На море в Турция - тема 46

  • 171 362
  • 750
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 7 605

С пресни впечатления съм от Джакаранда Империал, на 16.10. се върнах оттам. Прекрасен комплекс! Намира се в село Гюндооду, на 8 км от гр. Сиде, до гр. Манафгат, област Анталия.
Май хотелът е пуснат съвсем отскоро на българския пазар, собственост на немския концерн ТУИ (TUI).
Само едно уточнение, не е тяхна собственост, стопанисват го, по-точно тяхна хотелска верига Меджик Лайф. Веригата е австрийска и традиционно повечето гости са немскоговорящи, но големите хотели като Джакарандата ги пускат и на други пазари за да ги пълнят. Иначе има доста българи сред аниматорите йм, не знам дали ви е направило впечатление  Grinning

# 151
  • София
  • Мнения: 452
Не, Татяна, нямаше нито един българин или поне не си е признал. Имаше рускиня, афроамериканец (политически коректна съм, нали, админи?) от Бразилия и др. Сред сервитьорите също нямаше българи. Анталия е слабонаселена с българоговорящи турци, преобладават руско- и англоговорящи.

Доколкото ми е известно, ТУИ е немски концерн, "Меджик лайф" е дъщерно дружество, което менажира хотела, който е собствено на ТУИ. Честно казано, това малко ме интересува, важно е качеството, което осигуряват. И засега от тях нямам оплаквания за разлика от фирми с българско участие.

Последна редакция: сб, 22 окт 2016, 21:05 от iv6

# 152
  • Мнения: 2 787
Скрит текст:
Jane, много се радвам че сте си изкарали добре, в което не съм се и съмнявала!
Браво, че са ви закарали толкова рано в хотела, нас ни разтакаваха много и пристигнахме към 11ч. , но най-грубото беше, че ни взеха от хотела в 8:00ч на връщане, и после ни разкарваха до 12ч до обират хора от другите хотели! Реално си тръгнахме от Анталия след 12:00ч, а ни взеха толкова рано и последния ден не можахме нито да се порадваме на хотела, нито даже да закусим като хората. Много грубо от страна на агенция Дорис! Имам и други забележки към тях и догодина май ще се пътува с друга агенция.

Вас кога ви взеха от хотела на тръгване?
Winterflame, много неприятно се е получило, аз пътувам от 2008 и за първи път чувам туристи да са взети сутринта, вие така губите целия ден, най-рано са ни взимали в 13,30 ч и то като първи хотел. В случая автобусът дойде 15,10 /при обявен час 15,00 ч/, но тръгнахме заради закъсняващи и печащи се на плажа около 15,45 ч от хотела.
iv6, не знам, може би зависи от водача, на нас ни казаха, че ще пуснат SMS и в 10,30 ч на деня на отпътуване го получихме и ние , и нашите приятели, и в нашия автобус имаше хора от Вашия хотел струва ми се, и бяха доволни от хотела, но не сме говорили за SMS-те. Но мисля, че бяхме общо 4 автобуса на фирмата от анталийските курорти. Ние имахме подобно изживяване през Юни, когато от Емералд изобщо не ни уведомиха за часа на тръгване, дори и местната девойка хал хабер си нямаше за часа на отпътуване, и изобщо нямахме представа кога ще тръгнем, като опитни туристи като обядвахме, веднага бяхме на рецепция и чакахме автобуса Mr. Green

С огромно нетърпение очаквам следващия сезон Laughing, но като гледам каква разлика има от сезон до сезон, явно ще сме по-предпазливи и може би за първи път няма да направим ранни резервации.

# 153
  • София
  • Мнения: 452
Winterflame, сигурно зависи от водача.
На връщане бяхме туристи, събрани в един рейс, които на отиване са били в 2 автобуса. В "Джакарнда"  от "Турс клуб" бяхме 8 души, но никой не беше получил смс, въпреки че фирмата разполагаше с повече от един телефон за комуникация. За официалния турски партньор пък изобщо не споменавам, защото той така и не се появи и не потърси връзка с нас (Ибрахим Алиев).
Същото положение беше миналата година в Дидим (в най-скапания хотел "Буюк Анадолу"). Не съм чула добър отзив за този хотел (всъщност профсъюзен дом, затова там ходят много кюрди) - за чистотата, отношението, турската логистика.
Интересно, че тази година този хотел пак беше на тезгяха, като от "Турс крлуб" твърдят, че имало интерес към него. Съмнявам се, че е така - сигурно при договарянето българските фирми са задължени да предлагат всички дестинации, включени от големите туроператорски вериги, и понеже нашите са малки фирми, не са в позиция да избират и отказват лошите хотели. Което си е търговска спекулация по отношение на клиентите, защото нашите не обясняват честно за лошите условия там.

Все пак "Турс клуб" като цяло се очертава като една от коректните фирми, съдейки по отзиви на почивали в Турция с различни български туроператори. Есемесът е дребен пропуск на фона на това как "Дорис" е прибирала хората още от 8 сутринта от хотелите. Това си е нарушение на договора и обявените условия за почивка.

# 154
  • Мнения: 7 605
Не, Татяна, нямаше нито един българин или поне не си е признал. Имаше рускиня, афроамериканец (политически коректна съм, нали, админи?) от Бразилия и др. Сред сервитьорите също нямаше българи. Анталия е слабонаселена с българоговорящи турци, преобладават руско- и англоговорящи.

Доколкото ми е известно, ТУИ е немски концерн, "Меджик лайф" е дъщерно дружество, което менажира хотела, който е собствено на ТУИ. Честно казано, това малко ме интересува, важно е качеството, което осигуряват. И засега от тях нямам оплаквания за разлика от фирми с българско участие.

По принцип в Меджик Лайф имат доста аниматори от БГ (от Габрово предимно), познавам няколко  Sunglasses но може в този хотел в момента да няма, не знам.
Меджик Лайф си е австрийска верига, ТУИ е немски концерн, който купи МЛ преди няколко години. Основният пазар на МЛ традиционно е Авсртия. Не купуват хотели, а сключват договори за стопанисване за Х години.

# 155
  • Мнения: 315
Здравейте,  а кога обикновено започват РЗ,  защото за България вече започнаха. Просто искам да се ориентирам за цените,  защото до сега не сме почивали в Турция. Ако не ни стигне бюджета за почивка със самолет,  обмисляме почивка със собствен транспорт. Не е ли по-добре,  отколкото с автобус? Може да разделим пътя и да пътуваме 2 дни. За сега гледам пускат оферти само за НГ.

# 156
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Здравейте,  а кога обикновено започват РЗ,  защото за България вече започнаха. Просто искам да се ориентирам за цените,  защото до сега не сме почивали в Турция. Ако не ни стигне бюджета за почивка със самолет,  обмисляме почивка със собствен транспорт. Не е ли по-добре,  отколкото с автобус? Може да разделим пътя и да пътуваме 2 дни. За сега гледам пускат оферти само за НГ.
Миналата година ги пуснаха долу-горе по това време - в последните дни на октомври. През 2014 обаче, в края на ноември обявиха цените. Peace

# 157
  • София
  • Мнения: 452
От разговори с приятели, които години наред почиват в Турция, става ясно, че ранните записвания и ласт момент са с едни и същи отстъпки - до 25%. Поне тези с автобус и самолет.
С кола е супер и повече неща могат да се видят, поздравления!

# 158
  • Мнения: 539
Нашата икономична почивка в LRS PORT RIVER HOTEL&SPA 5*,Titreyengol,Side. Период 01.10-10.10.2016г.
Пътувахме със собствен транспорт и малко дете. Границата на отиване никога до сега не съм я минавала за отрицателно време. Когато турчина се приготви да проверява багажа ката му отворихме багажника и той видя всички куфари, пътни чанти и детска количка само попита holiday и махна с ръка минавайте.Минахме през втория мост на Истанбул без проблем и след това ни очакваше изненада. От 0.30 до 3.40 часа бяхме в страхотно задръстване на магистралата Истанбул-Анкара.  И така както смятахме че ще минем по-голяма част от пътя нас теперва ни очакваха още 700 км. В 8 часа бяхме на Афион. Вече ни налегна умората,а и температурата си оказа влияние и 13 часа пристигнахме в хотела.
Сложиха ни гривните и ни пратиха на обяд. След това веднага ни настаниха, като ние бяхме помолили за тиха стая и те се бяха съобразили с нас.
Стаите, които гледат към басейна шума е през целия ден. Музиката започва сутринта, вечерните програми се провеждаха на терасата на лоби бара и отделно до хотела започва друг хотел, от който също се чуваше всичко.
Хотелът е нов. На втора линия спрямо плажа, но има автобус на всеки 30 минути . Не сме го ползвали защото до плажа е 5 минути пеша , но хората в другия хотел Lake& Rivier задължително го ползват.Плажът се използва и от двата хотела. Хотелът е на река Манавгат . Няма никаква площ. Висока сграда от 6 етажа  като по дължината са разположени басейна,детския басейн и басейна с три пързалки. През нашият престой работеха . основния ресторант, бара на плажа, бара на басейна, на който след 15 часа имаше сладки и кексчета, лоби бара. Снек бар с беден асортимент и в определени часове . от11 до 12.30, от 15 до 16.30 и от22 до 24 часа нощна супа.  Предлагаше хамбургери, пържени картофи и пици. На басейна около15 часа даваха сладолед. В лоби бара предлагаха турско кафе,което влизаше в All Inclusive. Турски чай имаше само в основния ресторант и лоби бара.
Пред самия хотел минават два долмуша . за Сиде и за Манавгат. Общината в Манавгат беше отпуснала безплатно корабче по реката, което се движеше два пъти на ден – 11.10 за Манавгат и се връща в14.30, и 17.10 за града и 20 часа обратно.
Около рецепцията, лоби бара и на долния етаж,където е основния ресторант пода е от мрамор в черно и бяло в различни форми .
Стая. Стаята е в сиво и бяло. Почиства се всеки ден. Сменят се хавлиите зарежда се с тоалетни принадлежности и мини бара. В него има вода, газирана вода и сокове,но дори и да не се зареждаще навсякъде имаше хладилници с вода. В стаята има много огледала , сейф, “умен“ климатик , интернет,мини бар, телевизор /с много турски канали,немски и руски/. Ние спокойно хващахме БНТ и радиа,а Нова и БТВ накъсваха. Написах “умен“ климатик, защото ако вратата на терасата  не е плътно затворена той не работеше. Сменяха и чаршафите. Сейфа беше огромен. Лаптопа влизаше в него.
Анимация. Мисля че имаше, но ние не сме били около басейна и не мога да бъда обективна.
Вечерна програма имаше. Ние ходихме само две вечери и ни хареса. Бяха поканени група за модерни танци.
Плаж.На плажа има детска площадка с пързалки, люлки .Има два бара – единият за напитки/от8.30 до 17.30 часа / и за обяд/от12 до 15.30часа/. Само на плажа се предлагаха гюзмели. Тъй като бяхме на плажа се хранехме на бара, а не в основния ресторант. Там наистина храната беше еднообразна - пилешки дюнер, пилешко на скара, риба, пържени картофи, зеленчуци за салата, диня, портокали, ябълки, сладки, хамбургери.
Първият ден, когато отидахме на плажа нямаше свободни шезлонги. Аз предполагам че е имало припокриване на групи,защото следващите дни нямаше този проблем. Шезлонгите са на пясък . При входа в морето има камъчета ,а след 1  метър дъното на морето е каменна плоча. Не ми хареса.  smile3511
От плажа се виждаше част от сградата на хотел NASHIRA .
На плажа много често се организираха хора за волейбол.
На плажа имаше руснаци,немци и турци. Имаше много цивилизовани турци и такива най-вече жени, които бяха облечени с някакви костюми за морето, които покриваха всичко. Мен това не ме напрягаше,но ми бяха интересни.
СПА. Не мога да кажа нищо,защото освен за смяна на кърпи за друго не сме влизали.
Храна. Храната беше много. На закуска може да се каже че беше еднообразна, ноо дефакто всеки ден ако имаш желание можеш да си я разнообразяваш и да ядеш различни неща. Имаше варени яйца, яйца на очи, омлет, пържени филийки с яйца, гофрети, уред за печене на филийки, уред за тостери, зърнени закуски, топло прясно мляко, кифлички и други закуски, кисело мляко, медена пита, течен шоколад, сладка, плодове.
На вечеря бяхме в основния ресторант разнообразна и вкусна храна - риба, пилешко, телешко, агнешко, много баклава и други сладкиши, плодове - диня,пъпеш, ябълки,порткали, круши, праскори, сливи и банани само на турската вечер.
Напитки. Въпреки, че алкохола беше местен беше с добро качество. На лоби бара и бара на басейна правеха коктейли.
Искам да кажа че от персонала на рецепцията бяхме много доволни.   Както вече споменах в стаята има много огледала. При отваряне на вратата имаше стопер да не се блъсне вратата в огледалото. Първата работа на нашето дете беше да си играе със стопера, който се вадеше. Веднага се обърнахме към рецепцията и дойдоха техници да го оправят.
На втория ден забелязахме, че канала в банята е запушен. Отново се обадихме и въпроса беше решен.
И още веднъж да кажа че искахме тиха стая и я получихме.
Другото,което ми направи впечатление, че човека, който отговаряше за руснаците беше 24 часа на разположение в хотела.  На нас това ни се е случвало само когато бяхме купили пакета от Тез тур в един хотел в Кемер. Човекът не само ни предлагаше екскурзии, но ни съдействаше по всички въпроси свързани с нашата почивка.
Който има желание да си разнообрази почивка, а не само да стой в хотела ще спомена че на километър от хотела в посока хотел KAYA започва езерото и има парк. Ние се разходихме спокойно и през хотелите SARAY REGENCY и GRAND PRESTIGE  има базар с цени като в Сиде.
Хареса ни   smile3501
Има си предимства и недостатъци.Смятам че съм дала едно обективно мнение.
Ако някой догодина2017 г. се интересува нека ми пише на лични.

# 159
  • Мнения: 5 459
Ама да не би вече да има предложения за 2017?

# 160
  • София
  • Мнения: 1 841
Благодаря на Лора за тазгодишния и отзив за Титаник делукс Белек и на снимките и от хотела във ФБ.
Толкова много ми харесаха, че резервирах хотела за Нова година  Simple Smile
С най-добри часове на полетите от София в 7,45 сутринта на 30 декември и от Анталия в 18,30ч. на 3 януари са Емералд затова и резервирах тяхната програма, но през агенцията на човек от форума Hug.
4 нощувки и 5 пълни дни на топло в Белек.
Направо сме открили сезона 2017 Laughing

# 161
  • Мнения: 7 605
Направо сме открили сезона 2017 Laughing

 Laughing  Направо! Весело прекарване!
И ние гледахме оферти за НГ, но при нас ситуацията с полетите е лоша, първо че лети само една авиокомпания която не е сред предпочитаните от нас, а освен това полетите до Анталия са късно вечер с кацане там към 1ч.  Stop

А, между другого, в Турция тази година няма да има зимно време. От другата неделя ще имате часова разлика  Wink

# 162
  • Мнения: 38
Здравейте любителки на пътешествията ,на 21.10 се върнах от двуседмична почивка в хотел "Champion holiday village " Beldibi. Хотела е собственост на известен спортист борец. Зад хотела се разкрива красивата гледка на планината Тавър.Хотела е в борова гора и градина с много дървета отрупани с плодове ,лимони,лайм и грейпфрут.Миришеше на жасмин и рози . Стремели са се да запазят всяко дърво стволовете им минаваха през бара през някой от терасите .Имаше свободно пуснати кокошки, петли ,патки и три токачки .Малко езерце с рибки.Интересна идея на собствениците са тези птици, така пуснати в красивата градина създават усещане за  домашен уют.Настаниха ни в стая за четирима въпреки ,че бяхме двама,комплимент от хотела.Предполагам защото бяхме за повече дни.Всеки ден почистваха стаята ,сменяха кърпите всеки ден, спалното бельо всеки ден,зареждаха само вода в стаята , шампоан и душ гел когато се изчерпят.Хотела е  5 звезди обстановката в ресторанта три звезди така го оценявам аз .Храната достатъчна и вкусна но не като в другите хотели където сме били като количество .Най зле им бяха десертите.Много бедно откъм баклава и кадаиф ,торти и т.н.Плажа пясъчен в морето с камъни препоръчвам плажни обувки ,водата много чиста и топла ,залива тих почти никакви вълни съвсем лек вятър,търсихме умишлено такъв залив без вятър заради датата на пребиваване предполагахме ,че става по- студено по това време на годината.Забелязах че след 15.10 стана малко по- хладно сутрин ставаше за плаж след 10 часа а вечер си обличах лека жилетка и дълго дънки.Времето беше чудесно ,нямаше дъждовен ден, само веднъж заваля за 10 минути точно на обед ,нито един изпуснат ден за плаж.Температурата през дена 27-28 градуса.След 15 октомври стана 26 градуса ,пак перфектно време за плаж.Всеки ден правиха гюзлеми и пици,печено пиле на бара до плажа .Кърпите за плажа се сменят всеки ден ,но в  определен час само.Анимацията бедна  трима аниматори.Но ние не се интересуваме от анимацията .Искам да кажа на тези които се колебаят да пътуват, пътувахме много спокойно с чудесни пътища без много ремонти .Имахме работа в Измир и минахме през Дарданелите,на ферибота преди да се качим само ни огледаха,като видяха колата от България веднага ни насочиха да се качваме,не са ни проверявали но има засилена охрана ,по пътищата никакъв проблем.Цената е 30 турски лири за ферибота през Чанак кале ,на връщане взехме ферибота на Лапсеки цената е 35 турски лири.Надявам се да съм била полезна с нещо на тези които обичат да пътуват и почиват в Турция.Пожелавам на всички красиви спомени от желаната почивка в любимата Турция.

# 163
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Роже, страхотен избор!Дано и на вас ви хареса хотела,колкото и на нас.Отново бих се върнала в Титаник.

# 164
  • Мнения: 2 737
Здравейте,  най-накрая окончотелно си стиковах датите за почивка в Турция. Ще бъде зимна, през януари. От агенция ми потвърдиха, че ще ми организират всичко.
И сега се чудя накъде - Titanic  или Dragon. Кой ще ми е по-добре посред зима Rolling Eyes
Приемам и други предложения, ако някой има

Общи условия

Активация на акаунт