Слуз в акото

  • 2 647
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. Имам следния въпрос: Синът ми е на почти 4 м. От доста време ака слуз, изцяло на кърма е. Четох доста, но никъде не пише какви могат да са последиците ако не се вземат мерки. Опитах с диета като премахнах почти напълно млечните продукти, но не винаги издържам и слузта се засилва. Аз имам алергия към яйца,съответно не ги консумирам. Иначе акото не е с лоша миризма или цвят, все се надявах да се оправи, но за сега не. При педи не сме ходили скоро,отлагаме ваксини, че голямото ми дете е все с вируси, А и не знам колко ще е компетентна. Та въпросът ми е проблем ли е само тая слуз,без други симптоми и до какво може да доведе?

# 1
  • Мнения: 25 633
Добре де, а защо не се консултирате с педиатъра? При малките деца много често слуз в акото се дължи на задна хрема.
Още повече че има контакт с вирусоносител...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 250
Добре де, а защо не се консултирате с педиатъра? При малките деца много често слуз в акото се дължи на задна хрема.
Още повече че има контакт с вирусоносител...
Защото ми е неудобно да звънна. Все си мисля,че ще реши,че нарочно го правя да отлагаме ваксините, А то не е така..ще звънна понеделник. Просто никъде не открих какви може да са последствията от тая слуз.

# 3
  • Мнения: 68 659
Няма срам, когато става дума за здравето на детето ти Peace
Аз бих занесла направо памперс на педи Mr. Green

Когато махнеш млечните, слузта намалява ли? Защото пишеш, че когато ги върнеш-се засилва?
 Може да е АБКМ, може само непоносимост...консулт с детски гастроентереолог може да даде светлина по въпроса.

Скрит текст:
Като слепиш двете страни на памперса и после ги раздалечиш, като сопол ли се точи? Сори за натурализма, но няма как да се опише иначе...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 250
Да, като сопол е. Прави сте, ще звънна и каквото иска да мисли. Като ги спра млечните се оправя, но не напълно,намалява слузта. А се увеличава ако се изкуша да ям нещо със сирене..другите млечни храни съвсем изключих Sad

# 5
  • Мнения: 68 659
 Ти поне си установила от какво се провокира проблема, затова моят съвет е да спреш млечните.  При алергиите и непоносимостите по принцип е трудно да се установи от какво точно се провокират и нещата са на метода проба-грешка. При теб поне има яснота...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Моят син също започна да ака слузесто по едно време, към 4-5 месечен. Пускахме изследване - без отклонения, ограничавах храни без файда. Педиатърката каза, че понякога може да е нормално и да е резултат от увеличена секреция на червата (не помня подробности вече) и че след захранването ще се оправи. Така и стана. Просто отидете на консултация, няма как във форум някой да ти каже проблем ли е в случая или не.

# 7
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
При нас се допускаше да е резултат от наличие на кандида. Оправи се от лечение с пробиотици и почти едновременно захранване, така че не знам в крайна сметка коя е причината за появата и изчезването на слузта. Покажете оцапан памперс или негова снимка на педиатър или гастроентеролог. Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
А какъв е проблемът да искаш да се отложи ваксина? Какво значение има какво си мисли лекарката?
Нужно е известно време, за да се изчисти организмът от млечния продукт, затова при всяко консумиране от твоя страна нещата се връщат назад, все едно не си се ограничавала. Затова винаги има слуз, макар и малко, дори когато не ядеш. Аз също бях на диета месеци, случваше се да хапна нещо месено с мляко. Като цяло слузта спря със захранването. При втория син също имаше слуз, но не толкова много. По друг повод бяхме в болница с него като беше на 6 месеца и показах памперса на докторката. ТЯ каза ,че не вижда нищо нередно.

# 9
  • Мнения: 320
Като бебе,дъщеря ми имаше слуз в акото.И аз бях притеснена,така и не се разбра причината.Като започнахме захранването изчезна от самосебе си

# 10
  • София
  • Мнения: 1 250
Благодаря ви за мненията. Аз по-скоро исках да разбера ако не успея да спазвам тая строга диета какви може да са последствията за детето и дали е по-добре в такъв случай да се мине на АМ? Но и за това ще питам педи пък да видим..като цяло не ми се спира кърменето, мисля, че го предпазва от болести поне за момента.

# 11
  • Мнения: 320
Не спирай кърменето,едва ли е от него!Дъщеря ми беше на АМ и  също имаше слуз.При нас последствия не е имало.Но все пак ако толкова се притесняваш се консултирай с лекар

# 12
  • Мнения: 26
Здравейте, моята дъщеричка също е почти на 4 месеца и има слуз от доста време вече. Изцяло на АМ е още от 1 месец, пускахме изследвания, но нищо не излезе, смених млякото от Лакатана Био на Лаката ХА преди около месец , но от няколко дена отново е със слуз. Единствено се промени консистенцията на акото с новото мляко ,стана по течно. Днес като я забърсвах ми направи впечатление,че остава като графитен цвят на кърпичките. Случвало ли Ви си е?

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 271
И ние сме имали по това време 4/5 месец доста време след това отшумя сега пак имаме на 13 месеца захранен, педи каза пробиотици поне две седмици дано мине. Четох че по принцип има слуз в червата която играе роля на смазка но не е толкова видима а повечето производство е вид защитна реакция на организма. Дано всички дечица се оправят  Hug

Общи условия

Активация на акаунт