Почивка на гръцки остров - Йонийско море - местни плодове...

  • 1 857
  • 3
  •   1
Отговори
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Миналата годин бях на Корфу и се влюбих в местният плод кумкуат - нещо средно между лимон и портокал с оранев вид като бейби мандаринка - само че с уникален вкус.    

  Този края на май 30 - 3 юни ще бъда на Лефкада и се чудя  ще го има ли кумкуат-а?

По няколко видео клипа гледам че Лефкада и Корфу са пълни близнаци по всичко и двата острова са на Йонийско море.
Ако бъркам - казвайте.  Ще ми бъде интересно всеки посетил двата острова да сподели има ли разлики.


Другого което помня от Корфу и беше единственото кофти е че 30 май-1 юни при темп. на въздуха 32 градуса водата в йонийско море беше 17 градуса  Cry  същото ли е положението и в Лефкада 30 май-1 юни?

Споделяйте всичко интересно за Лефкада.




# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Печикамъков, не намирам нищо общо в двата острова, освен че са в Йонийско море.
На Лефкада кумкуат със сигурност няма, до колкото ми е известно е само на Корфу този плод. Корфу е зелен планински остров, поради което и по инфо на местните идват студените течения дори през август понякога. Лефкада е предимно камъняк. Температурата на водата зависи повече от западни/източни плажове
В гръцката тема сме писали много и за двата острова, в това число и аз.
Ако имаш конкретни въпроси - питай.

# 2
  • Мнения: 31
Здравейте и аз мисля май месец да посетя Лефкада,намерих една оферта : http://www.zoratours.com/holidays_greece/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B … D0%B0%D0%B4%D0%B0
Някой ходил ли е в този хотел и ако може,предложете фирма,която птредлага тази екскурзия ...благодаря предварително! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 308
Да, на Лефкада няма кумкуат. Била съм и на двата острова. Различни са. За мен Корфу е по-величествен, царствен, останките от венецианското присъствие са впечатляващи, докато Лефкада е по-топла, красива.
Препоръчвам круиза на йонийските острови от пристанището в Нидри.
Била съм на Лефкада в края на август, тогава водата си беше топла и през май, когато беше студена, но пък това не може да изплаши ентусиастите, примамени от изумрудено сините води.

Последна редакция: нд, 07 май 2017, 01:20 от alyna

Общи условия

Активация на акаунт