Баща с проблеми и бъдещо дело за бащинство?

  • 11 800
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 565
Изобщо не могат да ти направят нищо бабата и дядото . Мисля, че си на ясно какво означава наркотичната зависимост и не би дала детето си на наркоман .На защитаващите правата на бащата мога само да кажа- спомнете си за закланата и сготвена Ани... в Гърция преди година, от бащата наркоман. Който не е видял и изпитал от близо последиците на наркотиците върху човек, той не знае за какъв ужас става дума.
ох вярно ,че имаше такъв случай ,явно наистина наркотиците могат да докарат човек до такова състояние.Наистина е жестоко ,аз не мога да проумея кой адвокат би защитавал правата на бащата .

# 46
  • Мнения: 5 255
да прави сте , сега се зачетох и разбрах

# 47
  • Мнения: 9 052
...
По въпроса: Ако детето е записано с твоите имена, а бащата си търси правата по съдебен ред и се докаже, че той е биологичния баща, то детето ще носи неговите имена. ...
Toва пък защо да е задължително?  Познавам семейства в които мъжът смени фамилията и взе тази на жената. По му харесваше. Децата са с фамилията на майката. Познавам и други , при които двамата родители си запазиха фамилните имена и на децата сложиха фамилията на майката. По им харесва.

# 48
  • Мнения: 5 515
...
По въпроса: Ако детето е записано с твоите имена, а бащата си търси правата по съдебен ред и се докаже, че той е биологичния баща, то детето ще носи неговите имена. ...
Toва пък защо да е задължително? Познавам семейства в които мъжът смени фамилията и взе тази на жената. По му харесваше. Децата са с фамилията на майката. Познавам и други , при които двамата родители си запазиха фамилните имена и на децата сложиха фамилията на майката. По им харесва.

Защото такъв е законът за гражданската регистрация. Презимето задължително се образува от името на бащата. Фамилията също е на бащата. Иначе при брак съпругът може да вземе фамилията на жената, тогава и децата са с тази фамилия. При различни фамилии не знам как ще стане децата да носят фамилията на майката, това в България ли се случва?

# 49
  • Мнения: 9 052
Не е в България, но пък в този случай нямат брак.

# 50
  • Мнения: 5 515
Не е в България, но пък в този случай нямат брак.

Това не променя начина на образуване на името. Детето може да носи майчините имена само ако в удостоверението за раждане бащата е неизвестен. Ако заведе дело за бащинство и се докаже такова, то тогава детето ще носи неговите имена. Проблемът на авторката обаче не е в имената. Дано да е направила консултация с адвокат.

# 51
  • Мнения: 9 052
Много е ми  е странно. да променят името от акта за раждане само заради някакъв тест за бащинство. Познавам в Германия двама живееха заедно, тест за бащинство правиха, дете припознаваше бащата , дело водиха да му се добави фамилията кум името на детето и големи суми плащаха зарад исмяната на името.
А така правиш тест ето хоп и името му сменят от акта за раждане ... просто много странно.

# 52
  • Мнения: 5 515
Много е ми  е странно. да променят името от акта за раждане само заради някакъв тест за бащинство. Познавам в Германия двама живееха заедно, тест за бащинство правиха, дете припознаваше бащата , дело водиха да му се добави фамилията кум името на детето и големи суми плащаха зарад исмяната на името.
А така правиш тест ето хоп и името му сменят от акта за раждане ... просто много странно.

 Е какво му е странното, прави се тест, доказва се, че той е баща и се издава ново удостоверение за раждане, където е записан той и новите имена на детето. Как си я представяш ти тази процедура по съдебни дела, ДНК експертизи и адвокати като "хоп" Joy "Хоп" е издаването на ново удостоверение, останалото никак не е "хоп" JoyJoyJoy

# 53
  • Мнения: 9 052
На хоп ми прозвуча от горните мнения. Само да направи теста и хоп.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Първо за тези които ме съветват да дам правото бащата да си вижда детето той е нарко зависим доколкото зна пак са го завели родителите му да се лекува за втори път което ми говори че щом има и втори ще има и трети и следващ. Второ как да си дам детето на човек които нон стоп е в нетрезво състояние не може да гледа себе си камо ли детето. Трето защо след години детето ще трябва да плаща за грешките на баща му. Защо детето ми още от малко трябва да разбира какво са наркотици какво са казината и какво ли още не и да вметна че детето все още не е родено. Ще се роди след седмица и по конкретно питах дали има някакъв варянт дори да признае детето да не му позволяват да го взима.
Както казвате че не трябвало да го лишавам от права към детето бил баща по мой възгледи баща е този който поема отговорност за действията си и си гледа семейството което се опитва да създаде а не такъв човек като него


за начало направи всичко възможно детето да не е признато от него, да носите твоите имена. Иди и роди другаде, в друг град, ако се налага. Не съобщавай болници и т.н.
Това, ако нямаш брак.

После процедурата е по-сложна, днк тестове и може да се повлачи в съда и да му омръзне да се занимава просто. Казват, че бащата дава зор около 1 година, така било и при разведените, а твоят дори не е баща, а само донор. Без връзка с детето и без правото да го вижда, докато докаже, че е някакъв - може да се откаже много по-лесно......

# 55
  • София
  • Мнения: 5 962
Аз поначало  винаги бих посъветвала детето да не се лишава от биологичен баща, по ред причини, за които не е мястото тук. Т.е. да си мислила преди да се хванеш с такъв и преди да забременееш и т.н.
Но, ако този индивид е наркозависим и ако често е напълно неадекватен , най най доброто за теб е да нямаш общо нито ти, нито детето ти. Нито ще ти помага, нито ще плаща нещо, нито можеш да разчиташ че ще го гледа дори 1 ден.
Да, може да го обича. Но те тези обичат преди всичко наркотиците, и нищо друго. Детето ще му е само за снимка в портфейла, да каже че има дете, и евентуално нещо да те тормози или да те изнудва по някакви въпроси.
А на родителите сигурно им е важно той да е признал детето, че белким нещо се свести и се загрижи и се захване за детето, че да се измъкне. Може да има логика в това, но изкупителна жертва си ти и детето. Айде да се оправят сами със синчето си. Ти си имаш достатъчно грижи и те са само да ти е добре детето, толкова, зарежи ги, да не знаят къде си , що си и какво си. Да си водят дела ако искат. Това не е нито евтино, за адвокати и експертизи. Той ако ще се лекува някъде няма да му е до съд и изследвания. Нито пари ще има нито нищо. Пък и лесно се доказва че той е наркоман ( щом е лежал за лечение)  и не искаш да остава детето само с него ( това в краен случай)

# 56
  • Мнения: 5 468
На хоп ми прозвуча от горните мнения. Само да направи теста и хоп.

Обяснихме, че бащата може да заведе дело и да докаже, че е баща на детето чрез ДНК тест. Вписването му в акта за раждане няма да е на база просто един ДНК тест, а на база съдебно решение. Ако направи само ДНК тест това няма да има никакво правно значение, т.е. няма да може да се впише като баща. Никой не е казал, че "хоп" ще стане за нула време.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
Просто не говори за припознаване и т.н. с бащата и майката на мъжа ти. Изобщо не се конфронтирайте на тази тема. Роди си спокойно и остави детето с твоите имена и баща неизвестен.
Ако БНДто иска да го припознае тогава ще се съдите.Имаш право да оспориш акта на припознаване.
Най - чисто, но пък "най - мръсно" става като се ожениш за приятел преди да се е родило детето. Биологичния баща на този етап трудно би могъл да направи нещо. Ама...си е ...

# 58
  • Мнения: 290
Леко раждане,и живо и здраво бебче-първо. Второ запиши си го с твоите имена! И да го припознае,и да има права някакви да го вижда,след експертиза на съда с кръв и урина,ще се докаже,че е зависим и няма да го доближи без твое присъствие. И все си мисля,че няма да има желание да бъде най-добрия баща,но кой знае.. Не се занимвай с тях като цяло. Ще утихнат нещата,ще се успокоите и ще вземете най-доброто решение-сигурна съм.

# 59
  • Мнения: 5
Леко раждане,и живо и здраво бебче-първо. Второ запиши си го с твоите имена! И да го припознае,и да има права някакви да го вижда,след експертиза на съда с кръв и урина,ще се докаже,че е зависим и няма да го доближи без твое присъствие. И все си мисля,че няма да има желание да бъде най-добрия баща,но кой знае.. Не се занимвай с тях като цяло. Ще утихнат нещата,ще се успокоите и ще вземете най-доброто решение-сигурна съм.

Първо благодаря за пожеланието Simple Smile
Но се притеснявам защото ако му дадът права дори и в мое присъствие да може да го вижда само ако тръгне неадекватен даму прави нещо дали на мен дали на детето аз с мойте 40 кила нищо не мога да направя има и др неща не само това разбира се .....

Общи условия

Активация на акаунт