На море в Турция - тема 45

  • 160 277
  • 779
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 700
Galactic Voyager, Пипинс, благодря ви много за съветите, ще изчакаме малко и ще решим точно кой да изберем.
Последно питане. Според вас докога е подходящо да се изчака? Началото на септември късно ли ще бъде? Или средата на август?

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Galactic Voyager, Пипинс, благодря ви много за съветите, ще изчакаме малко и ще решим точно кой да изберем.
Последно питане. Според вас докога е подходящо да се изчака? Началото на септември късно ли ще бъде? Или средата на август?
Ние винаги сме ходили началото на септември .И е било много хубаво времето .
Тази година за първи път отиваме август ,май ще е бая топло ,но нямам избор .
Миналата година септември месец в Мармарис беше 47 грагуса .

# 257
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Нашата почивка е винаги между 15-ти август и 15-ти септември. Обиколили сме всичко възможно. До този момент на лошо време на сме случили. Помня само един по-продължителен дъжд в Кушадасъ преди години. Но то и без това мястото си е кофти за почивка, та не сме повтаряли там.

# 258
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Точно месец до нашата почивка.Нямам търпение вече.

# 259
  • Мнения: 7 605
Точно месец до нашата почивка.Нямам търпение вече.

6 дена до нашата  Party

# 260
  • Мнения: 8
Ние пък се отказахме от почивката в Мармарис. Притеснявам се най-вече да не затворят границите... Затова ще почиваме тук, хубавото от цялата работа е, че от агенцията ни върнаха цялата сума, която бяхме дали...

# 261
  • Мнения: 32
Ние пък се отказахме от почивката в Мармарис. Притеснявам се най-вече да не затворят границите... Затова ще почиваме тук, хубавото от цялата работа е, че от агенцията ни върнаха цялата сума, която бяхме дали...

за коя дата ви е била резервацията, и коя е агенцията

# 262
  • Мнения: 262
Ние пък се отказахме от почивката в Мармарис. Притеснявам се най-вече да не затворят границите... Затова ще почиваме тук, хубавото от цялата работа е, че от агенцията ни върнаха цялата сума, която бяхме дали...
По границата е напълно спокойно, преминава се безпроблемно . Днес заминаха няколко автобуса на ТА / имам предвид всички ТА , които в момента имат совалков превоз до куроротите на Егея/ . Повечето вече са минали границата и са в Турция . Положението навсякъде е напълно спокойно ,надяваме се и до края на сезона да си остане все така безопасно. В неделя се прибират хората от приключилата почивка за тях, дано някои се включат и тук.  Приятно изкарване на всички ,на които им предстоят почивки до края на сезона.  bouquet

# 263
  • Варна
  • Мнения: 10 560
По добре пропусни синият хотел от веригата Кристал в Сиде .... Ами виж хотел Суено бийч
в Сиде 

https://www.google.bg/maps/place/Sueno+Hotels+Beach+Side/@36.763 … .410161,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x5f68b2b2ecf02f40?sa=X&hl=bg

Точно в този само ако е реновиран,а Кристалите си имат прекрасна концепция,има и по-ефтини,има и по-скъпи,на който колкото му се дават.

# 264
  • Мнения: 5 459
Само ви чета и ви се радвам. Чак ме е яд, че съм толкова страхлива и не мога да се реша....

# 265
  • София
  • Мнения: 17
Аз съм потресена, за хотела, в който бяхме продължават да валят по 5 звезди. Тези хора къде ли живеят и какво ли ядат?

Кой хотел?



club Tarhan, Didim.

Писах в тази тема в по-предните страници що за чудо беше.
Между другото поне част от доволните постове в трипадвайзера са истински, едната англичанка, която е дала 5/5 я виждах редовно на басеина. И не бях недоволна само аз, даже ние бяхме май от най-доволните, другите българи си отвисяха да се жалват на рецепцията и на посрещащата агенция от мизерията. Явно българите сме претенциозни.  Laughing



Здравейте! Макар и малко по-късно, също искам да се включа в темата за Tarhan Beach Club и да споделя какво точно ни се случи, тъй като имам всички основания да вярвам на споделеното описание. Всяка година почиваме в Турция в различни хотели, винаги на ранни записвания по доста по-ниски цени. Тази година се спряхме на Majesty Club Tarhan  в Дидим, курорт, който много харесваме. Семейство сме с две деца. Още през ноември се опитах да направя резервация, но се оказа, че българските фирми не предлагат за клуба настаняване 2+2. Ядосах се и писах директно до хотела. Мениджърът ми отговори незабавно, като обясни, че за български фирми не се предлагат такива стаи, но може да ни направи резервация по цени за ранни записвания и ни предложи оферта от 1200 лв, но в Евро за всички на база Ultra All. Естествено, че веднага приехме. Направиха ни резервацията, но ни съобщиха, че ще платим на място, в евро и дори не ни поискаха капаро. Няколко пъти питах, дали не съм разбрала добре / тъй като имахме възможност директно да захраним сметката на хотела в турска банка/, но всеки път ми отговаряха да не се притесняваме за нищо. След месец - два поисках да видя някакви отзиви за хотела и се оказа, че страницата не се отваря, а домейнът е за продан. Изненадах се и се опитах да се свържа с мениджърите, но не успях. Разпитахме различни фирми и най-накрая ни обясниха, че хотелът е фалирал и е продаден от веригата Маджести, на нов собственик. Свързахме се с новите мениджъри, но се оказа, че нямаме резервация, или поне не разбраха питането ни, тъй като се оказа, че никой не говори английски или руски, като ние междувременно се отказахме от почивката в Турция, защото ни попадна изгодна оферта за Гърция. От две български агенции и една чуждестранна ни предупредиха, че не гарантират за качеството на услугата, тъй като новият собственик само е потвърдил направените резервации, но много е свалил цените и на редовните записвания. Пълни хотела, защото най-вероятно иска да го използва тази година за последно в този му вид и след това да го реновира като му вдигне звездите.  Хотелът спря да се предлага на английски, немски и френски туристи. За съжаление, може би качеството му наистина е доста ниско, защото наши познати бяха на почивка там преди 3 години и разказваха невероятни неща: 24 часово обслужване, детски бар, сладоледени колички навсякъде, невероятен салатен бар с каквото си поискаш, да не говорим за току що изпечените хлебчета - около 10 вида и т.н. Забавления за възрастни и деца от страхотни аниматори. Качествен алкохол и безалкохолни напитки. Но пък и цената му отговаряше на четиризвезден хотел.  Тогава за нашето семейство с две малки деца беше почти 2000 лв. с настаняване във фамилна стая. В заключение искам да кажа, че може би имахме късмет да пропадне резервацията ни, защото тази година твърдо се отказваме от Турция. Най-вече ни притеснява, че режимът "Извънредно положение", дори като административна мярка, включва точка, според която, всеки / местен или чужденец/, може да бъде задържан за 30 дни от полицията, ако има подозрения спрямо него,  без обвинения до изясняване на възникналите въпроси. Отделно са възможностите за атентати или брожения... Но всеки е в правото си да избира мястото и времето на своята почивка.

# 266
  • Мнения: 2 926
Здравейте, завърнахме се тази сутрин от Мармарис.Въобще не ми се тръгваше.Ама изобщо.Не знам за какви намалели туристи говорите, но Ideal Prime  наистина се пукаше по шевовете и то най-вече от руски туристи.

# 267
  • Мнения: 3 271
Здравейте, завърнахме се тази сутрин от Мармарис.Въобще не ми се тръгваше.Ама изобщо.Не знам за какви намалели туристи говорите, но Ideal Prime  наистина се пукаше по шевовете и то най-вече от руски туристи.
И юни беше така

# 268
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Здравейте, завърнахме се тази сутрин от Мармарис.Въобще не ми се тръгваше.Ама изобщо.Не знам за какви намалели туристи говорите, но Ideal Prime  наистина се пукаше по шевовете и то най-вече от руски туристи.
И юни беше така

Няма нищо чудно. И моят хотел се пукаше по шевовете, но това са евтините хотели. Тук се говори, че няма хора по класните комплекси, където цените са малко по-различни от 500 лева на седмица. Ето ви я причината.

# 269
  • Варна
  • Мнения: 10 560
Моя позната беше в Риксос Текирова юни месец и трудно са си намирали маса за вечеря,така че не е вярно и за високия клас хотели Peace

Всъщност това е поредното доказателство за лъжливите ни медии.

Общи условия

Активация на акаунт