Момче или момиче е Априлското ни мъниче

  • 71 776
  • 735
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 769
А кога е препоръчително да се прави фетална ехокардиография и някой дали може да препоръча специалист за Варна?

# 166
  • Мнения: 17
Чета за размерите на вашите мъници и се чудя на нашия грамадан. Верно, ние с таткото сме едри, но в 21 ГС пише, че трябва да сме около 300гр, 350гр, а ние в 20 ГС + 2дни бяхме 490гр! Simple Smile

# 167
  • Мнения: 47
А кога е препоръчително да се прави фетална ехокардиография и някой дали може да препоръча специалист за Варна?

Ехокардиографията е между 18-22 г.с., за Варна са д-р Шивачев и д-р Христов. И за двамата съм чувала много хубави отзиви, като Христов  май е по-разговорливия. Лично съм посещавала д-р Шивачев като детски кардиолог и имам много добри впечатления от него, много съвестен и сериозен лекар. Била съм и в детското отделение в Терапията, където работи, много е внимателен, правеше впечатление в какви подробности помни и следи лечението на пациентите, дори когато не са точно с кардиологочен проблем.

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 183
Скрит текст:
На феталната морфология миналата седмица [18г.с. и 4 дни] и на мен ми казаха, че бебето е 250гр.

Има ли някоя мама с отрицателен резус фактор? В коя седмица се пускат изследванията за анти тела? Simple Smile


sweet_cookie, на мен ми пусна доки изследвания в началото, и след това в 20г.с. ми каза че пак ще пуснем изследвания за анти тела.

Моят АГ ми даде направление когато бях на преглед в 17г.с. и ми каза да изчакам до 20г.с, мога ли да отида в 19г.с. и няколко дни или да си изчакам точно до 20г.с?


Ами не знам, мисля че плюс минус 7дни не е фатално...
Ще питам други ден доки, дали трябва да е точно в 20г.с.

Аз също съм с отрицателен, направих изследванията в 16 г.с.


Доки днес ми даде направление за изследване, каза че се правят изследванията между 18-20г.с.

Последна редакция: ср, 22 ное 2017, 15:28 от AnMary

# 169
  • Мнения: 1 179
Скрит текст:
На феталната морфология миналата седмица [18г.с. и 4 дни] и на мен ми казаха, че бебето е 250гр.

Има ли някоя мама с отрицателен резус фактор? В коя седмица се пускат изследванията за анти тела? Simple Smile


sweet_cookie, на мен ми пусна доки изследвания в началото, и след това в 20г.с. ми каза че пак ще пуснем изследвания за анти тела.

Моят АГ ми даде направление когато бях на преглед в 17г.с. и ми каза да изчакам до 20г.с, мога ли да отида в 19г.с. и няколко дни или да си изчакам точно до 20г.с?


Ами не знам, мисля че плюс минус 7дни не е фатално...
Ще питам други ден доки, дали трябва да е точно в 20г.с.

Аз също съм с отрицателен, направих изследванията в 16 г.с.


Доки днес ми даде направление за изследване, каза че се правят изследванията между 18-20г.с.


Изследванията се правят два пъти: в 17 – 20-а г.с. и след това в 26 – 28-а г.с., ако не са открити в първото.
Ако е първа бременност и няма аборти преди това, рядко се получава несъвместимост.
Аз ги направих в 16 г.с. и 6 дни, почти 17 г.с., защото имах час за преглед и исках да видя какви са резултатите, и ако имаше нещо, да предприемем мерки навреме.

Последна редакция: ср, 22 ное 2017, 15:29 от AnMary

# 170
  • Мнения: 3
Включвам се и аз 19 април момиче Heart Eyes

# 171
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета включвам се и аз! Моят термин е за 25 април и чакаме момче. Към кого да се обърна да ме добави и във фейсбук групата?

# 172
  • Мнения: 62
Момичета, някоя от вас да е получила гъбички, много са неприятни и упорити. Ако има такива "късметлийки" с какво ги лекувахте.

# 173
  • Мнения: 4 660
Здравейте, момичета включвам се и аз! Моят термин е за 25 април и чакаме момче. Към кого да се обърна да ме добави и във фейсбук групата?
Към модератора на темата LuLuRaKi или си остави емейла тук, за да ти изпатят писмо покана за присъединяване в пощата ти.

# 174
  • Мнения: 8
Момичета, някоя от вас да е получила гъбички, много са неприятни и упорити. Ако има такива "късметлийки" с какво ги лекувахте.
На мен също ми изписаха Гиназол.


kikair Благодаря Flowers Hibiscus


# 175
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Здравейте, тази сутрин бях на преглед и бързам да се отчета. Simple Smile Всичко е нормално при мен като за 18 седмица. Бебето има много хубав череп, основи на двете полукълба на мозъка, има хубави дълги ходила и пръсти на ръцете. Грамаж не сме коментирали, но вярвам, че всичко си е в нормата. Движеше се доста активно, докато траеше ехографията, и много приятно се усещаше в корема ми. Май и този път сме успели да произведем момче, макар че следвахме "рецепта" за момиче, но със сигурност ще се види, когато отида на ФМ след две седмици.

Гъбички и аз имах. Освен еднократно гиназол, ползвах и клотримазол външно за около 15-тина дни, но си признавам, че не мажех съвсем редовно.

# 176
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен! Терминът ми е на 8 април, ще имаме момиченце. Пожелавам на всички безпроблемна и без никакви симптоми бременност като моята!

# 177
  • Мнения: 285
Здравейте и от мен ! на 20.11 бях на първата ФМ , вече сме сигурни че  ще е момиче , но върви с 3 дни по малкичка и ни смениха термина от 21.04 на 24.04 .... Много ме притесни нещо и някоя от вас ако има подобен незнам дали да го нарека в момента точно проблем ,защото уж всичко е наред .. та пъпната връв има само 1 артерия и една вена вместо две артерии и 1 вена ... След месец ми насрочиха друга дата за ФМ ..Дано всичко е наред . Също съм с отризателен резус фактор в 21 г.с ще ми пуснат кръв

# 178
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравейте, да ви се оплача, днес следобед ми се получи розово зацапване,при което нормално изпаднах в паника. Отидохме до Майчин дом, всичко е наред с бебо, няма отлепяне, но трябва да лежа постоянно и да спра фраксито и АП. Преживях голям стрес за няма и час Sad

# 179
  • Мнения: 17
Милата, всичко ще бъде наред!

Общи условия

Активация на акаунт