Yves Rocher ???

  • 5 927
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 490
благодаря ти summer наистина излиза, че ив роше не е натурална козметика. но пък burt's bee не се продава в бг. какво да правя???

# 61
  • САЩ
  • Мнения: 323
Производителите много спекулират с понятието "натурална козметика". Истински натурална козметика трудно се прави и е доста скъпа. За съжаление не съм наясно какво точно има на пазара в България. Dr. Hauschka и Weleda са единствените европейски фирми за които знам, че произвеждат натурална козметика. Някой беше дал линк в другата тема към
 
http://ewg.org/reports/skindeep/?key=nosign

там може да се търси и по категории и да се види кои фирми произвеждат натурални или поне продукти с по-малко вредни вещества.
Освен това натуралната козметика има и други недостатъци - кремовете не попиват така добре като не-натуралните, изредих доста шампоани докато намерих такъв който да не ми прави косата като купа сено и т.н. Но пак си заслужава, защото вредата от химиите в не-натуралната козметика е реална - както върху здравето ни, така и върху околната среда.
Това, което може да се направи ако нямаш достъп до натурална козметика е да се избере по-малко вредното. Yves Rocher поне правят някакви усилия в правилната насока, докато повечето козметични фирми и това не правят. И общо като потребители да се образоваме за да повлияем чрез избора си на козметичната индустрия да промени практиките си.

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 16:53 от summer

# 62
  • Мнения: 14 490
благодаря  newsm10 smile3503

# 63
Почти всичко тяхно съм опитвала и мога да кажа, че от нищо не съм доволна. За мен не са добър клас козметика, а цените им са високи.


Подписвам се и аз с двете си ръце. Качеството им изобщо не отговаря на цената. Мен най - ме дразнят миризмите им, но това все пак е много индивидуално.

Общи условия

Активация на акаунт