Замразени манджи?

  • 7 531
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Сливен
  • Мнения: 382
Аз редовно замразявам по някой буркан, за да имам за малкта ако ние ядем нещо неподходящо за нея. Впечатленията ми са, че наистина картофите са малко странни след като се размразят, но ако са ситно нарязани в супичката, не бих казала, че са неприятни. Пък и ако мъжлето ти е затъжено за готвенко, не вярвам да им придиря толкова.  Wink На мен лично размразен ориз ми е по-неприятен. Сипкав стои един... Не ми харесва. Месо можеш всякакво да замразиш. Наскоро си спомням извадих една лучено-доматена манджа с кюфтета. Беше си като сега сготвена.
А и горе някой изказа съмнение, че 15 дни са много аз манджа във фризер. Аз лично по-бих се притеснявала от манжда в буркан, в хладилника, отколкото ако е във фризера. Аз ги съм ги яла и след повече от месец. Няма проблем. Нали на самия фризер си има обозначение кой продукт по колко може да стои вътре. Може сама да си направиш сметка.

# 16
  • София
  • Мнения: 378
Сърмичките наистина си остават чудесни във фризера, също и боб яхния съм оставяла.
Честичко пека примерно пуйка и половината я оставям във фризера в няколко пакета като порции, та като ме няма мъжете само си вадят и си правят едни бързи задушени зеленчуци в микровълновата и хапването е готово.

# 17
  • Сливен
  • Мнения: 382
Сетих се и още нещо, но за лесните манджи. Можеш да оставиш пак във фризера в торбички колкото за порция готов микс за гювече. Аз слагам от всички зеленчуци, които имам в къщи - царевица, грах, моркови, зелен фасул, броколи, зеле, домати и там каквото намеря. После слагам в иенска тенцжера + мазнина и малко водица и в микровълновата докато омекнат зеленчуците. Към края добавям парче сирене и чуквам яйце. Чудно е! Ако е мръвкар, вместо сирене може да добави някаква наденица.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 258
Във фризера наистина храната може да стои много повече от 15 дни, месеци дори, щом кърмата може да се съхранява 6 месеца във фризер без да губи ценните си съставки. Peace

Общи условия

Активация на акаунт