Коледа 2017

  • 135 134
  • 956
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте!
Да се запиша и аз в най-хубавата тема. Чудесни неща показвате. Поздравления за всички.
Аз направих локумки и меденки на Джемма, меденките на Джули, линцери и рохлички от Наталина. Предстои още да направя мини щоленчета на Лабрекс и напукани шоколадови сладки. Ако ми остане време и портокалови бисквити с парченца шоколад.
Имам въпрос към Наталина. Преди време бяхте показала меденки направени с релефна точилка, а украсата беше с пудра захар и още нещо и се потупва с парченце плат върху меденките, като заскрежени изглеждаха. Как само го обясних, дано ме разберете.  Моля, да ми припомните, че не мога да открия публикацията. Или да ме посъветвате как да украся такива меденки, направени с релефни формички.
Благодаря!

# 676
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 749
Аз още никакви бисквити не съм направила, но и искам да направя само 2-3 вида. Може би следобед най-накрая ще забъркам едни хрупкави джинджифилови и ваниловите кифлички утре.
Междувременно, втори тест на тема "коледно пънче" - шоколад, шоколадов ганаш и крем с грейпфрут (на принципа на lemon curd):

# 677
  • гр.София
  • Мнения: 2 761
Здравейте, страхотни сладки видях, Браво! Аз до тук съм готова с Ванилени кравайчета, Линцери, Дрезденски щолен, фунийки и мини щоленчета. Продължавам с меденки и шоколадови сладки Simple Smile



# 678
  • Мнения: 1 438
Брауни бисквитки- половината свършиха и пак ще пека, за подаръи и да си имаме. Много бързо свършват, въпреки, че излизат доста

# 679
  • Мнения: 6 015
Момичета, печати за сладки има и в Кауфланд, преди малко гледах.

Аз, срам, не срам мисля утре да правя линцерите на Наталина и едни джинджифилови човечета.
Може и късно да е според вас, но миналата година пак по това време правих и станаха чудесни.

# 680
  • София
  • Мнения: 11 744
Момичета, печати за сладки има и в Кауфланд, преди малко гледах.

Аз, срам, не срам мисля утре да правя линцерите на Наталина и едни джинджифилови човечета.
Може и късно да е според вас, но миналата година пак по това време правих и станаха чудесни.

Не е късно, защо да е късно? Съвсем навреме си е.

# 681
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Втора двойна доза от линцер сладките на Наталина бяха изядени у дома. А двойната доза джинджифилки не дочакаха да ги украся. Всеки ден 3 броя маймунета си отмъкваха по 2-3 сладки всеки път като минаваха покрай кутиите. Едвам скатах по 2 дузини за да направя торбички за коледния базар на девойката:



Елхичките са декорирани по идея от тук Simple Smile

Имам поръчка пак да направя от същите сладки.

# 682
  • Мнения: 6 015
Защото като ви чета с какъв заразителен ентусиазъм и желание приготвяте толкова много различни сладки и то от началото на месеца, а аз едвам-едвам 2 вида.
Но оправданието ми е, че и Свеки прави, та мога да се огранича до 2-те рецепти (въпреки че ми се искат много повече Smiley)

# 683
  • София
  • Мнения: 11 744
Втора двойна доза от линцер сладките на Наталина бяха изядени у дома. А двойната доза джинджифилки не дочакаха да ги украся. 
bouquet chef

Защото като ви чета с какъв заразителен ентусиазъм и желание приготвяте толкова много различни сладки и то от началото на месеца, а аз едвам-едвам 2 вида.
Но оправданието ми е, че и Свеки прави, та мога да се огранича до 2-те рецепти (въпреки че ми се искат много повече Smiley)
От началото на месеца - не мога. От преди 10 дни по усилено приготвям, свеки си нямам за огромно  съжаление , така че аз съм наред.

# 684
  • Мнения: 1 112
Здравейте! За първи път ще правя Коледни сладки с формички.Може ли изпитана вкусна и лесна рецепта и насоки?
Благодаря!

# 685
  • Мнения: 6 851
Здравейте! За първи път ще правя Коледни сладки с формички.Може ли изпитана вкусна и лесна рецепта и насоки?
Благодаря!
Меденки. На първа страница е рецептата на Джемма по която ги правя аз.  Peace

# 686
  • Мнения: 1 112
Здравейте! За първи път ще правя Коледни сладки с формички.Може ли изпитана вкусна и лесна рецепта и насоки?
Благодаря!
Меденки. На първа страница е рецептата на Джемма по която ги правя аз.  Peace
Благодаря!
Страницата се отваря, но рецептата я няма!

# 687
# 688
  • София
  • Мнения: 11 009
Здравейте! За първи път ще правя Коледни сладки с формички.Може ли изпитана вкусна и лесна рецепта и насоки?
Благодаря!

Заповядай: Коледни сладки с джинджифил.

# 689
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Защото като ви чета с какъв заразителен ентусиазъм и желание приготвяте толкова много различни сладки и то от началото на месеца, а аз едвам-едвам 2 вида.
Но оправданието ми е, че и Свеки прави, та мога да се огранича до 2-те рецепти (въпреки че ми се искат много повече Smiley)
И аз само два вида правя, но това искат децата. Казват, че другите са им твърде сладки. За сметка на това пък унищожават завидни количества Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт