Нашите кухни - 71

  • 105 090
  • 747
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 288
Всичко може.
Стандарта е от голедна точка на комфорт, докато работиш с долните шкафове или плотове да не си удряш главата в горните, та, дотук със стандартите.
Можеш да си направиш, какъвто пожелаеш шкаф. Успех.

# 541
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Шкафът над хладилника ми е дълбок 60 см. - наравно с кухненския плот, всичко може Wink.

# 542
  • Мнения: 6 307
Имам хладилник 70 см широк и шкаф с отваряне тип клапа дълбок 65 см над него. После втори ред шкафове всички с тази дълбочина до тавана, защото само 1 ред седеше налудничаво с таваните ни 290 см близо. Проблем няма никакъв. Доста снимки има в Нета.

# 543
  • София
  • Мнения: 2 521
Здравейте! Имало някакъв стандарт, който не позволявал горните кухненски шкафове да бъдат много обемни. Под обемни, визирам дълбоки, колкото хладилник например. Това верно ли е? И проблем ли ще бъде да се направи такъв шкаф, именно за над хладилник /свободно стоящ/ с големина: височина - 40 см., широк - 70 см. и дълбок около 65 см. Искам да е на една линия със самия хладилник, но ми казват, че не може.
Имам точно такъв шкаф над свободностоящ хладилник, даже е 75 см, хванат е отзад на стената и в страни за килера. Няма проблем, не мисля че ще падне. Визуално много добре обгръща хладилника.

# 544
  • Мнения: 39 466
Алфа, може ли снимка! Стана ми любопитно.

# 545
  • Мнения: 1 744
Аз лично бих го направила по тесен от хладилника, така ще се избегне ефекта - имам чувството, че ще ми падне на главата,  / но това е индивидуално/
Над нашият хладилник, също свободностоящ, шкаф не сложих, на мен не ми харесва, имам чувството че ще се стовари на главата ми.

# 546
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
Нещо подобно.

# 547
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
Здравейте! Имало някакъв стандарт, който не позволявал горните кухненски шкафове да бъдат много обемни. Под обемни, визирам дълбоки, колкото хладилник например. Това верно ли е? И проблем ли ще бъде да се направи такъв шкаф, именно за над хладилник /свободно стоящ/ с големина: височина - 40 см., широк - 70 см. и дълбок около 65 см. Искам да е на една линия със самия хладилник, но ми казват, че не може.

Може, използва се за килер и събира много неща.

Последна редакция: сб, 16 дек 2017, 18:38 от shadowman

# 548
  • Мнения: 39 466
От снимката на Шадоу все едно гледам трикрилен гардероб.
Второто предложение е доста по- приемливо за окото.

# 549
  • Мнения: 3 071
Въпросът е чисто технически. Очевидно няма никакъв проблем. Благодаря, че споделихте мнение и снимки.

# 550
  • София
  • Мнения: 1 390
Има ли начин, може ли мивка, която не е за вграждане, да бъде сложена под плот от гранит или технически камък?

Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 14:30 от Vayana

# 551
  • Мнения: 1 744
Vayana - не разбрах добре въпроса ти, ни сме с гранит и гранитена мивка / това ли имаш предвид?

# 552
  • София
  • Мнения: 12 006
Според мен пита дали мивка за поставяне над плот, може да се вгради - да се постави под плот, който е от гранит. Аз лично не виждам как ще стане, но не знам дали е така.

# 553
  • Мнения: 3 071
Опасявам се, че и аз не разбрах. Ето този тип мивки могат да се слагат под плот.

# 554
  • София
  • Мнения: 1 390
Явно не съм се изразила добре - знам кои могат да се слагат под гранитен плот. Да е по-ясно - имам чудесна мивка на Хефеле, но не е за монтаж под плот. Прилича на показаната от Скочубра, ето я

https://www.ebay.co.uk/itm/Hafele-Large-Damson-Kitchen-Sink-Squa … 60353.m1438.l2649

 Много ми се иска да може да се монтира под гранитен плот, защото харесвам гранита, а термоплотовете и дървесните такива не ми харесват.
Надявам се да е измислен начин като за моя случай.

Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 15:28 от Vayana

Общи условия

Активация на акаунт