Банята - 30-та тема

  • 121 468
  • 844
  •   1
Отговори
# 465
  • In transit
  • Мнения: 11 812
Имам питане Flushed Лятото правихме ремонт на банята. Фугите са Церезит цвят капучино. Забелязах, че като чистих душа от варовик, единия път с един препарат на ДМ с оцет, другия път с някакъв цилит банг, там където се е стекъл по фугите е станало по-светло. Това нормално ли е? На пода около душа забелязах едни малки черни точици пак на фугата. Предполагам, че е мухъл обаче ако и там побелее ако го изчистя ще стане гадно. Някакви идеи?

# 466
  • Мнения: 4 275
Не мога да дам мнение за фугите, но в темата съм чела, а и нашият майстор е казвал, че фугите на Церезит са кофти...

В търсене съм на гранитогрес с дървесен десен, като водеща е цената. Т.е трябва ми бюджетен вариант, но все пак да е що-годе добре като качество. Успях да мина само през Баня стил и Практикер, добих някаква представа за цените, но все пак реших да питам и в темата, най-вече, ако някок друг също е търсил евтин вариант и го намерил. Върти ми се нещо като максимум 20 лв/кв.м. Много ли ще е лошо качеството за тези пари? Колебая се и за теракот, но май все пак ще отпадне като вариант....

# 467
  • Мнения: 13 188
Специално за пода по-добре е нещо с добро качество, нали няма да се сменя години наред, например http://studiosense.bg/product/1307/granitogres-freetime.html

# 468
  • Мнения: 1 744
Нашите фуги са Церазит и нямам проблеми.
Душовете и крановете на мивката, както и самите мивки + ваната чистя само с CIF - няма проблем.
Според мен смени препарата, оцета е киселина и то сериозна, на мен гранитният плот на кухнята ми го импрегнираха срещу киселини, та какво остава за една фуга ...

# 469
  • Мнения: 4 275
Специално за пода по-добре е нещо с добро качество, нали няма да се сменя години наред, например http://studiosense.bg/product/1307/granitogres-freetime.html

Това е супер, но излиза малко скъпо като за около 50 квадрата

# 470
  • In transit
  • Мнения: 11 812
Мишелин, Chuby благодаря ви!

# 471
  • Мнения: 6 292
С оцетена вода се почиства чудесно. Няма да разяде фугата, абсурд. Ако имаш мухъл проветрявай по-добре и оставяй вентилатора да работи по-дълго. Почисти с Церазит Стоп мухъл и няма да избие повече.
Наистина качеството на фугиращите смеси на Церазит е паднало доста.

Относно източването и подмяната на радиаторите си има правила не се прави просто ей така.

# 472
  • Мнения: 11 621
Никакъв проблем с източването на радиатори в отопл.сезон. Хубаво е да хванеш топъл ден и да напишеш бележка на входа. Според майстора отнема 1-2 часа. Много ВиК сами източват станция и пълнят. От куртоазия заплатете загубите. От Техен и Топлофикация казват: Оправяйте се сами.
Според входния мениджър не е необходимо събрание и одобрение. Предполагам винаги може да изскочат заядливи хора.
Никакъв проблем, ако е авария, но ако не е..."абе опитай се да ми го погодиш този номер и ще видиш проблем!"

# 473
  • Мнения: 6 292
Не мога да дам мнение за фугите, но в темата съм чела, а и нашият майстор е казвал, че фугите на Церезит са кофти...

В търсене съм на гранитогрес с дървесен десен, като водеща е цената. Т.е трябва ми бюджетен вариант, но все пак да е що-годе добре като качество. Успях да мина само през Баня стил и Практикер, добих някаква представа за цените, но все пак реших да питам и в темата, най-вече, ако някок друг също е търсил евтин вариант и го намерил. Върти ми се нещо като максимум 20 лв/кв.м. Много ли ще е лошо качеството за тези пари? Колебая се и за теракот, но май все пак ще отпадне като вариант....
Мишелин, чак за 20 лв не се сещам, но видя ли серията Atelier на Halcon в бянастил. По около 23 лв./кв.м. На евтини плочки от Практикер не се лъжи. Ние една година купихме на свеки теракот и се напукаха за отрицателно време от самосебе си. Гранитогресът в Банястил е ОК, дори евтиния.
Виж и на Каи плочките под моста Чавдар в магазина има и по-бюджетни варианти.

# 474
  • Мнения: 31
Никакъв проблем с източването на радиатори в отопл.сезон. Хубаво е да хванеш топъл ден и да напишеш бележка на входа. Според майстора отнема 1-2 часа. Много ВиК сами източват станция и пълнят. От куртоазия заплатете загубите. От Техен и Топлофикация казват: Оправяйте се сами.
Според входния мениджър не е необходимо събрание и одобрение. Предполагам винаги може да изскочат заядливи хора.
Здравейте, правим ремонт на банята и искам майстора ни да смени старите водомери с нови. Знаете ли каква е процедурата в Софийска вода за смяната и пломбиране?  В банята минават две тънки тръби на парното, в изравнителните сметки пише щранг лира. Може ли да си сложим малък радиатор за баня, съответно топломер и пломба и каква е процедурата за това?
Обади се в софийска вода те да ти донесат водомери, да ги монтират и пломбират. Около 108 лв е тотала. Така няма да имаш разправии и с отчитането. Най-чиста е работата.
За банята зъниш в Бруната или Техем, към коготокоито се водите и питаш какава е процедурата, само че за да си слагаш сега радиаторче в отоплителен сезон трябва да източват системата и да стоят хората на студено. Тръбите за парното трябва да се преработят и да се пусне разлонение за радиаторчето/лирата. И пак ще плащаш сградна инсталация + радиаторчето обаче... Не виждам смисъл. В Бруната топломер, пломби и монтаж на топломер е около 58 лв. Преработката на тръбите поне още 150 лв ще дадеш на майстор. Пълнене и източване на системата около 30-50 лв по настроение на кварталния от Топлофикация... И ако не е авария подписи от всички живущи, че са съгласби той да им спре парното. Ако сте 2 входа с една абонатна и от двата входа подписи.
.          Благодаря!

# 475
  • Мнения: 3 070
Обади се в софийска вода те да ти донесат водомери, да ги монтират и пломбират. Около 108 лв е тотала. Така няма да имаш разправии и с отчитането. Най-чиста е работата.
Потвърждавам. Така или иначе трябва тях да викаш, за да ги пломбират. Hands Plus1

# 476
  • Бургас
  • Мнения: 6 014
Мишелин, понеже в момента минавам през същото:
1. В Баумакс има гранитогрес дървесен различни десени на цена 19.90.
2. В практикер - и по-евтино. Ако е първо качество, не виждам проблем.
3. Спрях се на една серия на КАИ - 22 лв. в Хикови. Можеш да намериш сигурно и на по-добри цени някъде в София.

# 477
  • Мнения: 4 275
drago_2008, благодаря. Отказа ни от Практикер Grinning Това дето си показала е супер. Разровох се и аз в сайта на Баня Стил и видях едни на Каи за 18 лв, а ако се поръчат онлайн около 16.50 лв за кв.м. То първоначалната идея беше за ламинат, но преценихме, че не е подход за офис, където се влиза с обувки и се търкалят столове на колелца... Теракотът май също не го препоръчват, та... От ламинат от около 17-19 лв/кв.м, където монтажа е без пари, да скочим на гранитогрес + работа и материали за около 25 лв/кв.м... се оскъпява немалко. Ще го мислим още. Може все пак да изберем нещо малко по-скъпо и качествено от Каи

Tintina, благодатя и на теб. До Баумакс още не сме стигали, а е един от любимите ни магазина. Ще видим и тези в Практикер кое качествесто са

# 478
  • Мнения: 1 354
Според вас какви са рисковете, ако се заложи т нар. "второ качество фаянс" за стени? В общи линии търся нещо много семпло(и по-грубо) за основа и само такива харесах...

# 479
  • 7800
  • Мнения: 243
Не мога да дам мнение за фугите, но в темата съм чела, а и нашият майстор е казвал, че фугите на Церезит са кофти...

В търсене съм на гранитогрес с дървесен десен, като водеща е цената. Т.е трябва ми бюджетен вариант, но все пак да е що-годе добре като качество. Успях да мина само през Баня стил и Практикер, добих някаква представа за цените, но все пак реших да питам и в темата, най-вече, ако някок друг също е търсил евтин вариант и го намерил. Върти ми се нещо като максимум 20 лв/кв.м. Много ли ще е лошо качеството за тези пари? Колебая се и за теракот, но май все пак ще отпадне като вариант....

Ние взехме Жатоба на KAI от Практикер. Първо качество се води. На нас си ни харесва, ама ние не сме кой знае какви претенции.

Общи условия

Активация на акаунт