"Snacks" за деца

  • 6 774
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 258
Аз пък всячески съм положила усилия и създала навик да прекратя яденето на snack пък било то плодове или зеленчуци. Сутрин закусва преди училище към 7:30. След това обяда им е към 11:30, прибира се към 3:00 в нас и в 5-6 вечеряме. Даже нямам идея къде да бъде тоя снакс. Ако тъпче нещо между основните хранения, не виждам как ще си изяде обяда или вечерята, на които държа повече. Въобще това непрестанно тъпкане въобще не ми допада, освен ако наистина е прегладнял и трябва нещо, тогава няма проблем. Разбира се, че ще хапне. Но това са единици случаи по-скоро, отколкото система. Имам познати то това снакса по-задължителен от основното ядене са направили. На басейн сме – снакс, на кино сме – снакс, по площадки сме – снакс, за училище – пак снакс. Голямо тъпкане, голямо чудо.  Децата им на 14 години 80-90кг. Много гаден навик е за мен лично това и не води до нищо хубаво, особено спрямо застоелия живот, който водят децата като цяло в днешно време. И колегите си гледам, то няма спиране това мелене....и като си нарекли, че ябълките здравословни, орехите, морковите и т.н. и все с тумбаци всичките, но меленето не спира....

# 16
  • Мнения: 960
Аз правих домашни крекери, много се харесаха на малкия. Тъй като обича да хрупа по малко от крекерите тип рибки, реших поне да са направени удома от продукти по моя преценка. Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Аз пък всячески съм положила усилия и създала навик да прекратя яденето на snack пък било то плодове или зеленчуци. Сутрин закусва преди училище към 7:30. След това обяда им е към 11:30, прибира се към 3:00 в нас и в 5-6 вечеряме. Даже нямам идея къде да бъде тоя снакс. Ако тъпче нещо между основните хранения, не виждам как ще си изяде обяда или вечерята, на които държа повече. Въобще това непрестанно тъпкане въобще не ми допада, освен ако наистина е прегладнял и трябва нещо, тогава няма проблем. Разбира се, че ще хапне. Но това са единици случаи по-скоро, отколкото система. Имам познати то това снакса по-задължителен от основното ядене са направили. На басейн сме – снакс, на кино сме – снакс, по площадки сме – снакс, за училище – пак снакс. Голямо тъпкане, голямо чудо.  Децата им на 14 години 80-90кг. Много гаден навик е за мен лично това и не води до нищо хубаво, особено спрямо застоелия живот, който водят децата като цяло в днешно време. И колегите си гледам, то няма спиране това мелене....и като си нарекли, че ябълките здравословни, орехите, морковите и т.н. и все с тумбаци всичките, но меленето не спира....
Има резон в мнението ти, но нали си наясно, че точно от ябълки и моркови никой не е надебелял. Дори и най-угоеният заек не е бил само на моркови.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 546
Аз правих домашни крекери, много се харесаха на малкия. Тъй като обича да хрупа по малко от крекерите тип рибки, реших поне да са направени удома от продукти по моя преценка. Simple Smile




Страхотно изглеждат! Може ли рецепта?

# 19
  • Мнения: 960
Разбира се. Рецептата е преминала през моето въображение. Всъщност е рецепта за сладки с крема сирене. Смесвам 250гр. извара, (по рецепта е 250 гр масло) аз слагам 150 - 175 гр., брашно колкото поеме за меко тесто, което не лепне. Прибавям настърган кашкавал и натрошено сирене. Слагам в хладилника за 15-тина минути, после разточвам, нарязвам и поръсвам с червен пипер, пека на 200 градуса. Simple Smile

П.С. Не е едно от най-здравословните "snacks", но веднъж на няколко месеца мисля, че не е проблем Simple Smile

# 20
  • Мнения: 10 258
Има резон в мнението ти, но нали си наясно, че точно от ябълки и моркови никой не е надебелял. Дори и най-угоеният заек не е бил само на моркови.


Wishmaster така е, никой не е умрял от ябълки и моркови, въпроса е създаването на навик за тъпкане...На мен това ми е идеята. Нямам в предвид, че от тази и онази храна някой ще умре. То иначе и от пържени картофи няма умрели, ни от хамбургери. Но масово народа от нямане какво да прави или за оправяне на настроението примлясква нещо, а това е създаден навик според мен, не толкова че някой е прегладнял. И както дадох пример отиваме на басейн – носят се манджи (снаксове), на кино пак така, на училище, те тъкмо закусили, но снакс трябва след два часа и т.н. и т.н., а това преживяване по площадки пък и то ми е много странно. Мисля, че трябва да оставим децата да играят, да се забавляват, да учат на спокойствие. Но това са мои лични наблюдения и заключения. Никой не е длъжен да ме подкрепя. Иначе ми допада на SimPlisitY снакса. Просто не знам по кое време може да влезе в употреба.

# 21
  • Мнения: X
Да, с идеята за непрекъснатото мляскане съм съгласна. Снаксът на Симплисити може да се хапне за закуска- 1-2 парченца снакс, една ябълка или морков, малко кисело мляко и става чудесна закуска.

# 22
  • Мнения: 960
"Snacks" са междинни хранения, които ги има дори в детските градини, под формата на някакъв плод. Понякога може да се използва като заместване на следобедна закуска да речем, както в моя случай с идеята ми от първия пост. Не е нужно да има постоянно похапване на нещо, не е това идеята на "snacks". Децата трябва да се хранят здравословно и да им се създадат навици за хранене, да, подкрепям с две ръце! Но междинните закуски са част от хранителния режим, който включва 5 хранения, особено за най-малките. Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 9 546
Съгласна съм, че е вредно да дъвчем нщо само заради самото дъвчене, но смятам, че от междинните закуски с плод или кисело мляко няма нищо лошо - както при деца, така и при възрастни. За децата дори са необходимост.

# 24
  • Мнения: 22 036
Аз съм от хората, които ядат непрекъснато, но до обяд, най - много до 3 часа следобед. След това не ям до закуската. На детето правих кутии с обяд и слагах нарязани на пъчици краставици, цвекло, моркови, мандарини. Слагах му и банан, варено яйце, пастърма (по-суха е от БГ). Ядки не съм му слагала, защото има алергични деца и не разрешаваха в училището.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
"Snacks" са междинни хранения, които ги има дори в детските градини, под формата на някакъв плод. Понякога може да се използва като заместване на следобедна закуска да речем, както в моя случай с идеята ми от първия пост. Не е нужно да има постоянно похапване на нещо, не е това идеята на "snacks". Децата трябва да се хранят здравословно и да им се създадат навици за хранене, да, подкрепям с две ръце! Но междинните закуски са част от хранителния режим, който включва 5 хранения, особено за най-малките. Simple Smile
Така ги виждам и аз нещата.
Няма непрекъснато ядене, нито ядене за награда, успокоение и т.н. Храним се, за да живеем, не обратното.
Държа на закуската и обеда, вечерята е по-незначителна/лека.
Моята е на 10г. но от малка има следния режим:
В 7-8ч. Закуска (зърнена)
9-10ч. МЗ (междинна закуска)/ Снакс -  плод/зеленчук, сирена, ядки, кис.мляко - демек не засищащо
12-13ч. Обяд
16ч. Следобедна закуска (зърнена)
19-20ч. Вечеря
Хлябът е лимецов и хапва по малко. Тестените са рядкост у нас. Имам щастието детето ми да е всеядно, да обича да пробва нови вкусове.

Относно идеи, можете да видите в подписа ми.

# 26
  • Мнения: X
Симплисити, без набухвател ли ги правиш, че не видях такъв в рецептата?

# 27
  • Мнения: 960
Morena да при нас, когато не е на детска е горе долу същия режим Simple Smile

the wishmaster Да, без набухвател, но това е въпрос на избор, ако искаш си сложи, не мисля, че ще навреди Simple Smile

# 28
  • Мнения: X
Благодаря! Ще пробвам и по двата начина.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
SimPlisitY, моята не е ходила на ДГ, от предучилищна е в у-ще и все така си е режимът. Носи си храна в у-ще.

Общи условия

Активация на акаунт