По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 9

  • 43 791
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 849
Добре дошли в новата тема!  Hug

Темата е насочена към широк кръг от потребители, включително двойки и жени, използващи донорски материал, които:

   - опитват дълго време да постигнат бременност, но без резултат. А сега накъде?
   - в момента са в процедура и тревогите около стимулацията.
   - са с установени проблеми, но в момента не са в процедура. Какво още да подготвим за следващата?
   - опитват за второ дете - с вторичен стерилитет и/или преминали през АРТ.
   - в момента не желаят дете, но са преминали през процедури, изследвания, и имат опит, който желаят да предадат.


Предполагам, че съм пропуснала някоя група потребители, но темата е отворена за всеки, желаещ да се включи в нея. Надявам се тя да бъде приятна за всички и да си помагаме взаимно!

Линкове към предишните теми:

# 1
  • Мнения: 19 689
Успех на всички Hug

# 2
  • Мнения: 5 894
Цоп и аз тук. Да ти е на късмет Таричка новата тема Hug
Успех на всички и по-малко членове на групата Wink

# 3
  • Мнения: 90
Момичета, привет!Искам да ви попитам за мнение, както ви споделих след няколко месечни опити вече се ориентираме към специалист, по пътя към сбъдването на нашата мечта. След като изчетох доста теми,  знам,  че трябва на 3ден да пусна полови хормони,  а съпруга ми спермограма.Та питането ми е следното,  може ли да идем на специалист директно с тези резултати, и по наша преценка къде да се направят, или първо е редно да минем на преглед. Понеже знам, че се изискват мисля да не губим излишно време и направо да ги носим при първи преглед. Вие как мислите?поздрави на всички Smile Hug

# 4
  • Мнения: 5 894
patsy, може да се пуснат хормоните, но е хубаво да се съчетае и с проследяването на овулация поне при някой не-репродуктивен специалист на първо време. СГ е добре да се направи в клиниката, към която сте се насочили. Предполагам знаеш какви са условията за даване на проба newsm78

# 5
  • Мнения: 90
Благодаря за бързотп включване.Аз на фоликулометрия съм била и в предната тема описах колко разнополюсни мнения чух в рамките на ден та направо се ошашавих. За условия имаш предвид три дни въздържание, нали?Незнам обикновена дали е достатъчна заначало.  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 9 111
Цоп в новата тема с пожелание всички неуспели да успеем вече.
Тара, да ти е на късмет.
Елба, стискам палци  bouquet.

# 7
  • Мнения: 4 005
patsy,на първия ми преглед при репродуктивен специалист аз си имах някои изследвания и докторът ми ги призна.Бях изследвала полови хормони,хормони на щитовидната жлеза,антимюлеров хормон и инхибин Б.Имахме и спермограма,но беше правена в обикновена лаборатория,а не в клиника по стерелитет.Нея не ни я признаха.После в клиниката направихме цветна снимка и разширена спермограма.
И аз като теб неисках да губя време и си отидох подготвена.

# 8
  • Мнения: 5 894
3-5 дни е по принцип. Три дни е най-добре. Не виждам особен смисъл в обикновената. Няма да спестите кой знае колко. Морфологията е важна също Wink Хормоните може да си ги пуснеш. Дали ще спестиш някакво време не е много ясно. Но може да ги покажеш като инфо. Всеки репродуктивен специалист ще иска така или иначе да те проследи поне месец-два и може и в последствие да се направят хормони. В смисъл ще си отнеме време докато се поизяснят нещата. Колкото и човек да бърза не може да направи всичко наведнъж.

# 9
  • Мнения: 90
Стефи, мерси. На теб кога ти предстои инвитро?Моя АМХ е пускан май месец,  дали ще се наложи пак или за такъв интервал от време стойността е приемлива?

# 10
  • Мнения: 5 894
Няма смисъл освен, ако конкретния лекар не държи да се повтори задължително в неговата клиника.

# 11
  • Мнения: 4 005
АМХ се променя с много бавни темпове и едва ли ще искат пак да го изследваш.
Ако всичко е наред ще стартирам в средата на месеца.Утре ще пускаме кръвни изследвания. Praynig bouquet

# 12
  • Мнения: 819
Записвам се и аз в темата.Успех на всички вървящи по дългият път на мечтите.                                                             Тара  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 90
Междудругото да ви се оплача, понеже често сама ди поставям диагнози и съм адска песимистка на моменти, тези дни ми се върти в главата ужасната мисъл да не са ме ''укелпазили'' преди 12 години, когато оперирах апандисит. Не мога да си избия това от главата и редувам апатия с тревожност. Даже съм сдеактивиран ФБ,  че всеки ден някоя позната бременна. Не, че не се радвам за тях,нооо незнам защо на нас се случва да не се получи. Ние сме на 25, заедно сме 6години и от 6месеца опитваме. Даже си мисля, че това,  че чакахме няколко години и ср пазихме може да е изиграло роля. Но знаете как е университет,  работа,  жилище ...сори, че ви занимавам,  но ви чета редовно,  съпреживявам с вас, а и някакси не мога да говоря на тази тема с познати, по-скоро нямам желание

# 14
  • Мнения: X
Като четох постовете на Нандин в предходната тема за антителата и ваксините срещу Хепатит, бих искала на някой модератор да я предложа  направо за почетен член с някакъв ранг в бг-мамата.
Нашата, златна, Нандин. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт