Първа кола

  • 46 490
  • 698
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 615
Лично моето мнение е, че се преекспонират качествата, а оттам неоправдано се повишават и цените на моделите от VAG групата.
Купува  се най-запазената кола за парите, които имаш. Марката има значение само при цените и наличността на резервните части. Аз бих разширил търсенето в посока Рено, Фиат, Форд, Сузуки. Съответно Клио, Пунто, Фиеста и Суифт.
Сериозно ли?

# 631
  • Мнения: 2 998
Сеат И Голф е едно и също.
Не, не е. Едното е марка, а другото модел.

# 632
  • София
  • Мнения: 2 925
Лично моето мнение е, че се преекспонират качествата, а оттам неоправдано се повишават и цените на моделите от VAG групата.
Купува  се най-запазената кола за парите, които имаш. Марката има значение само при цените и наличността на резервните части. Аз бих разширил търсенето в посока Рено, Фиат, Форд, Сузуки. Съответно Клио, Пунто, Фиеста и Суифт.
Сериозно ли?

Напълно. Още повече, че и японците все още не са спрели да произвеждат автомобили.

# 633
  • Мнения: 3 615
Сеат И Голф е едно и също.
Не, не е. Едното е марка, а другото модел.
Визирам сглобка мотор и т.н.
За 4к има вариант за приличен автомобил.Изброените модели за мен лично са дървени, никаква визия ,пластмаси по купето  за градски автомобил да и въпреки всичко аз лично не ги одобрявам.

# 634
  • София
  • Мнения: 2 925
Ще се снимаш до него или ще го ползваш за придвижване??? Още една еретична мисъл от мен - никога не бих взел от автокъща дизел втора ръка.

# 635
  • Мнения: 3 732
Да, японците не са кой знае колко красиви и са дървени, но харчат малко и са с малки размери. Не си представям за първа кола Опел Зафира.


# 636
  • Мнения: 3 615
Ще се снимаш до него или ще го ползваш за придвижване??? Още една еретична мисъл от мен - никога не бих взел от автокъща дизел втора ръка.
Ако е към мен зададен въпросът,ще се ползва по предназначение ,но в тип лагерна количка  не е за мен.

# 637
  • София
  • Мнения: 2 925
В такъв случай, срещу 10-12 к. лева може да се обзаведеш с каляска-тиква. Лошото е, че всяка вечер идва 12 часа Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 638
  • Мнения: 798
Според мен Ибисата са добри коли за градско, не са много мощни, затова горят малко, маневрени са и лесни за паркиране. Моя позната кара такава. За извънградско е малко по-кофти, защото на магистралата трудно вдига скорост и е лекичка колата.
Как пък реши, че не са мощни и трудно вдигат скорост? Моторът на моята Кордоба (Ибиса с багажник) се монтира на Пасат и Ауди А4, а по-старото 1.9 ТДИ - даже на А6.

И ВАГ си е ВАГ - заслужава си високата цена, определено.

# 639
  • Мнения: 29 853
Не съм решила, а моя позната кара такава и това споделя. Не, че е лоша колицата, напротив, просто не е за някой, който иска високи скорости, а е по-скоро икономична. Peace

# 640
  • София
  • Мнения: 2 925
...И ВАГ си е ВАГ - заслужава си високата цена, определено.

 Някаква обективна причина освен емоциите на собственик?

П.П. Говорим за автомобили на 10-тина години и на евентуални 300к+ километра, защото вицовете за бабата с бастуна и неделното шофиране, вече не са актуални. Единствено собственик непушач все още хваща дикиш Simple Smile.

# 641
  • Мнения: 798
Не съм решила, а моя позната кара такава и това споделя. Не, че е лоша колицата, напротив, просто не е за някой, който иска високи скорости, а е по-скоро икономична. Peace
Явно е много малък мотор. Ибиси има и по 200+ коня стоково.

...И ВАГ си е ВАГ - заслужава си високата цена, определено.

 Някаква обективна причина освен емоциите на собственик?
Да. Опит с нула ремонти за три ВАГ-а.

# 642
  • Мнения: 5 269
ВАГ волксваген голф ли е?

# 643
  • Мнения: 2 998
Явно е много малък мотор. Ибиси има и по 200+ коня стоково.
Бъркаш я с Леона. Ибиза над 200 коня няма, което не значи, че няма достатъчно бързи модификации.

ВАГ е група от няколко марки. Най-големите са Фолксваген, Шкода и Сеат.

# 644
  • Мнения: 3 732
На нов шофьор за какво му е мощна кола?

Моята японка е 76 коня и повече от 120 км не вдига.

Първата кола трябва да е малка, да харчи евтино и да е с евтини части. Няма смисъл от изхвърляне за първа кола.
А и има голяма вероятност да я поожулиш малко.


На мен ми препоръчваха Голф Поло или Опел Корса докато се науча да карам.

Общи условия

Активация на акаунт