На каква възраст дадохте на децата си сладки неща торта ,вафли ....

  • 6 888
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
На каква възраст дадохте за първи път торта ,вафли ,сладолед и всякакви сладки неща на децата си ?

# 1
  • Мнения: 66
Моето дете е на година и половина и още не съм му давала. Мисля че до три годишна възраст ще се постарая  да му спестя тези неща.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 257
Торта - опитвал е веднъж - не е фен и не иска и да му предлагаш. Сладолед - още не е ял цял - близвал е, но явно му е студен и и да предлагаш - не иска. Най - големия ни грях са шоколадовите яйца. Тях ги обича, но гледам да му давам веднъж седмично, тях ги откри на 2г. и 6м. Иначе вафли, Барни, мъфини и подобни - не яде. Опитвал ги е, но не иска. Палачинки - яде само с мед или кашкавал, с шоколад не иска. Вече е почти на 3, няма кой знае какви ограничения за сладкото, но той не иска така или иначе. Много повече умира за сладка царевица примерно...  Laughing  Peace

# 3
  • Мнения: X
Моите деца са големи и не помня точно.При всички случаи е било след годинка и половина-две.
Но ако сега имах малко дете, не бих му купувала изобщо подобни боклуци.
Ако някой го почерпи и иска да опита, няма да го спирам.
Но пари за боклуци няма да давам.Както и не давам, де....    Simple Smile
Пристрастеността към сладкото/захарта е 8 пъти по-силна от зависимостта към кокаина.Големият ми син е доказателство.може цял ден да кара само на вафли, бисквити, кроасани и подобни.

# 4
  • Мнения: 11 917
      До три години не съм давала шоколад. Сладолед- случвало се е да дам.
     Много рядко купувам нещо сладко, а всъщност аз мнооого обичам.Но едно са сухите пасти от детството ми с 60 дни трайност, друго е сега- с безкраен времеви период.

      Колкото по-малко и по-рядко, толкова по-добре.


      Много често казват- Ако не му даваш, после ще иска и ще яде повече. Моето дете е доказателство, че това не е вярно. Тези, на които всичко е позволено се пристрастяват и си търсят лакомството. Аз също съм лош пример , добре че някакъв дефицит имаше по мое време, иначе щях да живея на вафли, шоколади и морени.

     Детето ми, тъй като няма създадени навици, не се и впечатлява особено.Опитва като го почерпят, някои неща харесва, други- не, но не е лаком за сладко.На свой или чужд рожден ден почти никога не е ял торта, понякога е опитвал. Единствения път когато изяде цяло парче, беше на един рожден ден на баба му, някаква проста торта от квартална сладкарница, но там наистина са вкусни и пресни.

# 5
  • Мнения: 318
И аз не исках да давам поне до 3 г., но винаги се намират доброжелатели, които да го направят.  Confused
Веднъж запознае ли се с вкуса, после става по - трудно, започва да си иска...

# 6
  • Мнения: 11 747
Бях решила до 3 да не давам, а ако може и повече да изкара без такива. Борех се със зъби и нокти по площадки и градинки, където не една майка и повече баби се опитваха да я захраят с всякакъв боклук, но накрая на 2г и 6м отидохме на РД в клуб, за първи път, а там цялото меню се състоеше от снакс, чипс, сладки, изкуствени сокчета, синя торта.... Опитах се да я дръпна, но къде ти. Нападна, та изяде и чуждите порции. От тогава си яде, иска си, търси си и настоява. Ако я оставя само от това ще живее. Сладолед дадох умишлено, макар и два месеца по- късно, но исках да захраня със студено, да се калява гърлото. Беше зима. Студени напитки бяхме давали и преди това, но сладолед - не. Правя домашен с банан и мед, но тя си иска и купешките боклуци.

# 7
  • Мнения: 4 500
1 година.

# 8
  • Мнения: 149
На 2 г хапна от тортата си за РД. Но покрай кака си малката започна да хапва шоколадови яйца, барни, кроасанчета и т.н. Купувам им, не ги спирам, но все пак под някакъв разумен контрол. Но някак си и двете ми деца предимно обичат плодовете. За това на площадката винаги след градина хапват плод или краставица, която предварително нарязвам още от работата ми. Не ми е кеф да разнасям кутийки и панички, но за децата го правя. Стана ни традиция, първо да хапнат полезното, после малко боклуци. Но като изядат една голяма ябълка или краставица, не им остава много място за боклуците.

Моя позната и до ден днешен налага прекалено строг контрол над детето си. То не беше вкусвало до 6 г вафли, пица, салами и т.н. боклучави храни, щото щяло да е дебело. Гадно беше да го гледаш как го тегли сред другите деца които хапваха. Елате да видите сега детето като го пусна на училище стана с двойни килограми, щото мама я няма да го стиска за устата- плюй. И сега като отвързано яде каквото му попадне пред очите, всичко онова що е било забраненно. За това не ограничавам децата си. Купувам им, не често, но се случва.

# 9
  • Мнения: 475
Леле, каква история!
Аз гледам да не вманиачвам, дребчо си открадна две шоколадови дражета от един батко и ги изяде скришом малко след първия рожден ден. Засега успешно парирам атаките, най-вече на свекървата да захрани детето с купешки бисквити. В парка черпят със солети и пръчици, каквито не купувам, но оставям детето да пробва. Купувала съм бебешки бисквити, но изненадващо за мен не одобри комбинацията им с кисело мляко....която ние, родителите, обожаваме!
Купешка торта яде наскоро, но тя беше прясна, с много плодове и сметана. Де факто яде плодове със сметана, без блат.
Днес на детската ни площадка дойде едно момиченце на сходна възраст - година и девет месеца, което беше изяло една трета вафла Боровец - за мен лично е твърде рано да яде подобни боклуци! Детето беше доведено от бабата по майчина линия.
Ще се радвам ако удържа фронта с пристрастяващата захар, но е наистина трудно - децата се гледат едно друго и буквално дърпат от устата на другарчето....

# 10
  • Мнения: 11 747
Понеже за втори път се споменава 'прясна и вкусна' купешка торта - колко прясна може да бъде при положение, че от години платките се купуват готови от сладкарските складове и са правени преди месеци с богат набор подобрители и консерванти. Сметаната е растителна, пълна с Е-та от всякакъв вид. Няма купешка торта, която да е 'прясна'. Все същото е като бисквитите с палмова мазнина и подсладители. Темата не е за това, извинете ме, но дано не се заблуждавате, че тези торти са една идея по- добри от пакетираните вредни храни. Все същото е. Всичките им съставки са излезли от кутии и други опаковки.

# 11
  • Мнения: 11 917
Понеже за втори път се споменава 'прясна и вкусна' купешка торта - колко прясна може да бъде при положение, че от години платките се купуват готови от сладкарските складове и са правени преди месеци с богат набор подобрители и консерванти.

      Ето какъв случай имам:
      Поръчвам торта за майка ми от съвсем обикновена квартална сладкарница. Питам за деня, в който ми трябва, да, работят. След това посочвам час, сравнително ранен, защото исках да я прибера и да отида на работа. Съвсем спонтанно възкликнаха "Оо, съжаляваме, ама не могат да се изпекат блатовете" .След време имах подобна случка.  За сравнение- също малка сладкарница, но добре позната верига- там и за след 20 минути да поискаш, ще ти направят торта.

   Тръгнах да пиша фирмите, които съм ги задраскла тотално, при все, че имат много фенове и са популярни, но мисля, че не е редно нито рекламата, нито антирекламата .

      Познавам и собствениците на друга фирма, която прави точно...две торти и два вида сладкиши. Всяко изработване е "от-до" .Но за съжаление, не е в града, в който живея и само по изключение сме се ползвали от услугите и.

# 12
  • У дома
  • Мнения: 4 203
На 2г. и 1м. т.е. сега лятото докато си бяхме в БГ, изяла половин кроасан с бял крем с баща си и чичо си ooooh! След това яде и палачинки с ягодово домашно сладко при баба (1/3 палачинка и може би две ягодки от сладкото), но е сладко, сладолед също, с дядо си Joy В детската ми съобщиха, че също е яла сладолед, това пък преди няколко дни, та като цяло не проработи плана ми да не яде никакви боклуци hahaha Бонбони, шоколадови яйца, бисквити, и други подобни не яде, не ги иска дори и да и предлагат. Като цяло яде много сушени плодове, явно са и достатъчно сладки Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 344
На три години и половина сме и до сега пари за сладки неща освен -сладолед и то сега тези дни не съм давала и не съм купувала
Не така сти въпросът когато сме на гости при баба и дядо . Детето вече си казва всичко и май-май -е получвал лакомства .......Няма нищо лошо -макар, че аз лично няма да му купя ... Важното е да не се прекалява защото стават хиперактивни и превъзбудени децата . Дори в сиропите за кашлица има подсладители

# 14
  • Мнения: 1 565
Аз също не смятам да давам такива неща скоро освен колкото да опита,но се чудех дали все пак има и съвсем малки деца ,който се хранят с такива храни и моите наблюдения са че децата стават хипер активни и буйни от много захар.

Общи условия

Активация на акаунт