ да го допълнят. Пътуването с автобус си има своето предимство пред самолета. За пореден път се убеждавам колко е красива Турция, а и поразгледахме Кушадасъ докато съберем хората от хотелите.
Мармарис много ми хареса, съвсем различно е да гледаш снимките от усещането на живо. А колкото до Клуб Турбан мисля, че е на най-доброто място от всички хотели. Зимата много се чудих на новия Сентидо Орка и специално си направихме разходка по променадата да го видим.  Жалко за този хотел – на добро място с хубав плаж, но с никаква територия. Седем дни не ни стигнаха да разгледаме всичко lи ако се върнем в следващите години пак ще е в Турбана.


# 324
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Следя темата с интерес, много ми помогна в ориентацията за място за почивка, въпреки че нямаше почти никакви отзиви за моя хотел и сега дойде и моя ред да се отчета след първвата почивка в Турция  Simple Smile (10.06 - 19.06) и да помогна на хората, които биха избрали Kamelya Collection  и по-специално KAMELYA FULYA - Сиде.
Избрах този хотел благодарение на Иво и нямам думи да изкажа благодарността си към него, че ми помогна да прекарам първата си турска почивка в приказка  Simple Smile. Още съвсем неориентирана и избрала след четене няколко хотела, съвсем професионално и малко с лична оценка ми посочи слабостите и предимствата на всеки един и спокойно ме изчака сама да си направя проучването. В крайна сметка се спрях на Камелия-та, заради приказните сгради и прекрасния плаж, интересния аквапарк с динозаврите  Simple Smile и мнението на Иво. Естествено беше вече да пътуваме чрез ТурсКлуб (защото реално за мен Иво е ТурсКлуб), нищо че тръгването е от София, пък сме от провинцията. А колко доволна останах, когато разбрах, че водача ни на отиване ще е човекът - виновник за приказката, която ми предстоеше  Simple Smile. Така... - период 10.06 - 19.06, х. Камелия Фулия -  Сиде, 2+1, автобус.
Пътуването - на отиване общо 22ч. от автогарата в София до хотела ни, който беше 5 подред на спиране по хотелите. Имахме 5 почивки от 20-30 мин. Истанбул го минахме за 2 часа между 19 и 21 ч. Сутринта в 6 ч. бяхме в Анталия, а към 8-8.30 в хотела ни. Пътуването е лесно и не се усеща. Аз бях неспокойна заради детето (10 г.), но се оказа напълно неоснователно. През целия път Иво ни запознаваше с интересни неща и се интересуваше от пътуващите. Автобусът беше достатъно комфортен (марка Мерцедес). Не мога да кажа, че съм спала удобно, но на сутринта не се чувствах изморена. Детето си поспа доволно. Спокойно мога да кажа, че растоянието с автобус не е проблем. Връщането т хотела до границата ни отне 15 часа преди проверките (в 15.10ч тръгахме от хотела, в 6.10 ч. бяхме на турската граница). Водач не беше Иво, имаше разлика към по - ниско ниво...
Настаняването - както казах пристигнахме след 8ч. сутринта в хотела. ВЕднага ни регистрираха и ни сложиха гривните, пратиха ни на закуска, след което ни настаниха в стаята. Стаята бе изглед парк. Бяха ме предупредили, че може би ще ни буди пеенето от джамията в далечината сутрин, но нищо не се чува. Стаята е достатъчно голяма и след разпъването на допълнителното легло. Терасата е с нормална големина. В мини-бара имаше 2 бр. сок, 2 бр. бира, 2 бр.кола, 2 бр.фанта, 2 мин.води и 2 газ.води. Всяка сутрин зареждаха със същото количество. Халати, чехли също има. Банята е с вана, козметика: душ-гел, шампоан, сапун, шапчица, комплект за грим с памук, клечки за уши и пила, всичко по 2 бр. Всяка сутрин зареждаха същото количество козметика. Спалното белъо смениха 3 пъти за 7 нощувки, кърпите - всеки ден. Почистването на стаята бе на ниво, дори разваляха оправените от мен легла и си ги оправяха по техен начин  Simple Smile. Единствено не намирахме направени фигурки от кърпите 😃, само нощницата ми правеха като разперено ветрило..На масата всеки ден зареждаха до каната за вода чай, кафе, захар, сметана... Има електронен сейф в стаята, за който не се плаща допълнително...
Територия - огромна, много зелена и много добре поддържана и чиста. Лично аз не видях кога успяват да почистят, че на другия ден да е пак така..В територият освен Камелия Фулия е разположен и х. Селин и къщички - два вида. Пред х. Селин има още едни къщички, чийто излаз е буквално на плажната алея със собствено мини-дворче със шезлонги. Много басейни, шезлонги имаше винаги. Всъщност комплексът не беше пълен и като че ли почнаха да идват почиващи в нашия край. Интернет - много добра връзка в стаята, в ресторанта, по басейните и на Аквапарка, до едно известно разстояние и на плажа, спокойно мога да кажа, че в комплекса има Инернет..тук-таме няма..
Плаж - широка, чиста плажна ивица. Пясъкът е ситен без никакви камъчета никъде. Много свободно просрантво пред и зад шезлонгите (тук правя сранение с намиращия се наблизо Роял ТаджМахал, пред който са доста по-нагъсто) Морето е плитко и с "меко" пясъчно дъно. Направих си експеримент - на 50 ми крачка е малко над коляното ми (висока съм 1,67м.). Детето си направи хубави пясъчни замъци на мокрия пясък  Simple Smile
Хранене - много и вкусно. Плодове - кайсии, праскови, диня, пъпеш, череши, сливи, ябълки, банани (дали не изпускам нещо..) Риба - винаги имаше на скара и приготвена по някакъв начин (най ми хареса със стафидите и мисля беше сини сливи) . Сьомга, бяла риба, лаврак, пъстърва.. Една вечер имаше и раци, друга миди и морски дарове..суши също.. Меса - телешко, пилешко, език, кюфтета, някакво друго пернато (патешко може би).. Турска кухня - тотално се влюбих в нея - патладжан, приготвен как ли не (разни рулца с пълнеж, като имамбалдъ, като манджичка), разните му там сърмички с каква ли не плънка и обвивка и несъвместими за мен досега подправки 😀
Сладкишите - о, сладкишите! Пастички всякакви, торти, кремчета (мляко с ориз и крем карамел също) и типично турски, приготвени от грис. Баклави, кадаиф, доста други много сиропирани.. Сладолед няколко вида.. Тук мога да кажа, че предпочитах един смокинов сладкиш (принципно не обичам смокини) като пастичка и един с едни малки черни топченца, които така и не разбрах какво са, може би мак. Ветераните да помагат 😀
А-ла-карт не сме посещавали, не ни представляваха интерес при това предлагане в основния.
Бабите и гюзлемите - обожавам гюзлеми, хапвах си порядъчно от тях редовно  Simple Smile, вкусни много и айрянчето, което предлагат та на място, ммм...
Алкохол - впечатления почти никакви. Не пия. Пиех бяло вино малко основно и бейлис, някой алкохолен коктейл. Вносен алкохол видях само шише като нашия Паспорт уиски..
Анимация - останахме много доволни, от дневната ходих на водната гимнастика, измори ни момичето 😀, следобед има степ аеробика и уроци по танци, всеки ден различен танц.. Така и не отидох.. За степа искат маратонки, не носех.. После пък стана много топло и предпочитах на аквапарка с детето. Има още стрелба, мини-голф, някакви други игри като кърлинг. Детския клуб е като модерна наша детска градина на два етажа. Работи сутрин и следобед. Едната от аниматорките е българка и пое веднага моя син. Той беше очарован и ходеше с желание, въпреки че бе единствено бг. и е на 10 г. Всяка вечер получаваше диплома на вечерната детска анимация за някакво постижение. Анимацията за възрастни вечер на амфитеатъра е достатъчно интересна и забавна. После в Драгон бар има караоке с песни на руски, немски, английски и турски. Едната вечер имаше и пяна-парти на плажа. В х. Селин има дискотека за хората без ремаркета  Simple Smile
Аквапарк - 6 пързалки с динозаврите 😀. Не са екстремни, но са достатъчно забавни и за възрастните. През живота си не съм се пързаляла толкова 😀. Естествено синковецът не излезе отбасейните.
Извън хотела - откъм входа за Камеля ККлуб (рецепцията на къщичките) има пазар на непосредствена близост, 10 мин. след него друг. Прекрасна и дълга крайбрежна алея с палми и цветя, която е разположена между морето и хотелите. По нея, на 30- 40 мин. път пеша се стига до Кумкьой (минавайки пред редица хотели като известните тук Роял Драгон и Роял ТаджМахал), където има множество магазини. Срещу входа на Кклуб има спирка на долмушите. За 4 лири може да се отиде до Манафгат (15-20 мин) , за 3 мисля до Сиде. Ходихме до Манавгат, не си заслужава според мен ако не е за покупки от магазини!
Валута - всичко е в евро на пазара. Естествено обръщат и в лири, но понякога е по-неизгодно. Носехме само лири и се прецакахме няколко пъти  Laughing. В Манафгат по магазините е в лири! Въобще в магазините по спирките е в лири и мисля на Метин отказаха евро на един от нашите пътуващи. На Хаджията се пазарува с всякаква валута....
Почиващи в хотела - бг бяхме ние и още 2-3 семейства (не бяхме с една фирма), имаше малко украйнци, от Грузия, Иран, Турция, Германия, накрая дойдоха и румънции и целия комплекс разбра  Simple Smile. Основно се чуваше немска реч.
Мисля, че е това! Накратко - една семица бяхме в приказките на Шехеризада  Simple Smile, разгледайте снимки на хотела и ще разберете за какво говоря  Simple Smile. Отново и отново бих се връщала там..
Ако имате въпроси - питайте, с радост ще ви отговоря, защото за мен бяха много ценни всички отговори, които получих преди първта си почивка в Анталия.
Пожелавам на всички ви прекрасна почивка поне колкото моята!  bouquet

П.С. Основно копирах поста си от фейсбук, с цел да не пропусна нещо (него го писах още първите дни след връщането си). Извиявайте, че някои сте запознати вече с тази информация!


Последна редакция: пт, 24 юни 2016, 20:20 от AIR

# 325
  • София
  • Мнения: 1 422
Някой с прясно мнение за Батихан от тази година!?

# 326
  • Мнения: 3 271
Мона Лиза не знам за другите курорти но Мармарис беше направо пуст.Макар че нашия хотел беше пълен имаше почти празни и напълно затворени хотели.

# 327
  • Мнения: 1 521

Направи ми голямо впечатление и на мен, гледах и снимки от Експо-то същата работа.Освен снимащите се,като огледам близките разстояния е тотална пустош.

Последна редакция: сб, 25 юни 2016, 13:39 от Tatti

# 328
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Аз след 5ти юли ще пиша какво е било в Дидим.
Никога не съм се притеснявала досега, че може нивото на сервиза наистина да е паднало драстично, но като гледам мъртвилото по курортите, започнах да се питам.

# 329
  • Мнения: 408
Да не би да са решили да ликвидират туризма в Турция?

В Турция искат да се откажат от системата „ол инклузив“ в хотелите

Общи условия

Активация на акаунт