Ротарих за или против

  • 1 287
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте предстои ни да вземем решение дали да я слагаме но сме в голяма дилема моля изкажете мнения и кой я е слагал да каже имало ли е проблем също и който не е слагал незнаен какво да правим 😥😢

# 1
  • Мнения: 7 325
Тази ваксина при нас не влиза в календара. Педиатрите препоръчват да се слага само на деца, които посещават ясла. Аз не я сложих.

# 2
  • Мнения: 283
Когато събирах информация, общо взето повечето бяха ЗА поставянето. Но две поредни мнения за разболели се деца дори и след ваксина, като едното дете 2 пъти, ме отказа.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Безмислена,жива и опасна ваксина.Децата,на които е сложена,се разболяват от Ротавирус.Какъв е смисълът тогава?Само да се товари организма,а и да завъртим едни пари.Отделно е само за един щам  RIX4414.Как точно гарантират,че точно той ще налази децата ни?
Виолета,прочети листовката и прецени

Последна редакция: пт, 09 дек 2016, 12:04 от ♥Elfita♥

# 4
  • Мнения: 4 762
Сложих на сина ми по препоръка на педиатърката. Детето тръгна на 6 месеца на ясла. На 8 месеца бяхме за една седмица в болница, където върлуваше ротавирус из детското отделение и който за каквото беше дошъл, после оставаше за известно време да си излекува и прихванатата инфекция. Синът ми се размина.

Проблеми при поставянето не сме имали, но явно моето лесно понася ваксините - никога не сме имали проблеми с нито една. А освен ваксините по белгийския имунизационен календар имаме въпросната ротавирус и варицела.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз я поставих по свое желание. Реакция не е имало към ваксината никаква. Потвърждавам написаното от Елфита, че не предотвратява заболяване 100% - дъщеря ми пипна ротавирус 6 месеца след втория прием. НО! Държа да кажа, че го изкара много леко, не сме стигали до болница, не се е обезводнявала, че даже и проходи точно тогава, докато беше болна. Аз също се заразих от нея и макар да съм голям човек, го изкарах много по-тежко и за малко аз да вляза в болница.

На следващото си дете, живот и здраве, аз бих я поставила. Успех, каквото и решение да вземете.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 515
По принцип съм за ваксините. Обаче тази има много недостатъци. Първо, трябва да се сложи в най-усиления период на ваксинации. На мен ми беше кофти да товаря бебето с още една ваксина.
Второ, и аз чувам, че не предпазва.
Трето, ако кърмиш пък хич няма смисъл, защото кърмените деца карат много леко стомашните вируси.

Колко време действа тази ваксина?

# 7
  • Мнения: 12
Ротарикс беше първата ваксина, която сложихме. Вече не си спомням кога беше точно, но бебка беше много малка още. Баба й е педиатър, много добър при това и ни я препоръча. Питали сме и в неонатологията за нея, още при изписването и там също бяха "за". Нямаше никаква реакция към нея, но все пак, всеки решава сам как да постъпи. Единствената ваксина, която ме притеснява е Приорикс.

Общи условия

Активация на акаунт