Търся мнения и съвети за остр. Тенерифе

  • 5 594
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте . Бих искала да споделите мнения за остр. Тенерифе . Ще се радвам , ако ми дадете и съвети за места за отсядане - градове , хотели , южната или северната част . Догодина племенника ми завършва уч-ще и плана ми е това да му бъде подаръка за абитуриентският бал (почивка за 2-ма ) . Искам да се подготвя от по -рано и да закупя почивката скоро , за да е по -достъпна . Аз живея в Германия и няма да мога да се прибера за бала му за жалост , ще купя почивката от тук , той ще пътува от Германия . В този ред на мисли сайтове за по -достъпни почивки няма да ми помогнат . Искам съвет за това в кой град да го пратя , на кое място , хотел и всичко като информация за Тенерифе ( а може и друг остр.)

Последна редакция: пт, 17 юни 2016, 15:21 от Mariq Valeva

# 1
  • Мнения: 7 325
Не мога да ти дам конкретна информация, защото не съм ходила там, но познатите ми почиват всяка годнина на някой от тези острови. За момента и аз събирам инфо. От коментарите им ми става ясно, че за почивка този месец, правят резервация януари-началото на февруари през сайтове, като офертите се сменят буквално за дни. Не разбрах защо избягваш сайтовете, много от офертите могат да се откажат без такса до около седмица преди заминаването.

Страхотен подарък.

# 2
  • Мнения: 5
Здравей, и аз самата не съм ходила, но наши приятели ходиха 2 или 3 пъти и сега и ние плануваме да отидем. Приятелите ни ни посъветваха да отседнем в град Санта Крус де Тенерифе и задължително да се качим на вулкана Тейде. Предупредиха ни, когато се качваме да си вземем връхни дрехи, защоти на върха е доста по-хладно и ветровито. С приятелят ми сме решили със сигурност да посетим Акваленд Коста Адехе заради делфините и многото пързалки и Лоро Парк заради програмите с различни животни, а аз обожавам животните Simple Smile
Надявам се да съм помогнала  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 094
Виж тази тема за тенерифе - доскоро е списвана. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=696198;topicrefid=19

# 4
  • Мнения: 6
Не мога да ти дам конкретна информация, защото не съм ходила там, но познатите ми почиват всяка годнина на някой от тези острови. За момента и аз събирам инфо. От коментарите им ми става ясно, че за почивка този месец, правят резервация януари-началото на февруари през сайтове, като офертите се сменят буквално за дни. Не разбрах защо избягваш сайтовете, много от офертите могат да се откажат без такса до около седмица преди заминаването.

Страхотен подарък.
Здравейте , благодаря Ви , че откликнахте . Сайтовете ги избягвам , защото 100 % ще закупя почивката от немски сайт ,а  и тях сама мога да ги избера , разгледам . Няма да се купува от българска агенция или сайт . Племенника ми ще дойде до Германия и ще излети от тук Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6
Виж тази тема за тенерифе - доскоро е списвана. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=696198;topicrefid=19
Здравейте , благодаря Ви , че откликнахте . Тази информация ще ми е от полза Simple Smile  Разбира се , колкото повече , толкова повече Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6
Здравей, и аз самата не съм ходила, но наши приятели ходиха 2 или 3 пъти и сега и ние плануваме да отидем. Приятелите ни ни посъветваха да отседнем в град Санта Крус де Тенерифе и задължително да се качим на вулкана Тейде. Предупредиха ни, когато се качваме да си вземем връхни дрехи, защоти на върха е доста по-хладно и ветровито. С приятелят ми сме решили със сигурност да посетим Акваленд Коста Адехе заради делфините и многото пързалки и Лоро Парк заради програмите с различни животни, а аз обожавам животните Simple Smile
Надявам се да съм помогнала  Simple Smile
Здравейте , благодаря Ви , че откликнахте . Местата , които сте си набелязали в коя част на острова са ?

# 7
  • София - Варна
  • Мнения: 170
След като е млад - нощният живот е в южната част, която е презастроена с хотели. Тип Слънчев бряг. В Северната е по-спокойно и има повече неща за разглеждане.
Забележителности:
Тейде - по средата, и от север и от юг се стига лесно.
Клисурата Маска - също. Има преход, който е много живописен.
Лоро парк - в северната, в Пуерто де ла Круз.
Аква парк Сиам парк /№1 в света според класацията на трипадвайзор/-в южната. Има комбиниран билет за двата парка.
Има много разходки с корабчета - на юг, в курортните, например от Лос гигантес.
Пирамидите Гуимар - по средата, на юг от Санта Круз. Открива ги Тур Хайердал, който живее последните си години в Тенерифе.
На север - градчетата:
Икод с драконовото дърво. Не знам дели има на друго място в Европа.
Ла Лагуна - старата столица.
Санта Круз - настоящата столица. С операта, проект на гениалния Калатрава. И до него - плажът Лас Теритас.
Гарачико - с естествените басейни от лава, която е спряла в океана.
На север е и планината Анага, с много маршрути и красиви гледки.
Въпросът е какъв интерес има.
Има много добре уреден обществен транспорт и ако може да се организира по-добре да не плаща за екскурзиите.
https://zozinka.blogspot.bg/2013/04/blog-post.html
Разгледай подробно блога. Предполагам, че авторката няма да се сърди, че го препоръчвам.  Simple Smile


# 8
  • Мнения: 6
След като е млад - нощният живот е в южната част, която е презастроена с хотели. Тип Слънчев бряг. В Северната е по-спокойно и има повече неща за разглеждане.
Забележителности:
Тейде - по средата, и от север и от юг се стига лесно.
Клисурата Маска - също. Има преход, който е много живописен.
Лоро парк - в северната, в Пуерто де ла Круз.
Аква парк Сиам парк /№1 в света според класацията на трипадвайзор/-в южната. Има комбиниран билет за двата парка.
Има много разходки с корабчета - на юг, в курортните, например от Лос гигантес.
Пирамидите Гуимар - по средата, на юг от Санта Круз. Открива ги Тур Хайердал, който живее последните си години в Тенерифе.
На север - градчетата:
Икод с драконовото дърво. Не знам дели има на друго място в Европа.
Ла Лагуна - старата столица.
Санта Круз - настоящата столица. С операта, проект на гениалния Калатрава. И до него - плажът Лас Теритас.
Гарачико - с естествените басейни от лава, която е спряла в океана.
На север е и планината Анага, с много маршрути и красиви гледки.
Въпросът е какъв интерес има.
Има много добре уреден обществен транспорт и ако може да се организира по-добре да не плаща за екскурзиите.
https://zozinka.blogspot.bg/2013/04/blog-post.html
Разгледай подробно блога. Предполагам, че авторката няма да се сърди, че го препоръчвам.  Simple Smile

Много Ви благодаря , много полезна информация ми давате . Ще разгледам блога със сигурност .

# 9
  • Мнения: 3 294
Както казаха и другите, след като е млад, се предполага, че ще търси кръчми, дискотеки и пр и най-удачно ще е да бъде в южната част. Ако не е Тенерифе, същото го има в в южната част на Г.Канария или някои от другите острови Лансароте или Фуерте.

Ако няма да има кола под наем, голяма част от изброените неща по-нагоре няма как да ги види, особено из Анага.

# 10
  • Мнения: 5 741
Сестра ми се върна преди седмица от там. За хотела и почивката няма никакви забележки. Беше в този хотел.
http://www.jardin-tropical.com/

Общи условия

Активация на акаунт