Рим - 18 тема

  • 91 770
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11
Благодаря ви много за отговорите Hug
Идеята ми беше да се наредя сутринта в 9 (даже и по-рано) за Базиликата и купола и в 11 да влезна в музеите, за да мога след това да мина през стълбата, но ще резервирам в такъв случай направо в 9.

 
За първи път ще съм в Рим и само за три дни и се надявам да видя максимално неща.

Lady Vengeance, ако успея да посетя заведението, ще кажа какво е положението сега. Иначе и аз не съм яла артишок, но четох, че е едно от нещата, които трябва да се пробват.

# 46
  • Мнения: 1 122
За 3 дни максимално неща не могат да се видят. Ватикана само е 1 ден. Но колкото- толкова. Пак ще се връщате. Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 ное 2017, 23:15 от Galettta

# 47
  • Мнения: 98
Здравейте, запазила съм билети за два дни в Рим. Предвид краткия престой искам да избера най-удобно място с цел разходка и разглеждане на основните забележителности. Не мога да се ориентирам с този градски транспорт, търсих разписания на заглавната страница, но не успях да намеря в колко са най-ранните автобуси или метро. Само видях, че първия влак е 5:30, но на коя станция в колко ...? Искам да се настаним в центъра, за да ни е удобно с придвижването/главно пеш/ и предвид това, че ще е Януари и ще е студено.  Този ранен полет в 8: 40 на уиз изисква ранно пътуване до гарата и оттам към летището. Моля, споделете вие как си планирахте нещата.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 180
Ние бяхме ей сега за два дни, но с Райън еър. В Рим пристигнахме към 9,30 сутринта. От и до летището ползвахме такси. Хотелът ни беше - ето това laforesteriaroma.com на Via del Tritone. Той е на пешеходно разстояние от всички по-важни туристически забележителности. Оставихме си багажа в хотела и хукнахме на разходка - Пантеона, площад Навона, църквата "Св. Лудовик Френски" с три картини на Караваджо, ей тази барокова църква - Chiesa del Gesù, площад Венеция, форумите, колизеума, Капитолия - там посрещнахме залеза и завършихме с фонтана ди Треви. На вторият ден - Ватикана, дворецът Сан Анджело, площад Испания, виа дел Корсо и отново площад Венеция.

# 49
  • София
  • Мнения: 14 684
Здравейте, запазила съм билети за два дни в Рим. Предвид краткия престой искам да избера най-удобно място с цел разходка и разглеждане на основните забележителности. Не мога да се ориентирам с този градски транспорт, търсих разписания на заглавната страница, но не успях да намеря в колко са най-ранните автобуси или метро. Само видях, че първия влак е 5:30, но на коя станция в колко ...? Искам да се настаним в центъра, за да ни е удобно с придвижването/главно пеш/ и предвид това, че ще е Януари и ще е студено.  Този ранен полет в 8: 40 на уиз изисква ранно пътуване до гарата и оттам към летището. Моля, споделете вие как си планирахте нещата.
😃 И нашето семейство така-края на януари за два дни. С една карта на центъра разучавам къде да отседне. Ще си запиша програмата на Тереза. С автобусите от летището мисля да се придвижваме, мисля че и за връщането ще свършат работа - обратния е в 8,40 май.

# 50
  • Монтана
  • Мнения: 499
през януари подходящо ли е да се посети Рим?

# 51
  • Мнения: 3 537
Пристигаме в петък, тогава или в събота да посетим Ватикана, ако не си буукнем билети, на място много ли се чака. Сикстинската капела ми се струва най-интересна, ограничаваме се, защото сме за два дни само.

# 52
  • Мнения: 1 367
Кога поставят коледните елхи в Рим?

# 53
  • Мнения: 17
Здравейте!
Знаете ли дали билетите за Ватикана са с точен час и ако закъснея дали мога да вляза? В сайта за билети не видях да има час, но не стигнах до края на резервацията.
Благодаря!

# 54
  • Мнения: 1 348
Здравейте!
Знаете ли дали билетите за Ватикана са с точен час и ако закъснея дали мога да вляза? В сайта за билети не видях да има час, но не стигнах до края на резервацията.
Благодаря!
Да, с точен час са. За другото не мога да помогна, защото ние си отидохме на време.

# 55
  • София
  • Мнения: 672
Нашите билети за Ватиканските музеи бяха за 10.30 и когато влизахме върнаха хора, които бяха за 11 часа.

# 56
  • Мнения: 5 441
 bouquet
Запис и добро утро!
Предстои ми отиване до Рим, но се движа с бастун и не мога дълго да стоя права. В музеите на Ватикана има ли възможност да се почива? Има ли пейки или столове?

# 57
  • Мнения: 98
За познавачите на Рим, как ви се вижда да отседнем в хотел на улица Via Nazionale ?

# 58
  • Мнения: 281
Здравейте.
Ще пътуваме за пръв път до Рим и решихме да го аправим през евтините оферти, които агенциите пускат.
Ще бъдем там в периода 23Февруари- 26ти /петък-понеделник./ Ще бъдем в 3 звезден /уж/ хотел в района на Термини, мисля, че там най-добре ще се оправим с ходенето.
Изчетох много от старите теми, но все пак имам няколко въпроса и ще помоля да ме извините ако се повтарям:
1. Ще бъдем там последната неделя от месеца. Ще можем ли да разгледаме безплатно музеите във Ватикана / трябва ли да направим нещо предсварително или директно отиваме и може ли да си купим допълнително билет само за Базиликата?
2. Тъй като виждам, че голяма част от забележителностите са на пешеходно разстояние от Термини, смятате ли, че има нужда да си взимаме карта за градския транспорт /предполагам, че ще имаме няколко качвания на метрото /.
3.Ако се наложи да си закупим карта/ тази която е 7 евро за 1 ден, а не Рома пас, откъде се закупуват?
4.За трансфер от Чампино до Термине и обратно ще използваме някой от автобусите, които сте посочили. Въпросът ми е може ли в деня на заминаване да си купим билетите директно от шофьора /тъй като май ще е по някое време рано сутринта/ или също да ги купим предварително онлайн.
5.Като цяло гледаме тази екскурзия да е бюджетна, затова ми се иска да имам ориентир за тези 3/4 дни дни, какъв бюджет смятате, че би било добре да отделим за храна, кафе, транспорт, като все пак разбира се, че ще отидем с пари отгоре, за да не се притесняваме, просто ориентировъчно ме интересува? / билетите за забележителности не ги броя в тези ''джобни''.
Иначе, смятам да се ръпоководим от един от написаните тук маршрути:
1ви ден Испанските стъпала, Фонтана Ди треви, площад Барберини
2ри ден Колизеума, Палатин, Форума, площад Венеция, площад Капитолини и за каквото друго остане време
3ти ден Ватикана

# 59
  • София
  • Мнения: 1 180
victoria vassileva във Ватиканските музеи няма много места за почивка, даже хич и не се сещам за такива. единствено преди Сикстинската капела има кафе и тоалетни. Евентуално там.

muhcho когато сме били с метро сме ползвали билет за еднократно пътуване - 2 на ден.
Разходите са много относителни. Имайте впредвид, че около забележителностите всичко е скъпо. Кафето варира от 3 до 10 евро. Като капучиното е по-скъпо от еспресото.  Също така ако е за навън понякога е по-евтино, отколкото ако седнеш на кафетерията. Също навсякъде ако седнеш има сервиз. Сандвичите и пицата на парче са около 5-7 евро. Пицата на заведение е 9-15 евро, толкова е и пастата. Антипастите също са от порядъка на 10 евро. Бутилка вино е 20-30 евро на заведение. Има места - намерихме такова в близост до площад Венеция където плащаш сума (9 евро) и ползваш бюфет + коктейл. Сладоледът и той беше 3-5 евро по спомен. Сувенирите и те толкова - магнитче от 1-3 евро. По-големите сувенири - 3-5 ерво и т.н.  Двама човека за 2 дни похарчихме около 200 евро за храна, кафета и дребни подаръчета.

Общи условия

Активация на акаунт