Университети в Германия и други държави с немски език 10

  • 92 373
  • 748
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 8 463
АОК пък защо ще изпраща бешайнигунг, че е застраховано детето в БГ? Какво общо има? Интересува ме наистина.
За да послужи за записване в университета.

# 421
  • София
  • Мнения: 18 058
Защото АОК (или друга немска каса) е запозната добре с  това какво представлява ЕЗОК, в Studentenkanzlei не са длъжни да знаят. Представете си, че такава е схемата (предполагам, че е ) и с другите държави от ЕС, с колко карти/здравноосигурителни системи да са запознати служителите на универиситета... С бешайнигунг-а касата просто информира унито, че  кандидатът е здравно осигурен.

# 422
  • Мнения: 4 936
плащахте ли вече за униасист или др такси?
В Д банк вече евтината система за преводи не се ползвала - 12 Е обикновения превод + 2 лв за откриване на сметка + 5 лв минимален остатък по нея - това е варианта им в момента
В ДСК за 25 еур превод искат 24 Е такса  Sad

моля споделете как ще плащате таксите?

# 423
  • София
  • Мнения: 567
Още не сме платили и ние. Мислим го.

# 424
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Плащаме без такси към немски банки с paysera. Има инфо на първа стр.

# 425
  • Мнения: 1 961
Защото АОК (или друга немска каса) е запозната добре с  това какво представлява ЕЗОК, в Studentenkanzlei не са длъжни да знаят. Представете си, че такава е схемата (предполагам, че е ) и с другите държави от ЕС, с колко карти/здравноосигурителни системи да са запознати служителите на универиситета... С бешайнигунг-а касата просто информира унито, че  кандидатът е здравно осигурен.
Аз това го разбрах, но не си представям един служител в АОК примерно защо ще издава такъв формуляр който не му влиза в задълженията. Един вид услуга ли прави? И си представих как стотици чужденци кандидастват и някой трябва да им издава такива документи...

# 426
  • Мнения: 3 410
Защото АОК (или друга немска каса) е запозната добре с  това какво представлява ЕЗОК, в Studentenkanzlei не са длъжни да знаят. Представете си, че такава е схемата (предполагам, че е ) и с другите държави от ЕС, с колко карти/здравноосигурителни системи да са запознати служителите на универиситета... С бешайнигунг-а касата просто информира унито, че  кандидатът е здравно осигурен.
Аз това го разбрах, но не си представям един служител в АОК примерно защо ще издава такъв формуляр който не му влиза в задълженията. Един вид услуга ли прави? И си представих как стотици чужденци кандидастват и някой трябва да им издава такива документи...

Издават, защото си им влиза в задълженията!

# 427
  • София
  • Мнения: 18 058
Tочно му влиза в задълженията на служителя. Ако не е  работа на касите да установят кой европейски гражданин  с какъв осигурителен статус е и дали последният е валиден/признат в Германия, на кого ще е?  И на работното място на дъщеря ми, която е с бг осигуровки, не са й признали просто показана ЕЗОК, докато удостоверението на АОК си е свършило идеално работата.

# 428
  • Мнения: 1 961
ок, не знаех, че е тяхно задължение, стана ми странно и затова попитах

# 429
  • Мнения: 30
Привет!
Все още не сме взели дипломата от училище, не е ли раничко да плащаме на Uni-assist? В ПИБ таксата е 15 евро, от предварителните ми проучвания Simple Smile

# 430
  • Мнения: 4 936
Привет!
Все още не сме взели дипломата от училище, не е ли раничко да плащаме на Uni-assist? В ПИБ таксата е 15 евро, от предварителните ми проучвания Simple Smile
явно те и Д банк са с най-ниски такси. Що да е рано, нали имаме номер в униасист и с него може да платим - така мога да пусна обикновен превод? Или бъркам нещо?

Някой знае ли дипломите имат ли приложение към тях или всичко е в едно?
И ако са две части всичко ли ще заверявате или не?

# 431
  • Мнения: 30
Според сина ми, трябва и двете части да се заверят..........

# 432
  • Мнения: 4 936

Някой знае ли дипломите имат ли приложение към тях или всичко е в едно?
И ако са две части всичко ли ще заверявате или не?

да си самоотговоря: нямат приложения. поне за това да не се чудя

# 433
  • Мнения: 30
Дипломите за средно образование нямат приложения отделни.............. просто са лице /със снимката/ и гръб..............

# 434
  • София
  • Мнения: 567
Който е плащал към Униасист / и преди, и сега/ , моля, кажете , какви разноски избрахте: Споделени или за наша сметка? Имам спомени, че СтефанБ беше писал да избираме споделни, но се шашнах и не го намирам?

Общи условия

Активация на акаунт