Отговори
# 390
  • Мнения: 640
След абразиото имах кървене около 4-5 дни. Седмица по-късно ми дойде цикъла и за моя изненада е доста по-обилен от обикновено .
Ще се побъркам, нали Leep се правило веднага след цикъла, за да няма кървене, това кървене, няма ли да обърка процедурата ?  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 391
  • Мнения: 41
Здравейте. 3 месеца след раждането, цитонамаската ми показа 3а група. След преглед с колпоскоп, лекаря ми каза, че не вижда нищо притеснително и да пия аб амоксиклав, който е съвместим с кърменето, тъй като кърмя, и евентуално след курса на лечение ако пак е 3 група да направи биопсия.Не искам да пия аб, пък дори да са съвместими с кърмене, защото искам да се отърва от ранички и всякакви гадости ако ги има. Моля, посъветвайте ме какво да направя. Да ида ли на 2 мнение или все пак да пробвам с този антибиотик. Притеснява ме това, че с него само ще се тушира проблема и след време пак ще съм 3 група. А и също така пише на цитонамската лека дисплазия и цин1. Много ми е притеснено и объркано.

# 392
  • Мнения: X
Потърси още едно мнение, цин1  е лека дисплазия и двете са едно и също, и това би трябвало да се види на колпоскоп , така че още едно внение  задължително  Peace

# 393
  • Мнения: 4 872
 Надежда, не знам . Споделям ти само как беше при мен. Моят лекар каза , че е нормално да има кървене след абразиото и цикълът ми дойде на датата , но е по-обилен .

 Докато си пишех поста ми звънна доктора , за да ми каже , че е излязъл резултатът от биопсията. Нищо нямало на нея и ми препоръча студена коагулация на раничката. Ще се видим другата седмица за да ми даде резултатът и да му кажа дали съм съгласна да направим процедурата.

# 394
  • Мнения: 640
Надежда, не знам . Споделям ти само как беше при мен. Моят лекар каза , че е нормално да има кървене след абразиото и цикълът ми дойде на датата , но е по-обилен .

 Докато си пишех поста ми звънна доктора , за да ми каже , че е излязъл резултатът от биопсията. Нищо нямало на нея и ми препоръча студена коагулация на раничката. Ще се видим другата седмица за да ми даде резултатът и да му кажа дали съм съгласна да направим процедурата.
Браво за Биопсията ....
Благодаря Ти за отговора.....  Hug

# 395
  • Мнения: 19 356
Група 3а може да е от възпаление. Добре е да се пусне микробиология. Тя ще покаже дали има бактерии или гъби и ще се лекува според резулата. И аз мисля, че трябва още есно мнение.

# 396
  • Мнения: 41
Ще потърся и друго мнение. Съмнявам се да е само възпаление(то има,защото пише на цитото "възпаление, включва типично възстановяване) заради цин1.Не знам къде вече да ида. Преди да забременея бях при Христамян,от Пловдив съм, и тогава се видя, че имам раничка. Той искаше да я маже с нещо, предполагам солкожин. Тогава отидох на 2 мнение при Карагьозов в София, защото исках да ми я махнат с лазер. Е да, ама Карагьозов ми каза, че няма нужда нищо да се прави. След това забременях и тази раничка така си остана. Не знам къде да ида вече. Обиколила съм сумати гинеколози и имам чувството, че никой не ми предлага адекватно лечение.

# 397
  • Мнения: 640
Ще потърся и друго мнение. Съмнявам се да е само възпаление(то има,защото пише на цитото "възпаление, включва типично възстановяване) заради цин1.Не знам къде вече да ида. Преди да забременея бях при Христамян,от Пловдив съм, и тогава се видя, че имам раничка. Той искаше да я маже с нещо, предполагам солкожин. Тогава отидох на 2 мнение при Карагьозов в София, защото исках да ми я махнат с лазер. Е да, ама Карагьозов ми каза, че няма нужда нищо да се прави. След това забременях и тази раничка така си остана. Не знам къде да ида вече. Обиколила съм сумати гинеколози и имам чувството, че никой не ми предлага адекватно лечение.
Аз нямам опит, но доколкото съм чела раничките вече не ги третират....

# 398
  • Мнения: X
MorningGlory, за ЦИН1, който не изглежда притеснително на колпоскоп, засега няма нужда да се притесняваш. Подсилвай се с каквото се сетиш, и бременността, и кърменето, и малко дете са сериозно изпитание за организма, а и след дълга зима е по-слаб. Силна храна - тъкмо влизаме и в сезона на пресните зеленуци, евентуално витамини за кърмачки, колкото можеш повече почивка. Възпалението ако е излязло при микрибиологията и се влияе от този АБ, е добре да го пиеш. Ако е налучкван - по-добре второ мнение, Карагьозов е добра идея ако имаш пак възможност, още повече, че те е гледал и преди, и има записано какво е видял. Адекватно лечение за такава диагноза, ако не се вижда нещо притеснително, е лекуване на съпътстващи инфекции, изчакване, евентуално биопсия след няколко месеца или година без подобрение по преценка на лекаря.

# 399
  • Мнения: 41
Аз имам възможност да отида до София, но за него дават часове за след месеци. Предния път като ходих, чаках 6 месеца Shocked Микробиология не е правена. Док ми изписа този аб само на база резултатите от цитонамазката и прегледа с колпоскоп.

# 400
  • Мнения: X
Звънни и обясни на акушерката, че си кърмачка с притеснителна цитонамазка(ще те помоли да прочетеш какво пише най-вероятно), от друг град, и се притесняваш да започнеш с назначеното лечение, ако има възможност ще те вмести по-рано - все пак не си само за профилактика. Успех!

# 401
  • Мнения: X
 MorningGlory писах ти Лс точно за Карагьозов   bouquet

Последна редакция: чт, 02 мар 2017, 13:27 от Анонимен

# 402
  • Мнения: 9
Здравейте момичета, аз съм на 29 години и още не съм раждала. След биопсия ми откриха дисплазия лека до умерена степен и лекарката ми каза, че трябва да се направи конизация. Аз съм от Варна и си правих биопсията в Онкологичната “Д-р Марко Марков” в Аспарухово, но не знам дали да се доверя и да се върна там и за конизацията. Може ли да ми препоръчате специалист във Варна или някой друг град? Имате ли мнение за проф Горчев от Плевен? От няколко места чух добри думи за него и обмислям и там като вариянт.
Много ви благодаря предварително

# 403
  • Мнения: X
Ако можеш да си го позволиш чисто финансово, няма проблем да опиташ Горчев, или (според мен по-добре)Томов. Но си от голям град, в който също имате добри специалисти, с които да се консултираш и да прецениш при кого да се лекуваш.

# 404
  • Мнения: 9
Да, просто във Варна, не съм чувала много отзиви за специалисти, които да правят тази процедура и ми е по-трудно да преценя.

Общи условия

Активация на акаунт