Сач

  • 55 494
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Даите идеи какво и как се готви в сач? newsm78

# 1
  • Мнения: X
В моя край - Родопите- сач казват на един плосък пръстен съд. Ти това ли имаш предвид?
В него се правят марудници (катми).

# 2
  • Мнения: 208
ДА,точно това но мисля че се готвят и манджи в него? newsm78

# 3
  • Мнения: 25 707
Катми и гюзлеми - друго не зная.
Може би и някакво месо би могло да се пече? newsm78

# 4
  • Мнения: 4 651
Катми и гюзлеми - друго не зная.
Може би и някакво месо би могло да се пече? newsm78
Ех, един човек да чуя, че знае какво е гюзлеми. А и карталаци може.  Кой ще каже какво е то Simple Smile).

А иначе - празеник, много обичам. Правиш кори с големината на сача и ги опичаш. Плънката е като празена манджа с ориз. После на сача слагаш кора, плънка, кора, това на намален котлон колкото да се затоплят корите, или пък го редиш отвън и само затопляш във фурната.

# 5
  • Мнения: 4 651
всичко почти се готви в него,става по-бавно,но много вкусно.Аз съм правила, боб,гювеч,пълнени чушки,сърми...и др.Това е, просто се готви в него с часове.Един боб го готвих 6 часа, но после ме светнаха,първо да го сваря и после с подправки и всичко останало да го сложа във фурната.
Не знам само дали говорим за едно и също нещо.Аз говоря за това.Ако греша ,извинявай

Това е гювеч, не сач. Сача е нещо такова, само че този някакъв чуждоземски, ама друга снимка не намерих:


Ето това по прилича: (Взето от http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.1038.html)

# 6
  • Мнения: 8 917
В сач се правят катми и карталаци /гюзлеми, дебели кори и всевъзможните им наименования. А това , в което се готви е саче Peace

# 7
  • Мнения: 793
а не знам кое е сач или саче, но като бяхме край Рилския манастир правиха пържола на сач, както и пастърва на сач ?!  newsm78

поне това пишеше в менюто  Thinking

# 8
  • Мнения: 4 546
абе то в заведенията има всичко на сач - зеленчуци, пиле, свинско, дреболии, риба....
ама 2 чуденки имам. първо, уж го правят на пещ, в къще дале ще става. и второ, може всичко да им е сварено и после само да го слагат върху сача и да го запичат  Thinking

# 9
  • Мнения: 5 317
И месото и зеленчуците стават страхотни на сач.

Виж и тук:

http://forum.abv.bg/cgi-bin/showpost.pl?Board=jadene&Number= … ollapsed&sb=1

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз имам сач на него правя катми и рогатники /нещо като баница със спанак/. На Поморие ядохме в една кръчма нещо много вкусно, приготвено на голям сач: 2 пилешки пържолки, 2 свински, 2 кърначета отдолу и отгоре лук, моркови, чушки, гъби. Сачът явно е много загрят. Носят ти го на масата и ти си обръщаш пържолките, а зеленчуците се загряват и те и се изпичат. Докато изстине сачът, всичко е готово. Става невероятно. Много ни хареса

# 11
аз на сач правя най ве4е таркалаци - сигурно е като карталаците но в моят край е таркалак. стават истрахотни мезета с месо или каварми в омлет, но нещо важно - сачът не се ползва в пещ а на огън или жарава, като много трябва да се внимава да не се опарите. ако го ползвате върху газов котлон трябва да имате нещо като ламарина под сача иначе силният огън мое да го спука. успех. ще следя темата за рецепти.

# 12
  • Мнения: 1 655
Може да погледнете и тук.
А някой ще даде ли рецепта за тези таркалаци или карталаци?

# 13
  • Мнения: 4 651
Гюзлеми, карталаци и т.н наименования:
Правиш тесто като за мекци - брашно, мая, щипка сол и захар.
Разточва се кора , поръсваш със олио или масло и свинска мас става. Слагаш с двата пръста на няколко места натрошено сирене, извара или извара + яйца. Кората се загъва като плик (да стане квадратно) и се пече на сача.

Според баба ми има фундаментална разлика между гюзлеми и карталаци. Това по горе е гюзлеми. За карталаците разликата е според мен само как изглеждат, ама нейсе. Та другия начин на форматиране Simple Smile е:
пак се точи кора, поръсва се с мазнина, слага се плънка и се реже с нож на 5-6 места (от края на кората към центъра, но без да се стига до средата. Отрязаните парчета се захлюпват към центъра и така получение по малън кръг се точи пак, ако е много голям, може да се повтори процедурата - получава се кръгло в крайна сметка. Не знам дали го обясних много ясно.

ММ, как ми се дояде, ама точенето ми е малко мъка, добре че на Великден ще си ходя при мама Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 14
Гюзлеми, карталаци и т.н наименования:
Правиш тесто като за мекци - брашно, мая, щипка сол и захар.
Разточва се кора , поръсваш със олио или масло и свинска мас става. Слагаш с двата пръста на няколко места натрошено сирене, извара или извара + яйца. Кората се загъва като плик (да стане квадратно) и се пече на сача.

Според баба ми има фундаментална разлика между гюзлеми и карталаци. Това по горе е гюзлеми. За карталаците разликата е според мен само как изглеждат, ама нейсе. Та другия начин на форматиране Simple Smile е:
пак се точи кора, поръсва се с мазнина, слага се плънка и се реже с нож на 5-6 места (от края на кората към центъра, но без да се стига до средата. Отрязаните парчета се захлюпват към центъра и така получение по малън кръг се точи пак, ако е много голям, може да се повтори процедурата - получава се кръгло в крайна сметка. Не знам дали го обясних много ясно.

Съгласна съм с двата варианта но таркалаците се различават по това че , верно правят се като гюзлемите, но повтаряш процедурата. Какво имам предвид. след като си загънала плъмката пак се разточва пак се ръси сирене и пак загъваш и така 4-5 пъти. Търкалака става многопластов и от точенето кръгъл. пече се на сача и след като е готов се маже обилно с масло. ох как ми се преядеее eat

# 15
  • Мнения: 226
В моя край - Родопите- сач казват на един плосък пръстен съд. Ти това ли имаш предвид?
В него се правят марудници (катми).
newsm10 newsm10
Имаме го и стават страхотни катми , тикалници и др. родопски специалитети

# 16
  • Мнения: 208
Благодаря на всички ви за рецептите  chef  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 849
Катми и гюзлеми - друго не зная.
Може би и някакво месо би могло да се пече? newsm78
Мммммм,как ми се доядоха ,ако знаеш.......баба ми ги правеше невероятни.Ще взема да се пробвам ,ама сач къде ли мога да си купя ?

# 18
  • Мнения: 233
Ние имаме такова и всичко което правя е много вкусно.Заповядаи те да видите едно от творенията ми.

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=586901

# 19
  • Мнения: 344
Я, да питам аз с какво се мажеше сача като се правят катми? Имам смътни спомени че баба ми го мажеше с жълтък.

# 20
  • Мнения: 4 651
с мазнина - масло, мас , баба ми маже с парче сланина

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 563
на морето миналото лято основната ми прехрана бяха гюзлеми - там представляваха нещо като баница, но печена на плоча (електрическа), и много по-добра на вкус от обикновената баница.

# 22
  • Мнения: 287
Според баба ми има фундаментална разлика между гюзлеми и карталаци. Това по горе е гюзлеми. За карталаците разликата е според мен само как изглеждат, ама нейсе. Та другия начин на форматиране Simple Smile е:
пак се точи кора, поръсва се с мазнина, слага се плънка и се реже с нож на 5-6 места (от края на кората към центъра, но без да се стига до средата. Отрязаните парчета се захлюпват към центъра и така получение по малън кръг се точи пак, ако е много голям, може да се повтори процедурата - получава се кръгло в крайна сметка. Не знам дали го обясних много ясно.

Така описаното на мен ми напомня " два пъти месено три пъти точено" или обратното беше ? Някой знае ли със сигурност?

# 23
  • Мнения: 522
Ние тук в сача освен катми и тестени неща готвим и месо.Обожавам пилешка пържола на сач с гъби, картофи, чушки, лук.Дреболиите на сач също стават - сърца на сач ми е любимото.

# 24
  • Мнения: 208
Момичета ,казваите и как се готви на саче ndv   chef много-апетитно изглежда какво е eat

# 25
  • Мнения: 663
На соро в заведение си поръчах саче .Съдът е плосак с пилешко и свинско месо ,зеленчуци и  с по едно яйце по средата.Много е вкусно

# 26
  • Мнения: 732
Я, да питам аз с какво се мажеше сача като се правят катми? Имам смътни спомени че баба ми го мажеше с жълтък.

В къщи мъжото прави катми и той маже сача с памуче потопено в олио newsm78 Стават страхотни

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
С разбито яйце мажеше сача майка ми, бог да я прости. А нещата, които правеше в него - катми, карталаци и гюзлеми, ги мажеше с масло.

Само да кажа, че основната разлика между гюзлемите и карталаците е в тестото: за карталаци е с мая, а за гюзлеми - със сода.

За карталаците знам така: разточва се кръгла палачинка, поръсва се със сирене, после се навива на руло, рулото се завива на охлювче, пак се разточва и се пече.

# 28
  • Мнения: 54
Я, да питам аз с какво се мажеше сача като се правят катми? Имам смътни спомени че баба ми го мажеше с жълтък.
Моята майка го маже със сланина или мас ,каквото има правиго когато вече го е сложила на огъня а след това може и с масло или олио както предпочиташ .

# 29
  • Мнения: 163
Ние имаме такова и всичко което правя е много вкусно.Заповядаи те да видите едно от творенията ми.

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=586901

Купих ме си сач от Троян. Какво е това апетитно изглеждащото нещо? И как се приготвя?



# 30
  • Мнения: 163
А пък за сача нека да си кажа какво ни предупредиха като го купувахме от Троян.
Задължително преди да се използва трябва целият да се напълни с олио и да се остави хубаво да попие мазнината. После да се загрее малко за да попие още мазнина. Не се мие никога само се забърсва със салфетки и е добре при първото готвене да се приготви нещо по мазничко (сланинка, бекон). Основната идея е добре да попе мазнина. Не се слага на силен огън, а студен сач на студено, като при всички керамични съдове.

Извинявам се ако се повтарям с някой друг.



# 31
Защо,никой не пише как се готви на сач?

# 32
  • Мнения: 3 861
Ами аз готвя на сач всякакви вкусотийки. Месце със зеленчуци, картофки, импровизирам според продуктите, заливам със сметана, мятам отгоре кашаквал или топено сирене ако имам и съм готова. Става много вкусно, НО!!!

Не може да не се мие защото загаря, ама загаря юнашки...

Освен това при последното готвене бях направила повече и остана за другият ден. На другият ден храната имаше ужасен вкус на стара, гренясала мазнина...Тогава се замислих за товва какво става с мазнината, която всеки път попива все повече и повече, тя се наслоява и сача замирисва. И какво, да го хвърля ли сега?!?
Оттогава не съм го ползвала, като се сетя за миризмата и вкуса на старо и ми става гадно.

На Нова година правихме капама и сложихме сача да се обгаря във фурната за цялото време през, което се правеше капамата(10-на часа). Ееееей овоня ми душата този сач на стара мазнина. Накрая не издържах и го изхвърлих навъм, пред входната врата. Прибрах си го след 3 дена. Ако някой беше минал и си го беше харесал нямаше въобще да се впечатля, толкова гадно ми миришеше.
Незнам какво да го правя. Дайте идея с какво да го натъркам за да изчезне този дъх. Готвила съм в него не повече от 10 пъти. Сигурна съм, че старите хора си ги ползват с години, както и по заведенията...

# 33
И аз имам саче и съм го ползвала само веднъж- ако ви кажа за какво ще ми се смеете.
Но по въпроса - може ли да се готви на саче на керамичен котлон?
Или пък във фурна.
Газ нямам, за камина или пещ мога само да мечтая.

# 34
  • Мнения: 1 426
как ще го мажете с яйце, то ще стане омлет, маже с мазнина, каквато желаете
може да се готви на керамични котлони, няма никакъв проблем
и между другото продават готови замразени кори за гюзлеме, страхотни са.

# 35
Лили каква е тая капама 10на часа във фурната ли беше?А когато готвиш друго на сач пак ли е във фурната?И аз си купих преди две седмици но още несъм го ползвала.защото незнам как се приготвя.А месо бол.

# 36
  • Мнения: 3 861
Ами капама...
Тук във форума има много рецепти за капама, но в най общ смисъл е, че слагаш в гювеча няколко вида месо(пържоли, пълнено пиле, някои слагат наденици, нареждаш сърмички вътре, слагаш и кисело зеле, много подправки), запечатваш гювеча с тесто отгоре за да не излиза  парата от гювеча, отникъде и го оставяш във фурната за  8, 10 12 часа, на 100 градуса....
Става невероятно...

Та аз под гювеча с капамата бях метнала сача да се изпече хубаво...това е...

Иначе, когато готвя на сача е на котлона, пак на слаб огън, стават по-бавно нещата, но пък са мнного вкусни.
Само да не беше гореописания проблем със миризмата на стара мазнина...

# 37
Благодаря ти Лили!А за проблема с миризмата и на мен ми се случи в един ресторант.Там си поръчвах редовно,но последният път беше нещо отвратително.Когато поговорих с готвача той ми обясни,че е трябвало да се подменят иначе спасение няма.Сега вече нали разбра какво следва?

# 38
  • Мнения: 2 777
Само да не беше гореописания проблем със миризмата на стара мазнина...
Няма спасяване за съжаление.Хвърляш и купуваш нов,щом не ти понася миризмата.
Така ми  се случи на мен с единия ни сач(утешава ме мисълта че беше вече доста стар - 3-4г. го ползвах,а и при последното готвене излях силно изстудено вино за да задуша пържолите и сача естествено не издържа на този силов метод на готвене и се пукна от едната страна  Embarassed) ,оттогава никога не оставям храна в него.Ако остане от това което съм правила,го прехвърлям в друг съд ,а сача измивам.
А сега по темата - в сач може да се готви всичко каквото се сетиш- като започнеш от  яйца на очи  Wink та стигнеш до катмите.
Любимото ястие на сач на мъжът ми е от свинско месо на кубчета,лук на полумесци,гъби и подправки по избор- аз слагам сос уорчестър и чубрица- слагаш сача на студен котлон,включваш на 4 и
когато загрее достатъчно наливаш малко олио,слагаш месото (когато се позапържи аз слагам и вино) изсипваш лука и гъбите.Преди да дръпнеш от котлона настъргваш кашкавал.
Друг любим сач в къщи е свинско и пилешко нарязани на пържолки-запържваш с олио,задушаваш с бяло вино,добавяш гъби.Когато месото е готово слагаш червени печени чушки,може и кисели краставички на жулиени.Слагаш 2-3 с.л заквасена сметана.Може да добавиш и топено или синьо сирене.По желание отгоре може да се сложи порция пържени картофки а в/у тях обилно да се настърже кашкавал.Да ви е вкусно  eat
Има още доста рецепти но виждам че поста ми стана мнооого дълъг за което се извинявам smihesorry  reverance

# 39
  • Мнения: 3 456
На сач баба ми прави катми и карталаци.  chef

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
При първото ползване на сача не се пълни целия с олио, а се слага на котлон, който не е сгорещен - включва се, когато се сложи сача, за да не се пукне. Маже се с олио от вътешната страна с помощта на парцалче, което периодично се топи в олиото, в продължение поне на 30-40 минути - той си попива. Това е само за първото ползване. По-нататък също се слага на студена плоча, която се включва чак, като се сложи сача. Намазва се с олио само един път и продуктите се нареждат.
Аз го ползвам във фурната. На котлона се изпича само в средата - където сача контактува с плочата на котлона, а отстрани не се пече изобщо, тъй като сача ми е от най-големите. Само първия път пекох на котлон и ми се зави свят да бъркам продуктите, за да се изпекат навсякъде. Оттогава - във фурната, само на долен реотан. Ако нямам много време да го чакам, пускам и горния реотан.
Най-традиционната рецепта е следната:
- около 300-400гр. свинско или пилешко месо, нарязано на кубчета
- 1 пакетче печурки, нарязани по на 2 или 4 парчета
- 5-6 глави лук, нарязан на едро - на полумесеци
- кашкавал
Месото, гъбите и лука се слагат в сача, поръсват се със сол, чубрица и черен пипер. От време на време се разбъркват - не повече от 2-3 пъти по време на печенето. Като станат готови, сача се вади, поставя се на желязната поставка, поръсва се с настърган кашкавал и се поднася. Всеки си сипва.

# 41
Валя не се ли пресушава месото без похлупак във фурната?И колко време отнема тая вкусотийка?

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Не, не се изсушава - гъбите и лука пускат сок. Става готово за около 1 час.

# 43
Истинските ястия на сач се приготват само на огън. На котлон или фурна, вятър работа. Само се поврежда сача.   chef

# 44
  • Мнения: 11 607
Да се запиша да следя темата и коментарите......По-подробно ще прочета коментара на Валя...Само да питам - за какви котлони се използва - на ток, на газ, стъклокерамика?

# 45
  • Мнения: 2 266
Мажа сача с олио,след това слагам месо,гъби,зеленчуци всякакви,също и сирене обвито във фолио с малко люти чушлета върху него.Става супер.

# 46
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Да се запиша да следя темата и коментарите......По-подробно ще прочета коментара на Валя...Само да питам - за какви котлони се използва - на ток, на газ, стъклокерамика?
Аз ползвам газ,майка ми ток.....никакви проблеми Wink

# 47
  • Мнения: 248
И на мен ми подариха сач, но не съм го пробвала все още, така че ще следя темата и ако можете давайте идеи за вкуснотийки ! chef

# 48
  • Мнения: 1 906
Някъде бях прочела, че преди първото готвене трябва да се накисне за 24 часа във вода. След това като изсъхне се маже с олио отвътре и се процедира, както вече по-долу е описано. Тъй като ми се стори дълга процедурата още не съм го ползвала  Blush , а бяха големи мераци за този сач.
Мисля да го сефтосам със зеле с дива патица на сач. Дали ще стане  newsm78 . Естествено, първо ще си сваря зелето и патицата отделно и след това само ще ги запека във фурната на сач  bowuu

# 49
  • Мнения: 3 861
Аз знам, че преди първото готвене трябва да се сипе олио, да го задъни хубаво и да се остави да попие. Не се мие с вода, а се бърше само, нещо, което аз не спазих защото не мога да си представя, че ще готвя в немит съд. Може би затова не го ползвах дълго, спука се за 10-на готвения, а и от наслоената мазнина в него в един момента започна да ми мирише на гранясало

# 50
  • Мнения: 2 266
Преди първото готвене се маже обилно с олио.Аз слагам чушки,лук,гъби,някакво месо,зеленчуци.Става чудесно.

# 51
  • Мнения: 90
Много интересна темичка.

# 52
# 53
  • София
  • Мнения: 8 134
Аз знам, че преди първото готвене трябва да се сипе олио, да го задъни хубаво и да се остави да попие. Не се мие с вода, а се бърше само, нещо, което аз не спазих защото не мога да си представя, че ще готвя в немит съд. Може би затова не го ползвах дълго, спука се за 10-на готвения, а и от наслоената мазнина в него в един момента започна да ми мирише на гранясало

Може би поради същата причина нашия сач го ползвахме 2 пъти и се разпадна направо и отиде на боклука естествено, а за гранясалото след първия път ми замириса още.

# 54
  • Мнения: 940
И аз много се чудех дали да си купя сач, но май ще се откажа...Но иначе имам много чуждоземски рецепти за сач--в Мексико е много разпространен метод са приготвяне на храна.

# 55
  • Мнения: 2 567
Сачът никога не се мие с вода! NaughtyПри първото ползване се сипва обилно олио и после се избърсва с хартиени кърпи. След това изтъргвам винаги с дървена лопатка остатъците и после бърша с кърпите.

# 56
  • Мнения: 11 607
Сача си го мия в миялната машина. Не е скъп, така че и да иде на вятъра от много миене - няма да ми е жал. Не го ползвам и кой знае колко често, така че дали се мие или не - ми е последната грижа. А и както пише и доня Коприва - не мога да си помисля,че от немит съд ще ям......

# 57
  • Мнения: 549
Сача си го мия в миялната машина. Не е скъп, така че и да иде на вятъра от много миене - няма да ми е жал. Не го ползвам и кой знае колко често, така че дали се мие или не - ми е последната грижа. А и както пише и доня Коприва - не мога да си помисля,че от немит съд ще ям......


В миялната машина къде го слагаш/доло или горе/?
Не му ли става нещо?След като го измиеш в миялната как процедираш при повторно готвене в него?

# 58
  • Мнения: 11 607
В миялната машина къде го слагаш/доло или горе/?
Не му ли става нещо?След като го измиеш в миялната как процедираш при повторно готвене в него?

Където има място, там го слагам......Но май долу го слагам по-често. При готвенето след това слагам олио, колкото трябва за готвенето, без да го изпичам отново с мазнина. Хартиени кърпи ползвам само да махна твърдите остатъци преди да го сложа в миялната......

# 59
  • Мнения: 549
В миялната машина къде го слагаш/доло или горе/?
Не му ли става нещо?След като го измиеш в миялната как процедираш при повторно готвене в него?

Където има място, там го слагам......Но май долу го слагам по-често. При готвенето след това слагам олио, колкото трябва за готвенето, без да го изпичам отново с мазнина. Хартиени кърпи ползвам само да махна твърдите остатъци преди да го сложа в миялната......


Благодаря ти  bouquetКато го слагаш доло,сачът не прече ли на перката?/или го слагаш легнал/.

# 60
  • Мнения: 262
Повдигам темата , защото моят сач така си седи още в шкафа неизползван  ooooh!

Искам да питам тези , които го ползват на газ направо върху огъня ли го слагат , защото в темата по-назад четох , че ако се готви на газова бутилка трябвало да се сложи ламарина , за да не се спука ?

Също така , чугунен сач някой виждал ли е да се продава ?

# 61
  • Мнения: 207
Нашите ми изпратиха сач преди две седмици , купили го от пазара в Раковски , но ти си доста  далеч.  Аз го слагам върху котлона , защото тук няма как. Иначе  баба  го слагаше  върху огън .  по две тухли от страни него отгоре и палеше огън от долу.  Този които ми купиха сега , не е много  добър . На майка ми е от 20 години и не е мръднал , не залепва въобще .  Наканила съм се като се прибера другия път да си го открадна.

# 62
  • София
  • Мнения: 98
Готвя предимно на газ. Сача го слагам директно, не поставям  никаква ламарина. Сачове правя с различни видове месо, режа на парченца и слагам да се изпекат , след това добавям каквото има : лук, чушка,  маслини, топено сирене...... Това са последните ми два опита  Grinning



# 63
  • Мнения: 262
Браво harma , страхотно изглеждат.

След Великденските празници вкарвам сача в действие , че ми писна само да го гледам как си седи на мястото.

# 64
  • София
  • Мнения: 98
The_Sunrise каквото и да опиташ става много вкусно. Първият път когато правих сач мислих че нищо няма да стане, удавих цялата печка в мазнина  ooooh! , но после му хванах цаката. Разкажи какво си направила като се решиш

# 65
  • Мнения: 144
Аз правя сач по няколко начина, когато нямам време вземам тиган и в него запържвам месото, слагам лук,гъби,чушки,домати и подправки исипвам в сача и запичам за 15мин след това настъргвам кашкавала става много бързо и вкусно месцето става едно сочно-чудно.
А миналата година на морето ядохме със предварително печени на скара месца/ пилешко и свинско/сача беше подреден отдолу лук върху него чушки ,гъби месото - върху месото бекон и накрая кашкавал - беше уникален бекона с който беше покрито месото придаваша невероятен вкус.

# 66
  • Мнения: 262
Аз още не съм си ползвала сача  Blush

Знам че по заведенията винаги запържват мръвките в тиган и тогава ги мятат на сача само да се поовкусят.

Колко време отнема да се сготви на сача без предварително запържване пилешко със зеленчуци ?

# 67
  • София
  • Мнения: 98
Не си спомням точно, но около 20 минути.

# 68
  • Мнения: 2 777
Аз правя сач по няколко начина, когато нямам време вземам тиган .......
Това малко обезмисля нещата....единственото което правиш е да гониш ефект в поднасянето на ястието.....
Не съкращаваш времето за готвене.....дали е в сач или в тиган времето за готвене е едно и също  Thinking
Не че на мен не ми се е случвало  Joy ,но сложих прекалено голям количество продукти ......та започнах да ги гоня из котлоните ,а още не бях разбъркала камарата от месо ,която бях трупнала .......да не говорим че за зеленчука нямаше нямаше никакво място  hahaha,та тогава прехвърлях в тиган.....готвих там....и пак в сача ..... Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт