На море в Турция - тема 45

  • 160 264
  • 779
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 833
Ако става въпрос за моя пост, се извинявам  Peace ще го редактирам

# 736
  • София, България
  • Мнения: 5 597
То бива нахалство бива, ама чак толкова! Името на хотела не ви стига, за да запомните да не ходите там ли? Или като разберете, че хотела е в Сиде или в Белек какво ще промени това? Може би ще отпишете всички останали хиляди хотела в областта или какво? А това да копирате името на хотела в гугъл и да си отговорите сами на така интересуващия ви въпрос сигурно не стои като опция?

Не, хората са ви длъжни!!!

# 737
  • Мнения: 408
Мона, карай я по-спокойно, не образувай нерви на бебето.

Присъединявам се към призива всеки да посочва пълното наименование на хотела и местоположението му. Има много хора, които четат през таблети и телефони и е неудобно копирането-пействането-търсенето. Иначе 49-та страница стана култова. Благодаря на всички за споделеното!  bouquet

# 738
  • Мнения: 2 666
Добро утро на всички ! Не става въпрос за твоят хотел Милинка *. Просто едно уточнение да се напише /име на хотела и района/ , защото една туристическа верига има хотели както в Егейска Турция , така и в района на Анталия . С копи пейс името на този хотел, пак не става ясно къде се намира и в кой район. Но пише Ефес и това ме кара да си мисля , че е в района на Кушадасъ. Но както и да е , хотела си е хубав отвсякъде и се радвам, че почивката е била ползотворна .

# 739
  • София
  • Мнения: 192
Милинка*, да това е периода, а ние бяхме групата от 7 човека дето се изсипахме от автобуса  Laughing
Peperina, ако става въпрос за моят пост, аз написах къде се намира хотела. Мона Лиза е права, случва се човек в желанието си да опише всичко да пропусне някоя подробност  Peace

# 740
  • Мнения: 7 605

Резервацията ни беше за Ефталия Вилидж, но на рецепция ни предложиха ако искаме да се преместим в Марин или Аква срещу 40Е.  


Ей, не се научиха в тази верига да не дублират резервации  ooooh!  Много е нагло че го обръщат така, че все едно ви правят супер изгодна оферта срещу 40евро да почивате в по-нов хотел, а същност вие йм влизате в положение, те направиха грешка и вместо те да ви се извинят, вие трябва и да платите  ooooh! ooooh! ooooh! Грешки се случват, но как може да накараш клиента да плати за това!  Twisted Evil

# 741
  • varna
  • Мнения: 48
Здравейте ! И нашата почивка свърши за съжаление Sad. Бяхме в Ефталия Вилидж на 20  км от Алания .  Като цяло и миналата година  бяхме в Ефталия Аква) и тази става ясно , че са доста завишени звездите на Ефталия Вилидж и малко завишени на Аквата .Нямам база за сравнение обаче , тъй като си вадя изводи от прочетеното тук от други 5 звездни хотели. Факт е обаче , че и цената си е доста ниска на  фона на цените на другите хотели и си давам сметка , че избора си е наш . Тази година повторихме района , защото детето  Laughing края на септември навършва 15 г. , а там се броят деца. За догодина вече няма значение , но нищо чудно да потретим , въпреки това , което ще напиша сега  Laughing. Явно си е бюджетен хотел , но  такива са ни възможностите  Sad.
Резервирахме декември месец по ранно записване през варненска агенция по програма на Емералд. Януари цената падна с малко , но все пак я предоговорихме и финала е 960 евро със самолет от Варна ( за същия период без ранно записване 1063 ). Смениха датата на полета от 05.09 на - 07.09. , като обединиха полета с този на Бодрум. С Емераллд , пътуването , трансфера и посрещащата Сонар  нямахме никакви проблеми . Трансфера е с продължителност около 2,5 часа.Ранен полет ( 7,05ч.)  и в 11.30 бяхме в Ефталия Вилидж. Веднага ни сложиха гривните за да се включим в обяда и да ползваме басейните и баровете., но си спазиха часа за настаняване след 14.00 ч. Имаше оферта срещу 40 евро за целия престой да сменим хотела с Аква или Марин ( отказахме ).
Настананиха ни в стая за инвалиди , което малко ме напрегна  ( банята беше пригодена ) и в комбинация с недоспалост , тъй като станахме в 3 .00 ч посред нощ ми образува лек дискомфорт . Стаята беше хубава  , не много голяма , но достатъчна . По принцип детето трябваше да спи на допълнително легло, но си имаше редовно. Бхяме в предпоследния блок и до рецепция се повървява около може би 100 метра.
При влизането ( от опита в Аквата) проверка на инвентара  Grinning- хавлу йок  , шампоани и сапуни също йок ( това беше през целия престой ),  през всичките седем дни не ни сложиха нито сапун , нито шампоан , ама си викам карай - да не съм им умряла за техните шампоани - ще си ползвам нашия  Laughing. Отивам за хавлии на рецепция да си търся и ми отговарят , че ще ги получим след 16.00 ч. Явно душа след път ще е в басейна . При настаняването питам от къде да взема хавлии за басейна , отговора беше , че пиколото ще ми обясни - да ,ама той не разбира английски ( то и аз не мога да говоря много , ама все пак за тези неща мога ) и само вика " не знам " Mr. Green , айде пак на рецепция ... голямо разхождане беше . В 16. 00 ч.  дойде Севгин от Сонар и му се " жалвах " за инвалидната стая и той веднага говори на следващия ден да я сменим. В 18 .00 ч . се прибираме от басейна и изненадаааааа - хавлу йок. Айде пак тръгвам към рецепция  да си търся хавлиите - вече е наложително . Хващам пътя аз и пред една от къщичките виждам една голяма количка с чисти хавлиии ( о боже каква радост ) и виждам  двама младежи " Кой отговаря за това " -  " Не знам ", решено е ще чакам да дойде този който отговаря за тази " благинка ". След 5 мин. се появява една жена - тя беше моето решение . Обясних й , и тя ми дава един лист с написани стаи , е нашата е нямаше записана , но и я написах и ми даде три хавлии , ама аз искам и малки .... отговора беше"после " . Дойде наистина след 15 минути за да ни остави и малките ( скрихме ги в гардероба , че  знам ли - ще ни ги вземат и няма да оставят , или ще оставят по малко ). Смешните ситуации не свършват до тук - разходките до рецепция продължиха и в 23.30 ч . Лягаме си вече тотално изморени от супер ранното ставане и път и какво .... отново изненада . Оказва се , че на спалнята има нещо като покривка за завиване , ноооооооооооооо само една , единична ( пък ние с мъжа ми хич не сме малки ) , въртяхме сукахме как аджеба да се завием двамата , е не става ). Ставам, обличам  се наново и на разходка . Отговор " Ще ви донесем " - лека паника ме обхвана кога точно ще стане това понеже адски ми се спи  , но след 10-15 минути донесоха. В 5,30 ч сутринта се събудих от джамията , която си се чува сериозно ( всяка сутрин ), хем се намира не много близо .
  Ставаме сутринта , аз вече съм в настроение , преглътнах случките и даже се посмяхме доста над ситуацията  - мъжа ми влиза в банята и хоп изненадааааа - въртящия кран на душа му остава в ръката - не можеш да пуснеш вода .  Докато вървяхме се чудихме дали наистина да сменяме стаята ( багажа не го бях разтоварила заради това ) , обаче толкова инвентар си събрах  и ако трябва пак да събирам ..... отказахме се . Чудехме се дали въобще са запомнили , че ще сменяме стая. Отивам на рецепция да ги уведомя , че се е счупил душа и администраторката ме пита " Вие нали ще сменяте стаята ?" - отговор от моя страна " Вчера исках , днес- не " , може малко нестабилна да съм й се видяла , ххахаха. Разбрахме се да прати техник . Цял ден в аквапарка ...... прибираме се в 18.00 ч. - техник йок . Къде отива Лили - на разходка .....до рецепция . Обещание , че ще пратят техник до 10 минути , дойде , ама със слушалка. като видя се хвана за главата " биг проблем ". Замина и се върна с нова батерия  , която сменя забележете под налягане от течащата вода , стана супер мокър и познайте какво - отнесе ни едната хавлия  Laughing. Айде газ пак към рецепция . Имаше телефон в стаята , но те не разбират много английски за това е важен прекия контакт хоххохох , там с ръце , с крака се разбираме . Д а вметна , че само единия адмистратор вършеше работа - когато кажех на него всичко се свършваше бързо . Даже вече ми се смееше , че аз като отида и като кажа"Извинете ".... и той вече така ме посрещаше  .
  Храната - много , но по скоро еднообразна - цветни , много цветни пастички , но еднакви на вкус. Този път само един ден нямаше риба , всеки ден , но не знам каква беше.Имаше един път агнешки кюфтета , телешко и пилешко .Плодове - грозде , праскови , сливи, пъпеш, диня. Не много богато меню , но гладен човек не остава. По време на Байряма обаче се представиха много добре .... баклави , тулумбички , кадаиф , агнешко печено .
 В аквапарка също има храна и ние се хранихме там , но спрямо миналата година е доста орязан. За обяда не мога да кажа как е бил в Ефталия Вилидж.
Анимацията на басейна си беше хубава - имаше пяна парти , представяне на трупите , които ще бъдат в анфитеатъра вечерта , в басейна - сутрин и следобед водна гимнастика , танци около басейна .Вечерната анимация също не беше лоша.
Чистотата е съмнителна малко , но се преживява.Столовете на балкона не бяха пипани цял сезон - сама си ги изчистих . Въпреки , че сменяха пепелника отвън всеки ден столовете не ги докоснаха да ги чистят , нито масата , въпреки , че стана ясно , че ги ползваме.Всичко е във пластмасови чаши за многократна употреба и са доста захабени. Един ден на бара така се спекох , направо изтръпнах - чакам си аз за бира и гледам един младеж буквално плакне чашите във вода и ги нарежда- изкарах си акъла. Обаче после видях , че ги вкарват в едни  миялни машини на пара . Кърпи смениха един път , за чаршафи и тях май един път. Хавлиите бяха доста протъркани и  скъсани .Сутрин шалтетата на басейна също си бяха мокри и мръсни - разчитаха , че като сложиш служебната хавлия и тя ще свърши работата.
Зеленината в Ефталия Вилидж е доста  и много красива , в сравнение с Аквата - там е по бетонно. Прилежащия Аква парк  също си е зелен и красив. Сутрин отивахме съм 9.30 на басейните в аквапарка и нямаше почти никой . Не ни се е налагало да се борим за шезлонги. В началото беше пълен хотела , но не много . По време на Байряма имаше много , ама наистина много хора и пак нямаше проблеми. Това може би е заради многото басейни и в хотелите .Някак си се разпределяха хората.
 На 14.09. ни взеха много рано - в 04.35 автобуса беше отпред .
Ми това е от мен , дълъг стана поста - дано да има кой да го прочете. Не  се оплаквам , просто споделям опита , за да няма разочаровани, аз лично не съм , както казах и горе - бюджетен хотел на фона на останалите . Аз лично се забавлявах ,бях със семейството си ( няма много интернет хохох , та и тинейджъра ни обръща внимание ) ,  много се смях на ситуациите и не си позволих да се ядосвам  ( само малко първия ден ).  
Пожелавам на всички прекрасни , слънчеви почивки , хубави спомени  и успехи в избора на  хотел .

Последна редакция: чт, 15 сеп 2016, 11:08 от feodora

# 742
  • Мнения: 1 602
Момичета много неприятно за разминаването с обещания хотел и реалността.
Като ви чета и се замислям да ли няма и ние да се прекараме. Никъде не намерих отзиви за нашия хотел. На снимки не е нищо особено и силно се надявам поне да си изкараме весело ако не друго.
Мисля да се застраховам и да си взема хавлии , че като ви чета голям проблем с тези хавлии пък и аз бързо се паля , а не искам заради едни кърпи да се ядосвам.
За тези които са си прекарали чудесно много се радвам и с радост разглеждам снимките които качвате. Най голямо впечатление ми направи хотел Титаник мисля , че се казваше хотела. Снимките бяха страхотни и разказа също.
Обещавам и аз след почивката да разкажа как е минало и да ви покажа снимки.
Ние пътуваме на 30 септември за Мармарис и на 1 трябва да сме там. Дано сполучим и на хубаво време.

# 743
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Labranda Alacati Princess 4*, Чешме  някой ходил ли е там и какво е мнението???

# 744
  • Мнения: 2 666
feodora ще мине време и като се сетиш за тези твои "патила" ще им се смееш ....... 

# 745
  • Мнения: 413
Момичета много неприятно за разминаването с обещания хотел и реалността.
Като ви чета и се замислям да ли няма и ние да се прекараме. Никъде не намерих отзиви за нашия хотел. На снимки не е нищо особено и силно се надявам поне да си изкараме весело ако не друго.
Мисля да се застраховам и да си взема хавлии , че като ви чета голям проблем с тези хавлии пък и аз бързо се паля , а не искам заради едни кърпи да се ядосвам.
За тези които са си прекарали чудесно много се радвам и с радост разглеждам снимките които качвате. Най голямо впечатление ми направи хотел Титаник мисля , че се казваше хотела. Снимките бяха страхотни и разказа също.
Обещавам и аз след почивката да разкажа как е минало и да ви покажа снимки.
Ние пътуваме на 30 септември за Мармарис и на 1 трябва да сме там. Дано сполучим и на хубаво време.


А как се казва хотела, в който ще ходите?

# 746
  • Мнения: 1 602
Grand Yazici Club Turban е хотела , но аз бях писала преди време за отзиви за него , но никой не ми отговори и предположих , че никой от групата не е ходил там.
Платили сме вече та каквото дойде това е. Ще сме компания от 10 души
Аз съм от София , но автобуса тръгва от Бургас та ще тръгнем на 29 от София за Бургас, ще преспим там и после тръгваме за Мармарис.
Ще пътуваме от Бургас , защото останалите роднини и приятели са от там и вече бяха направили резервация и ни предложиха и ние да отидем с тях.

# 747
  • Мнения: 69

Резервацията ни беше за Ефталия Вилидж, но на рецепция ни предложиха ако искаме да се преместим в Марин или Аква срещу 40Е.  


Ей, не се научиха в тази верига да не дублират резервации  ooooh!  Много е нагло че го обръщат така, че все едно ви правят супер изгодна оферта срещу 40евро да почивате в по-нов хотел, а същност вие йм влизате в положение, те направиха грешка и вместо те да ви се извинят, вие трябва и да платите  ooooh! ooooh! ooooh! Грешки се случват, но как може да накараш клиента да плати за това!  Twisted Evil
Това явно е практика на веригата Ефталия .Хората си правят резервация за Вилиджа,като по-ефтин, а там на място ги пренасочват към Марина и Аквата. И ние миналото лято си направихме резервация за Вилиджа и като пристигнахме на рецепция ни предложиха да ни пренасочат към Аквата, но без доплащане разбира се,защото това не е по нашо желание и ние приехме закоето не съжаляваме. Но от писанията тази година разбирам,че ги пренасочват срещу 50 Е ,което си е нарушение на договора! Ако мине мине,като в Б-я! Naughty

# 748
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
stefyyyy, погледна ли първа страница Mr. Green
Аз съм дала доста обширен отзив за хотела миналата година...и спокойно - няма да се прекараш, хотелът е страхотен Heart Eyes!

# 749
  • Мнения: 6 833
Да, и аз разбрах, че миналата година са местили безплатно, но сега търсеха по 40е на всички.
Макар и да не е редно, аз не съжалявам, че платихме и се преместихме. Останахме много доволни от престоя си, като сравних цените разликата в агенцията между двата хотела е  към 300е, които ми идват доста над бюджета и няма как да си позволя да резервирам от тук.

Общи условия

Активация на акаунт