На море в Турция - тема 46

  • 171 367
  • 750
  •   1
Отговори
# 120
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Аз нещо не съм в час,какви са последните събития за които говорите?

# 121
  • Мнения: 1 602
Здравейте. Дойде и моя ред да разкажа за нашата почивка.

Grand Yazici Club Turban‎ бе нашия хотел в Мармарис.

пътя пътя мина сравнително бързо и гладко. Имаше малко задръстване на ферибота на отиване , но мина сравнително добре , защото бяхме слезли от автобуса.
на връщане имаше малко проблеми с едни бабички , но след като заспах не ги отразявах.

за хотела пристигнахме в 8 сутринта и ни сложиха гривнички за да ходим да хапнем и към 10 ни настаниха по стайте.
Хотела се състои от 2 основни сгради и много къщички сгушени в боровата гора. Ние бяхме в къщичките.
хотела има 5 ресторанта и 7 бара. Ние се хранехме предимно в основния ресторант и само 2 от вечерите бяхме в други 2 ( турския и китайския)
Комплекса на хотела е може би най големия в Мармарис и лично на мен това много ми допадна. Има си собствен плаж и 2 бара на плажа и общо в комплекса имаше 8 открити басейна и 2 закрити. Имаше водни пързалки 3 на брой 2 големи и 1 за децата. Като други забавления имаше и мини голф, тенис на маса,  шах, волейбол , тенис.
За децата имаше детски кът с люлки и пързалки и мини къщички за игра в тях. Имаше още влакче ,батут , виенско колело и други игри с жетони. имаше още един закрит детски център , но на него не сме ходили. Нощем от 21 и 30 имаше детска дискотека и някакви детски игри организираха и забавления в амфитеатъра.
Анимация имаше само през седмицата, съботата и неделята бяха почивка момичетата.

стайте не бяха нищо особено за 5 звезден хотел. нашата не беше много голяма с 2 легла , баня и тоалетна и вана, телевизор и мини бар. Мини бара го зареждаха само с вода като последните няколко дни и вода не слагаха. Сменяха кърпите всеки ден , но не и спалното бельо.
Понеже бяхме група от 10 човека една част от нас ги настаниха в апартаментите и там беше къде ,къде по хубаво. 2 спални с по 2 легла като всяка стая си има отделна баня и тоалетна с джакузи и сауна и голям хол с голяма тераса на която имаше 2 масички. Едната висока с 4 стола , а другата ниска холна маса с диванче и шезлонги. всичко това с изглед към морето.

храната беше много и много вкусна. Няма да изброявам всичко което имаше, защото беше много.

плажа беше едър и не много хубав и не много голям. Във водата имаше много камъни които не бяха много приятни , но пък на около 3м ставаше достатъчно дълбоко за да плуваш. Имаше много риби които ни хапеха ,ако застанеш неподвижно , че дори и кръв ти пускат така хапеха.
на плажа имаше достатъчно шезлонги да си намериш място , но то и хотела не беше на 100% пълен по това време. Ако съдя по това колко се пълнеше основния ресторант имаше дни в които се пълнеше на 70,80% а вече към края на нашия престой беше по малко от 50%

екскурзии още с пристигането ни българската агенция ни раздаде ценоразпис с екскурзиите които предлагат и техните цени, но на нас ни се видяха високи цените и не се записахме на нито една. Разходихме се по крайбрежната и си намерихме много по евтини оферти и се записахме. Едната беше плаване с корабче по всички острови с безплатен обяд , а другата беше на сафари с джипки из гората. Искрено ги препоръчвам и двете особено сафарито. Бях много скептично  настроена , но си прекарах много хубаво и забавно.

общо взето май е това по накратко , ако имате въпроси ще отговарям.  smile3503

# 122
  • Мнения: 48
И аз да се отчета,бях в Идеал Прайм Бийч,Марамарис.Хотела много луксозен като обстановка,но дотам.Много хора,не достатъчно разнообразна храна,анимация и забавления нула,шоу някакво имаше вътре в дискотеката,една вечер имаше музика на живо.Персонала ужасен,сипват ти каквото си искат,нагло се държат изобщо за 8години в Турция този хотел беше най-зле.При Били се записахме на екскурзия до Далян и на турска баня,последното беше голямо шоу,не съжалявам.За Далян няма да разказвам,защото миналата година пак бях там,само че този път успях да видя огромна костенурка.Като цяло независимо от минусите на хотела прекарах страхотно,а това мисля че е най=важното.Били е невероятен човек и се радвам че се запознах с него.Забравих да спомена че посетих ала карт ресторанта,който беше интернационален и влиза в ол инклузива,там обслужването беше на доста по-добро ниво.Иначе в Мармарис беше спокойно,по-малко хора от миналата година по това време,но с тази психоатака по медиите е ясно защо.

# 123
  • Мнения: 48
Между Тюрбана и Гранд Язичи Марес има една вила,пред която има вертолетна площадка,та там е бил Ердоган по време на преврата.

# 124
  • Мнения: 1 602
При нас персонала беше много любезен и винаги усмихнат. Направи ми впечатление , че имаше и много деца и възрастни с увреждания и персонала се държеше много добре с тях. Помагаха им да влизат в морето, сервираха им в ресторанта , а на дечицата им се радваха като на нормални дечица. Абе персонала беше страхотен като изключим , че не ни зареждаха вода , но ние си свикнахме и си носехме.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Galactic Voyager може ли да ми изброиш някои хотели от тази верига Глория?

# 126
  • София
  • Мнения: 4 446
Да споделя и аз впечатленията си от Ideal Prime Beach.
Полетите с BH Air и трансферите от летището Милас/Бодрум до Мармарис и обратно преминаха съвсем нормално.
Стаята, в която ни настаниха беше в корпуса с изглед към басейна с пързалките. Неголяма, с много малка тераска с масичка и два стола. Банята е с невероятна тясна душ кабина, в която и да искаш няма как да не се удариш, като за едноседмичния ни престой в хотела камериерката не я почисти нито веднъж.  ooooh!
Течен сапун и душ гел нямаше от самото началото до края на престоя ни.
Кърпите се сменяха всеки ден, но не разбрах логиката на подмяна на спалното бельо.  33uu
Обръщам внимание на всички, които не знаят, че стаите с изглед “land view”, каквато беше и нашата са шумни. Изгледът е или към басейна с пързалките и оградата с хотел Pasha Beach или към улицата, по която движението е денонощно. А вечер шумът от анимацията в Pasha Beach е просто непоносим.  ooooh! Затварянето на вратата на терасата не помага. Въоръжете се с търпение да дочакате края ѝ след 23,30 ч.
Никога досега не сме били в турски хотел с толкова еднообразна и не вкусна храна. Всеки ден пържени картофи, ориз, пилешко и пуешко месо, спагети със сос „Болонезе” и макарони. Плодове, отново много беден избор – четири вида сезонни. Десертите се състояха от някакви сиропирани сладкиши и кремчета. Баклава – веднъж и едва ли много хора успяха да я опитат.
Плажната ивица не е много широка и шезлонгите са доста нагъсто разположени. Безкрайно неудобни са, защото нямат матраци и ужасно убиват.
Във водата много бързо става дълбоко, а използването на аква обувки е препоръчително.  Има около пет-шест метра камъчета по дъното, чието преминаване не е приятно.
Постът ми може би е повече негативен, но Ideal Prime Beach не успя да ни покаже хубавите си страни. Дори мъжът ми категорично заяви, че е крайно разочарован и не желае да почива повече в Турция поради пониженото качество на предлаганите услуги и постоянно увеличаващите се цени.  Tired А отидохме на тази почивка само с доброто си настроение и с очаквания за хубаво време. Поне времето беше наистина чудесно – топло и слънчево.  Nature Sun With Face

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Тази година явно сезонът е бил много зле. Направо се учудвам като чета и слушам негативни коментари за редица  много добри и прехвалвани хотели.

# 128
  • Мнения: 48
Да споделя и аз впечатленията си от Ideal Prime Beach.
Полетите с BH Air и трансферите от летището Милас/Бодрум до Мармарис и обратно преминаха съвсем нормално.
Стаята, в която ни настаниха беше в корпуса с изглед към басейна с пързалките. Неголяма, с много малка тераска с масичка и два стола. Банята е с невероятна тясна душ кабина, в която и да искаш няма как да не се удариш, като за едноседмичния ни престой в хотела камериерката не я почисти нито веднъж.  ooooh!
Течен сапун и душ гел нямаше от самото началото до края на престоя ни.
Кърпите се сменяха всеки ден, но не разбрах логиката на подмяна на спалното бельо.  33uu
Обръщам внимание на всички, които не знаят, че стаите с изглед “land view”, каквато беше и нашата са шумни. Изгледът е или към басейна с пързалките и оградата с хотел Pasha Beach или към улицата, по която движението е денонощно. А вечер шумът от анимацията в Pasha Beach е просто непоносим.  ooooh! Затварянето на вратата на терасата не помага. Въоръжете се с търпение да дочакате края ѝ след 23,30 ч.
Никога досега не сме били в турски хотел с толкова еднообразна и не вкусна храна. Всеки ден пържени картофи, ориз, пилешко и пуешко месо, спагети със сос „Болонезе” и макарони. Плодове, отново много беден избор – четири вида сезонни. Десертите се състояха от някакви сиропирани сладкиши и кремчета. Баклава – веднъж и едва ли много хора успяха да я опитат.
Плажната ивица не е много широка и шезлонгите са доста нагъсто разположени. Безкрайно неудобни са, защото нямат матраци и ужасно убиват.
Във водата много бързо става дълбоко, а използването на аква обувки е препоръчително.  Има около пет-шест метра камъчета по дъното, чието преминаване не е приятно.
Постът ми може би е повече негативен, но Ideal Prime Beach не успя да ни покаже хубавите си страни. Дори мъжът ми категорично заяви, че е крайно разочарован и не желае да почива повече в Турция поради пониженото качество на предлаганите услуги и постоянно увеличаващите се цени.  Tired А отидохме на тази почивка само с доброто си настроение и с очаквания за хубаво време. Поне времето беше наистина чудесно – топло и слънчево.  Nature Sun With Face

Мненията съвпадат,този хотел си беше разочарование.Явно с вас сме били по едно и също времетам.

# 129
  • София
  • Мнения: 4 446
Явно, да. Дори си мисля, че говорихме с вас относно храната в хотела преди обратния полет.

# 130
  • Мнения: 48
Явно, да. Дори си мисля, че говорихме с вас относно храната в хотела преди обратния полет.
Grinningможе

# 131
  • Мнения: 1 521
Добре де,кой от хотелите в Мармарис си заслужава. Не сме били там и не е изключено да проявим интерес. Искаме да има хубав аквапарк, голяма територия,работещи барове

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Добре де,кой от хотелите в Мармарис си заслужава. Не сме били там и не е изключено да проявим интерес. Искаме да има хубав аквапарк, голяма територия,работещи барове
В Мармарис няма хотел със собствен аквапарк. Иначе има обществен такъв. За Мармарис бих заложила на Тюрбан, Марти Резорт и Сентидо Орка Лотос бийч.

# 133
  • Мнения: 1 030
miss july
Някой твой приятел ли е бил Сентидо Орка Лотос бийч? Какви са отзивите? Аз го гледах миналата година и намерих супер цена, но като го разгледах видях, че има сам един единствен басейн /при това миниатюрен/, без нито една пързалка и се отказах. Иначе е чисто нов и си мислех, че е по-скоро за по-възрастни хора.

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
miss july
Някой твой приятел ли е бил Сентидо Орка Лотос бийч? Какви са отзивите? Аз го гледах миналата година и намерих супер цена, но като го разгледах видях, че има сам един единствен басейн /при това миниатюрен/, без нито една пързалка и се отказах. Иначе е чисто нов и си мислех, че е по-скоро за по-възрастни хора.
Да, мои приятели се върнаха от там. Има пързалки /май 3 на брой/, басейнът наистина не е много голям /има един основен и един relax pool/. Стаите били много хубави, храната разнообразна и вкусна, плажът чудесен /широк и без камъни/.

Общи условия

Активация на акаунт