Вегетарианска тема 8 - какво ще готвим днес

  • 87 176
  • 782
  •   1
Отговори
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Добре дошли в новата тема!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
катми - имам закваска в хладилника и като се напълни купичката трябва да я оползотворя  Mr. Green
чътни от ананас
таратор

за утре смятам да правя шпецле (немска паста) с гъби и зеленчуци
за закуска правя редовно разядка от натрошено сирене и гладка извара или крем фреш, слагам червен пипер и ленено олио.

# 2
  • Мнения: 465
Благодаря за новата тема  bouquet

От вчера - кафява и белуга леща на яхния, домашен хумус, хляб в хлебопекарната
Днес още го мисля - чистим хладилника, понеже занимаваме и се налага доста креативност за оползотворяване на наличното.  Mr. Green

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
заедно ли ги вари лещите?
белугата много черна прави водата... един път само взимах, на салата я правих. newsm78

# 4
  • Мнения: 465
заедно ли ги вари лещите?
белугата много черна прави водата... един път само взимах, на салата я правих. newsm78
Да, заедно, но бяха киснати едно денонощие и хвърлих водата. Самото ядене не стана черно, и аз това се опасявах.

# 5
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 739
Благодаря,ама къде са старите теми #Crazy newsm78

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Благодаря,ама къде са старите теми #Crazy newsm78


назад, линкове не слагаме към тях. и в предната нямаше, погледнах.

# 7
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 739
Жалко все пак, имаше интересни рецепти Sad
Вчера жълт грах (фаве сушено)смесено със сух зелен грах. Става едно такова желирано като изстине, мммммм....
Качамак с брашно от нахут и после препечен на скара. Салата.

Последна редакция: сб, 03 сеп 2016, 16:16 от danilu

# 8
  • София
  • Мнения: 18 702
Запис  bouquet

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
картофена крем супа
просо с моркови, домати и грах
палачинки
пататник, отгоре му сложих моцарела, домати на ситно и малко рукола

# 10
  • София
  • Мнения: 634
По един от ТВ каналите гледах за храните във Филипини. Кухнята им е много близка до нашата, с изключение на част от подправките. Харесах и записах няколко рецепти. Едната е "Бибинка" и като всяка българска домакиня си я побългарих леееко. И така стана
"Моята Филипинска Бибинка" :
Накиснах вечерта  2/3 ч.ч.  императорски ориз в 2 ч.ч. студена вода. На сутринта го сварих в същата вода до разпукване на зърната му. Прецедих добре и половината от него пасирах на каша. Към сместа от двата ориза добавих нарязани на много ситно  перца пресен зелен лук, червена чушка, настъргани на много ситно ренде прясна тиквичка, моркови, джинджифил /количествата по лична преценка/, после 2 сурови яйца, извара /около 200 гр/ и галета до добре омесено, меко, лепкаво тесто. В намазана с олио тавичка разстлах готовото тесто на дебелина около 2 см, наръсих с едра сол и зехтин, затоплих фурната на 180 градуса и сложих да се пече до зачервяване.
А мога да ви кажа, че ми отне повече време да ви напиша какви съм ги творила, отколкото да го направя това вкусно нещо. Много бързо се изяде и пак ме погнаха за още.

# 11
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 739
mamamia52 bouquet Hugблагодаря. Преписах веднага и ще пробвам.
Аз правих ориз вчера с magic cooker и червена чушка. Готвя за двама и не ми се пълнят чушки,та опростявам рецептата.
Днес грах,с картофче и малко подправки.80 грама паста. Мм е на диета и готвя порцийки  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 242
От скоро с милия решихме да ограничим месото и на него доста лесно му се отдава, та май ще трябва бързо да наваксам и да науча повече безместни рецепти. Хубаво е, че има такава тема и се записвам веднага защото се събудих с въпроса: "Какво ще готвя днес". Хладилника е абсолютно празен, тъй като наскоро се прибрахме у дома след сезонна работа.

Та... какво да сготвя днес имайки напредвид, че трябва да започна съвсем от начало. Обмислям варианта за сирене по шопски, но забелязвам, че не ми се получава толкова добре колкото ми се иска. Все става твърде солено и сякаш не мога да намеря правилното сирене или трябва да го накисна.

# 13
  • Мнения: 2 641
Хумус
Салата с тученуца, патладжан и чушка.

Леща с ориз

# 14
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 739
Аз приготвих ориза по филипински, но лек зеленчуците и стана много вкусен.
Патладжани с чаша вино, джоджен,малко вода и зехтин на тих огън.
Салата от варен зелен фасул,картофи и пресни домати. Естествено и лук Peace chef

Общи условия

Активация на акаунт