Дете на "болни" амбициозни родители

  • 14 149
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 595
Говорила съм със служители в ДСП. Не са нужни доказателства! Това не е съд! То затова се казва проверка! Тези хора са обучени да разпознават семействата с проблем.

# 31
  • Мнения: 8 954
Говорила съм със служители в ДСП. Не са нужни доказателства! Това не е съд! То затова се казва проверка! Тези хора са обучени да разпознават семействата с проблем.

Правилно!  Peace

# 32
  • Мнения: X
Ох, да ви кажа, наистина сте непоносими на моменти.
Жената се е загрижила да направи нещо и да помогне, то не бяха философии имала ли доказателства, несериозно било само по думите на детето и бла-бла.
Ами представете си, че това дете наистина е тормозено от родителите си и наистина има нужда от помощ. Ако всеки си затваря очите и се преструва, че не е негова работа, какво ще се случи?

Има всякакви хора. И всякакви родители.
Нека да се инициира една проверка. Социалните служби със сигурност имат опит в тези неща и ще преценят как да действат.
По-добре от нищо!
ОК. Твоето дете нещо ми изглежда изтормозено. Да инициирам една проверка. ОК ли си?

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 493
По принцип не е добре да седим безучастни, но и the wishmaster е права. Не можем да пускаме сигнали ей така на предположения. Съвета и беше да говорите с детето, не е  невъзможно.

# 34
  • София
  • Мнения: 409
Смятам, че е добре да се подаде сигнал. Ако не може училището да направи нещо по въпроса, а мисля че те са длъжни да докладват ако имат съмнение за тормоз над дете, то подайте лично сигнал. Тежестта би трябвало да е една и съща. Социалните ще говорят не само със семейството, ще говорят и с учителите на детето и със съседи. Дори и резултата да е един разговор с психолог, пак е нещо.
Не мисля че оплакването на едно дете е нещо маловажно. В нашия квартал имаше случай за подаване на сигнал, но никой не направи нищо и 10 години по - късно си имаме психопат в квартала.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да така е, но пък и децата послъгват.
Моя син беше се пазарил с госпожата си да не му пише 3-ката в бележника, защото го е било страх от мене. Добре, че не е пуснала жалба госпожата.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 11 921
 Някой познава ли родителите или пък правил ли е опит да говори с тях. Защо изключвате възможността детето просто да лъже

# 37
  • Мнения: 8 954
От изписаното в темата стана ясно, че учителите също забелязват нередности около детето. Не е само подозрението на авторката.

# 38
  • Мнения: X
От изписаното в темата стана ясно, че учителите също забелязват нередности около детето. Не е само подозрението на авторката.
От написаното в първия пост стана още ясно, че родителите слагат детето да легне в 5 сутринта и то става в 6:30, т.е. че спи час и половина на денонощие. Прочети първия пост внимателно. Сигурно авторката е присъствала там и знае. Айде, стига небивалици.
Карат го да преписва уроците по десетки пъти,да ги учи наизуст,което отнема на детето нужния му сън.Детето живее в постоянен стрес,ляга си късно-учи до 5 часа сутринта и после го събуждат в 6,30 за училище,защото е първа смяна.
Авторката ще подаде жалба, защото родителите карат детето да преписва уроците по десетки пъти и да учи наизуст.  Joy Вкарайте малко мисъл, моля.

# 39
  • Мнения: 4 841
Учителите и педагогическият съветник (или училищен психолог) имат на първо място много повече опит в разпознаването на малтретирани деца, а на второ място - имат и много повече лостове за подаване на сигнал и стартиране на проверка. Да не говорим, че тяхното мнение има по-голяма тежест от това на  анонимен загрижен родител, който препредава информация от втора и трета ръка.
За да не са се задействали досега тези хора, значи има нещо, което ги спира и ситуацията не е съвсем такава, каквато изглежда.
В момента педагогическия състав на училищата е много чувствителен на тема тормоз - както между самите деца, така и за домашно насилие. Непрекъснато им се провеждат обучения, пишат доклади, попълват справки... При толкова широко разгласен проблем, с възможни фатални последици за здравето на детето, изобщо не мисля, че някой би си затварял очите. Още по-малко пък в София.

Аз бих разговаряла първо с педагогическия съветник (или училищен психолог), може нещата далеч да не са така, както изглеждат.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 595
Да, разговор с училищния психолог е добра идея.

# 41
  • Мнения: 8 954
Да, разговор с училищния психолог е добра идея.

+1  Peace

# 42
  • Русе
  • Мнения: 11 921
 Детето в кой клас е. В основното училище, общо взето се ходи по райони. Никой ли не познава родителите, за да се проведе някакъв разговор с тях. През цялото време се приема, че те са сериозни нарушители и се изключват като страна в ситуацията. Според мен преди да някой да се чуе с родител е нелепо да се задейства каквото и да било.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да, когато сина ми беше в 1-ви клас класната му ръководителка беше извикала психолози за няколко деца,които според нея има вероятност да са със СОП. Така, че явно имат такава практика, друг е въпроса дали на всички им се занимава.

# 44
  • Мнения: X
Да, когато сина ми беше в 1-ви клас класната му ръководителка беше извикала психолози за няколко деца,които според нея има вероятност да са със СОП. Така, че явно имат такава практика, друг е въпроса дали на всички им се занимава.
Надявам се, че някой е обяснил на класната, че е изпаднала в сериозно нарушение и е късметлийка, че се е разминала без дисциплинарно наказание.

Общи условия

Активация на акаунт