Мартенички кичим бели и червени, eто идат, идат МАРТенчетата засмени!- тема 13

  • 56 331
  • 753
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 191
И за мен кърменето първия път не беше прекрасно изживяване. И аз минах през всичките трудности и несгоди. Сега отново съм решила да опитам, но нищо не смятам да е на всяка цена. Истината е, че след като минах на АМ със сина ми се родих. И честно казано не чувствах угризения. Казват, че кърменето е най-доброто за детето и за това ще опитам. Взела съм и помпа. От сега обаче знам, че няма да е за повече от няколко месеца.

# 451
  • Мнения: 251
Аз с баткото нямах този проблем. Не мисля , че правя нещата по различен начин. И той си беше лаком и малката е . А да ходя без дрехи е невъзможно - тече кърма постоянно. Снощи легнах гола , намазана , сложих една непромокаема пелина - ами то плувнах ,на всеки час сменях пелената . Също казват , че не трябва да съм с подплънки, че се образували бактерии, което е невъзможно. Така тече , че малката се задавя, изморява се, дори и да се оригне няколко пъти - повръща. С баткото така стигнахме до рефлукс. Не знам кое е по-голямото зло- да нямаш или да имаш като из ведро..... 

# 452
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Аз имах подозрения, че за мен кърменето може да е проблем или най-малкото да ме боли и да ми е неприятно. Ами до някъде се оказах права, в началото беше супер болезнено и неприятно!  В болницат 3-4 ден откровено си ревях, защото малката не искаше да суче, а когато след много увещания захапваше - много ме боляха зърната. Започнах да се цедя в болницата и ми беше доста досадно, все пак като се цедиш едновременно от двете гърди по 15 мин в това време освен тъпо да гледаш в  една точка няма какво да правиш.
Като ни изписаха си взех електрическа помпа под наем от аптеката - Medela Symphony - супер е. В къщи съм я ползвала 3 пъти, нямам всъщност вече нужда да се цедя, а и малката не иска и да поглежда шише така че няма как да й дам изцедената кърма. Слагам от нея във ваната като я къпя, за да не я хвърлям. Не мога да си представя да използвам ръчна помпа. Аз се чудех дали да не си купя още преди да родя, добре че реших да изчакам. А зърната престанаха да ме болят някъде към десетия ден. Добре че така стана иначе не знам колко още щях да издържа!

Хубаво е да си кърмим бебетата, но не и ако това ни прави нещастни. Никой не трябва да се измъчва, да се самообвинява или да търпи упреци от когото и да било!

Мили мами, ако успявате да кърмите - това е страхотно! Ако не - не се обвинявайте, направили сте каквото можете, останалото е Божа работа. Важното е да обичате малките съкровища и да им го показвате, да се грижите за тях и да им се наслаждавате.

# 453
  • София
  • Мнения: 1 508
Момичета, имам въпрос. Как евентуални сраствания от предходна коремна операция влияят на естественото раждане? Заради това и заради тромбофилия докторите ми казаха, че клонят към секцио, но не ми обясниха конкретно връзката....
Аз си мисля, че е по- уместно в случая естествено раждане.Така би се избегнало поредно срастване от секциото. Казвам го след секцио и предходна операция от апандесит, с усложнение перитонит.Очаквам сраствания, които се моля да не засягат червата ми.

# 454
  • София
  • Мнения: 2 348
Сърбежи съм имала само където ми се появяват стрии. И аз съм чувала, че сърбеж по цялото тяло не е за подминаване, но не знам защо. mama_mi, мен гинеколожката така ме разиграваше  с направление за кардиолог. Трябвало при личната да ходя. А при предишната ми бременност всичко, което може да е проблем за бременността, го коментирах само с АГто. Той ми пускаше направления.
 
 Колан за след раждане аз изглежда няма да си взема. Някои казват, че се прибирал по-бързо корема така, а други казват, че мускулите ставали лениви и се отпускат. И понеже мен колана ме запарва, неудобен ми е също, реших да се надявам тези с мускулите да са прави  Laughing Ако някой е по-наясно с работата на мускулите, ще ми е полезно да разясни кое е по-добре.

 
Elektra.13, не съм ти в обувките, обаче отстрани историята ти звучи даже много насърчително. Като се замисля колко малко недоносени изобщо получават кърма, да не говорим пък за кърма от гърда. Кърменето не е крайната цел все пак, а само начин да постигаме цели. Тъй че когато това е невъзможно на някой етап, има и други решения.
 Но емоциите са си емоции, не можем да ги забраним, когато не ни радват. В твоя случай може да ти се отрази добре  дохранване със система на гърдата.
Скрит текст:
Или се купува готова система (супер излишен разход по мое мнение) или се прави домашен вариант. Представлява следното: тънка тръбичка се потопява в АМ или изцедена кърма, а другия край се промушва през ъгълчето на устните на бебето, докато то суче гърдата (може да се закрепи и без бебе, а след това да му се даде да засуче).
Системата винаги се поставя след като бебето е изсукало това, което може и самО да изсуче, но още преди да е задремало от умора. Така хем има лесно мляко, което на този етап е така важно, хем бебето се храни на гърдата и я стимулира да произвежда повече. Тръбичката е сонда за хранене на бебе и по-често се налага предварително да се поръча в някоя аптека. Една сонда струва под левче и може да се използва няколко пъти.
 Ето видео: https://www.youtube.com/watch?v=kPfVK6FAKMY

 Друг вариант за помощ е компресията на гърда. Тя също хем усилва струята, хем действа за увеличаване на млякото. Може да се прави преди системата за дохранване, още докато бебето се опитва да изсуче само каквото има в гърдата. Представлява следното упражнение: хващаш гърдата с цяла длан по-далеч от зърното и стискаш, НО без да боли! Така се получава налягане в предната част на гърдата и бебето изтегля по-лесно млякото. Обаче за да има ефект, се стиска само докато бебето си движи челюстите. Щом то спре, за да си почине, ти също пускаш гърдата (да дойде нова порция мляко напред). И не "помпаш" гърдата, не я мачкаш, не си движиш пръстите в опит да избуташ механично.. нищо друго не правиш, освен да стиснеш гърдата без да отпускаш. На горното видео майката прави компресия, докато бебето суче със сондата. Ето тук още едно видео,на което се вижда как майката пусна гърдата веднага щом и бебето спря да движи челюсти, но притиска отново при активиране на бебето: https://www.youtube.com/watch?v=rS0QANEXezE   


Nia_192 казвала ли съм, че те следя редовно, защото си единствен случай на секцио с чакане до естествено начало? Simple Smile Истории от света съм чела много, но не и на местна почва. Освен това си с близнаци, а бебетата още си мируват вътре. Изобщо радвам ви се и чакам заедно с теб Simple Smile
WhiteWabbit, интересни открития. Аз съм попадала на информация, че нерегулирани проблеми с  ТСХ може да са и причина бебето да не се обръща с главата надолу.
dididg#Puppy dog дано бързо се разреши проблема със зърната, че звучи доста болезнено. Иначе компреси с хидрогел има и на други марки, но струват някакви космически суми. Ужас направо! При условие, че са еднократни.
@MARION@, виж в разни статии за VBAC (вагинално раждане след секцио).  Имам познати с чудесни вагинални раждания след една или две операции, но за тънкостите не съм се интересувала.

Последна редакция: нд, 05 мар 2017, 23:10 от skrech

# 455
  • Мнения: 60
Момичета, подхванахте темата за доплерово изследване. Когато ходя на ЖК по време на ултразвука,  тя включва доплер и гледа артериите към матката. Това различно ли е от това, за което Мис говори? И ако е различно кога го препоръчват докторите?

# 456
  • Мнения: 99
Момичета, да кажа и тук за тези, които не са активни във фейсбук.
На 05.03 в 23:00 се роди третото ни детенце,нашият син Божидар - 3950г., 53см. Нормално раждане, без нито един шев. На всички не родили мами пожелавам леко и безпроблемно раждане.

# 457
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Момичета, да кажа и тук за тези, които не са активни във фейсбук.
На 05.03 в 23:00 се роди третото ни детенце,нашият син Божидар - 3950г., 53см. Нормално раждане, без нито един шев. На всички не родили мами пожелавам леко и безпроблемно раждане.

Mama_mi, честит да ти е малкия Божидар! Да расте много щастлив и обичан

# 458
  • Мнения: 3 393
Мама ми, честито сърковище!!! Hug

Вдъхваш ми надежда за нормално раждане с голямо бебе Wink дано и нашето мине така.
 Hug

# 459
  • Мнения: 1 789
mama mi, честито бебенце. Бъдете здрави и щастливи bouquet

# 460
  • Мнения: 296
Момичета, да кажа и тук за тези, които не са активни във фейсбук.
На 05.03 в 23:00 се роди третото ни детенце,нашият син Божидар - 3950г., 53см. Нормално раждане, без нито един шев. На всички не родили мами пожелавам леко и безпроблемно раждане.
Честито! bouquet

# 461
  • Мнения: 99
Благодаря момичета  Heart Eyes.
Ели, не се плаши от голямо бебе и естествено раждане. Второто също го родих 3850г. То, като тръгне няма начин да ще трябва да излезе, зора е главичката.... Simple Smile. На три или четири х 3 напъвания го родих. Повече ме боля докато нях на система. Но, има значение и как ще помагат и акушерите. На всички пожелавам лесно раждане bouquet

# 462
  • София
  • Мнения: 326
Mama_mi честита рожба, много да ви слуша и радва!  bouquet
Много е хубаво че имаме мами с трето и четвърто детенце! Което ме подсеща да питам - ще се включите ли в кампанията " Направи го за България" ??? Мисля че до края на месеца е регистрацията.

Kauca доплера е функция на ехографа както казваш, и на ЖК гледат кръвотока към матката по пъпната връв. Обаче на самото доплерово изследване се разглеждат по обстойно трите канала на пъпната връв, кръвотока по основните артерии на бебето, може част от вътрешните му органи и тн. Като цяло ако има притеснения относно кръвоснабдяването и растежа на бебето се препоръчва. И ако искаш да се презастраховаш  Simple Smile 

# 463
  • Мнения: 6 541
Мама ми, честит син, да е жив и здрав  bouquet

Скреч, благодаря за съветите, ще пробвам втория вариант.

Всъщност и аз не очаквах, че изобщо ще успее да суче от гърда. Така ми казаха и акушерките в клиниката. Големи ми били зърната, да съм купела силиконови накрайници и т.н.
Насърчително е и че тези дни успява да суче маалко по-дълго преди да заспи.
Иначе ми е приятно като суче той. Боли ме от помпата. Не знам дали в нея е проблемът или просто не съм уцелила подходящия за мен модел.

# 464
  • Мнения: 275
Здравейте, момичета,
Ние сме добре - кърмя на 3 часа 24/7, а през останалото време правя инхалации на каката и смуча сопол, молейки се да не зарази бебо.
Електра, и да е само на АМ - няма значение- важното и ти да си спокойна , за да си гледаш детето, а не да си кълбо от нерви Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт