На море в Турция - тема 45

  • 160 278
  • 779
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 191
Здравейте! Имате ли впечятления как е времето в Дидим в края на септември, началото на октомври? В Турция съм била 4 пъти на почивка - Мармарис, Белек и Алания, винаги в началото на октомври и е било прекрасно. Сега обмислям отново да почивам в Турция, но се колебая между Мармарис и Бодрум, а сега се замислих и за Дидим. От Варна съм и съм се спряла на дати 28.09 или 05.10 - полет на Емералд.
Била съм на почивка в Дидим (Веноса) от 10 октомври - 12 дни. През повечето дни времето не беше особено хубаво - някои дни не ставаше за плаж. Имаше и дъжд.
Като че ли за по-сигурно хубаво време е да се ориентирате към Анталийското море.
Дано ви се случи хубаво време!
Благодаря! Предполагам, че след 10ти си е риск навсякъде.

# 661
  • Мнения: 47
Предстои ни почивка в Кушадасъ, в хотел Pan Bay от 6 окромври, със собствен транспорт. Това ни е първата почивка в Турция и съм много развълнувана. Притеснява ме, че сме с малки деца( дали ще има достатъчно забавления за тях), времето и храната( мъжете това ги вълнува). Някой ако има отзиви от този хотел през този перод от време да сподели, ще му бъда благодарна.


Ние бяхме началото на Юни в този хотел.
Беше невероятно.Храна,анимация и изобщо всичко беше на 6+.
Не знам само в края на сезона дали ще е така
Благодаря, много!

# 662
  • Мнения: 13
Здравейте! Изчетох почти цялата тема, но не намерих това, което търся. Моля, препоръчайте ми хотел в Мармарис с хубав детски аквапарк и изобщо добре ориентиран към децата. Последно почивахме в Онирия Кларос Резорт и там много ни хареса! Благодаря за съдействието! Simple Smile

# 663
  • София
  • Мнения: 9 517
Свърши и нашата почивка в Турция - почивахме в хотел Aquasis - Дидим - самолетна програма с Емералд.

Първо ще кажа за полетите, понеже имаше спор в темата за BH Air - имахме общо три полета, понеже Емералд обединиха полетите до Анталия и Дидим и мога да кажа, че всичко беше много добре. Аз принципно се страхувам да летя и избягвам по всякакъв начин, но това пътуване беше идеално по моите стандарти.

Сега за хотела - бяхме настанени в основната сграда - стаите са големи, всичко е ново и хубаво /дори си носехме твърд диск, който стана за телевизора и децата можеха да гледат филмчета/, баните са хубави, матраците са ОК, огромни балкони, всичко ОК. Това, което не ми хареса бяха гардеробите - аз съм любител на чекмеджетата или рафтовете, а гардеробите са предимно за  дрехи на закачалки. Принципно това не ми е проблем, само го отбелязвам. Другото, което ще отбележа и е важно според мен - бяхме в супериор стая море, с възможност за настаняване на 2 + 2 - стаята е огромна и пространство има, обаче фотьолчето за второто дете е много късо и твърдо. Моите деца са на 8 и 11 години, но добре, че дребната е много ситна - кинта и двайсет, та се побра на диванчето, ако беше нормална за годините си, нямаше да й е удобно. Твърдостта я преодоляхме със завивките от другите легла.
Почистването - не знам, какво да кажа - че чистеха - чистеха, че зареждаха - зареждаха, ама поне един ден да нямаше нещо пропуснато - или кърпите недостатъчно, или незаредена тоалетна хартия, или липсва кафе... единия ден и чашите изчезнаха. Толкова се изпедепцахме накрая, че си бяхме скрили в гардероба 3 хавлии за баня и 2 рула тоалетна хартия, за да си ги вадим като забравят да ги заредят, за да не обикаляме като халипави до рецепцията в молби за дозареждане  ooooh!.
Иначе хигиената в стаите определено не е за 5 звезден хотел - може би за 3 -4 звезден.
Комплексът - комплексът е огромен, басейните са невероятни, свободни шезлонги има почти по всяко време, въпреки, че почваха да мятат кърпи от 7 ч. сутринта, басейните са чисти, пързалките са супер, първият час от пускането им има надпревара за надуваемите, с които се спускат, но след това винаги можеш да намериш и единични, и двойни, че и килимчета. Децата ги пуснаха на всички пързалки без най-дългата, там и мъж ми не го пуснаха - имало изискване за минимални килограми. Съоръжението в детския басейн също е много забавно за децата. Изобщо на такива басейни до сега не съм била, много ми харесаха. Бяха студени, което при тези температури си беше ОК, но не знам, ако времето е по-лошо. Хигиената около басейна първите дни беше супер, но последните няколко дни се смениха почиващите и си стана малко мърляво - летяха празни бутилки от вода, чаши и др., влизаха в басейните... но това е до култура на почиващите.
Това, което ми хареса, е че има един почти постоянен вятър, който прави жегата доста поносима.
Плажът - не ми хареса - постанали са се, насипали са го, обаче морето малко, хората се гъчкаха да се къпят, не ме изкефи. Иначе водата в морето беше чай, но ние почти не стигахме до плажа.
Храненето и алкохолът - храната ми хареса - на всяко хранене имаше риба, при това хубава риба, добре приготвена, отядох се на риба, имаше агнешко, телешко, салати, десерти /баклави имаше постоянна, по-кът се оказа фъчът/, на плажа има също храна на обяд - хамбургери, чийзбургери, пица /която не е точно пица, но е вкусна/, лучени кръгчета и сандвичи с месо от дюнера. Алкохолът не беше марков, но не беше лош, но аз пия бира и по някога водка с кола. За местата в ресторанта - преди споменах, че до 8 вечерта има места на вън, обаче последните дни наистина почиващите се смениха и местата на вън станаха кът около час след началото на храненето. Не знам, защо не отваряха чадърите по обяд и де факто на обяд имаше няколко маси само на сянка за ядене на вън. Обслужването в ресторанта беше според зависи къде попаднеш. Ние ходехме в зоната на един сервитьор, който беше много усмихнат и бачкаше човека, имаше обаче такива, на които не им се работи. Хубавото е, че по едно време изкараха един щанд за алкохол навън и ако няма кой да ти донесе, можеш да си вземеш и сам. Забравих плодовете - имаше диня, пъпеш, ябълки, круши, праскови, смокини, може и друго да е имало.
Анимацията - много се стараеха девойките - и за децата, и за възрастните, постоянно обикаляха, приканяха, аз не съм много по анимацията, но дори мен ме навиха да се включа в някои неща. Това, което беше дразнещо първите дни е, че след края на вечерната анимация имаше музика на бара на басейна, от която не можеше да се спи изобщо. Последните дни я намалиха и не беше проблем. На вечерното шоу не съм ходила, така че не мога да дам отзиви.
Детския клуб се състои от 4 стаи - в едната рисуват, в другата има кино, третата има съоръжения за игра, а в четвъртата започват детските програми.
Интернет - има навсякъде, на плажа само не съм гледала. Нета е хубав, не е идеален, но мъж ми успя да си гледа онлайн Нова телевизия по времето на вечерното шоу, понеже тогава явно нямаше толкова много потребители. За нормално ползване е ОК.

За Емералд - аз не резервирах директно там, а през друга агенция, така че не съм имала проблеми с тях /пак понеже тук имаше оплаквания/ - супер доволна съм от организацията, от момичето, което отговаряше за нас там, не мога да се оплача.

Ако има нещо, което съм пропуснала, ще допълня.

Сега като се изчетох звуча малко сухо, сигурно  защото се опитвам да съм обективна, но ако трябва да споделя едно цялостно впечатление - комплексът е страхотен, изкарахме чудесно, много ни хареса и бихме повторили за повече дни /евентуално обаче във фамилна стая/.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2016, 19:55 от Дзвер

# 664
  • Мнения: 186
Дзвер,
Благодаря за подробния отзив!
Чаках го с нетърпение, защото много не се споменва този хотел.
Ние с приятели пътуваме на 16 и живот и здраве от 17 сме там.
Дано и времето не ни изиграе лоша шега, много съм почивал в Турция, лошо време не сме имали, но винаги има първи път, а и сефте ще почивам от 17/09/.
Значи като цяло хотелът е добър, хигиената малко ме плаши, но ще се бориме.
Ние ще сме в езерните стаи, какво ти е мнението за тях?
Никакъв вносен алкохол ли не предлагат?
Не, че сме много зависими от алкохола, но е друго да изпиеш едно истинско питие вечер, или някое хубаво коктейлче.
Какво предлагаха вечер като забавление, имаше ли някакво шоу, организираха ли някакви представления?
Ако някой друг има информация, моля да пише!

# 665
  • София
  • Мнения: 9 517
patuva6ta, езерните стаи изглеждат страхотно - те са леко в страни и са по-спокойни от лудницата, на мен ми харесаха, но зависи в каква конфигурация сте - първите 4 дни на нашите деца им меркахме само главите на пързалките, а те не са в такава възраст, че да ги оставиш да лудеят на воля, без да хвърляш по един поглед, т.е. за нас те биха били безмислени, защото търсехме места близо до пързалките. Иначе идеята за басейн пред стаята е невероятна, за нас може би след около 3-4 години.
Хигиената не е толкова трагична - нас най-вероятно ни бъркаха защото сме 4-ма, освен това рецепцията решаваше проблема сравнително бързо, но ние стигахме до тях, понеже не се прибираме цял ден и като се приберем в 18 ч. откривахме липсите, а тогава няма кой да ги оправи бързо. След два дена ходене по рецепции, решихме проблема като хванахме камериерката "на къс пас", взехме 4 хавлии и 4 рула тоалетна хартия и изкарахме до края. Само изчезването на чашите беше изненада.
Вносен алкохол има на лоби бара, но не знам, дали не е платен, мъж ми твърди, че имало цена, но ние в лобито само минахме. Но и изборът не беше някакъв огромен - аз пия от време на време Джим Бийм - нямаше. Иначе когато минахме имаше жива музика там и беше доста приятна атмосферата, обаче - ние сме с две деца и основното забавление вечер им беше наемането на триколка, мотор и др. подобни...
Така - имаше вечерна анимация и големи ръкопляскания се чуваха, доколкото видях, има и бразилски танцьори, имаше мис и мистър Акуасис, забавляваха се доста хората, в амфитеатъра има столчета и масички, под него е бара на плажа и от там се взимат питиета и можеш да си ги пиеш в амфитеатъра, има и пепелници на всяка маса. Просто ние не сме по тези забавления, но бяхме на детското магическо шоу и от там знам. До към 23 ч. продължаваше вечерното шоу, а после продължават на бара на басейна обикновено с жива музика. Има и дискотека, ама като забравих от колко часа е... тя е в долната част, до а ла карт ресторанта и е закрита

# 666
  • Мнения: 539
Здравейте! Имате ли впечятления как е времето в Дидим в края на септември, началото на октомври? В Турция съм била 4 пъти на почивка - Мармарис, Белек и Алания, винаги в началото на октомври и е било прекрасно. Сега обмислям отново да почивам в Турция, но се колебая между Мармарис и Бодрум, а сега се замислих и за Дидим. От Варна съм и съм се спряла на дати 28.09 или 05.10 - полет на Емералд.
Била съм на почивка в Дидим (Веноса) от 10 октомври - 12 дни. През повечето дни времето не беше особено хубаво - някои дни не ставаше за плаж. Имаше и дъжд.
Като че ли за по-сигурно хубаво време е да се ориентирате към Анталийското море.
Дано ви се случи хубаво време!
Благодаря! Предполагам, че след 10ти си е риск навсякъде.


Най късно сме ходили в Турция от 18 октомври в района на Кемер. Времето беше прекрасно. Това беше в далечната 2008г. Ориентирайте се към района на Анталия.

# 667
  • Мнения: 2 666
Има ли пътуващи на 18.09 в посока Кушадасъ - Дидим - Бодрум - Мармарис с ТА.  newsm78

# 668
  • Мнения: 5
Има ли пътуващи от Варна за Мармарис  на 16/09 с Емералд?

# 669
  • гр. София
  • Мнения: 28
Ние ще пътуваме на 16.09 за Кушадасъ от София с Турс клуб .

# 670
  • Мнения: 186
Дзвер,
благодаря за отговора!
Надявам се да изкараме и ние добре, тази година за първи път сме без деца и предполагам, че езерните стаи ще са ни подходящи. Ако и времето е ОК, ще си го направим хубаво!
Хайде, започвай да се оглеждаш за догодина! newsm78 Laughing
Като се върнем живот и здраве, ще споделяме намерения!
Какво нещо е желанието за почивка, още не съм заминала за тази година, а вече мза следващата!
Харесват ми почивките в Турция! Laughing

# 671
  • Мнения: 1 521
Има ли пътуващи от Варна за Мармарис  на 16/09 с Емералд?
Ние щяхме да пътуваме до Анталия,но ни преместиха за 14.09 със самолет.

# 672
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Здравейте групичка и нашата почивка приключи.Изключително съм доволна.Преминахме почти 3000км. Обстановката в Турция е много спокойна,както винаги много дружелюбни.Границата и в двете посоки е минахме много бързо.Мигранти не видяхме по пътя.На отиване ни махнаха полицаи да спрем,но когато погледнаха номера на колата,ни казаха да продължим.Изкарахме 12 страхотни дни.Направихме си и мини екскурзия като посетихме Айвалък,Памуккале (Денизли)Фитие,Ассос (Берхамкале) и разбирасе основната ни цел АНТАЛИЯ-TITANIC DELUXE BELEK.За миг не съжалявам,че не успяхме да почиваме в първо избрания ни хотел DELPHIN BE RESORT и тъй като не го отвориха тази година нашата агентка ни предложи Титаник.Хотела е уникален,това за мен е най-хубавия хотел до сега в който съм почивала.Не съжалявам, че ни отмениха полета от Варна,защото никога нямаше да посетя тези прекрастни места.Ще разкажа за всяко едно място което съм посетила предружено със снимков материал,а за TITANIC DELUX BELEK имам много да пиша и то само положителни неща е нямаше за какво да се хвана.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2016, 14:45 от lora

# 673
  • Самоков
  • Мнения: 561
Здравейте, наближава и нашата почивка. Искам да попитам някой от вас знае ли дали пълномощното за управление на лек автомобил може да бъде само преведено на турски език или се изисква и легализация?

# 674
  • Мнения: 413
Здравейте групичка и нашата почивка приключи.Изключително съм доволна.Преминахме почти 3000км. Обстановката в Турция е много спокойна,както винаги много дружелюбни.Границата и в двете посоки е минахме много бързо.Мигранти не видяхме по пътя.На отиване ни махнаха полицаи да спрем,но когато погледнаха номера на колата,ни казаха да продължим.Изкарахме 12 страхотни дни.Направихме си и мини екскурзия като посетихме Айвалък,Памуккале (Денизли)Фитие,Ассос (Бергама) и разбирасе основната ни цел АНТАЛИЯ-TITANIC DELUXE BELEK.За миг не съжалявам,че не успяхме да почиваме в първо избрания ни хотел DELPHIN BE RESORT и тъй като не го отвориха тази година нашата агентка ни предложи Титаник.Хотела е уникален,това за мен е най-хубавия хотел до сега в който съм почивала.Не съжалявам, че ни отмениха полета от Варна,защото никога нямаше да посетя тези прекрастни места.Ще разкажа за всяко едно място което съм посетила предружено със снимков материал,а за TITANIC DELUX BELEK имам много да пиша и то само положителни неща е нямаше за какво да се хвана.

Здравей, радвам се че сте си изкарали чудесно! На над ни предстои пътуване другата седмица за Белек в хотел Spice & Spa.

Имам въпрос към теб, а и към всички почивали в Белек. Ходихте ли на пазара там или някъде наоколо, или в някой мол в Анталия? Къде е най-доброто място за шопинг и с какво е най-добре да се стигне до там (тъй като няма да сме с кола).? И като цяло как ти се струва Белек?

Общи условия

Активация на акаунт