Банята - тема 46

  • 11 137
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 879
Добре дошли в четиридесет и шеста тема за нашите бани!



Тук са предишните теми:
Скрит текст:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37[/size], 38[/size]39[/size], 40 41  42 43  44  45



Скрит текст:








Източник: maistorplus.com

# 1
  • София
  • Мнения: 4 751
Благодаря за темата. Аз ще си пренеса въпроса тук

Аз имам въпрос и нужда от помощ. Търся санитарен/хигиенен душ на Grohe в черно? Смесителят и душа са Grohe цвят matte black и свкаш ще се окаже че гамата има само душ система, смесители за мивка, бутон за структура 😒

# 2
  • Мнения: 47
Извинявайте за въпроса, но какви са смесителите без изпразнител?

# 3
  • Мнения: 4 572
Здравейте, гледах назад в темите, но не мога да намеря: колко биха стрували приблизително материалите за окачен таван с лунички? И нормално ли е майсторът да завиши цената за труд, ако искаме такъв таван?

Банята е 5 кв. м, много стара, в момента има една смотана лампа над вратата.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 121
Здравейте, гледах назад в темите, но не мога да намеря: колко биха стрували приблизително материалите за окачен таван с лунички? И нормално ли е майсторът да завиши цената за труд, ако искаме такъв таван?

Банята е 5 кв. м, много стара, в момента има една смотана лампа над вратата.

За 9,8кв.м. баня ни взеха 490лв за затваряне с гипсокартон на тавана(труд+материал). Предложиха лунички, но се спряхме на лед лента като осветление. Това влиза в цената(без значение лунички или лента). Единствено профилите за лентата бяха по-скъпи и си ги доплатихме отгоре.

Благодаря за темата. Аз ще си пренеса въпроса тук

Аз имам въпрос и нужда от помощ. Търся санитарен/хигиенен душ на Grohe в черно? Смесителят и душа са Grohe цвят matte black и свкаш ще се окаже че гамата има само душ система, смесители за мивка, бутон за структура 😒
Не знам видя ли ми отговора в миналата тема. Погледни Rea Fenix black.

# 5
  • Мнения: 4 673
Извинявайте за въпроса, но какви са смесителите без изпразнител?
Такива, към които ти отделно ще трябва да си купиш сифон за мивката.

# 6
  • Мнения: 651
Търся санитарен/хигиенен душ на Grohe в черно? Смесителят и душа са Grohe цвят matte black и свкаш ще се окаже че гамата има само душ система, смесители за мивка, бутон за структура 😒

https://bg-maistor.com/bania/smesiteli-za-bide/smesitel-za-vgraj … 29232670-29235180

Питайте и в Gaudi DS, януари търсих и аз и имаха по поръчка от каталога на Grohe. Накрая обаче реших да взема по-евтин вариант на Inter Ceramics.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 751
Благодаря много. И аз намерих hansgrohe.

Аз търсех същото с идеята, че дизайна ще е идентичен, така че ако е друго, ще избирам просто на вид и препоръки.

# 8
  • Мнения: 47
Благодаря aDream! Мслех си, че винаги са отделно. Явно трябва да се разровя повече. Нямам много място за голям шкаф, пък ми се иска мивката да не е много малка. И смесителят да не е от тези, където можеш едвам да си измиеш ръцете. Някой ползва ли по-висок смесител, да не пръска много?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 751
Аз съм с висок и много пръска, защото не е подбран правилно за конкретната мивка. Мисля че водата трябва да пада точно на сифона, за да не пръска. При нас просто се наложи да сменим смесителя и новият е още по-висок и е много неприятно. Иначе високият смесител има много предимства

# 10
  • Мнения: 4 673
Благодаря aDream! Мслех си, че винаги са отделно. Явно трябва да се разровя повече. Нямам много място за голям шкаф, пък ми се иска мивката да не е много малка. И смесителят да не е от тези, където можеш едвам да си измиеш ръцете. Някой ползва ли по-висок смесител, да не пръска много?
Изпразнителят всъщност е една пръчка отзад на смесителя (в него има дупка, в която стои т. нар. изпразнител). Имам такъв смесител на Видима. И като дръпнеш пръчката, сифонът на мивката се отваря. А после с натискане на самия сифон, го затваряш.
Много - много на мен не ми допадат тези изпразнители. И този път си взех смесител на Грое без. Но трябва да си купим сифон с клик-клак. Тоест, при едното му натискане той се отваря, при другото - се затваря.
Grinning Дано ме разбра.

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 10:51 от aDream

# 11
  • Мнения: 40 920
Аз харесвам водопадните смесители и следващ път ще огледам за такъв.  Хем не са огромни, хем струята отива достатъчно напред за да се мият спокойно ръце.

# 12
  • Мнения: 47
Разбрах, благодаря! Сега сещам, че съм виждала такива с ръчки. Май не е много нужно това. В момента съм с висок смесител, върти се наляво-надясно, с ретро врътки, много ми е удобен. Мивката е голяма на Фаянс и не пръска. Но нямам шкаф. И затова много съм в чуденка - да намеря шкаф /не много голям, около 60 см/, пък да е с по-дълбочка и голяма мивка за по-висок смесител.

# 13
  • Мнения: 9 789
60 см. шкафове има достатъчно, търсиш и съвместима мивка (често са в комплект).

Аз се бръкнах много за мивка с шкаф, ама то при мен мястото беше по-малко - не повече от 55 см. И исках (и го постигнах, но на съответната цена) шкафът да не е с вратички и рафт, а с чекмедже(та). Първо - губи се много място заради сифона под мивката. И второ - гъзурченето, за да вземеш нещо, което не е най-отпред на долния рафт. Не ставам по-млада.

Можеш да видиш в Икеа, там има шкафове с чекмеджета, включително и 60 сантиметрови, както и съвместими мивки.
https://www.ikea.bg/rooms/bathroom/vanity-units/bathroom-base-ca … medzheta/50535085

Аз бях харесала един бюджетен шкаф в Икеа, ама се оказа, че го няма в наличност, никъде.

# 14
  • Мнения: 47
Последно като ходих в Икеа /София/ нямаше никакви мебели за баня, не разбрах защо. Имаше бройки изостанали на промоции. Но и там са от МДФ и ПДЧ. Трябва ми PVC - малко е разстоянието до душа без параван. Да има шкафове, ама като ми допадне мивката не ми харесва шкафа или обратното. В Баухаус харесах на някаква непозната за мен българска фирма М Мебел. На размери шкафа добре, мивката също, но не намирам отзиви за ползвали такива. А и мивката не беше малка, но беше някак си по сивееща от белия шкаф и не ми беше ок.

Общи условия

Активация на акаунт