Клуб на храбрата шивачка - тема 19

  • 103 026
  • 831
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 18
Благодаря, Синьо и Елекричар! Електирчар, кои снимки имаш предвид, тъй като се излиза началната страница на упътването?
Когато опитвах преди известно време настроих оверлога, както е зададено по таблицата, но резултатът беше далеч от очакваното пико. Ще пробвам отново тези дни като извадя машината, че съм с два звяра-бебета (едното на 2г., другото на 4 м.) и не мога да шия по всяко време. Надявам се да мога да се похваля с резултата.

Последна редакция: сб, 11 мар 2017, 20:23 от Mama na Veronche

# 331
  • София
  • Мнения: 182
И при Алекс (9г) тази година сами трябва да си измислят маскировката. И събота ще творим. Тя почва да се справя с машината (малкия сингер), но до оверлога не припарвя. На колко години е младежа? Аз занимавах Арекс и приятелките и от 6г възраст да се пробват да шият. Но сега едната девойка вече си има нейна машина и вкъщи става пижама парти с шиени . Simple Smile.  Е редовно аз довършвам.  Сега ме чакат клинчета. Досадно ми е да щия едноцветни, предпочитам да ги купя и да шия шаренийки. Но не мога да намеря готови на Алекс, слаба, не много висока, но с по-дълги крака от средните за ръста и. Тоест ако са ок на дължина са торба, ако са добре на ширина са два пръста над глезена  #Crazy

Здравейте,
Ние имаме същия проблем с клинчетата  Wink. С каква машина ги шиете и плата много еластичен ли е?

# 332
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Да еластично трико. С оверлог страничните шевове, подгъва и ластика на талията с двойна игла. Преди да имам оверлога съм шила с "еластичен" бод, наподобява зиг-заг 2,5mm дължина et 1mm ширина на бода с игла специално за трико. 10 бод на картинката

# 333
  • Мнения: 1 862
Здравей, Mama na Veronche! На страница 27 долните две картинки. В дясната част на двете картинки има стрелка и пише ,,stitch width latch''. Когато лостчето е на позиция S (standard seams), тогава конецът обхваща тази игла и тегелът не е свит. Когато поставиш лостчето на позиция R (rolled hems), тогава това подобие на игла, се премества назад и се скрива под плочката. В този случай, конецът стяга директно плата и така се получава пико. На оверлог Тойота, за да направиш пико, трябва да смениш плочката. Едната е с тази игла и шие обикновен шев. Другата плочка, е само за пико и е без игла. На третият линк, който дадох преди, на 52-рата секунда, американската мома показва точно това лостче. Да, машината не е същият модел, но е точно такова лостче и се намира пак на това място. Ако искаш полата или роклята, освен да завършва с пико, да е красиво накъдрена, завърти диференциала на крайно разтягане на плата! Разбира се, не на всяка дреха е удачно да се прави, но на много ефирна пола или рокля, с волани, или без волани, ще предаде обем и ще се получат красиви къдри.

# 334
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Преди да имам оверлога съм шила с "еластичен" бод, наподобява зиг-заг 2,5mm дължина et 1mm ширина на бода с игла специално за трико.
10 бод на картинката

понеже аз нямам оверлог, еластични материи шия с бод 8, или един друг подобен предпоследния на долния ред.
с този шев 10 нещо не ми харесваше как става... Crazy

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здравейте!
Трябва да шия костюм на мишка за тържеството в детската градина. Имате ли идея къде в София мога да намеря подходящ сив плат? Аз си представям нещо плюшено/кадифено или дебело трико.

# 336
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Какаду? Аз бих използвала и полар. И може ли снимки после Simple Smile много обичам да гледам

# 337
  • Мнения: X
Една позната беше купила евтино полиестерно одеяло (тип полар) за костюм на бяла мечка, защото не беше намерила подходящ плат, който да не е безбожно скъп.

madame, на цели 6 е моят младеж, но на акъл си е още едно голямо бебе. Не ми се порят тегели от детски пръстчета и затова ще почака още някоя и друга година. Момиченцата са друга бира... Иначе машините стоят винаги извадени, но той си знае, че там не се пипа. Още като беше на една годинка обясних и никога не е пипал.

# 338
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ще пробвам Какаду. За полара се чудя дали няма да му е много горещо - другия месец ще празнуват.
Ще покажа, ако става за нещо.  Laughing В момента нямам никаква идея как ще го направя.

# 339
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Eй така - чиста работа. Ще може и после да си носи панталона и суитчера. Може и някаква хартиена маска да се добави.
Скрит текст:
Това е много готино, ама е за девойка
Скрит текст:
Този е много як
Скрит текст:

# 340
  • София
  • Мнения: 182
Да еластично трико. С оверлог страничните шевове, подгъва и ластика на талията с двойна игла. Преди да имам оверлога съм шила с "еластичен" бод, наподобява зиг-заг 2,5mm дължина et 1mm ширина на бода с игла специално за трико. 10 бод на картинката

Благодаря  bouquet

# 341
  • Мнения: 18
Здравейте, най-накрая успях да стигна и до опитите да направя пико. Правя калъфи за седалките на столовете и поради липса на повече плат реших да обкантя лентите за завръзване с пико.

Като цяло настроих оверлога, както е зададено в указанието и се получи много добре. Натъкнах се на проблем с оплитането (най-вероятно така е станало и при първия ми опит) и тръгнах да търся съвет, но видях какво не е наред. Понеже не съм вкарала иглата докрай, машината правеше оплита няколко сантиметра, после спираше да го прави. Видях, че единият от оплитащите конци почва да стои твърде хлабаво и реално иглата минава до него, без да го захваща и не се вдига достатъчно.

Като приключа, ще се похваля със снимки.


Последна редакция: чт, 16 мар 2017, 11:06 от Mama na Veronche

# 342
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Здравейте! Попаднах на тази тема, докато търсех решение на проблема с моята машина. Накратко - притежавам Veritas, закупена преди много години направо от Източна Германия, за времето си една от най-добрите марки. Споменавам го, защото разбрах, че заводът там е закрит. Тези дни ми се прецака моторчето и се чудя дали има шевна машина, от която да ползвам тази част, може би с Пфафф са идентични, но знам ли. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, ще бъда благодарна да сподели. На всичкото отгоре, най-близките ми областни градове са Ямбол и Сливен. Знам, че има майстори, които правят ремонти, но те са запознати по-скоро с механиката.

# 343
  • София
  • Мнения: 5 547
Здравейте! Попаднах на тази тема, докато търсех решение на проблема с моята машина. Накратко - притежавам Veritas, закупена преди много години направо от Източна Германия, за времето си една от най-добрите марки. Споменавам го, защото разбрах, че заводът там е закрит. Тези дни ми се прецака моторчето и се чудя дали има шевна машина, от която да ползвам тази част, може би с Пфафф са идентични, но знам ли. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, ще бъда благодарна да сподели. На всичкото отгоре, най-близките ми областни градове са Ямбол и Сливен. Знам, че има майстори, които правят ремонти, но те са запознати по-скоро с механиката.
И аз имам Веритас, но тя е предишната марка на Науман.
Не знам каква е твоята , но тук има машина на марката.

# 344
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Да, по подобен начин изглежда, но въпросът ми е как да си сменя електромоторчето - дали може от друга марка шевна машина, има ли аналог. Толкова години са минали от закриването на фирмата, едва ли ще има на българския пазар резервни части точно за тоя модел.

Общи условия

Активация на акаунт