На море в Турция - тема 46

  • 171 364
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 413
След броени часове заминаваме към Анталия за Spice Hotel & Spa ! Слънчева почивка на всички, като стигна ще напиша как е.  grinning039

# 16
  • Мнения: 2 787
Майче Hug bouquet

Winterflame /чакам отзивите с нетърпение/, iliv, прекрасна почивка bouquet
И на всички, на които предстои, и ние у кюпа, слънчево време и страхотни преживявания, нямам търпение Party

# 17
  • София
  • Мнения: 338
Публикувана от: Winterflame
Вмъкни Цитат
След броени часове заминаваме към Анталия за Spice Hotel & Spa ! Слънчева почивка на всички, като стигна ще напиша как е.  grinning039


На почиващите в Spice Hotel & Spa, ако желаят да разнообразят и да се наслядат на хубава гледка, спокойна и романтична вечеря- препоръчвам рибния а-ла карт - ресторанта на плажа. Страхотен е. Много вкусно, богато меню, обстановка, гледка и обслужване,  цената на възрастен е 10 евро, децата са безплатни, но трябва да се провери до колко година, нашето   на 6 беше безплатно. Избира се между 4 основни ястия /лаврак, сюмга, ципура и морски език/, всичко останало от менюто ти го донасят /разядки, калмари панирани, миди с ориз, октопод маринован и .....много други типични разяки/. 

Последна редакция: пт, 16 сеп 2016, 13:13 от barabenka

# 18
  • Мнения: 1 030
Поздрави и благодарности на maiche за труда!

Както бях писала в края на миналата година, много преди да се промени политическата обстановка в Турция се отказахме от тазгодишната ни почивка там, защото миналата година при връщането ни по пътя усетих едно пренасищане и недооценяване от домочадието, къде ходим и какво получаваме от 2007г. насам.
Продължих да ви следя и да събирам мнения, защото след почивката ни в Гърция се чуха много приказки, колко им липсвала Турция и да видим непременно следващите ранни записвания  Laughing
Много ни се иска да повторим Палома Клуб Султан или нещо от веригата на Grand Yazici в мармарис /Тюрбан може би/, но ми се иска да видя мнения за средата на септември от Йоздере-
ЦСКА Казънлък- намеквам ти!! Wink

Хубави почивки на тези на които предстоят, а на тези които приключиха завиждаааам!

# 19
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз да се включа с отзиви за Хотел Веноса, Дидим
Много сме доволни, много чисто, добре поддържани зелени площи, храната много вкусна - но не много разнообразно, плажа - пясъчен със ситни камъчета, анимацията - всеки ден гимнастика /нещо като пилатес на тревата се организиране, водна гимнастика, след обяд на басейна се провеждаше, зумба, волейбол, дартс, стараят се момчета и момичета, имаше една българка, което за децата беше много добре. Вечер - канеха външни група. Тематични вечери в ресторанта - азиатска, рибна, средиземноморска, турска.
Препоръчвам хотела и бих се върнали пак  Peace
Ако имате конкретни питания - насреща съм  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 136
Цоп и аз в темата!
Maichebouquet, за труда който продължаваш да полагаш!
Zhorchy, нямаме търпение вече, но май нещо си в грешка - нашата ваканция в Паломата започва след две седмици, не е в средата на септември. Като чета отзивите от тази година (тук и в трипадвайзора) малко тръпки ме побиват, но се надявам на място да се окаже друго. Иначе, непременно ще се отчета! newsm10

# 21
  • Мнения: 2 039
Молбата ми е ,да махнем коментариите преди 2016 в началото на темата,защото вече надали са актуални.
Тази година и ние се отказахме от Турция,но за догодина се надявам положението да е по-спокойно и пак да отидем в любимата си дестинация .

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Молбата ми е ,да махнем коментариите преди 2016 в началото на темата,защото вече надали са актуални.
Защо да не са актуални?! Разбирам да са от преди 4-5 години, но не мисля, че мнения преди 1-2-3 години не биха били меродавни.

# 23
  • Varna
  • Мнения: 467
Хайде и аз да се запиша в новата тема, за да ви чета. Остава ни още точно седмица и потегляме за Бодрум. Нямам търпение вече, но не остана.

# 24
  • Мнения: 7 605
Молбата ми е ,да махнем коментариите преди 2016 в началото на темата,защото вече надали са актуални.
Тази година и ние се отказахме от Турция,но за догодина се надявам положението да е по-спокойно и пак да отидем в любимата си дестинация .

За някои хотели нямаме актуални мнения, а в старите мое да пише за местоположението, за плажа - факти, които са си винаги актуални. Нека останат, а който не ги интересува, нека не ги чете просто  Peace

# 25
  • Мнения: 1 030
Цоп и аз в темата!
Maichebouquet, за труда който продължаваш да полагаш!
Zhorchy, нямаме търпение вече, но май нещо си в грешка - нашата ваканция в Паломата започва след две седмици, не е в средата на септември. Като чета отзивите от тази година (тук и в трипадвайзора) малко тръпки ме побиват, но се надявам на място да се окаже друго. Иначе, непременно ще се отчета! newsm10

Не но ако на теб ти хареса в края на месеца-значи ще става и в средата  Wink
Не те разбрах за коментарите-има влошаване на услугата ли?

# 26
  • Мнения: 9
Здравейте на всички!

Изчетох голяма част от темите за почивка в Турция и смятам,че са много полезни за всички,които искат да почиват там.Миналата година година почивах във „Веноса”-Дидим,останах доволен.

Тази година реших да повторя града но смених хотела.Резервирах в новооткрития хотел „Aurum Moon Resort” - Дидим,в нета почти нямаше отзиви за него,та за това реших да напиша за него,ако някой се интересува.

http://www.aurumhotels.com.tr/en/aurum-moon-resort

Агенцията „Юни Холидейз” – Любезни и бързи
Пристигнахме /собствен транспорт/на 01.09 около 15:00ч,посрещна ни един много любезен господин от „Tilsim” и в рамките на около 20 мин.вече бяхме настанени в стаята.

Много красив,подреден и просторен.

Намира се точно до хотел Веноса.                                                                                                          
Дели ги един обществен плаж,който е не лош като пясък,но е много мърляв защото се посещава от разни местни.Хотела е с две основни сгради,едната на рецепцията,другата в другия край срещу основния басейн и морето.Между тях много къщички,подредени в квадрат и басейнче в средата.
Ние бяхме настанени във фамилна къщичка с две стаи.Стаите в къщичките са много хубави но са малки,за мен това не е проблем.Разходих се по-късно в основната сграда за да разгледам,там стаите са по-големи.

Хотела беше доста пълен,предимно с турци,на мен малко ми разваля усещането,но ги предпочитам пред  пияни нашенци или руснаци.

Основния ресторант  е в сграда до басейна,общо взето голям с маси от вътре и вън,но в някои моменти предимно вечер,трудно се намира свободна маса.За сметка на това храненията се проточваха и излизаха от определените часове за храна.
Храната хубава и не свършва.Месото - телешко,пуешко,пилешко от време на време агнешко,            Риба - лаврак,скумрия и подобни.Десерти - Баклави,торти,сладкишчета,кремчета и други.                  Плодове  -  праскови,портокали,диня,грозде,ябълки и др.Отделно различни готвени ястия.Най-важното е че храната не свършва,винаги се допълва.За сравнение миналата година баклавичките във Веноса свършваха.
Алакарт ресторантите не ги коментирам,защото не съм им ползвал услугите.Снекбара е хубав,пица,бургери,панирани хапки,палачинки,гофрети и страхотно гьозлеме.
Алкохола е местен,бира наливна,продукти на „Пепси”, барманите се опитваха да правят коктейли.

Анимацията през деня е като цяло ОК,но леко вяла,обичайните водна топка,дартс,водна аеробика и др.Вечер нещата бяха различни.Мини диско за децата,след това програма.Имаше турска жива музика,танци,огнено шоу,бинго и конкурси.Сцената не е голяма,но пък столовете и масите около нея в комбинация с коктейли и алкохол,придаваха приятна атмосфера. Шефа на анимацията се стараеше.

Басейните са чисти,водата топла.Пързалките са горе-долу добри,къси и бързи.Има и малки пързалки за много малки деца.

Плажа край морето,според мен,не е добър,въпреки синия флаг.Пясъка е насипван,има камъчета в началото,плажната ивица е тясна.Има две недостроени платформи,до колкото разбрах имат проблеми с общината и не се ползват.

В началото имаше леки проблеми с чистотата отвън,около басейна.В смисъл оставяха тук там незабърсани маси и неприбрани чаши,но в последните дни,мисля че след намеса на управителя,персонала чистеше много старателно и качествено.
Иначе в стаите се чистеше всеки ден,спалното бельо го сменяха през два-три дни.

Недостатък са малкoтo външни тоалетни,което предразполага към изчакване да излезе някой  за да влезнеш ти и по бързо зацапване.

Друг недостатък за такъв тип хотел – липса на паркинг.Колата ми беше отвън даже и място трудно се намира.От хотела се погрижиха да паркират колата ми.

По принцип не съм много претенциозен и горепосочените дреболии не ми пречат.Понеже мога да го сравня с Веноса,мога да кажа че са на едно ниво.Храната тук е по-добра за сметка на перфектната чистота във Веноса.

Много съм доволен,изкарахме страхотно                                                                                                    
и за парите,които платих хотела си струва.

Като цяло хората са се постарали да построят един добре замислен и приятен хотел.Персонала не е перфектен,но пък е отзивчив и се старае.Въпреки че хотела работи от няколко месеца фрапиращи проблеми няма.Мисля че другата година собствениците ще се постараят да изчистят горепосочените дреболии.





# 27
  • София
  • Мнения: 1 422
Айде и нашия багаж е готов и строен до вратата в готовност да потеглиме след малко към автогарата. Заминаваме за Кушадасъ хотел Батихан. Дай боже всичко да е наред .
 grinning039 sport027

Ще чакам с нетърпение отзиви, че тая година не можах да отида, но догодина ми е номер 1.

# 28
  • Мнения: 136
Не те разбрах за коментарите-има влошаване на услугата ли?
Ами, от това което четох, по-съществените оплаквания са, че тази година аниматорите и персонала са по-малко и това се отразява на качеството на услугата. Имало и много турци сред почиващите и персоналът ги обгрижвал повече от останалите клиенти... Имаше и оплаквания от това, че базата е доста остаряла (спалните помещения), но аз това си го знам и не го броя за недостатък, тъй като не ми е сред приоритетите. И ред други незначителни мрънкания...
Мисля че и тук, във форума имаше едно отрицателно мнение в началото на сезона от една разочаравана "мама".
Всичко това, разбира се, е доста субективно - все пак всеки си гледа от собствената камбанария. Като се върна, и аз ще споделя какво се вижда от "нашата".

# 29
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Благодаря за темата.Тази година ни се размина почивката в Турция/много хора се отказаха и заради това и ние отпаднахме,а така се бяхме настроили/.

Общи условия

Активация на акаунт