Банята - 28-ма тема

  • 95 732
  • 821
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 057



Добре дошли в двадесет и осма тема за нашите бани!



Тук са предишните теми:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27


Освен положителните вече има и отрицателни отзиви от работата на майстор Румен Янков  (rumen_iankov), пишещ в темата ни.
Може да потърсите и да ги прочетете в Черен списък, Бял списък и тема 26



Скрит текст:









Източник: maistorplus.com


# 1
  • Мнения: 1 787
Най-сетне! Simple Smile

Благодаря за новата тема, Dorisbouquet

Включвам се първа с една баня за вдъхновение в любими мои цветове.  Heart Eyes



И лампичките точно така, както ще са моите скоро..  Heart Eyes

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Благодаря за темата, Dorisbouquet
Пожелавам на всички вдъхновение и "читави" майстори.
Аз утре чакам един да се обади за оглед...да видим дали ще се харесаме Wink

# 3
  • Мнения: 1 597
Дорис,  bouquet
Към всички, които разбират - какъв трябва да е наклонът на пода към сифона има ли някакво правило?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Някой в предишната тема питаше за параван на сносни цени.
Току що видях в сайта на Мосю Бриколаж, но не съм ги видяла в действителност все още.
https://www.mr-bricolage.bg/catalog/paravan-150130185-cm-896212.html

# 5
  • Мнения: 1 354
Параваните на сносни цени трябва да турски/китайски. Няма как по поръчка да ти е под 200-300 лв. или поне ще е много мъничък. От готовия тип има всякакви цени, но аз нямам доверие дали някоя част няма да ръждяса(както ни ръждяса шкафчето за БАНЯ), както и че са тънички - 5-6 мм. Според мен нормално трябва да е 8 мм.

Споделете мнение за хидромасажните вани. Като разумен бюжет ми се вижда до 2000 лв. с основните неща, за да функционира.  Попаднах на този бг произовидител:
http://vicard.bg//bg/%D0%93%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0/20-VICARD-/

Те ги произвеждат, тоест не са застояли китайски. Някакси не бих се довеила да купя от хипермаркет с неясен произход...Кажете и какво се гледа за ваните Simple Smile

# 6
  • Мнения: 301
Благодаря за новата тема! Предстои ни ремонт и всичко прочетено  тук ми е много полезно! bouquet

# 7
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
Някой в предишната тема питаше за параван на сносни цени.
Току що видях в сайта на Мосю Бриколаж, но не съм ги видяла в действителност все още.
https://www.mr-bricolage.bg/catalog/paravan-150130185-cm-896212.html


Аз питах Simple Smile Благодаря!

Magnifique, права си за параваните. Ние ще слагаме 8 мм с химически мат, но 1200 лв. ми се струват много. Затова искам да сравним няколко оферти и тогава да решим.

Doris, благодаря за новата тема!  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 354
Да, 1200 лв.и на мен ми се струват много  Outta Joint

По принцип знам, че механизмите/крепежите са скъпо перо в цялото нещо. А ако има и мат - още повече.
Ти продължавай да търсиш!

# 9
  • Мнения: 348
Читави майстори и красиви бани!  Wink

# 10
  • Мнения: X
какъв трябва да е наклонът на пода към сифона има ли някакво правило?
Най-малко, което е достатъчно:
на 1м - 1см (за най-дългата "майка")
Скрит текст:

# 11
  • Мнения: 5 234
Моя параван ще е към 1400 лв., включва статична част и врата хармоника със стъкло химически мат.
Нашият вентилатор ММ го напръска със сив спрей, както и капака за ревизионния отвор и сега много си пасват със сивите плочки. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 597
Мерси Пав  bouquet!
Magnifique, Доколкото ми е известно Викард ваните са с много добро качество. На всички пластмасови вани е важна дебелината на материала. Китайските са много тънки и в тази връзка нетрайни. Викард работят с български ( считай на Идеал Стандарт) унгарски и други европейски производители. Системите си ги асамблират сами съобразно твоя избор на какво и по колко.  Разгледай и някои италиянски вани с  хидромасаж, които при промоция имат съвсем приемливи цени.

# 13
  • Мнения: 4 275
Румен беше прав за сифона. Пълнежът е необходим заради наклона, а не защото сифонът е висок... Също така, най-вероятно няма да ми слагат плочките по диагонал на пода, защото щели да се разминат фугите в двете области, обособени за двата сифона. Не разбрах съвсем какво точно значи, защото съм блондинка по душа и докато не го видя наредено, не мога да го схвана  Crazy

# 14
  • Мнения: 5 234
Ух тези сифони и наклони, бяха ми взели съня и на мен. Все нещо не можеше. Накрая оставихме само единия сифон /малък квадратен/, но поне ги сложи диагонално подовите.

Общи условия

Активация на акаунт