На ДЕКЕМВРИЙЧЕ вече му е тясно и в коремчето на мама трудно си намира място!

  • 41 735
  • 714
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 340
Поли, на мен док ми каза, че не са само от напъвания.. Каза ми, че бебка притискала с тежестта си и затова са ми се появили най-вероятно.. + от 1 седмица ходя постоянно до тоалетна, на ден по 3 пъти и 4 някой път.. това е много за мен.. писах и по-рано и постоянното триене с тоалетна хартия също се отразява негативно. Мисля да се мия вече Sad

# 616
  • София
  • Мнения: 234
Хоеа, и на мен ми излезе в средата на 8-мия месец някъде Disappointed Relieved По принцип не боли, но и аз още преди Б ходя веднъж на 3-4 дни. Напоследък обаче има дни с повече от веднъж - явно бебетата си отварят място Grinning и като се възпали е ужас. На мен Цикатридината не ми помогна особено... друго така и не ди взех. И аз знам, че вероятно се е появил от тежестта на бебетата и че уж минавало след раждането, но се безпокоя с нормалното раждане да не си остане, че и още да се появят Disappointed

# 617
  • София
  • Мнения: 18 730
Неминуемо е от напъните , първите дни е зле после минават събират се и все едно не ги е имало:) общо взето мазане и това е , студени компреси., свещички има.

# 618
  • Мнения: 2 407
Моят мъж ще си е при нас, 15 дена!
Аз самата помолих и майка ми да е при нас или по скоро да ми е на разположение. Нямаше как да ми откаже жената, та и тя. Стига толкоз.
Ще съм по спокойна и по сигурна, ако те двамата са до мен  Simple Smile
Нашите живеят в съседния блок.

# 619
  • Monaco
  • Мнения: 374
Моята майка ще дойде само за 2 седмици, тъй като работи на 2 места и няма как за повече време, но пак се радвам, че ще в до мен. Колкото до свекърва ми от нея не очаквам нищо, тъй като не ме е питала как съм за 9 месеца, даже една дрешка не е взела за бебчето... А моят мъж работи от сутрин до вечер и май ще се оправям сама.. Но пък мисля че няма страшно, няма майка която да не намери сили да се справи при всякакви обстоятелства

# 620
  • Мнения: 2 340
Ако живот и здраве всичко се развие, както искаме и бебка се роди нормално, изпишат ни живи и здрави.. В първите дни ще си стоим с ММ, който ще си вземе 15-те дни бащинство. Майка ми и майка му ще идват после за малко, повече да се радват на бебето, не че толкова искам Simple Smile

Ако съм секцио, обаче освен ММ, може би ще използвам и майка ми Sad

# 621
  • Мнения: 715
На мъжа ми се полагат 2 седмици бащинство и за щастие фирмата не прави никакъв проблем, обмисля след това да си пусне още седмица. Помолила съм майка ми и свекърва ми да не идват през това време, за да свикнем и да се нагодим с таткото, защото ме е страх, че мъжа няма да свикне с бебето и да ми помага, дала съм най-много по 2-3 дни да се порадват.
Послепис, бясна съм че купих комплекта стартовия на Авент от изложението днес за 240 ( намален) сега в сайта на бейби бг е за 180 :X

# 622
  • Мнения: 267
И нашия тати ще си ползва 15те дни. По принцип се справяме сами.  Малко и стаж сме понатрупали, все пак ще е трето дете. Майка ми е зле и татко се грижи за нея. Свекървата е по-вероятно да се появи за кратко, колкото да ми изпита нервната система (така стана миналия път), но още дума не е отворила за това, а аз още по-малко се натискам... Ще оцелеем! Само живи и здрави са излезем двете с малката от б-цата!!! Предпочитам да сме си само ние си! ❤

# 623
  • Мнения: 6 983
И аз предпочитам първо с мъжа ми да свикнем с бебето и после сигурно майка ми ще дойде. Свекърва ми почина, свекър ми не се интересува грам.
Леле, Хриси, голямо набутване, не можеш ли да ги върнеш?
Ние тъкмо се връщаме от ДМ купихме от тяхната марка памперси, четка за коса/глава и избрах козметика на Клоран-в момента са на -30%.

# 624
  • Мнения: 988
И аз мисля ,че е най-Добре сами да сме си в началото,ако постоянно има някой да ми дава акъл сигурно ще ги понабия накрая.На мъжа ми баба му искала да дойде да живее у дома като се роди бебето Добре,че е отказал.Колкото и да е трудно ще се справим,искам да сме си сами и да се радваме на щастието си на спокойствие.А и най-вероятно всичко,което искат да ми покажат е вредно и то с доказателства.За къпането съм харесала мрежичка която се слага на ваната някой има ли представа дали върши работа.

# 625
  • София
  • Мнения: 8 664
И моят мъж ще си вземе 2 седмици.Докато съм в болницата също ще е вкъщи с детето. Няма да идват баби, а и те не са по помагането, ще трябва аз да ги занимавам и да им сервирам. Евентуално на гости, но мисля да ги предупредя да не ми се мяркат 2 седмици.

# 626
  • Мнения: 267
Охххх...като теглим чертата....наистина си е най-здравословно само семейството да си е, без никакви приходящи, преспиващи, временно пребиваващи и натоварващи с техните си съвети и разбирания...
Само като си спомня и почвам да побеснявам пак... А беше преди 4г. Моля се сега да не е същото, ако се стигне до подобна ситуация!!...

# 627
  • София
  • Мнения: 234
Моят мъж щеше да си взима бащинството, тъй като си мислех, че ще съм секцио. Сега, като знам, че утре ще раждам нормални засега, решихме, че е ок да си вземе 1 седмица отпуска + вчера и днес, тъй като тази година е ползвал само 10 дни. Иначе мама ще бъде с нас седмица-две след изписването. Нашите живеят на другия край на София, пък и майка ми трябва да се грижи и за баба, която е у тях и е с диабет. За щастие, свекърите ми, които слава Богу са много добри хора и сме в отлични отношения, са на 10 мин. от нас. Та след като свърши отпуската на майка ми, тя ще може да идва при нужда. Grinning

# 628
  • Мнения: 167
ММ ще си вземе бащинството и се е разбрал да работи от вкъщи и да не ходи в офиса до след НГ. Радвам се, че ще си е с нас цял месец почти, а и той съм сигурна,че поне ще помага наистина. Майка ми живее също в квартала, дори не сме обсъждали варианта за идваници и спане вкъщи. Дано не си го и помисля. Предопредила съм я, че като имам нужда от помощ вкъщи или от нещо сготвено ще й кажа. Свекърва ми е починала отдавна, дори не я познавам, а свекър ми живее далече и не се интересува много много или поне такъв вид дава.

# 629
  • Мнения: 371
Добър ден, декемврийки Hug
Тук не се полага бащинство, може само отпуск да вземе, но ние решихме да се освободи само за раждането, а ако по някаква причина премине в секцио - майка ми съм извикала да помага докато се възстановя в началото. Като че ли ми се иска да опитаме сами в началото, да видим как ще бъде пък после ще мислим кой, кога да викаме...
Относно хемороидите, аз съм на инжекции от 2 месеца, защото моите бяха последен стадий и умирах от болка. Трябва да си ги бия до самото раждане. Въпреки това-те са отвън, като стафиди, нищожни и неболезнени в момента, но аз си познавам тялото/организма и знам, че от напъването, което ми предстои, ще цъфна като майска роза. Първото нещо, което сложих в багажа за болницата бяха мазила, компреси и какво ли още не Sad
Моят съвет към всички, които имат (дори и неболезнени) е да НЕ ползват тоалетна хартия, разбира се когато е възможно. Първо не е толкова хигиенично като миенето, второ дразни кожата и може да предизвика възпаление при хемороида. Отделно продават мокри кърпички, предназначени за хемороиди.
Другото, което изключително много ми помогна е едни гел-пликчета, които хем могат да се изстудяват, хем да се нагряват и стават и за други проблеми. Изключително облекчение получих от тях. Мазила пробвах всякакви, включително, поръчани от ebay и amazon, някакви американски и т.н - нищо не ми помогна, но аз бях и доста зле. При неболезнени - стандартните мазила биха помогнали.
И не на последно място - пиенето на много вода, движение (доколкото можем в 9ти месец) и храна, богата на фибри.
Тонче, много ми харесват предложенията ти за заглавие на тема - супер са Heart Eyes
И на martitedi е страхотно Heart Eyes
Не знам дали ще ми дойде музата, ако се появи-ще пиша bowuu

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт