На море в Турция - тема 44

  • 157 652
  • 787
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 310
RIXOS PREMIUM BELEK
Бяхме на почивка в Риксос Премиум Белек от 25.06 до 05.07.2016. Хотелът е страхотен, всичко е на изключително високо ниво.
Територията е голяма, зелена и добре поддържана. Вътрешната част на хотела е много интересна с палми, много зеленина. Има си френска улица, павирана, с магазини. Сладкарницата е там, звучат фансони, а в определени часове вали дъжд. Външната част е пълна с декоративни басейни и водопади. Всяка вечер в 9 пускат танцуващите фонтани. Страхотни.
Стаите са големи, просторни, има електрическа кана за кафе и чай. Всеки ден се зареждат минерални води, коли, фанти, спрайт, соди, студен чай, сокове капи, бири, кафе, чай, дъвки, желирани бонбони, чипс, вафли, солети и може би и някакви сладки неща. В банята освен стандартните пренадлежности за баня имаше самобръначка, крем за бръснене, тампони за грим, клечки за уши, пила за нокти. Леглата са големи и изключително удобни.
Храната – храната е толкова разнообразна, че не съм опитала и 10% от предлаганите неща. Даже мисля че не съм обиколила и всички предлагани неща в ресторанта. Месата – агнешко, телешко, пилешко, пуешко, патешко. Риба – бяла, ципура, тон, меч. Всяка храна (готвена) си има мониторче с надпис на 6-7 езика какво е, колко са калорите и дали е с глутен. Има суши, доста добро, и азиатска храна на уок – нудълси и т.н. Хляб, сирена, маслини, предястия – многобройни. Плодове – всякакви, като черешите бяха изключителни, от години не бях яла толкова хубави череши, буквално бяха по-сладки от баклавата. Десертите – не са моята стихия, но това което опитах еше страхотно. Освен 20 вида баклави и сиропирани неща, торти, но не от тези с пандишпан и крем, а специални, малки и кокетни, най-различни сладкишчета с много ядки. Ядки имаше на всяко хранене – орехи, лешници, фурми, сушени кайсии, сливи, стафиди. От алакартите посетихме рибния. Определно е най-добрия поне като обстановка. Не се намира с основната сграда, а е сгушен в една горичка, сред езерце в което плуват патици. Много е красиво.
Плажът е много голям, широк. Пясъкът е фин, само на влизане в морето има камъчета за около метър. На плажа по всяко време на деня може да се намери свободни шезлонги и чадъри, шатрите обаче свършват рано. Около басейните винаги е пълно. Водата и в морето и в басейните е чиста и много топла. На територята на хотела е Троя Аквапарк. В началото на сезона ту щеще да не работи, ту да работи. В крайна сметка работи но не изцяло, има затворени пързалки, но и наличните са супер.
Баровете са многобройни, турското кафе е много добро. Коктейлите са страхотни, особено в Rixos Lounge.
Вечер в амфитеатъра има различни представления. Това което ме впечетли изключително много беше гостуването на Московския държавен цирк.
Не знам какво да описвам още – има всичко и по много. Няма нещо, което да ти липсва. Всичко е добре организирано и предразполагащо за перфектната почивка.
И сега голямата атракция новия хотел RIXOS LAND OF LEGENDS. Всички почиващи в анталийските риксоси могат да посещават аква парка (открит 01.07) към хотела безплатно с осигурен безплатен транспорт. Входа иначе е 45 долара за възрастен и 25 за дете. Това е нещо огромно. Пързалките са много различни от тези които сме посещавали, екстремни и забавни. Всичко е чисто ново, интересно и ако има такива между вас почиващи в някой риксос, непременно да го посети. Освен всички пързалки има делфини, може да се плува с тях, белуги, тигър и пингвини. Видяхме и снимахме пингвините.
В заключение мога да кажа, тъй като това е втори хотел от веригата Риксос който посещаваме и определено е много добра верига. Миналата година бяхме в Риксос Сънгейт в района на Кемер. Въпреки всеобщите предпочитания към Белек, на мен лично ми допада повече Кемер. Съчетанието на гора, планина и море ми допада повече от широкия плаж на Белек. Сравнявайки двата хотела – Сънгейт и Премиум Белек е трудно да кажа че Премиум Белек е по-добрия (предполага се от по-високата цена). Като единствено предимство е може би една малка идея по добрата храна, всичко останало е на едно ниво. Ако трябва да посетя един от двата хотела пак без съмнения ще е Сънгейта.

# 526
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Значи Текирава ще ти хареса повече от тези двата Peace

# 527
  • Мнения: 48
Здравейте,
И нашата почивка в Pine Bay свърши.Хотела оправда всяка стотинка,която сме дали.Храна в изобилие.Плюс на всяко хранене по няколко вида баклави.Тематични вечери.Чистота в района на хотела и в стаите на ниво.Препоръчвам го с две ръце.

# 528
  • Мнения: 518
Здравейте имам запитване някой пътува ли със собствен транспорт Бургас-Мармарис.

# 529
  • Мнения: 3 021
Никой ли не чете или слуша новини какво става в момента в Турция?

# 530
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Четем и гледаме

# 531
  • София
  • Мнения: 265
И чета и слушам и се моля за всички хора, които са там!
Тъкмо щях да запазвам за есента  Tired.

# 532
  • Мнения: 3 271
Много лошо.Дано всички които са там се приберат живи и здрави

# 533
  • Мнения: 3 021
Аз също се притеснявам малко за хората, които утре трябва да си тръгнат оттам, а други да заминат.... Които са със самолет може би ще са в по-добра ситуация, ама каква по-добра може да бъде, още повече, че в момента се чете предупреждение на нашето МВНР да не се пътува за там....

И аз съм в този "кюп", но все пак чак за средата на септември, така че за момента само мога да се надявам за безпроблемно пътуване и прибиране на хората ни, които в момента са там.

# 534
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Дано има положително развитие на нещата и да няма жертви .

# 535
  • Мнения: 2 926
Ние един път ще се наканим да отидем в Турция и то какво стана...
Трябва да тръгнем на 22-ри за Мармарис, но едва ли до тогава ще се успокоят нещата.
Сериозни са.
Не знам какви преговори ще водим с Емералд, обаче относно парите, които сме платили.

# 536
  • Мнения: 310
Ние един път ще се наканим да отидем в Турция и то какво стана...
Трябва да тръгнем на 22-ри за Мармарис, но едва ли до тогава ще се успокоят нещата.
Сериозни са.
Не знам какви преговори ще водим с Емералд, обаче относно парите, които сме платили.

Това са форсмажорни обстоятелства по смисъла на договора, който сте подписали. Има и извънредно положение. Не би трябвало да ви откажат да ви върнат парите. При форсмажорни обстоятелства парите се възстановяват

# 537
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Ако наистина не се успокоят нещата,заради преврата не мисля,че ще имате проблем с парите.
На мен са ми връщали пари от Алфа Тур,заради проблемите в Египет месец преди датата на пътуване.

# 538
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Това вече е много неприятно.
Пишат, че нещата се успокоявали, но не мога да си представя какво е било на близките на почиващите в този момент там. Мислех си, че в днешни времена превратите са останали част от реквизита на африканските държави и Латинска Америка.
Сега вече наистина им загина сезона, направо си направиха туристическо харакири.

# 539
  • Варна
  • Мнения: 10 558
По принцип нямаше да е лошо да разкарат Ердоган.

Общи условия

Активация на акаунт