На море в Турция - тема 44

  • 157 654
  • 787
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 66
Здравейте, ние се завърнахме от Alva Dona Beach Komfort Resort, в Сиде. Пътувахме с Емералд, със самолет. Без проблем,  много добра организация. На тръгване имаше техен представител, там като пристигнахми също. Бързо ни разпределиха и транспортираха до хотела. Срещнаха се с нас същия ден да ни информират.
При настаняването - При ранна резервация за частичен изглед море, и с дете на 2г. първо ни качиха в мансардна стая -  отказахме я, после в стая гледала в съседния хотел, откъдето звучеше силна музика - отказахме я, и видимо вече бясни, след дълго щракане на клавиатурата ни дадоха нормална стая.
 При положение, че хотела изобщо не беше пълен. Празни шезлонги и на басейна и на плажа.
За хотела - не е нещо особено. Стара база, поддържана, но има забележки! Стаите са малки. Сменят чаршафи всеки ден, но не пускат прахосмукачка. А защо я мъкнеха? Сигурно за тежки случаи!
Ресторантите - в единия се закусва и вечеря, а в другия обядва, защото е при басейна. Храната нищо особено. Средна оценка.

Плажа - шезлонги и чадъри добре, пясъка също. Но морето - ужасно. Мръсно, всеки ден имаше водорасли. Изкараха и голяма  метална конструкция от водата. Камъни - много. И докато влезнеш и вътре във водата. Не е за деца. Бързо става дълбоко.
далече е от града за разходки навън. Има близо спирка на долмушите. За 4 лири те карат до Сиде Антик.
Базара пред ха тела е пълна цигания с цени от 5-10-20-30 евро.
Единствено добре беше Гала вечерята.
Всяка вечер имаше програма, но не сме присъствали, освен на детската.

# 436
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Натали,ти между кои хотели се колебаеше?

# 437
  • Мнения: 66
Натали,ти между кои хотели се колебаеше?
Между този /препоръчан от агенцията/ и Роял Тадж Махал.

# 438
  • Мнения: 7 605
Къде са всички, никой не пише нищо? Темата тотално замря....
Много точна констатация thumbsup
Ами напишеш нещо... и полезно...и в услуга...и след 2-3 часа - изтрито. Та, загуба на време и напразно търкане на клавиатура.
Даааа...


 newsm78 Kакво е било изтрито?

# 439
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Дано те прочетат и следващия път да ти предложат нещо,което да ти хареса.

От двата аз бих избрала Рояла,Алва Доните са прекрасна верига,но този от трите аз бих сложила на последно място.
Не уцелихте ли байряма,обикновенно тогава има още повече красоти и вкусотии?

Тук си трият избирателно,но въпреки това пишете,защото може да предодвратите разочарования.

# 440
  • Мнения: 7 605


Тук си трият избирателно,но въпреки това пишете,защото може да предодвратите разочарования.

Следя темата много редовно но не ми е правило впечатление да е било трито нещо освен лични нападки. Принципно модераторите трият при сигнал, т.е. когато някой ги информира.

# 441
  • Мнения: 66
На 05.07. се прибрахме, не знам какво сме оцелили. Не беше пълен хотела, може би от това се ръководеха.
Искам още да кажа, че територията изобщо не е толкова голяма, колкото си мислиш по снимките!
Тези красиви маси по тревата и около басейна са само на Гала вечерята!
А детската площадка с една пързалка и две люлки е толкова задушна от сутрин до вечер, че ставаш вир вода, докато поиграе малко детето!
Какъв "Ултра Олинклузив" като предлагат основно вино. Не видях вносен алкохол!
Не знам, аз съм разочарована, определено бих казала, че е слаб хотел и не бих повторила там!
Наливат ти всичко от машини. И кафето. Няма  нормално еспресо!

# 442
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Случвало се е,но не за това е темата,както и да е  Peace

Така  посрещнат младоженци в Роял Холидей

# 443
  • Варна
  • Мнения: 10 558
На 05.07. се прибрахме, не знам какво сме оцелили. Не беше пълен хотела, може би от това се ръководеха.
Искам още да кажа, че територията изобщо не е толкова голяма, колкото си мислиш по снимките!
Тези красиви маси по тревата и около басейна са само на Гала вечерята!
А детската площадка с една пързалка и две люлки е толкова задушна от сутрин до вечер, че ставаш вир вода, докато поиграе малко детето!
Какъв "Ултра Олинклузив" като предлагат основно вино. Не видях вносен алкохол!
Не знам, аз съм разочарована, определено бих казала, че е слаб хотел и не бих повторила там!
Наливат ти всичко от машини. И кафето. Няма  нормално еспресо!

Да,върнах се назад и прочетох какво си писала и какво са ти отговорили  Mr. Green

Може да ставам досадна,но за това в предни мнения подесетвам,че когато се хвали даден хотел е хубаво да се пише обективно,всички сме с различни представи за хубав хотел и всички отиваме на почивка с еднакви очаквания.
Само не се отказвай от дестинацията,има толкова прекрасни места и хотели и следващия път ти пожелавам да се върнеш очарована,пиша го с добри чувства  Peace

# 444
  • Мнения: 66
На 05.07. се прибрахме, не знам какво сме оцелили. Не беше пълен хотела, може би от това се ръководеха.
Искам още да кажа, че територията изобщо не е толкова голяма, колкото си мислиш по снимките!
Тези красиви маси по тревата и около басейна са само на Гала вечерята!
А детската площадка с една пързалка и две люлки е толкова задушна от сутрин до вечер, че ставаш вир вода, докато поиграе малко детето!
Какъв "Ултра Олинклузив" като предлагат основно вино. Не видях вносен алкохол!
Не знам, аз съм разочарована, определено бих казала, че е слаб хотел и не бих повторила там!
Наливат ти всичко от машини. И кафето. Няма  нормално еспресо!
Не, няма да се откажа. Следващият път ще подбера по-добре хотела.
Някой беше писал за хубави хотели предлагани на немския пазар?!
Или ще се върна назад да търся!

Да,върнах се назад и прочетох какво си писала и какво са ти отговорили  Mr. Green

Може да ставам досадна,но за това в предни мнения подесетвам,че когато се хвали даден хотел е хубаво да се пише обективно,всички сме с различни представи за хубав хотел и всички отиваме на почивка с еднакви очаквания.
Само не се отказвай от дестинацията,има толкова прекрасни места и хотели и следващия път ти пожелавам да се върнеш очарована,пиша го с добри чувства  Peace

# 445
  • Мнения: 24
Здравейте, приключи и нашата почивка в AQUASIS DELUXE RESORT & SPA 5* Период 24.06 - 01.07.2016 г.
Пътувахме със собствен транспорт с една междинна нощувка на отиване. В хотела пристигнахме около 11 часа сутринта. Сложиха ни веднага гривните и отидохме да се поразходим да огледаме територията. Хапнахме и около 14 часа ни настаниха.
Хотел - голяма хубава територия, много шезлонги, но според мен почисването не е на достатъчно високо ниво. По обяд минават момчета с колички и предлагат безалкохолни и алкохолни коктейли и вода (нищо, че барът ти е на една крачка).  Следобед изкарват количка, на която предлагат различни неща - предимно плодове, единият ден имаше варена царевица.
Стаи - големи хубави стаи, има кана за топла вода (за кафе и чай). Минибарът се зарежда всеки ден с четири кенчета безалкохолни на Кока кола, две сокчета и една бира. Сейфът е безплатен. В банята има заредени течен сапун, шампоан, балсам, клечки за уши, тампони за почистване на грим.
Стаите се почистваха всеки ден, но по мое мнение персоналък е крайно недостатъчен и се кара малко "през пръсти". Хавлиите се сменят всеки ден, а чаршафите ни ги смениха два пъти.
Храна - по мое мнение храната беше изключително разнообразна - имаше всеки ден различна  риба (лаврак, ципура, риба тон и др.), разнообразни меса - пилешко, телешко, агнешко, пуешо, приготвени по най-различен начин. Едната вечер имаше морски дарове - скариди, салата от миди, калмари, ролца от раци. Много сирена, включително и синьо сирене. Разнообразни меса - пилешко, телешко, агнешко, пуешо, приготвени по най-различен начин. Много плодове - постоянно и на обяд и на вечеря имаше череши, сливи, праскови, нектарини, круши, ябълки, банани,пъпеш, диня и др. Десертите също в изобилие, включително баклава. Нямаше сериозни опашки за храна, единствено опашка става около 14 часа в сладкарницата за сладолед.
Плаж - изкуствено засипан, включително и в морето. Кристално чиста вода, виждаш рибките как плуват около теб. Ние където бяхме във водата нямаше камъни , а ситен пясък(изкуствено засипан, но пясък) и много плитко.
Анимация - детската анимация беше много добра. Много забавления за малките. Рисуваха, водиха ги на плаж с кофички и лопатки, надуваха им единия ден батути, среща с Миньоните и други. За другата анимация не мога да кажа, защото след детската дистокека (около 22 часа) обикновено се прибирах в стаята с дъщера ми. Едната вечер пя Джипси Кингс.
Вечер в амфитеатъра се предлагаше различен алкохол - джин, водка, уиски (включително Passport и 100 pipers).

Слабо звено според мен е барът на плажа - предлагат се хамбургери, чийзбургери, пици и дюнер, но е на поръчка и се чак изключително много, иначе всичко беше много вскусно. Има и фрзери с бутилки минерална вода и айрян.
 Като цяло сме много доволни от почивката - особено съотношение цена качество.
Ако някой иска да пита нещо друго с радост ще отговоря, а на тези, на които им предстои пътуване весело изкарване.

# 446
  • София
  • Мнения: 9 517
minkovai, благодаря ти много за отзива, забелязала ли си, има ли ограничението в предлагането на сладолед - т.е. от колко до колко има сладолед?

# 447
  • Мнения: 24
minkovai, благодаря ти много за отзива, забелязала ли си, има ли ограничението в предлагането на сладолед - т.е. от колко до колко има сладолед?
Да има от 12 до 17 часа се предлага сладолед, но общо взето всички след като обядват около 13,30 - 14,00 минават през сладкарницата за сладолед и затова се получава така. Иначе сладоледът е на Algida и има 3-4 вида.

# 448
  • София
  • Мнения: 9 517
minkovai, благодаря ти много за отзива, забелязала ли си, има ли ограничението в предлагането на сладолед - т.е. от колко до колко има сладолед?
Да има от 12 до 17 часа се предлага сладолед, но общо взето всички след като обядват около 13,30 - 14,00 минават през сладкарницата за сладолед и затова се получава така. Иначе сладоледът е на Algida и има 3-4 вида.
Благодаря  bouquet

# 449
  • Варна
  • Мнения: 495
Minkovai, в каква стая бяхте настанени, че гледам има доста видове ?

Общи условия

Активация на акаунт