Наркотик ли е храната?

  • 2 657
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27 524
Мила Рени, съвсем правилно си го разбрала, но и аз разбрах, че нямаше смисъл да задавам този "голям" въпрос, както се изразиха някои. Голям е, разбира се, но трябваше малко да се помисли първо, а не да се отговаря първосигнално. Това, че е необходимост и че без нея не може е ясно. Както и да е.  Hug
Blondi, оправи си въпроса на нещо като "Наркотик ли е лакомията?" и пак ще си говорим Wink Peace

Съгласна съм с теб, но граматически не може.  Hug

Омега,   bouquet

# 61
  • Мнения: 1 999
За мен не е наркотик. По-скоро някои неща обичам да ги хапвам повече от други, без да се пристрастявам към тях. Laughing

# 62
  • Мнения: 1 925
Много обичам да си хапвам и много често, защото ми е вкусно, а не защото съм гладна, което е много лошо и с течение на годините, надявам се да се науча, да се контролирам повече, да не взема да сна плондир. Според мен си е наркотик  Peace
Зависи, в някой случаи е като наркотик, когато живееш, за да ядеш, а не ядеш, за да живееш.
Факт е, че колкото повече ядеш- толкова повече ти се яде и обратното. Храната може да доведе и до психологическа зависимост, може би затова много хора не могат да се справят с диетите и да отслабнат.
Peace

# 63
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
По принцип храната не е наркотик, естествено, защото има важна функция - да поддържа живота. На като се замислим колко от нас хапват колкото да не умрат от глад?!  Twisted Evil
В съвременния свят прекаляването с храна (особено с висококалорични, въглехидратни лакомства) вече клони към пристрастяване.  ooooh!

# 64
  • Мнения: 178
Много хора са пристрастени към храната.

# 65
  • Мнения: 1 986
  Колкото и невероятно да звучи за някои-да,храната може да се превърне в наркотик Cry Преди година ми се струпаха доста проблеми на главата,идваха един след друг,и то все свързани с много близки за  мен хора....Не разбрах кога и как храната се превърна за мен в заместител на "доброто настроение-тъпчех се с какви ли не боклуци,не усещах дори вкуса им,но самото хранене ме успокояваше;естествено,след целия "ритуал" ме обземаше чувство за вина и търсех начин да се отърва от погълнатото.Мисля,че няма смисъл да ви обяснявам признаците на булимията CryДа,това е заболяване на психиката, но не е ли така с всяка пристрастеност, която излиза извън рамките на нормалното?!?
  Разбирам,че въпросът е в друга насока,просто исках да споделя с вас една проявите на т.нар."зависимост от храната".

# 66
  • София
  • Мнения: 38 525
И аз вчера си мислех точно такава тема да пусна!!!

След като вече отказах наркотиците и цигарите забелязвам в себе си склонност да си купувам сладко когато съм в лошо настроение - т.е. да изпозвам сладкото като наркотик - за да ми се вдигне кръвната захар, а оттам и настроението. А когато съм в добро настроение пазя диети.

Всеки човек е склонен към самоунищожителни техники, когато е ядосан и тъжен. И много невинни неща могат да се използват за удоволствие, което всъщност ни носи вреда.

 Всичко, използвано без мярка е вредно и може да доведе до пристрастяване.

# 67
# 68
  • Мнения: 739
за мен не е. Мога да се похваля, че съм от хората със силна воля, и съм прекалено строга към себе си за доста неща, което не е хубаво. За мен храната не е наркотик. Ям за да живея, а не живея за да ям. Не съм привърженик на диетите и много мразя да ми казват в определен ден и час какво точно да ям, всичко друго ми се яде тогава, но не и предписаното. Всичко е на психическа основа и нагласа и на възпитание - от детството още. Затова много държа сега като купувам пюрета за беба да не съдържат сол и захар, да не свиква със сладкото, това си е възпитание за цял живот, надявам се.
Например майка ми редовно готви разни манджи и преди такива неща ядях както и много нездравословни храни. Сега, когато живея отделно и аз готвя, предпочитам салати, зеленчуци и избягвам редица храни. Мъж ми не е фен на тази идея, затова за него приготвям отделно и не ядем едно и също.
Друго нещо: наскоро прочетох във форума, че моята кръвна група били предимно вегитарианци, и наистина от години рядко ям месо. Е, не мисля, че важи за всички от тази кръвна група.

# 69
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега, когато живея отделно и аз готвя, предпочитам салати, зеленчуци и избягвам редица храни. Мъж ми не е фен на тази идея, затова за него приготвям отделно и не ядем едно и също.
И ние сме така. Всеки яде различно Crazy Ужасно е досадно Tired

# 70
  • Мнения: 2 212
Съгласна съм напълно с Рени, само дето ме е яд, че и аз не мога да се откажа от храни, които нищо полезно нямат, а са само много вкусни, тука включвам сладкото, пържени картофи, всякакви такива сухи храни като солети, пасти, чипсове и куп други...и за съжаление смятам, че те определено държат много хора в психологичекса зависимост. Била съм само на плодове 10 дни, ОК, издържа се, ама после такъв апетит ти идва за такива солени особено, пикантни и прочие неща, че...  Crazy затова и много хора след диети качват килограмите пак даже и отгоре...
А лошото е, че храната е наркотик, разбира се не буквално, но все пак за тези хора, които не се хранят, защото са гладни, а защото им е скучно, защото са подложени на стрес, или са в депресия или кой знай какво друго... за всички, които използват храната за да подтиснат за малко друг свой проблем...или пък зависимостта между храната и гледането на телевизия, редовно хората като гледат филм нещо взимат да хрупат, а така е доказано, че се изяжда много повече от нормалното количество храна, но сякаш иначе филма или каквото е там не е толкова увлекателно /и аз съм такава между другото  Embarassed/ и все такива зависимости има, които да правят храната наркотик в определен смисъл...
Факт е, че нямаме култура на храненето, но за съжаление това е и финансово обвързан въпрос...за мен фразата "Ти си това, което ядеш" е много вярна и трябва да се придържаме към нея, ама ........ знаем как е, сега нямам време, утре нямам възможост и така.... ooooh!

П.П. Сори за фермана, който изписах ама темата ми е определено много интересна и всеки ден на дневен ред  Wink

# 71
# 72

Общи условия

Активация на акаунт