Сач

  • 55 465
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 226
В моя край - Родопите- сач казват на един плосък пръстен съд. Ти това ли имаш предвид?
В него се правят марудници (катми).
newsm10 newsm10
Имаме го и стават страхотни катми , тикалници и др. родопски специалитети

# 16
  • Мнения: 208
Благодаря на всички ви за рецептите  chef  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 849
Катми и гюзлеми - друго не зная.
Може би и някакво месо би могло да се пече? newsm78
Мммммм,как ми се доядоха ,ако знаеш.......баба ми ги правеше невероятни.Ще взема да се пробвам ,ама сач къде ли мога да си купя ?

# 18
  • Мнения: 233
Ние имаме такова и всичко което правя е много вкусно.Заповядаи те да видите едно от творенията ми.

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=586901

# 19
  • Мнения: 344
Я, да питам аз с какво се мажеше сача като се правят катми? Имам смътни спомени че баба ми го мажеше с жълтък.

# 20
  • Мнения: 4 651
с мазнина - масло, мас , баба ми маже с парче сланина

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 563
на морето миналото лято основната ми прехрана бяха гюзлеми - там представляваха нещо като баница, но печена на плоча (електрическа), и много по-добра на вкус от обикновената баница.

# 22
  • Мнения: 287
Според баба ми има фундаментална разлика между гюзлеми и карталаци. Това по горе е гюзлеми. За карталаците разликата е според мен само как изглеждат, ама нейсе. Та другия начин на форматиране Simple Smile е:
пак се точи кора, поръсва се с мазнина, слага се плънка и се реже с нож на 5-6 места (от края на кората към центъра, но без да се стига до средата. Отрязаните парчета се захлюпват към центъра и така получение по малън кръг се точи пак, ако е много голям, може да се повтори процедурата - получава се кръгло в крайна сметка. Не знам дали го обясних много ясно.

Така описаното на мен ми напомня " два пъти месено три пъти точено" или обратното беше ? Някой знае ли със сигурност?

# 23
  • Мнения: 522
Ние тук в сача освен катми и тестени неща готвим и месо.Обожавам пилешка пържола на сач с гъби, картофи, чушки, лук.Дреболиите на сач също стават - сърца на сач ми е любимото.

# 24
  • Мнения: 208
Момичета ,казваите и как се готви на саче ndv   chef много-апетитно изглежда какво е eat

# 25
  • Мнения: 663
На соро в заведение си поръчах саче .Съдът е плосак с пилешко и свинско месо ,зеленчуци и  с по едно яйце по средата.Много е вкусно

# 26
  • Мнения: 732
Я, да питам аз с какво се мажеше сача като се правят катми? Имам смътни спомени че баба ми го мажеше с жълтък.

В къщи мъжото прави катми и той маже сача с памуче потопено в олио newsm78 Стават страхотни

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
С разбито яйце мажеше сача майка ми, бог да я прости. А нещата, които правеше в него - катми, карталаци и гюзлеми, ги мажеше с масло.

Само да кажа, че основната разлика между гюзлемите и карталаците е в тестото: за карталаци е с мая, а за гюзлеми - със сода.

За карталаците знам така: разточва се кръгла палачинка, поръсва се със сирене, после се навива на руло, рулото се завива на охлювче, пак се разточва и се пече.

# 28
  • Мнения: 54
Я, да питам аз с какво се мажеше сача като се правят катми? Имам смътни спомени че баба ми го мажеше с жълтък.
Моята майка го маже със сланина или мас ,каквото има правиго когато вече го е сложила на огъня а след това може и с масло или олио както предпочиташ .

# 29
  • Мнения: 163
Ние имаме такова и всичко което правя е много вкусно.Заповядаи те да видите едно от творенията ми.

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=586901

Купих ме си сач от Троян. Какво е това апетитно изглеждащото нещо? И как се приготвя?



Общи условия

Активация на акаунт