Сладкарничка за книги - Тема 64

  • 41 970
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 405
Сладкарничка за книги - тема 64



Правила на играта:

Всеки участник в играта за размяна на подаръци-книги изготвя списък от желаните от него заглавия: 5-6 на брой, като стойността не надвишава 15-20лв. за книга.
След това се тегли жребий между записалите се за играта кой на кого ще подарява.
Подаряващият избира някое от заглавията, дадени от другия участник, и му изпраща книгата като подарък-изненада!
И уточненията:
1. Играта се разиграва три пъти в годината:
 - Игра за Деня на основателите на нашата азбука Св.Св. Кирил и Методий и на славянската писменост и българската просвета и култура - 24 май  
Тази игра стана тематична за нашето малко общество, прави се по очевидни причини - най-книжният ден в годината, какъв по-добър повод да зарадваш други любители на книгата като теб?
- Коледна игра
От 15.11. започват да се качват списъци, на 30.11 се тегли жребия и до 25.12/31.12 да се получат подаръците
- Лятна игра
През юли, за да може да се включат момичетата от чужбина, които си идват в България за лятото.
При засилен интерес може да се изиграва и повече пъти, но поне през тримесечен период от време.
2. Хората, които искат да участват, а живеят в чужбина, трябва да дадат адрес за получаване в България.
3. Подаръкът включва книга + картичка. По лично желание на изпращащия може да се добави дребен сувенир и нещо шоколадово по избор.
4. Книгите в списъците да не надвишават цената от 20лв.

Условия относно включването на нови участници в темата и игрите:

1. Новият участник е добре да се представи - какви книги обича да чете, какви интереси и хобита има, за да го опознаят старите участници и да могат при евентуален жребии, да го зарадват подобаващо.
2. За да участва в игрите, новият участник трябва да е участвал поне 2 месеца в живота на темата, да е писал редовно/не всеки ден, но често/, другите да са го опознали и да нямат нищо против да бъде включен в играта.


По идея на Neli M - нашата прекрасна класна:



Талисманче на темата:

Скрит текст:

# 1
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Здравейте!  Hug

 Първа идвам, така поне мисля и сърдечно, сърдечно благодаря на Мери , че се погрижи да си имаме ново местенце!  Hug

Дадка, благодарности и на теб, че прояви желание да направиш темата.  Hug Твоя ще е друг път, защо не следващия.  Wink

 Ей сега минах през старата тема, видях че Бъбъл е писала и има предложение за промяна на датите.
 Оставям на вас да решите окончателно кога да се тегли жребият, кога да се пращат подаръците. Явно през летния сезон има доста неудобства, доста непредвидени заетости и каквито и дати да предложим, все за някого ще са неудобни. Ако успеем да се стиковаме, добре, ако не успеем - можем да си направим играта към септември, не знам. Чакам предложения, аз имам списък с книги, но ще го пусна едва като решим датите за игра.  Peace

 Прегръщам ви!  Hug

# 2
  • Мнения: 811
Първи запис в новата тема  Blush
Страхотна е новата тема  , свежа , лятна  Heart Eyes
Благодаря Мери  Hug
Предлагам ви нещо разхладително , че поне в нашия край днес изпукахме от жега

дано обичате ягоди  Hug Hug
Датите според мен са супер , даже според мен може да пуснем до 5-6ти списъчета , а примерно докъм 25ти да сме изпратили подаръчетата , всеки да има достатъчно време да помисли Hug
Аз обмислям списъче още
Иначе вчера писах в старата книга , че се сдобих с електронна книга .Та си чета на нея Последна песен на Спаркс и я преполових вече Simple Smile
Ще намина пак вечерта ако се появи някой
Лека вечер момичета Hug

# 3
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Само набързо минавам, аз да не ви загубя. Днес съм на вълна чистене и подреждане.
Дадка, да ти е честит новият четец. Много хубави книги да прочетеш на него.
Мери, благодаря за новата тема.

# 4
  • Мнения: 1 198
Благодаря за новата тема на Мери  bouquet Hug Чудна и лятна е!

Аз просто предложих само крайната дата да е малко по-назад, но както го направим, така. Ще се включа при всички положения  Peace
Примерно, списъци до 9ти август, на 10ти да се тегли жребии и до 25ти да пратим?  newsm78 Как ви се вижда?
 Peace

Списъка ще го мисля и ще го пусна вечерта, когато се прибера и имам повече време, че .. всичко е лудница около мен.  Peace

# 5
  • Мнения: 5 405
Дадка, честит ти четец! Да си го ползваш със здраве и милион и една книги да прочетеш на него!  Crazy Heart Eyes Hug
За сроковете аз лично нямам претенции. Честно казано не искам да изпращаме повече от две седмици,защото един получава на втория ден, а другия чака три седмици и мнооого се разтяга във времето. А сме 5 човека на кръст. Две седмици мисля, че са достатъчни, но ако някой заради това няма да може да се включи, ок, нека е со 25ти изпращането,все ще се включа. Само си казвам гледната точка. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 750
Хайде и аз тук Simple Smile
Морското чадо се включи навреме с морската тема Hug
За играта съм за, ако се удължи срока за изпращане, по Бъбъл, че до 20 сме на море Heart Eyes
А и може ли да се придържаме към основното пак  Blush
Дадка, честит четец, готин е, и аз го гледах Peace

# 7
  • Мнения: 5 405
Всъщност, ако до 10ти даваме списъци, то излизат пак две седмици до 25ти, така че е ОК!  Peace А и на Ленинка й е по-удобно да се включи, гледам. Simple Smile
Колкото повече, толкова повече. Grinning

# 8
  • Мнения: 1 750
Мери, ама ти кажи кога искаш да получиш, да знае другарчето, пък може и лично да стане Wink

# 9
  • Мнения: 5 405
Аз съм от нетърпеливите, така че колкото може по-бързо.  Mr. Green

# 10
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мери, прекрасна лятна тема, баш такова ми е, имам пясък и в д***то си  hahahaмайтап, изкъпах се вече след плажа. Но беше едно пътуване...3 часа си отвисяхме до Сарафово заради катастрофата, добре поне че се мушнахме на сянка и наблизо имаше кафе с тоалетна hahaha. Водата е бара, точно както си я поръчах.
Започнах Изгубеният рай на Сесилия Самартин, подаръкът ми от последната игра и ме увлече.
Утре ранко-ранко ще посрещна изгрева.
Хубава и прохладна да е вечерта ви Hug!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 263
Мерси за новата темичка, Мери  Hug
Дад, сипнах си от тези ягодови прелести  Flutter Честит ти четец!  bouquet
Мариет, браво на вас, изкъпи се и заради мен веднъж  Hug
Лягам си, деца, нещо ми е уморено  Tired  Hug Хубави летни сънища на вас, не прекалявайте с прането Wink

# 12
  • Мнения: 811
Аз пак тук , за пореден път днес  Laughing Laughing
Мариет , супер да си изкараш на моренцето.
Мариш , радвам се , че ти допадат ягодките.
Александра , Лени , Мери , Мариш , благодаря за пожеланията за четеца.Pocketbook Touch lux 3 e модела.
Лека нощ  Hug Hug Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 198
Ето ме пак.  Hug

Вече поред:

Авлига, прочетох "Бруклин" и страшно ми хареса. Онзи ден гледах и филма. Спазили са историята от книгата, чудесно филмиран роман. Изобщо, който има някакъв интерес към емигрантския начин на живот, към усещането да си далеч от дом, семейство и приятели - тази книга ще му хареса.  Peace
На Юси-Адлер Улсен не съм чела книги, но близък мой приятел много хареса "Пациент 64"  Peace

Нелче, високата цена най-вероятно идва от факта, че не само ще ни циклят паркета, но и ще го пренареждат и най-вероятно може би ще сменят повредените от дървояди плочки. И ръбовете на паркета ще трябва да се оправят, че при боядисването хич не внимавахме  Mr. Green Mr. Green

Дев, пожелавам ти вълшебно изкарване с любимите същества! Да се напочиваш хубаво!  Hug Hug Hug

Мери, ще я мислите сестра ти, няма как, но дано всичко при нея да е спокойно!  Peace Hug   И аз искам тен, ама ако имам късмет, чак края на септември е лятната ми отпуска. Идея още нямам къде ще идем, на мен ми се иска да е на море, на нашето ли, в Гърция ли ... ще видим  Peace

Дадка, честит четец!  Peace

Аз пък, тези 4 дни, в които уж трябваше да почивам, в два от тях бях майстор Тричко може всичко! .... Боядисвахме с МП, главно той маза, но и аз помагах, беше ужасно тежко. Накрая, едната стена ни се обели до по-предишната боя, жълтата, която беше преди оранжевото, което сега заменихме със синьо  Rolling Eyes Shocked Каква гняс е цял ден да се бъхтиш над нещо и накрая да ти се прецака, не ща дори да си го помислям. Едната стена я оставихме, беше станало много късно, а той трябваше да ходи на работа на следващия ден и всъщност сега имаме да дооправим обеленото и да повторим една от стените със синьо. Тук-таме да мацнем по тавана, където се обели пак по същата причина, а и заради тиксото, с което облепяхме ъглите. ... и ще е готово да идват паркетаджиите.  Shocked
Които кой знае каква ще я свършат  Rolling Eyes Crossing Arms
Мразя ремонти!!!

Вчера си почивах активно, прочетох "Ледената принцеса" на Камила Лекберг и "Хроника на една предизвестена смърт" на Маркес. И двете ми харесаха, но Маркес е ... моя слабост. Г/д като Стайнбек! А между другото, знаете ли, че се очаква ново издание на Хрониката?  Peace
В началото на отпуската пък успях да довърша една книга "Пътят към дома" на Роуз Тримейн, също на издателство ICU, което издаде "Бруклин". Те наблягат на емигрантската литература, сега съм си взела разкази на един франзуцин Пиер Мейлак, които отдавна искам да проверя и една книга, която се казва "Другата ръка"- Крис Клийв, малко по-екзотична.  Crazy Flutter
Толкова малко време, а толкова много книги!  Crazy Crazy

Сега, пускам един списък, първа съм, но нямам кога да го мисля, смятам че е интересен и всичките книги ги искам ужасно много. Нямат никакъв по-специален ред  Peace
1. "Градината на злото" - Брам Стокър; изд. "Изток-Запад"
2. "Досиетата на Боб: Архиви на злото" - Чарлс Строс; изд. "Литус"
3. "Пътуване в миналото и други новели" - Стефан Цвайг; изд. "Колибри"
4. "Шестото измиране" - Елизабет Колбърт; изд. "Изток-Запад"
5. "Изгубеният свят" - Артър Конан Дойл; изд. "Литус"


Мислех си дали да не включа и предстоящата "Магична джунгла" на Джохана Басфорд, но нея ще си я купя още като излезе, просто няма да мога да чакам и да не знам дали другарчето ми ще избере точно нея!  #Crazy Flutter Обожавам диви животни, а тази книга ще е точно такава, нямам търпение!!!  Heart Eyes

Пожелавам ви много хубави сънища и спокойна нощ!  Hug bouquet

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 13 475
Мери, благодаря  за темата  bouquet

Дадка, честит четец много и хубави книжки да прочетеш.

Мариет, приятна почивка, топни се и заради мен  Wink bouquet

Общи условия

Активация на акаунт