Извеждане на новородено

  • 49 328
  • 1 370
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Как помните и следите драмите в живота Мамаситин? Аз още тръпна от драмата с въшките, и държавните градини, то имало драма и с детски рожденни дни за по хилядарка. ИмАли, дали ама как и защо, не се пита в задачата.
Елена незнам как ти се занимава да обясняваш нормално по незнам-си-колко пъти, честно. Евала за търпението!
За вас незнам, но аз бих се впечатлила от хора, завършили Харвард или МИТ. И то като нормален човек, не за да завиждам или злорадствам. И от темата отново виждам, че има защо.

# 1 321
  • Мнения: 6 563
Оххх, все около пари и стандарт се завърта темата. Колкото и някой да е най, все ще има някой по-по-най. Работя за едни от най-богатите  хора в света - яхти, частни самолети, колсални мащаби на бизнеса. Годишната училищна такса на дъщеря ми едва ли може да покрие и 1/4 от цената на костюмите им. Обаче с такова уважение подхождат към хората, по толкова ненатрапчив начин ползват лукса, който са си осигурили, че само им се възхищавам. И винаги ми е супер смешно когато някой с гордост тръгне да си размахва  фиша с годишната заплата, вместо да си го харчи с кеф и със здраве.

# 1 322
  • Мнения: 5 134
На мен ми прави впечатление също, че винаги всичко опира до парите, най-вече коя колко изкарва. По-точно, до опитите на Сирената да покаже, че никой на света няма кариера и не изкарва достатъчно пари, за да оправдае ходенето на детето на държавна градина. Последното е оправдано само когато си вече 4-та година в майчинство и нямаш доходи.

Последна редакция: нд, 31 дек 2017, 15:28 от elenna

# 1 323
  • Мнения: 5 134
Сиренце, аз съм изключително търпелив човек. Нещо, което ми помага повече в родителството и кариерата, отколкото във форума Wink.

# 1 324
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Елена, не те познавам лично, но вече си ми повече от симпатична. Търпението е голяма добродетел, и за търпеливия, и за общуващите с него. А като се замисля и за света като цяло. Аз не съм особено търпелива, все бързам и го отчитам като недостатък и работя над себе си да съм по-търпелива и да не си давам зор за щяло и нещяло. Напредвам в правилната посока, вярвам, че ще успея.
Форумът го зарежи, реалният живот е важен. Както казваше баща ми(вечна му памет!): важно е какво ще остане след теб и как ще те запомнят хората(с добро). Всичко друго е афиф и чесане на его.

# 1 325
  • Мнения: 5 134
Благодаря ти за комплиментите, Сиренце!

За да сме горе-долу по темата, ще споделя, че един от най-добрите мои учители по търпение, след баба ми, беше гледачката, която идваше да гледа дъщеря ми, докато бутах последните 2 докторски курса и преподавах друг на студенти магистри. Тя е от Бутан, много ерудирана и образована жена, всъщност инженер по образование. Само с няколко години по-възрастна от мен и в САЩ заради съпруга си, който е учен. Но най-интересното в нея беше целият и подход към живота, детето, всичко останало. Говорехме си доста, макар че тя да беше у нас за малко часове и аз да бях заета в повечето от тях, но умишлено се разсейвах. Самата тя няма деца, но научих изключително много от нея, а дъщеря ми, която беше много малка (между 4 и 9 месеца) я помни по някакъв странен начин и много я обича. Подари ми и книги за будизма и за медитация и за отглеждане на деца. Будисткият подход към родителството е много различен от Западния и има много какво да се научи.
Тези месеци бяха между януари и юни. Идваше у нас 3 дни от седмицата, за по 3-4 часа. И непрекъснато извеждаше детето, независимо от времето, за много дълги разходки. Много държеше на извеждането в какви ли не условия. Разказваше ми за методите им за закаляване, които бяха много интересни: бебето не се навлича, ходи босо у дома и т.н.

# 1 326
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Елена, права е гледачката от Бутан. Деца се отглеждат с търпение и спокойствие. Факт. Не всеки може да отгледа правилно дори собствените си деца и е много важно да се нагажда според детето и ситуацията. При едни деца едно работи, при други друго, в една и съща ситуация. Затова внимателният родител знае кога как да постъпи. Дори да не успее от първия път, ще се постарае да налучка правилния подход следващия. Някъде бях чела, че да се отгледа дете е нужно цяло село. Всички да си помагат в грижата за детето, един да го разхожда, друг да готви, трети да си играе с него, кой с каквото може и му иде отвътре. Което в съвременния свят, където всички бързат за някъде и гонят срокове и резултати няма как да стане лесно. Затова си мисля, че и в днешно време децата са по-капризни, по-изнервени, дори и по-ревящи. Малко им трябва на децата: прясна и разнообразна храна, много движение с игра навън, занимания според възрастта и любов. Всичко друго е излишно и ненужно. Скъпи дрехи, екскурзии, телефони и играчки не заместват родител, който учи или играе с детето. В повечето случаи само дават сигнал на самото дете, че нещо не е наред и то се държи невъзпитано, прави напук и т.н. , така че точно парите са в дъното на класацията за успял човек. Важното е какви деца ще отгледаш. Сложна тема задълбахме, но дай Боже след 20г да сме доволни от резултата на нашите ежедневи решения.

# 1 327
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Защото "щастлива съм от избора си" просто не е достатъчно понякога.
Всъщност не е ли точно това определението за щастие? Да си доволен от живота си, и изборите, които си направил?!

Много държеше на извеждането в какви ли не условия. Разказваше ми за методите им за закаляване, които бяха много интересни: бебето не се навлича, ходи босо у дома и т.н.
Много уважавам подобен подход. Тук повечето родители са с подобен възглед и опитвам да ги следвам. Няма да ти описвам свекърва ми и майка ми колко пъти на ден изпадаха в паника, че детето било без чорапи/блуза/завито (средата на лятото), че навън било мокро/горещо/ветровито/каквото-там Grin

# 1 328
  • Мнения: 822
момичета, темата стана отровна. направо е гадно да влезне да чете човек.

днес бяхме на разходка, много емоционална за мен. първо заведохме бебетов Боянската църква, където му "показахме" невероятните фрески. той спеше. тази църква е много специална за мен и се разплаках. аз много се интересувам от древно християнска символика. тази църква си е и двойно на сина ми Simple Smile после се качихме до водопада.


сега чета и си изяснявам някои елементи от фреските. лошото е, че дават само по около 10 минути, но ще отидем пак с мама. весело посрещане на новата година!!!!!

# 1 329
  • Мнения: 2 617
Ми и аз се чудя какво прави Елена в български форум, защото ако тръгне да се сравнява със своята среда, и там май ще излезе обикновена и средностатистическа, а тук стои като космически гений на човечеството.

Иначе играта с оптимизирането съм я играла и работи, но ограничено. Прекалено крехки системи се получават и една малка грешка води до пълен хаос. Понякога е добре просто да оцелееш и да изчакаш по-добър сезон, когато хубавите неща се случват естествено.

А ако си мислиш, че цвърча от злоба, мислиш грешно. Забавлявам се всъщност. Заради вица в картинката. И заради Трещерица.
Голяма забава е тази завист и злоба, мда.
И много забавно си прекарваш деня, сега се прибирам и те намирам там, където те оставих да киснеш и в делнични дни. Будиш съжаление.

# 1 330
  • Мнения: 2 617
Еленна, безценни са такива срещи с хора, които обогатяват и зареждат останалите.
Предполагам, дамата не се е срамувала, че е бавачка, докато други и за пари не биха работили, доколкото разбрахме.
Жалко, че всичко загравитира около парите и имагинерния стандарт на Сирената (като нейните всъщност и професионални успехи).

Весело посрещане на Новата година и от мен! Simple Smile

# 1 331
  • Мнения: 5 134
Bb, как беше изкачването? Вие в какво носите бебето? Редувахте ли се или само единия го носи? Колко време ви отне от църквата до водопада?

Тцугуми, не мисля, че се срамуваше ни най-малко. Много обичаше децата и имаше много опит в гледането им, преди нас е била в няколко семейства, с които говорих и ми дадоха препоръки. Доста малко всъщност е работила като инженер, основно като детегледачка. А и не виждам какво срамно може да има: работата и е трудна и отговорна. Единствените оплаквания от нея бяха по повод на едно откачено семейство, което я беше наело да гледа 2 деца късно вечер, понеже родителите бяха нощтни смени. И след една седмица избяга оттам с писъци. Бащата очакваше от нея да чисти на котките и да ги завива с жена му за лека нощ като се върнат от работа Wink.

# 1 332
  • Мнения: 822
темата се превърна от хубава в клоака на злоба и сирената не е единствената причина. моля ви, отворете си една тема за злобеене и се разправяйте там. нека тук пишем за разходки и новородени.  давайте идеи и хубави маршрути, разказвайте преживявания. това е полезно и за другите майчици.

# 1 333
  • Германия
  • Мнения: 3 431
И ние днес си направихме една кратка разходка, уж беше топло - към 12 градуса, но дохаше силен и студен вятър. На малката явно не й пречеше и по едно време си заспа в раницата.

Пожелавам ви весело посрещане на новата година!

# 1 334
  • Мнения: 5 134
Ние днес няма да стигнем до разходки, или поне аз. Подхванала съм ежегодното 31 декемврийско разчистване на боклуци Wink. Особено от разните шкафчета и чекмедженца. Детето е на седмото небе, рови с мен и пита "това ще го хвърляме ли?" Wink

Общи условия

Активация на акаунт