Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 10

  • 87 407
  • 717
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 307
голям напредък има явно в болницата  Rolling Eyes
аз като изявих желание да раждам нормално, отговора на ослеков беше не, такива възрастни като мен/още не бях навършила 40/ умирали направо, децата им се раждали травмирани и с увреждания от сложното раждане. докато ми говореше размахваше едно като голям пергел, но така и не измери нищо с него.
и това след като проследяващия ме каза че няма никакви причини да е секцио.бебето беше разположено идеално, нямам очни проблеми. като отидох с течащи води, лекаря който беше там каза че шефа е написал секцио и по-добре така, по-сигурно било за бебето.

Наистина ли? Това е много тъжно  Sad Заради това я избрах тази болница, защото няма да ме резнат ей така, за спорта.

Happy_mommy, нормалното раждане е при който е на смяна. Епидуралната си е включена в цената и си се слага без проблеми. Аз бях с такава, много съм доволна. Добре сложена, добре дозирана.


А тя се слага като отидеш и започнат по-често контракцийте, с цел да намали болката и отпуска когато идва време за напъни ли? Защото не съм много запозната, някои казват че можело да направи сериозни поражения тази упойка, някои са доволни,че значително им намалило болката и страха...и човек на който му предстои става доста объркан...
 Sad baby_neutral Blush Blush

# 481
  • Мнения: X
Днес родих най- прекрасното бебе на света. Матеа изплака в 16.06, днес трябваше да ме индуцират,но тя тръгна още вчера. Възхитена съм от екипа и раждането. Ще разкажа утре Simple Smile

# 482
  • София
  • Мнения: 646
Момичета, здравейте! Много съм заплесната напоследък и постнах въпрос в другата тема за Надежда, като си мислех, че е тази ... Извинявам се много, но ще постна въпроса си тук, защото мисля, че е по-подходящо място. Надявам се да не е проблем.  Embarassed Embarassed

Сега разбрах, че в Надежда имало някакъв списък, който излиза средата на всеки месец с имената на всички лекари свободни за ЖК за следващия месец. Това изобщо не го знаех и сега няма при кого да запиша ЖК след 12 седмица, което се пада средата на Февруари. Единствената свободна е д-р Раева, не съм чувала отзиви за нея - мисля, че прочетох, че е нова. Моля по-опитните да споделят как стоят нещата с този списък. Какви са тенденциите - повечето лекари ли са свободни или може би само един, двама, трима? Предполагам като се запишеш при някого не е нужно да казваш всеки месец, че искаш да си останеш при него? Ако всички лекари са заети с ЖК в момента, не виждам как Март месец точно тези, които искам ще бъдат свободни. Според мен повечето пак ще са заети, щом вече си следят ЖК на други. Така ли е в действителност?  newsm78 Crossing Arms

Хубава вечер на всички  Hug

# 483
  • Мнения: 311
Еха Alja, NiaV, честита радост! Бъдете здрави и щастливи!!! Hug Hug
NiaV, страхотно име на малката принцеса! Чакаме разказа с нетърпение! Hug bouquet

# 484
  • Мнения: 1 408
Момичета, знам че е обсъждано много пъти и всяка има своите предпочитания, но трябва много бързо да се ориентирам за следящ жк. Обръщам се към мамите с близнаци за съвет при кого да се запиша? Въртят ми се в главата три имена - Кръстев, Ослеков и Ташков (ако следят). Или някой друг, жена...  newsm78
Имам си двойна радост и двойни притеснения!  Heart Eyes
И честито на родилите мами!

# 485
  • Мнения: 1 792
Днес родих най- прекрасното бебе на света. Матеа изплака в 16.06, днес трябваше да ме индуцират,но тя тръгна още вчера. Възхитена съм от екипа и раждането. Ще разкажа утре Simple Smile
Честито!! Чакаме с нетърпение разказа и актуални впечатления от болницата.

# 486
  • Мнения: 19 706
Честито, Ния Simple Smile

Blueberry muffin, наистина графиците излизат към края на месеца. След като само Раева е свободна в момента, запиши се при нея, а после, ако не я харесаш, можеш да се преместиш. По принцип наистина се водиш пациент на определен лекар, но не е проблем да се прехвърляш. Можеш да видиш лекарите от ЖК на сайта на клиниката.

Клиър, Ташков не води ЖК. Поне не в Надежда Simple Smile Ослеков също не съм го виждала в списъците.

# 487
  • Мнения: 1 149
Ниа, Честито бебче! bouquet Heart Eyes Heart Eyes Да бъде жива и здрава и да сте много щастливи. Hug bouquet

# 488
  • Мнения: X
Ето историята на раждането на Матеа- скрих я, че съм написала ферман!
Скрит текст:
Скъпи дами, ще пиша сега преди да заспя в несвяст на 3ти етаж, защото съм направо смазана. Бях писала, че сломих др Ташков да индуцира раждане и се разбрахме тази сутрин да съм в спешния в 7.15 за да започнем с документи и да видим как ще процедираме, но да предизвикаме раждане. Вчера обаче започнаха контракции още сутринта и цял ден изкарах с болки. Днес сутринта още в 3 събудих ММ защото много ме болеше и бяхме в Надежда в 5.30. Засякохме (буквално, с колата) др Ташков на паркинга. Преглед, документи и ме приеха и качиха в родилна зала 3. Не знам какво ми стана, но страхът, който ме обзе от предстоящото и болката надделяха, колабираха ми вените, не исках да се разхождам хич, спукана вена при поставяне на абокат беше причина да мрънкам, а ММ само питаше колко ме боли и накрая го пратих да си ходи. С 2 думи- кофти старт. След клизма и успешно поставен абокат ми пуснаха банка окситоцин, защото и контракциите ми намаляха и се започна. На нищо и никакво 3-4см разкритие се молих за секцио, зверски ме болеше и не можех да дишам. Контракциите бяха ужасни, а аз още в началото. Др Ташков реши да не чакаме за епидурална упойка и др Камелия Василева я постави за минутка без да ми причинява болка, по време на 3 контракции. Изчаках 20 Мин за да подейства и станах нов човек! Денят се проточваше ужасно, наложи се да ми дават още 2 дози упойка (др Василева отново- супер приятна и позитивна жена), разкритието се влачеше и аз отново започнах да искам секцио. Към обяд реших, че няма да лежа повече, а ще пробвам топките в стаята, водите ми изтекоха на 5 см и ММ тръгна обратно към болницата за подкрепа. Още упойка и окси, още лежане и в 1.30 когато ММ простигна прегледът показа пълно разкритие и глава ниско. Аз обаче не можех да напъвам, когато се изчерпа упойката контракциите станаха просто страшни и нямах напъни. Помолих за още упойка, др Ташков, др Василева и акушерките ми обясниха, че не е редно и че може да спре родовата дейност след цял ден. Обясниха, че като напъвам болката ще спре, но при мен не беше така. Сложиха упойка и се уплаших да не стигнем до форцепс. В крайна сметка ММ ме държеше и засичаше кога имам контракция, докторът ме напътстваше колко дълго да напъвам и акушерката водеше обяснявайки ми как и какво да направя. В 16.06 след толкова страх, неувереност и чиста глезотия с подкрепата на екипа се роди Матеа. Беше малко синя на цвят и много по-малка от измерванията в Надежда за килограми и ръст- 2.720 и 49 см, така че явно както навсякъде апаратите за жк просто не мерят точно. Имам 2 вътрешни шева и охлузване на лабиата, но това е! Супер доволна останах от раждането при положение, че се дърпах на всеки преглед, предложение или съвет. Специално акушерките бяха страхотни, но Гергана Димитрова беше неуморима и невероятна! Обясняваше ми по 5 пъти всяко нещо- дишане, т.н което не влизаше в уплашената ми глава, държеше ми ръката (ако чете тук се извинявам за синините), масажираше ме, беше ми подкрепа във всяко едно отношение. Ташков беше супер- категоричен (стига с това секцио на 3см, пробвай епидурална); внимателен и вдъхващ доверие. Пак бих го избрала. А Матеа- има много черна коса, прекрасни зелени очи и трапчинки. Влюбена съм и бих родила тук още 3 деца.  

Последна редакция: ср, 01 фев 2017, 07:12 от Анонимен

# 489
  • София
  • Мнения: 30 209
Скрит текст:
Потвърждавам, че в б-цата не препоръчват секцио, освен ако не се налага. При мен даже бяха навити да пробват ест. раждане след първо секцио, но не се получи. Фактът, че изобщо стана дума, за мен е показателен.
missence, а какво стана при теб, ако не те притеснявам Hug Аз също имам 1 секцио преди близо 10 год и се чудя дали, ако всичко друго е наред,ще ми позволят нормално newsm78 Следя се при Ташков, който при първото ни виждане само подхвърли, че доста дълга време е минало и бих могла да родя и нормално, но след това заговори за секцио Sad Имам много време, но все го мисля и края Whistling
Ти го попитай пак, ако състоянието ти позволява, може да опитате.
Аз взех решение на финала за второ секцио, защото при мен плодът беше голям и имам вече опит. Първото ми дете се роди също голямо (над 4кг.), имах тесен таз и опитах нормално, но не стана, затова сега взех решение, че ако плодът е голям, просто няма да рискувам отново.

Днес родих най- прекрасното бебе на света. Матеа изплака в 16.06, днес трябваше да ме индуцират,но тя тръгна още вчера. Възхитена съм от екипа и раждането. Ще разкажа утре Simple Smile
Честито! bouquet

# 490
  • Мнения: 6 561
Ниа, честита принцеса, да е жива и здрава bouquet
Трудно е било, но с такъв екип наистина...В други клиники може би щяха да те срежат. А и сега бързо ще се възстановиш и ще се гушкате с Матеа Heart Eyes

Клиър, от имената, които си изброила - Кръстев. Аз съм много доволна.

Последна редакция: ср, 01 фев 2017, 09:45 от Elektra.13

# 491
  • София
  • Мнения: 1 928
Клиър, аз следих бремеността си при д-р Ташков, но той няма ЖК в Надежда.
Попадъла съм няколко пъти, в спешния при д-р Кръстев, очарована от неко като лекар и човек.


Електра, много напреднала лентичката, то време не останало до великата среща, очи в очи с мъжа на живота ти. Hug Heart Eyes

# 492
  • Мнения: 6 561
Макси, да Hug
Нямам търпение да го гушна Heart Eyes
Все пак се надявам да си остане още поне месец на топло, че върви дребничък, да порастне още малко.

# 493
  • Мнения: X
Електра, знаеш, че винаги пиша суперлативи за Надежда и апаратурата, но за Матеа казаха (Ташков на жк и като си гледам документите и от ФМ), че е едро бебе, над 3.400 бла бла. Роди се 2.720, сега е 2.650 и само се надявам да качва бързо. Не се връзвай, наистина явно са тъпи изчисления от размер на бедро, глава и т.н, а Мати наистина е дългокрака! Не на майка си, уви...
Missence, Дами- благодаря! За нищо не сменям раждането, нооо второто живот и здраве ще е секцио.

# 494
  • Мнения: 514
На ехограф в повечето случаи изкарват бебетата по-големи. На една приятелка й бяха казали, че бебето й е едро, над 4 кг, роди 3650 г

Общи условия

Активация на акаунт