Кучешки вой

  • 3 373
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Живея в къща в нещо средно между вилна зона и квартал. Около мен са предимно пенсионери и всеки има поне по едно куче, много от тях улична превъзходна порода. Когато застудее повечето хора се връщат по панелките и оставят животните да "пазят", някои даже на синджир. Започва едно денонощно виене, скимтене буквално от 100 места едновременно, за жалост не преувеличавам. Това няма нито изолация, нито дограма която може да го спре. Имам куче, но е от порода която не лае или поне не по такъв безпричинен и безкраен начин. Не се сещам какво може да се направи в случая, но е изключително неприятно. Има и клошари които водят цели глутници с тях. Надявам се поне младите хора да проявят малко разум и да се ориентират към породи които не замърсяват толкова звуковата среда. Не е като да са малко. Ето една част тук: https://www.purina.com/dogs/dog-breeds/collections/silent-and-ba … dog-breeds?page=0 Като градско чедо въобще не ми е минавало през главата, че съществува подобен проблем.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Не е до порода, а до възпитание на кучето. И до условията, в които живее четириногото, разбира се.

Нищо лично, но се чудя – във време, в което текат стотици образователни кампании за ползата от кастрацията и осиновяването на БЕЗПОРОДНИ животинки, с какви очи някой призовава за точно обратното?! Още повече, при положение че този "някой" се води собственик на домашен любимец. Непонятно ми е, наистина. ooooh!

Последна редакция: пт, 10 ное 2017, 12:59 от Blаck Cat

# 2
  • София
  • Мнения: 28 601
Живея в къща в нещо средно между вилна зона и квартал. Около мен са предимно пенсионери и всеки има поне по едно куче, много от тях улична превъзходна порода. Когато застудее повечето хора се връщат по панелките и оставят животните да "пазят", някои даже на синджир. Започва едно денонощно виене, скимтене буквално от 100 места едновременно, за жалост не преувеличавам. Това няма нито изолация, нито дограма която може да го спре. Имам куче, но е от порода която не лае или поне не по такъв безпричинен и безкраен начин. Не се сещам какво може да се направи в случая, но е изключително неприятно. Има и клошари които водят цели глутници с тях. Надявам се поне младите хора да проявят малко разум и да се ориентират към породи които не замърсяват толкова звуковата среда. Не е като да са малко. Ето една част тук: https://www.purina.com/dogs/dog-breeds/collections/silent-and-ba … dog-breeds?page=0 Като градско чедо въобще не ми е минавало през главата, че съществува подобен проблем.
Ако тези кучета са оставени в продължение на дни без храна и грижи, можеш да се обадиш на организации за защита на животни във вашия район. Те ще те насочат къде да подадеш сигнал.
Разбирам, че ти е неприятно. Преди време над нас имаше едно куче, което виеше по цял ден и полудявах, представям си какво е, когато са повече.

Последна редакция: пт, 10 ное 2017, 12:47 от milenaka

# 3
  • Мнения: 46 524
С/у нас докато строяха една сграда майсторите бяха вързали огромно куче, което виеше. Спалните ни гледат в друга посока и се чуваше по-слабо, т.е. не ни пречеше, но ми беше жал за животното и пуснах сигнал. В гугъл намерих някакви форми за такива сигнали, не помня вече точно сайта, пусни търсачката и ще ти излезе. Не знам това ли помогна, но спря да вие. Описах условията, при които живее (под един ламаринен навес, който лятото се пукаше от жега), пуснах и снимки. Не пречи да опиташ.

На съвестта на хората - не искам да те разочаровам, но не разчитай много. Ако беше възможно по света нямаше да има Зоополиции и др. подобни организации. Само строг и непрекъснат контрол е решението. Ама дали ще сме живи да го видим и при нас. Едва ли.

Въпреки всичко съм оптимист, затова видя ли пак подобно нещо ще сигнализирам.

# 4
  • Мнения: 35 970

това са скъпи кучета за разлика от напълно безплатната селска подобрена порода
и не са така издържливи като нея, когато бъдат оставени без грижа вън на студа, с оскъдна храна и ограничено движение
до колкото знам кастрацията намалява в някаква степен проблема с воя, но едва ли някой води на ветеринар дворния си пес - ако го води, то кучето не е тип "зарязано за цяла зима само и вън" и получава съответната грижа и в доста други аспекти

# 5
  • Мнения: 19 913
Не е само до порода и разгонване, кучетата вият, когато са самотни, тъгуват, неразположени са, болни, боли ги, гладни са. В случая на автора, вият защото са зарязани и те го усещат.

# 6
  • Мнения: 2 495
Kучетата вият ,предимно,защото са вързани гладни и жадни.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Изобщо не е до порода. Подкрепям basila. Автора сам е написал " Когато застудее повечето хора се връщат по панелките и оставят животните да "пазят", някои даже на синджир. Започва едно денонощно виене, скимтене буквално от 100 места едновременно, за жалост не преувеличавам. " А как беше преди да се приберат стопаните по панелките? Защо едва започват да вият? Сега ли станаха от "не достатъчно тихите породи"? Самият автор убеден ли е, че неговото породисто и прекрасно същество, ако бъде зарязано за 2-3 дни или седмица ще си стои на студа на двора и гък няма да каже?
Много грешна теза се подхваща в първия пост.
Решението е дадено по-долу има все пак начини и места където може да се сигнализира за лошо отношение към животните, защото те не вият за удоволствие, от скука или защото така им е по-забавно.

Допълвам! Набързо разгледах предложения списък "тихи" кучета. В нашата кооперация има Шар Пей, който е много тих и добричък. Само  дето, когато е пред блока не спира да лае когато някой минава, когато някои говори или просто защото му е скучно. Лае с много "тих" и "фин" лай. Не разбира нито от забележки, нито от строг тон, нито от нищо. В негово присъствие не може децата да играят или възрастните да разговарят. Кучето не на 12 години, отглеждано с любов и грижа от стопаните си и е от "тихите" породи, ама ей на... не си мълчи.

Последна редакция: пт, 10 ное 2017, 15:24 от bubanka

# 8
  • Мнения: 77
За списъкът казах, че са само част от породите. Моето куче е предимно хъски което взех без пари от обява в продавалник. Единствено е имало кожна болест която се оправи с крем за седем лева. Не е обучавано и не лае абсолютно никога, освен единично джавкане когато му сипвам храна. Имам камери със звук, така че съм сигурен, че не го прави и когато ме няма. Честно казано не съм виждал и други хъскита да лаят, та предположих, че е до самата порода. Иначе кучетата си лаят и през топлата част от годината, но когато има човек на място, той им говори/бие/храни или каквото друго се сетите за да млъкнат. Тоест гледа си неговия комфорт. В случая става въпрос за над 700 парцела с поне едно куче и прибавено към тях глутниците бездомни. За уличните звънях няколко пъти в общинската служба, но само стават повече. Не смятам, че моят квартал е единичен случай. Просто отнякъде трябва да се започне. Много хора са на принципа "то е куче, взел съм го да лае/пази/хапе". Други не се сещат, че това е проблем. Смятам, че не е лошо да се поговори по въпроса. Може да се обърна към Лъки хънт, но в такъв масов случай не знам какво могат да направят.

Не е до порода, а до възпитание на кучето. И до условията, в които живее четириногото, разбира се.

Нищо лично, но се чудя – във време, в което текат стотици образователни кампании за ползата от кастрацията и осиновяването на БЕЗПОРОДНИ животинки, с какви очи някой призовава за точно обратното?! Още повече, при положение че този "някой" се води собственик на домашен любимец. Непонятно ми е, наистина. ooooh!

Призовавам го с очите, че спазвам всички закони и не преча на никого, а съответно на мен ми пречат. Работя от вкъщи за чуждестранна компания и се оказва, че в къща на границата на града трябва да стоя денонощно с шумоизолиращи слушалки. Без да сте го изживяли имате ли представа колко е депресиращ този непрестанен шум? Колко от хората които ще осиновят куче без пари ще им писне да им лае на главата и ще го захвърлят някъде? Не казвайте, че няма такива, защото тези кучета все от някъде са се появили.

Последна редакция: пт, 10 ное 2017, 15:01 от Blago

# 9
  • Мнения: 19 913
Моят логичен отговор е "и мен да ме вържат и да стоя само на синджир и аз ще вия". За жалост културата на "имане на животно" е много ниска тук и повечето хора разсъждават варварски в посока "то е животно, да стои вързано". За мен няма еднозначно решение, тъй като нямам как да се превъзпитат едновременно голямо количество хора. Потърсете помощ от организации за животните в  парцелите около вас или помислете за по-добра шумоизолация.

# 10
  • Мнения: 8 952
Няма куче, което не лае!!!
Имаш късмет, че твоето хъски не лае особено.

Нашето куче е голдън ретривър и породата е дадена, че почти не лае. Наистина не е като някое, дето да се скъсва от лай, но пък ежедневно му се чува гласа по някакъв повод.

За съжаление, не виждам абсолютно нищо, което да е възможно да се направи в описания случай.  Thinking Щом е такава зона, кучетата са много. И да се погрижи за някое някоя организация, остават други стотици.  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 574
Нашето куче спря да лае, след като оглуша. Лай и аз не мога да понасям, особено истеричен.
Съседите, като си взеха пекинез, първия месец, в който го оставаха сам в апартамента, направо ни побъркваше с лая си по 8-9 часа без да спира.
Не можете ли да говорите със собствениците на домашните кучета. Нали идват поне да ги хранят. За бездомните може да подадете сигнал в Екоравновесие- те бързо реагират.

# 12
  • Мнения: 79
Това са едни много нещастни същества, те много добре усещат, че са изоставени и че условията около тях са ужасни.  За това лаят и вият. Това е техният плач, но за жалост масово хората по селата гледат на тях като на низши създания без чувства и смятат синджира и студа за нещо нормално. Не знам къде точно се намирате, но можете да попитате в близкото РПУ за най-близката зоополиция, ако може така да се нарече. Тук, във Варна има към Трето РПУ. А също така и да се свържете с някоя организация, която най-малкото може да ви посъветва какво да правите. Разбирам ви и вас, че е трудно и тежко, но всъщност и двете страни сте потърпевши от масовата безотговорност Sad

# 13
  • Мнения: 1 565
Ох тази тема ми е много на сърце на помня ми за едно куче ,което живееше на близко село и уж ходеха да го хранят ,но нещо се случило с хората и не отишли седмица мисля и го намерили умряло на синджира замръзнало от студ .Ужасно е това ,че го оставят на студа и вързано ,поне да беше в някакво затворено помещение ,гараж или нещо друго и поне малко от малко да е топличко ще изкара зимата ,мека постелка и достатъчно храна и вода .

Общи условия

Активация на акаунт