Erkan P. Ayça V. Özcan D. Hatice Ş.~Истанбулска Невеста и Извън Протокола~179

  • 56 630
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 044
Здравейте сладури.

Започвам с преводите на "ИП".  Първо на Злати - пост 22 на стр.2.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Всъщност шанса си го дадоха и двамата, защото Фарук можеше да каже: " а не извинявай - ама няма да продължим" - примерно

Да - не е написано директно за противопоставянето, но самия подбор на думите остава с такова усещане - как някой трябва да внимава и  самия факт, че го има Емир - едва ли не като заплаха за отношенията на Фарук и Сюрея.

Мисля ,че точно тук ще проличи благородствто на Сюрея (онова дето Есма само го говори , ама е далеко от него)  и ще намери начин и те да са щастливи с Фарук и Емир да е щастлив.

Но не ми харесва, че Сюрея пак попада в такива ситуации  с Есма - пак крясъци, сълзи, тежки думи. И бях писала още след края на серията, че те не трябва да живеят в конака. Фарук е оставил конака като територия на жените - ама те не могат да се разберат; Това също е въпрос на благородство - да не го въвличат в разправийте си и да го карат да избира.

Изобщо Фарук е свързан с Есма, Сюрея и Емир - всеки момент , в който трябва да избира между някой от тях ще доведе до наранени. Есма смята , че има повече права, защото е с кръвна връзка, както и Емир (май не случайно са с еднакви букви имената им) ; Но те не могат да дадат на Фарук онази пълнота, която дава партньора т.е. Сюрея;  И Фарук не може да бъде постоянен рефер между тях и не трябва да го искат от него! Но ще видим, кой ще е най-благородния - ето тука ще си проличи! И Есма е с най-малко шансове - някъде 10% й давам : )))))

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 17:25 от BVAR

# 77
  • Мнения: 36 770
BVAR бях се отказала да изказвам мнение по твои постове, защото не отговаряш на конкретно поставени въпроси - за мен в такива случай не се получава диалог и не се изяснява кой какво е искал да каже.
Но за този въпрос ще направя изключение.

Цитат
Да - не е написано директно за противопоставянето, но самия подбор на думите остава с такова усещане - как някой трябва да внимава и  самия факт, че го има Емир - едва ли не като заплаха за отношенията на Фарук и Сюрея.

Противопоставяне и едва ли не Фарук да трябва да прави избор между съпруга и син,  може да се получи само ако Есма и/или Бегюм използват детето, а именно да го настройват, че Фарук не е с него, защото е със Сюрея или нещо от този род, няма да вечерят всяка вечер заедно тримата, защото баща му има друга жена в живота. Колкото и да е умно едно дете би се повлияло негативно не само към баща си, но и към Сюрея. А в сърцето на всеки човек има място и за любовта към партньора и за любовта към детето и едната любов не пречи на другата.
Дано правилно да съм подбрала думите си  Praynig

# 78
  • Мнения: 7 044
 Превод  на поста на Злати № 22 на стр. 2.  Отнася се за 6-та серия.

  Орхан е отвлякъл  Зейнеп и Али Кемал с неговата кола в  мазето  на къщата на Орхан.  Там ги е заключил и не ги пуска.

  Орхан намери една грамофонна плоча и я пусна. Чува се музика и песен.  Казва на Зейнеп, че се казва  Ясемин.

  Зейнеп  и  Али  Кемал  се събуждат, гледат и не вярват на очите си. Не разбират какво става.

  Мазе, потънало в прах и паяжини от  30  години човешки крак там не е стъпвал.

                          Част първа.

Зейнеп  -  Али  Кемал ??

             /Али  Кемал не се събужда още   спи.  Зейнеп  го  бута да се събуди./
Орхан  -  Събудихте ли се ???  Пуснах ви  музика, малко е силна, извинете г-жо  Ясемин.
                ние и двамата знаем, че ти не спиш.
Али  Кемал  -  Добре.
Орхан  -  /към Али  Кемал/ - Ти си длъжен да си  много  внимателен в  състезанието.

Али  Кемал  -  Ама ние състезаваме ли се ??2
Орхан  -  Аз винаги се състезавам.  Не изпитвай   търпението  ми.  Погледни наоколо навсякъде.
               На мен не ми харесва  оръжието,  но  мога когато ми се налага  да го използвам.
               Г-жо  Ясемин,  добре ли си ??
              Аз ви дадох  едно  хапче, което хапче аз го пия  вече 30  години,  но  това не ми  помага.


                        Част  втора.

Орхан  -  Хапчето ще ви успокои, но няма да ви допринесе  вреда. Не се притеснявайте, ще ви мине.
Зейнеп  -  От къде  познаваш  моята покойна  майка ??
Орхан  -  Г-жа  Ясемин  ли ??   Това игра ли е ????
               Аз обичам да играя игри.  Тази игра как се казва ???
              Г-н  Керем  знае,  че  вие  двамата  сте  двойка.
Зейнеп  -  За  какво  говориш ??.....   Каква е тази игра ?....
Али  Кемал  -  Зейнеп,  твоята  майка  Ясемин  ли се е казвала ??2
Зейнеп  -  Али  Кемал, името на майка ми е Ясемин, а името на баща ми  беше  Керем.
                И двамата загубих в  детството си при  катастрофа.
                А  сега  аз стоя тук  в  твоята  кола, един  маниак  ни завърза  тук и ми говори  за  майка ми.
                Що за маниак си ти ???
Орхан  -  Аз  имам  няколко случая  да уредя.  Ще  приключа с  тях и отново ще дойда тук.
              Вие  двамата за сега  останете тук.
              И без  това вие не можете  никъде да отидете...поне  засега. Чао.

Али  Кемал  -  Най-удобният изход е вратата  срещу  нас.
               Но той  няма да остави  тази  врата толкова лесно да се отвори.
               Тоя луд ни завърза с  вериги дълги по 3 метра.
               И ти по-далеко не  можеш  да отидеш.  Тази  врата е на 3  метра от мен.
Орхан  -  Разрба ли, дължината на веригата е 3 метра.
              По-нататък   ти не можеш  да  отидеш.....  Не се опитвайте  да избягате.
              Можете да умрете, а аз ще се разстроя ако  умрете.

Зейнеп  -  към  Али  Кемал  -  Кой е  този луд ??
Али  Кемал  -  Не знам,  Зейнеп.
Зейнеп  -  Какво  значи : "не знам" ??
                Нима той  не седеше  в  твоята  кола ??
Али  Кемал  -  Зейнеп,  хайде първо да се помъчим да излезем от тук,...после ще ти обясня.

                           к     р     а    й


     /  продължавам/


# 79
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 848

# 80
  • Мнения: 7 044
         Продължавам   с  превода   на  6-та  серия  от  поста  на  Злати № 49 на стр.4-та.
          
            Пак там  в  мазето.
                            Първа  част.   Цитат :
Али  Кемал  -  Зейнеп,  човека  е лежал в  психиатрична болница.  На  мене  ми  заповядаха да  го отвлека,
                       похитя  и аз  го отвлякох.
                       А  после  ние  с  теб  се оказахме  тук.
Зейнеп  -  На теб ти заповядат да отвлечеш  непознат  човек  от  психоболницата и ти го отвличаш.
                Този тип  знае  всичкото  ми  минало.
Али  Кемал  -  Не  знам,  Зейнеп,...той  познава  и  брат  ти  Екрем  Таноз.
Зейнеп  -  Този  тип е  маниак.
                А ти можеш ли да ни  изведеш  от  тук ???
Али  Кемал  -  Аз се  мъча  да се освободим. Какъв е този замък ???
Зейнеп  -  Али Кемал,  бъди  внимателен.
               
             /Али  Кемал се опитва да отвори  вратата към  двора, счупи стъклото, провря си ръката и отвън  извади  една  тръба,  пъхната в бравата.  Последва изстрел от  пистолет./

Зейнеп  -  Али Кемал, добре ли си ???  / Куршума от пистолета ранява пръста на Али  Кемал./

Али  Кемал  -  Орхан навсякъде е поставил  капани.
Зейнеп  -  Ела тук,  ела! Да видя какво е станало ???
                Какво стана с  ръката ти ???
Али  Кемал  -  Всичко е  наред.



                               Част  втора.
Зейнеп  -  Имаш  късмет, куршумът  е  минал  покрай  ръката ти.

Али  Кемал  -  Аз  съм   късметлия.
Зейнеп  -  Да,  късметлия си,  няма  нищо  сериозно.  Увий  си  пръста.
                Сега аз ще го  натисна.  Ще те заболи  малко.
               Али  Кемал,  много ли те боли ??
Али  Кемал  -  Не,...не....
Зейнеп  -  Със  сигурност  си  късметлия.  Този тип е истински маниак.
Али  Кемал  -  Зейнеп,  виж  какъв  късметлия  съм ??2
                      Аз  съм  ранен.
Зейнеп  -  Да, ти си  ранен, но до теб  можеше  да се окаже  човек, който се бои от  кръв,  а в  случая
                аз  съм  лекар.
Али  Кемал  -  Ти ме намираш  мен  за "странен", а самата ти си още  по-странна,  Зейнеп !
                      Е,...добре, аз наистина съм  късметлия.
Зейнеп  -  Аз  още  малко  ще  натисна сега  пръста ти.
Али  Кемал  -  Изглежда  Орхан навсякъде е поставил  капани.
Зейнеп  -  Почакай,  остава още  съвсем  малко.
Али  Кемал  -  Ти имаш  лека  ръка.
Зейнеп  -  Да,  много  хора така  ми  казват.
Али  Кемал  -  Но аз се страхувам  от  инжекция.
Зейнеп  -  Ще ти разкрия  една  тайна....аз  също  много се страхувам  от  инжекция.
Али  Кемал  -  Когато ти постави инжекция  на Тифил, аз не можех да  гледам.

Зейнеп  -  Али  Кемал,  добре ли си ???
Али  Кемал  -  Да.  Добре съм.

Зейнеп  -  Почакай  малко.
Али  Кемал  -  Благодаря ти още  веднъж.

                         
             к     р     а     й



# 81
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Ани, благодаря за изключението.

Разбира се, че е твое разбиране дали да отговаряш на някого или не.

Не знам къде не съм отговорила. Понякога прочитам на бързо и не съм имала възможност да отговоря и после като те завъртят задачите и просто гледам да не се връщам назад, а и ако има пуснати много други постове междувременно - просто продължавам напред. Някой път като не е отговорено свеовременно си губи смисъла.

В някой случай - просто не искам да натягам обстановката - всеки си има разбирания за живота и пречупва през тази призма. Човек трябва да може да разчита знаците - дали отсрещната страна е готова за друго мнение или не - да знае кога да спре, за да не обиди.

И има и още един момент, че ако влезем в режим на постоянни обяснения , кой какво искал да каже и защо го казал , за мен вече не е диалог и пак си губи смисъла, за това тогава просто се оттеглям. Нали тярбва да ни е приятно тук, а не да се напрягаме.

Точно това имах предвид под противопоставяне, което си описала и ,че като чета постовете ми остава това впечатление - не, че не е възможно да стане, но все ми се вярва ,че Сюрея е над тези неща - що се отнася до нея, Фарук и Емир. Ако другите се намесят и им поставят капани - ще е по-различно. Но защо трябва все да се мисли в негативната посока?

Разбирам иронията ти с : "Дано правилно да съм подбрала думите си" , но не съм коментирала дали са правилни или не нечии думи. Няма и как да си позволя такова нещо, защото всеки е свободен да се изказва както си иска! Само написах, кое мен ме е провокирало да мисля за противопоставяне.

Малко имате навика, като се напише нещо и не сте съгласни да пъхате друг смисъл , да допълвате написаното и да му изменяте значението - вадите 1 изречение от контекста и на тази база ви е мнение; А аз се стремя да покажа друга гледна точка и възможности, без да казвам дали  другия е грешен или правилен - е може не винаги да ми се получава, ама всички сме хора.

# 82
  • Мнения: 36 770
BVAR  благодаря  Hug

Цитат
Точно това имах предвид под противопоставяне, което си описала и ,че като чета постовете ми остава това впечатление - не, че не е възможно да стане, но все ми се вярва ,че Сюрея е над тези неща - що се отнася до нея, Фарук и Емир. Ако другите се намесят и им поставят капани - ще е по-различно. Но защо трябва все да се мисли в негативната посока?
Освен да коментираме това, което виждаме при излъчването, правим и предположения, какво може да се случи. Не виждам нищо лошо в това. Понякога предположенията ни се сбъдват, понякога не. Не става въпрос да мислим негативно или позитивно.
Нима не е възможно Есма и/или Бегюм да настройват Емир. Та Есма използва всички за всичко, с което може да се отърве от Сюрея още дори преди да й е станала снаха. Аз ли мисля негативно или нейните постъпки са такива.

# 83
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 848

Точно това имах предвид под противопоставяне, което си описала и ,че като чета постовете ми остава това впечатление - не, че не е възможно да стане, но все ми се вярва ,че Сюрея е над тези неща - що се отнася до нея, Фарук и Емир. Ако другите се намесят и им поставят капани - ще е по-различно. Но защо трябва все да се мисли в негативната посока?



сигурна съм, че е над тези неща....Сюрея затова искаше да си тръгне, за да не се превърне в жена ровеща в телефона на мъжа си и питаща винаги, когато някой звъни "кой беше"...но балона в който бяха само те двамата се спука и в живота им навлязоха и други....Бегюм, Едем, ако щете и Джан...усилия ще трябва и от тримата, за да свикнат с новото положение....Фарук със сина си, Сюрея, че в живота им ще ги има Емир и Бегюм, а Емир, че има баща от плът и кръв и кака му Сюрея му е мащеха....макар, че за мен образа на мащехата да е на зла жена, а съм сигурна, че Сюрея никога няма да е такава...

# 84
  • Мнения: 36 770
Сиси благодаря за превода на двете части от Протокола....
Разговорите им са свързани с конкретната обстановка. Може би в следващите преводи ще видим нещо по-интересно.....
5-ти епизод на Протокола вече е преведен....

Цитат
Урааа!!! 5 серия "Вне протокола" с русскими субтитрами готова! Через пару часов будет залита в ВК и отправлена всем СПОНСОРАМ в л.с.!!! Спасибо за поддержку💜
!!!Сообщаем, что на 5 серию собрано всего лишь 550 рублей, если сбор не наберется, то в общем доступе серии не будет!)

До преведения епизод ще имат достъп само потребители, които са платили. до сега са събрани 550 рубли. когато се събере цялата сума ще пуснат преведения епизод за общ достъп....Ще чакаме.... Thinking







Като гледам Орхан, все си мисля за хубавия млад мъж, който разговаряше с малкото детенце като картинка...малкия Аднан....
Не мога да повярвам, че това са едни и същи човеци....

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 19:26 от MAMA-AN

# 85
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Да и аз си правя предположения. Понеже аз вярвам в това ,че във всеки лош има по нещо добро и винаги гледам не само да дам шанс на тези хора, но и да им помогна да го извадят това добро на показ. Т.е. - за филмите искам положителните характери да обърнат отрицателните, а не да става обратно. По-лесния процес е добрия да стане лош - като го въвлекат в различни гадни ситуации. И когато си настроен за негативно - тогава получаваш негативно. Това е принципа в  живота - всичко, което искаш ти се дава. Та за това не ги приемам за изцяло отрицателни герой - има надежда да се пооправят - Есма, Ипек, Адем, сега и Бегюм залитна . Защо трябва да им поставяме рамки? То и когато поставиш рамки на някого - трудно може да те убеди, че е друг. Сега Есма прави точно това със Сюрея - сложила е в едни граници и толкоз! Каквото и да прави невестата - винаги е извъртано да е негативно. Даже и като си тръгна - пак й каза - ето ти не може да се справиш, не можеш да останеш и да се пребориш. Като си тук - пак ми пречиш! Няма угодия - защото Есма така си е решила. Но вярвам, че има някакъв шанс да се вразуми - може би Гарип ще й помогне за бесовете.

# 86
  • Мнения: 36 770
Днес зад кадър....в Невестата



Някой ще хваща гората  Grinning  Grinning Отново зад кадър....

https://vk.com/istanbullu_gelin?z=video-64090011_456239213%2Fdf1 … pl_wall_-64090011

https://vk.com/istanbullu_gelin?z=video-64090011_456239215%2F038 … pl_wall_-64090011

https://vk.com/istanbullu_gelin?z=video-64090011_456239219%2F6bb … pl_wall_-64090011

И едно уточнение дали във фрага става въпрос за "безплодие" или не....

Цитат
У некоторых зрителей возникли сомнения, поэтому сообщаю отдельным постом:
слова "БЕСПЛОДИЕ" в анонсе НЕТ! ⛔
Эсма говорит о МЕСТЕ Сюрейи в жизни Фарука.
Вопросы задают мне, но я за чьи-либо фантазии отвечать не могу. Кто что выдаёт за "перевод" - это всё на ваш суд. Вы выбираете, что и где вам смотреть и как это принимать.
 
Эсма говорит Сюрейе 'sıranı'.
Мой перевод опубликован несколько часов назад.
Слово 'sıra' в турецком языке означает "очередь, место". -n- является аффиксом принадлежности второго лица единственного числа, то есть означает "твой". -ı - падежное окончание винительного падежа. Увидишь что? - sıra-n-ı твоё/своё место.

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 19:30 от MAMA-AN

# 87
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 848
да ...."60 годишнината" на Есма е литнала в небесата....

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 017
Привет, waveyмомичета Hug Hug Hug
С интерес изчетох  мненията и коментарите ви Heart Eyes Hug
                                                                                                     
Сиси Hugмерси за преводите Heart Eyes
                                                                           
Ани Hugмерси за снимките и видеото зад кадър и за стоп-кадрите от "ИП"Heart Eyes
Злати HugМери HugBVAR Hug
                                                                             
Ивман Hugприятно прекарване в Турция и честит компютър Peace
Ползвай си го със здраве Heart Eyes
                                                                                                                       
Гости Hug
                                                                                                             
Скрит текст:
Ще ти пиша нещо на лични... Grinning Peace
                                                     
Пуснали са още снимки от 22-ри епизод... Peace
                                                                             
                                                   
                                                   
                                                     
                                                 
                                                   
                                                   
                                                     
Фрагмана за 22-ри епизод на "ИН" е гледан повече от милион пъти за 24 часа Shocked
                                                                                                                                           

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 19:51 от bojana maneva

# 89
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 848
малко пресилено ми е  седенето на 11 годишно момче в скута на баба си...а Къймет да не би да търси за нещо сметка на Сюрея.....сестра и е направила семейството за смях преди 40 години, а накрая Сюрея ли ще обира пешкира....Фарук май го е страх да я пусне....така я държи за ръка....

Общи условия

Активация на акаунт