пъпки по лицето на кърмаче

  • 747
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте мами,
моето момче е почти на 1 месец и от една седмица е с много ситни пъпчици по лицето особено на лявата половина ,дъщеря ми е на 4 ,но не помня така да се е обривала,а и с нея бях само на кърма.Имаше само малките бели пъпчици ,които знам че се чистят ,но осен тях ,малкия с малки ситни червени.Не знам дали е от храната ,която консумирам,защото се храня само с чисто месо и салата домати и закусвам с кисело мляко с овесени ядки

# 1
  • София
  • Мнения: 22 984
Хубаво е да го види педиатър.Малката имаше няколко пъпчици по бузките,които се оказаха,че са от т.нар. "изчистване"и са абсолютно безобидни. Но може и някаква алергия да е.

# 2
  • Мнения: 29 493
Може да е претопляне. Консултирайте се с лекар, особено че става въпрос за толкова малко бебе.  Peace

# 3
  • Мнения: 148
Синът ми имаше какви ли не пъпчици първите два месеца - и "бебешко акне", и дерматит, и от изпотяване, докато го усетя колко държи на студено и топло. Но всичките са с малки разлики и без да ги види лекар, няма как да се каже от какво са. Не се тревожете, в повечето случаи изглежда зле, но всъщност е безобидно и минава бързо при правилно третиране.

Общи условия

Активация на акаунт