ОКТОМВРИйчето с усмивки ни дарява, с мама елха ще украсява! - тема 2

  • 27 359
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 118
Уф, ние още не сме заспали. Малкият яде към 00:30, после се гушкахме и го държах прав на рамо. Е, такова повръщане ми направи, че и аз и той сме за преобличане. Наложи се да му сменям дрехите да не спи мокър, смених и памперса и той се разсъни. Сега бие играчките в кошарата и не дава признаци на заспиване.

Исках да ви кажа, че имам половин шише Лефакс. Ако някоя от вас го използва и има нужда от него, с радост ще и го дам. На нас не ни трябва.

И да се оплача, че на малкия му хърка нослето. Май трябва по-често да слагам ФР. Колега на мъжа ми, който също има бебе, малко по-голям от нашето, му бил казал, че по съвет на педиатърката им държали нощем температура от 18 градуса. Започнах да се замислям да не би да го претоплям бебо. Аз държа климатика нощем на 21 градуса, а реално термометъра в стаята показва 23 (вероятно защото сме вътрешен апартамент и стените са топли). На мен самата така ми е комфортно, по къс ръкав съм непрекъснато. За него обаче дали е ок се чудя?

# 496
  • Мнения: 1 426
И ние сме на линия. Бяхме опикани и също се преобличахме и разсънихме... надявах се само да хапнем и обратно всички по леглата, но...  Joy
И аз много топло държа. Ние сме с подово и то само се регулира, но гледам в стаите под 24 градуса не пада, обличам го по-леко и ако усетя, че му е студено слагам още едно одеало и готово.

# 497
  • Мнения: 2 050
Mай е ден за повръщане в групата Mr. Green Днес като затръгвахме за разходка и беше минал час и малко от последното кърмене. Реших да предложа пак, да не бързаме да се прибираме като огладнее зверчето, пък той гладен-негладен не отказва. Аха излязохме от комплекса и повърна, цялото боди отпред и кошчето успя да омаца. Е вече съм преобличала и в кошче Party После вечерта повърна върху мен.. лакомия, на майка си се е метнал.

А вечерта така съм се смяла.. оставили сме го в кошарата в спалнята уж заспал, аз слагам чиниите за вечеря. И по едно време се заслушвам - едно смучене, цъкане и чудо. Събудил се и си лапнал ръцете. Напоследък много ги смуче, и при вас ли е така? И новата магария дето е научил - върти, суче и успява да се завие с чаршафа през глава, като го отвия е все един нахилен и доволен. То верно тънък чаршаф е ама взех да се притеснявам да не стане някоя беля с това завиване..

Последна редакция: ср, 14 дек 2016, 03:58 от Фиффи

# 498
  • Мнения: 1 744
Бамбина беше болна, но сега е по добре. Започва с леко разстройство, обаждам се на педиатъра и тя ми препоръча прахчета Ентерол, голяма грешка!  Като започва да повръща това дете, чак през носа и тече мляко. Повръща всяко ядене до капка, писъци,ужас. Помогна чай от мента, първо и топих бибата, а после да пие малко. Това успокои стомахчето, почнахме с половин доза ядене, малко по малко. На другия ден разстройство, ама сериозно,  изяде половин доза и пищи. Вода едва пие, та сега сме при баба, да ни глези и закрепихме положението. Сега е по добре и прояде с апетит.

# 499
  • Мнения: 294
Ние бяхме на преглед преди малко.Малката е качила 1 кг и сега е 6150 и 58 см.Отложихме ваксината за др седмица, тъй като има сополки.Изписаха ни и Фунгостатин за млечницата.
Chuby, Ентерол съм давала и давам на баткото ,но като по-голям и вече захранено бебе.Най-вероятно стомахчето на принцесата ти е още крехко и затова не й е понесъл.Иначе не би трябвало да има някакви странични ефекти.Дават го за малки деца, давала съм го превантивно например преди да ходим на море...
Моята маймунка така съм я научила на ръчички и все у мен да седи, че днес вдигна във въздуха кабинета.Казаха ми да я оставям по-често в нейното си легло.Ама как да я оставя като плаче и ми се къса сърцето...Изчаквам малко и пак я взимам.То аз съм си виновна де.Тази вечер така ми разказа играта.Тъкмо яде в 4ч през нощта и уж заспала я оставям на нейното легло и като ревна...Айде пак я взех и отидохме в хола да не пречим на ММ и на баткото.Гушнах я и веднага заспа.Изчаках малко и пак я върнах в леглото й,как усети че мама я няма и наду гайдата.Така до 6ч. и ММ я пое.Аз пък се събудих в 7ч да стягам баткото за градина, после на преглед и хич не съм спала.
Вече се залисва в шезлонга с играчките и откарва поне 30 мин, но през другото време е у мен.

# 500
  • София
  • Мнения: 1 309
Юхууу, здравейте!  Simple Smile

От 2 дни сме с кризи, пак. Бяха спрели и 6 дни нямаше. Ама взех, че се похвалих тук и се върнаха с пълна сила, че и по цял ден. (Сега се оплаквам, за да спрат. После няма да пиша повече по темата.  Mr. Green)

Режимът ни продължава да бъде каша и то предполагам и затова са и кризите. Голямо напъване, приплаква, спи му се много, но се буди често. Мисля, че кризите го изтощават, защото от няколко дни спи повече.

Сега се "борим" да махнем нощното хранене. Забелязвам го, че се събужда около 3:00, ама не плаче, не мрънка, а аз само го наблюдавам, без да ме вижда, за да не се разсънва. Поогледа се малко, повърти се и заспива сам.

Махането на храненето води до пренареждане на останалите. Че сега е с 5 хранения, които не му стигат и си проплаква след всяко ядене. Няма как да кара с 4. Sad То и затова са кризите, според мен. Надявам се до ден-два да се регулират нещата.

Вчера направих голяма доза меденки и вкъщи мирише на печено, мед и канела. Както каза таткото като се прибра - я, Коледа е дошла у нас!  Laughing

Отиваме да пазаруваме Simple Smile

# 501
  • Мнения: 1 744
Постоянно ми се спи, вече не следвам никакви режими, ядем през четири часа, нощем понякога спим, понякога ядем в три или четири часа. Тази година беше ужасна, чакам с нетърпение да свърши. Не знам кога намирате време да печете меденки. Ние сме само двете през деня и не мога да свърша нищо, ако не спим, се занимавам с нея. Постоянно иска на ръце.

# 502
  • Мнения: 2 050
Аз обикновено освен пералня нищо не мога да свърша вкъщи. Вчера успях да направя салата и шницели от дроб, просто се почувствах като човек Mr. Green Кой да ти знае, че достъпът до котлона някой ден ще ми се отразява така благотворно hahaha

# 503
  • София
  • Мнения: 861
Нашата педиатърка най-сетне се завърна и днес слага ваксините на бубенцето. Ами порева си, разбира се, но много бързо после заспа и след един час като се събуди, всичко беше забравила и си гукаше щастливо. Сега е 61 см и 5,5 кг. Педиатърката тоя път е доволна.  bowuu Като цяло сме здрави и нямаме оплаквания.

Меденки не съм правила, че ММ много не обича сладко, но пък правих наскоро домашни соленки и кашкавалки Flutter Иначе детето е кротко. Гледам да има разпределение някакво на гушкането и носенето, както и на седенето в шезлонга. Никоя крайност не е добра. А ММ се връща все по-късно от работа заради някакъв проект, който правят, и няма никакъв шанс да ми помага с друго, освен с пазаруването.

# 504
  • Мнения: 19 687
Аз обикновено освен пералня нищо не мога да свърша вкъщи. Вчера успях да направя салата и шницели от дроб, просто се почувствах като човек Mr. Green Кой да ти знае, че достъпът до котлона някой ден ще ми се отразява така благотворно hahaha
Звучи интересно. Как ги правиш?

# 505
  • Мнения: 596
Хелоу мацки,и ние днес сме с колики #Cussing out
И аз трудно успявам с домакинстваме,а и каката има нужда от внимание,та веселбата е пълна.Като е спокоен поне мога малко да отметна нещо иначе е ад Mr. Green
Коледни сладки като излезе каката във ваканция,за да помага Heart Eyes

# 506
  • Мнения: 1 118
Ох, момичета, почна се зле от снощи и днес така си продължи. Нещо е нервен малкия, което е много необичайно за него. Не са колики обаче, по-скоро подозирам, че храната му е малко и трябва да качвам дозата вече. Не може да издържи на пет часа нещо, а до онзи ден нямаше проблем. Само отваря устата като риба на сухо, даван му бибата, ама не е доволен, че нищо не пуска и мрънка. Изпи порядъчно количество чай, което ме навява на мисълта, че е много гладен. Сега го нахраних по-рано и се миряса, сучеше толкова бързо, че не знам как не се задави. Някой от вас минал ли е вече на по-висок доза от 150мл и по колко хранения на ден правите? Аз обмислям дали да не кача на 180мл и 6 лъжички АМ, но пък ме е страх да не го прехраня. Миналата седмица тежеше 5940гр, 61см.

Другият проблем, който имам е с котката ни. Започна да се храни и да пие вода, здравословно е добре, но ми къса нервите. Прави ни на пук и пишка на плочките, когато се почувства пренебрегната и ревнува. Напоследък "полудява" и започва да търчи напред, назад, отива при преносимата кошара на бебо в хола и започва да драска плата. Днес така го събуди, а той толкова сладко си спеше. Много ядосана и бях. Опитвам се да запазя спокойствие, защото знам, че те са своенравни същества и с каране и викане много няма да постигна. Понякога обаче си изпускам нервите. Напрегнато ми е достатъчно покрай грижите за бебо, че да ставам психоаналитик на ревнива котка Sad Ето, оплаках се!

# 507
  • Мнения: 19 687
Ели, моят никога не издържа по 5 часа, освен през нощта Simple Smile Сега на обяд едва изтрая 3 часа и го нахраних. И аз съм се замислила за вдигане на дозата, но ще се помоткам още някой и друг ден.

# 508
  • Мнения: 596
Моят пък е почнал да спи повече,чак ми е притеснено ,иначе си е спокоен, хапва си,гука,newsm78
Chuby бързо оздравяване  Hug
Фифи,нашите са астрални близнаци Hug

# 509
  • Мнения: 2 050
Аз обикновено освен пералня нищо не мога да свърша вкъщи. Вчера успях да направя салата и шницели от дроб, просто се почувствах като човек Mr. Green Кой да ти знае, че достъпът до котлона някой ден ще ми се отразява така благотворно hahaha
Звучи интересно. Как ги правиш?
За първи път правих честно казано, то си е паниран дроб реално. Видях в магазина нарязан на филийки телешки дроб (тук го правят на скара), пък ние обичаме карантии Blush и го лепнах веднага. Нарязах допълнително на по 2-3, че бяха големи парчета и изкиснах в прясно мляко с щипка сода за около половин час. После брашно, яйце и някакъв местен вариант на галета, хич и не знам какво е, но беше при брашната и имаше на картинката нещо панирано и го грабнах. В брашното слагам черен пипер, може и малко индийско орехче, а в това другото нещо слагам сол. Пържа в сгорещено олио за по минутка от всяка страна (по-тънки от 1см бяха парчетата). После с лимонче стана чудно, за сос не остана време но млечно-горчичен с чесън и лимон много върви Peace
Свински правя обикновено по тази рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт