На море в Турция - тема 44

  • 157 649
  • 787
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 408
Първият руски самолет с туристи за Анталия не тръгна.
Изглежда поскъпването се отлага. Тепърва ще излизат страхотни оферти.

# 466
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Хайде и аз да напиша своя отзив за нашата почивка, която вече мина.

Club Tarhan - Didim

Пътувахме с Емералд и съм много доволна от самата организация на пътуването, всичко беше на ниво, дори за момент не сме се почувствали несигурни в нещо.
Сигурно в момента е най-спокойният вариант да летиш със самолет за малките летища като Бодрум, на отиване бяхме на цялото летище 2 самолета, а на връщане ( на 5-ти), бяхме само ние. Направо е плашещо - тотално мъртвило!
Самолетът обаче, на култовата фирма BH air - беше пълна бракма! Как не се разпадна по пътя не знам! Пътувала съм над 50 пъти в последните 10 години със самолет, така горещо на Бог не съм се молила никога. И не само аз.
Трансферът от летището до Дидим - перфектен. Спряха ни на езерото Бафа за 15 минутна почивка и снимки - красота!
Пристигнахме в Тархан за час и малко и още от лобито ми стана ясно, че нещата не са на добре.  Laughing По масите във фоайето петна, следи от чаши, няма пиколо, всичко изглеждаше вехто. Настаниха ни за 5 минути, отново без никой, който да ни упъти и да ни закара багажа. За първи път виждам такова нещо в Турция, а даже си бях приготвила бакшиш. От 1 юли се появиха 2 товарни колички и 2 пикола, но за нас такава екстра нямаше.
Стаята - тотал щета! Още от вратата те посреща зеещата врата на един счупен шкаф. Всичко мръсно, мръсно, до безобразие. Снимала съм, ще кача по-натам снимки. Камериерките бяха пълен потрес, отново за първи път виждам в Турция хотел, който не е безупречно чист. Камериерките не знаеха никакви езици, освен турски, както и 90% от целия персонал. Един ден ни взеха кърпите и не оставиха нови, получихме нови, за да се изкъпем след 5 часа молби. Иначе отговорът беше - FINISH!  hahaha Нямаше сапунчета, само напълнен препарат в мръсен диспенсер. Единствен плюс - много хубава и голяма тераса. Чаршафите ни ги смениха след ходене 7 пъти ( в продължение на 2 дни), до рецепцията на шестия ден. Останах с впечатление, че не е практика да ги сменят изобщо. Банята така и не я изчистиха до края.
Територията на комплекса - страхотна, но неподържана. Сигурно не е правен ремонт от 10 години. Буквално се виждаше как нещо, което се счупи или изгори, си остава така.
Плаж - мръсен, меподържан, шезлонги и чадъри мръсни и стари. Самият плаж има хубав пясък, но не се чисти. Тук да взметна, че духаше много силен вятър простоянно, явно е нещо типично за Дидим, чела съм го в много отзиви.
Водата в морето - 7 дни беше мръсна и студена.
Басеини - страхотни, вода, чистота - всичко.
Пул бар и напитки -отново потрес. Нищо не ставаше за пиене. За 7 дни пих 2 пъти турско кафе и това беше, направо отказах кафето, защото обикновеното беше от автомат за нес кафе, имаше вкус на негърска пот, буквално не се пиеше. Алкохол и бира - не стават, добре че съм бременна.  Laughing
Пихме само кола с лед. Вода имаше навсякъде в бутилки, което беше добре. Но за ултра ол инклузив, цялото обслужване и качество на напитките беше смехотворно.
Почиващи - 99% турци! Толкова турци на едно място не бях виждала през живота си. Комплексът се пукаше по шевовете. Хората си бяха културни, но си е напрягащо, всичко е на турски, включително анимацията.
Анимация - никаква. Един дартц на 100 години, 1 дебела аниматорка, която сутрин се опитва да намери някой за гимнастика и едно апатично хлапе, което търсеше хора за Боча (игра с топки).
Вечерните представления - 2 дни нямаше нищо, 1 ден бинго, 2 дни някакви игри и 2 дни представления от някакви самодейни групи по 20 минути. Накратко - нямаше нищо.
Храна - еднотипна, евтина, много евтина. Макарони, картофи, кайми по 100 начина и 200 вида патладжан. Десертите - отново пълен ужас - само нишестени кремчета или пастички отгоре със същите кремчета. Закуската беше хубава. След 1 юли храната се подобри временно за 1-2 дни и после пак кюфтета и кремчета.  Joy За 7 дни имаше 3 пъти някаква риба на скара. Морски деликатеси - мираж.
Върнахме се отслабнали.  Laughing

Заключение - Ние останахме доволни, НО единствено и само защото платихме 940 лева и то със самолет. Бях се настроила за почивка ей така между другото, с басеинче и хубаво време, все едно съм на Ахтопол, но имаше хора с ранни резервации, които бяха платили по 1500 евро, тях направо не ги мисля как са се почувствали.  ooooh!
Не препоръчвам хотела на никой. Прекалено много компромиси за всичко.
Аз лично повече на север от Анталийското крайбрежие няма да стъпя.

Допълнение за екскурзиите - отново няма жива душа никъде. В Ефес беше празно! На паркинга имаше 1 автобус и 2 бусчета, на мен не ми направи впечатление, но екскурзоводът като го видя той сам възкликна, миналата година по това време имало по 250 автобуса там. Това за нас беше прекрасно, разгледахме все едно сме на частно посещение.

# 467
  • sofia
  • Мнения: 693
Наистина на места като Ефес се усеща колко е празно, много се чудих дали да отида, гледайки тълпите по снимките, а всъщност си бяхме само ние
Скрит текст:


Но пък хотела беше пълен, та не се усети липса на туристи.

# 468
  • Мнения: 431
Мона Лиза, не мога да повярвам, че пишеш за турски хотел! Просто не ми се вярва! Толкова зле ли се отразява липсата на туристи? За този хотел нямам впечатления, но в Дидим преди няколко години бях във Веноса и всичко беше супер.
Дано в бъдеще не падне нивото на турските курорти! Както съм се зарекла да не стъпя на българското море, да не се наложи да ходя по гръцкото! Че в Гърция ни третират като трета категория хора! А за Бахамите нямам "време" (пари)!
През септември съм в Алания, но чувам, че и там туристите са малко. Даже имало затворени хотели. Но пък за хотелите има добри отзиви (с малки изключения). А и цените са паднали, има много добри оферти.

# 469
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Мона Лиза, не мога да повярвам, че пишеш за турски хотел! Просто не ми се вярва! Толкова зле ли се отразява липсата на туристи? За този хотел нямам впечатления, но в Дидим преди няколко години бях във Веноса и всичко беше супер.
Дано в бъдеще не падне нивото на турските курорти! Както съм се зарекла да не стъпя на българското море, да не се наложи да ходя по гръцкото! Че в Гърция ни третират като трета категория хора! А за Бахамите нямам "време" (пари)!
През септември съм в Алания, но чувам, че и там туристите са малко. Даже имало затворени хотели. Но пък за хотелите има добри отзиви (с малки изключения). А и цените са паднали, има много добри оферти.

Детка, не е от курорта, просто хотелът е с много ниско качество и се цели в средностатистическия турски почиващ и не предлага услуга за чужденци. Питах един турчин, с който приятелят ми се запозна как му се струва хотела, а той отговори, че и за тях е мизерно, но им идва евтино на фона на другите хотели.
Сигурна съм, че във Веноса си е отлично и досега.

# 470
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Е питам се кой луд ще даде 1500 € за това, което описа???

# 471
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Е питам се кой луд ще даде 1500 € за това, което описа???
Ранна резервация!  Wink
Плюс това до миналата година хотелът е бил от веригата Magesty, още им ползваха бранда, дори ново облекло не бяха дали на персонала. То реално в целия комплекс, който беше натъпкан до откат имаше сигурно 20-30 чужденци, всичко друго - турци.

Да не говорим, че в трипадвайзера отзивите са страхотни... и тук имаше доволни от хотела, за мен е мистерия как.

# 472
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Според мен е лъжа или не става въпрос за двама души ,Маджести ли е какъв, не знам, но аз миналата година за Гюрал Текирова платих 2600 лв без транспорт, няма никаква логика ти да платиш 940 лв, а друг 1500€,другото е ТА да са чак толкова обаятелни,че на РЗ да взимат три пъти повече .Не те обвинявам, че ти  лъжеш, а по-скоро теб са те излъгали  Peace

# 473
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Самолетът обаче, на култовата фирма BH air - беше пълна бракма! Как не се разпадна по пътя не знам! Пътувала съм над 50 пъти в последните 10 години със самолет, така горещо на Бог не съм се молила никога. И не само аз.

И ние пътувахме с тази хитова компания. Направо бях в тотален потрес, докато излетим. Имах чувството, че самолета ще се разпадне във въздуха. Почти през целия път се тресе страшно, но на излитане и кацане просто беше кошмар. Добре, че се прибирахме с България еър, дащото втори такъв полет не знам дали щях да понеса.

# 474
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Според мен е лъжа или не става въпрос за двама души ,Маджести ли е какъв, не знам, но аз миналата година за Гюрал Текирова платих 2600 лв без транспорт, няма никаква логика ти да платиш 940 лв, а друг 1500€,другото е ТА да са чак толкова обаятелни,че на РЗ да взимат три пъти повече .Не те обвинявам, че ти  лъжеш, а по-скоро теб са те излъгали  Peace

Цената е била 1400 и нещо евро със самолет, на ранни записвания, а дали е лъжа или не, не знам.
Ние платихме 940 лева, защото резервирахме 8 дни преди полета на оферта за 1 ден.
Много хора пропищяха, че са платили повече и после са свалили цените, така че не виждам какво е шокиращото в твърдението.

Сега качвам снимки от стаята и то не най-гадните, ще ви спестя тоалетната.
Отваряйте на собствен риск.

http://prikachi.com/images.php?images/482/8829482d.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/484/8829484b.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/485/8829485Q.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/486/8829486f.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/487/8829487C.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/488/8829488c.jpg

# 475
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Аааау,веднага правя аналог с Туран Принса в къщичките,едно към едно  Laughing

Ми нереално ми е Мона Лиза,честно,сега ми стана любопитно коя е профи агенцията  hahaha

# 476
  • Мнения: 431
Рискувах и отворих снимките! Пълен потрес! Ако питате мен, това не е само от тази година, това е стара разруха!

# 477
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Не знам,може да съм луда,че избирам и чета по половин година хотел,ама така не бих се прекарала,в случая не Мона Лиза,а горките хора,които са платили на ранни Crazy

# 478
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Хотелът се предлага от почти всички агенции, в случая цените са на Емералд.
И аз съм на мнение, че комплексът не е виждал ремонт от 10 години. Не съм снимала в комплекса, защото е аналогично на стаята, елементарен пример - масово имаше раздрани чадъри, които просто не се сменяха, ползваха се надрани и толкова.
Остава да се помисли доколко е етично една тур агенция да предлага такъв погром на своите клиенти, въпреки че съм съгласна, че те не отговарят за самия хотел.
Не знам и как е рекламирано на другите, ние нищо не сме питали, аз просто отидох и платих.

# 479
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Нали за това се правят инфо турове,че да знаят аджеба какво предлагат на хората агентите.

Е,определено в Турана нямаше скъсани чадъри и т.н.,само снимките в стаята съвпадат,пиша го,за да съм обективна.

Общи условия

Активация на акаунт