Има ли други деца ,които вечно са сополиви и вечно повръщат ?

  • 2 597
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
На почти две години сме и почти цяла зима изкарахме със сополи и в повръщане на храна ,при най-малкия признак за сопол и храната е тотално отказана и се повръща при почти всяко ядене ,а още не сме и на ясла,чак май месец ще ги мъча и с яслата .Но според мен ще са вечно вкъщи и вечно болни .Вече дори ми идва мисълта да ги заключа само вкъщи ,за да нямат сополи,не че много са излизали без кола и пак са вечно със сополи ,обличам ги като за северния полюс за навън и това не помага .Пие сиропи за имунната система и през три черти месеца е зачервено гърлото .Вече не знам какво да правя .За 4 месеца зима ние вечно отказваме да ходим някъде ,за да не разболеем и другите деца .Гледам навън да не е чак толкова студено ,когато излизат ,а и от месец не са ходили никъде .Има дни в които искам да ги оставя гладни и да не се мъча повече .

# 1
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Най-вероятно повръща/т/ - не разбрах за едно или две деца става дума, защото им се стича секрет. Щом са постоянно с хрема. Все пак постави се, ако можеш на мястото на детето и си представи как те души сопол в гърлото.. Rolling Eyes От вируси и задна хрема и аз съм повръщала, та какво остава за малко дете.
Даването на препарати за имунната система е даване на пари на вятъра, според мен.
Можеш да даваш много прости неща, като вит.С, рибено масло на сироп, да се хранят максимално със зеленчуци и плодове, разнообразни меса и тн.т. - подходящо хранене според възрастта.
Също и с навличането не е гаранция, че няма да се разболее човек.
Пак трябва да преценяваш и да си по-умерена и в обличането.
Ходенето на вън, но на истинското вън, не в затворени клубчета и други подобни мероприятия също е полезно. Е, няма да ги поведеш болни разбира се, но когато се чустват добре е най-хубаво да са на вън децата.
Иначе си има детски болести, които ще трябва да преминете в яслена и градинска възраст, неизбежно е. При някои по-леко, при други с повече усложнения според децата.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 593
Два въпроса:
1. Секрет вземан ли е?
2. Как лекуваш хремата?
Присъединявам се към съвета за повече чист въздух и по-малко навличане. Както и към по-внимателното отношение към имуностимулантите – нож с две остриета са. Може да се отключи някое автоимунно.

# 3
  • Мнения: X
Toва може и рефлукс да е. Консултирай се с детски гастроентеролог.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 992
Нормално е да отказват храна, когато са хремави. Предлагай течности, храненето само ако изрично поискат.
И задьлжително на чист вьздух, независимо от времето. Явно са се изнежили.

# 5
  • Мнения: 1 565
Два въпроса:
1. Секрет вземан ли е?
2. Как лекуваш хремата?
Присъединявам се към съвета за повече чист въздух и по-малко навличане. Както и към по-внимателното отношение към имуностимулантите – нож с две остриета са. Може да се отключи някое автоимунно.
за хремата капя виброцил и солен разтвор ,за секрета уж не е нищо тече прозрачна течност като вода ,а за уминостимолант пием Изопринозин и то само когато имат температура и кашлица горе долу помага ,през другото време нищо не им давам .

# 6
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Изопринозин е много сериозно лекарство. Сигурно са били много болни.
С това се изчерпват моите отговори по темата.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 593
Два въпроса:
1. Секрет вземан ли е?
2. Как лекуваш хремата?
Присъединявам се към съвета за повече чист въздух и по-малко навличане. Както и към по-внимателното отношение към имуностимулантите – нож с две остриета са. Може да се отключи някое автоимунно.
за хремата капя виброцил и солен разтвор ,за секрета уж не е нищо тече прозрачна течност като вода ,а за уминостимолант пием Изопринозин и то само когато имат температура и кашлица горе долу помага ,през другото време нищо не им давам .

За хрема вземи бейби вак – https://aptekadara.com/za-bebeta-i-detsa/19434/beybi-vak-aspirator-za-nos Има го навсякъде. С него почиствай хубаво носа преди сън, преди ядене също може, но не прекалявай, защото изсушава лигавицата. Целта е секрета да не слиза надолу. Във форума има много теми за него – как се ползва, как се почиства...

# 8
  • Мнения: X
Toва може и рефлукс да е. Консултирай се с детски гастроентеролог.
Не е рефлукс

Сигурна си, че не е рефлукс, понеже...?

# 9
  • Мнения: 4 413
Аз също повръщам от сополи, нормално е.
Ако е само бистър секрет, аз не бих се притеснявала. Той се получава понякога дори и само от студено като влезеш на топло.
Изопринозин - с него много бих внимавала, че не е никак безобиден.

Изкарвай ги смело на вън да подишат чист въздух. Проветрявай повече у вас, за да не е сух въздуха.

# 10
  • Мнения: X
Как ще е нормално "при най-малкия признак за сопол и храната е тотално отказана и се повръща при почти всяко ядене" ?!   Shocked Излизам от темата (поредната безумна на авторката), успех.

# 11
  • Мнения: 4 413
Ами децата са на почти две години. Те не могат да си издухат носа, така че секретите им остават вътре. Ако са гъсти, това страшно много им пречи. Авторката може да не вижда сополи, но децата да са задръстени от секрети. Затова пиша, че е нормално да повръщат, ако имат такива.

Вече остава въпроса как и с какво ги лекува тези секрети.

# 12
  • Мнения: 1 565
Toва може и рефлукс да е. Консултирай се с детски гастроентеролог.
Не е рефлукс

Сигурна си, че не е рефлукс, понеже...?
поне три пъти съм ги водила на гастроентеролог и всеки път уж всичко е нормално ,а това нещо винаги се влюшава като настинат

# 13
  • Мнения: 4 413
Ани, пробвай да не се вглеждаш толкова в яденето и да видиш как сами ще проядат.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 992
Моят син сьщо има проблем с храненето с по-едри парчета, за което сьм го водила и по хранителни терапевти, и в момента се работи с него. Когато има хрема, категорично отказва храна и това е нормално. Не ги карай да ядат, предлагай им само течности, за да не ги отвратиш от храната сьвсем. Знам, че е трудно за родителя, но повярвай, нищо няма да им стане, ако не се хранят пьлноценно някоько дни.
И внимавай с Изопринозина, не е безобидно сиропче. Ако го пият при всеки сопол, това не е добре.

Общи условия

Активация на акаунт