Коледа 2017

  • 135 133
  • 956
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 015
Аз миналата година линцерите ги украсявах с айсинг и разни топченца и т.н  захарни изделия, но бяха доста твърди и при консумация малко разваляха вкуса на бисквитките.
Иначе пък много красиви стават, но... този път ще гледам с нещо по-ядливо да украсявам. По-назад в темата ме бяхте посъветвали за разтопен шоколад, само си мисля, че трябва бързо да действам с него иначе ще пробвам.

# 691
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Коледни сладки, реколта 2017.
И си имам общо 5 такива големи подноса. 😃



А още 2 теста за немски сладки са готови в хладилника, от едното опекох малко и са чудесни, другото - идните дни.

Друго си е в отпуска. 😃

# 692
  • Мнения: 1 265
Като гледам какви количества и разновидности правите - чак ме е срам от мене си  Thinking
Аз направих само двойна доза Унгарски салам (познатата салам торта) - по поръчение на сина. Всичко друго ми е забранено тази година, че се вдигали килограми. Може би едни соленки?!

# 693
  • Мнения: 2 822
Дами, здравейте!

Мисля днес да правя тези сладки, но не мога да се ориентирам с тия чаши - колко грама да е маслото?

http://www.tanitaang.com/2009/12/blog-post.html

# 694
  • София
  • Мнения: 11 744
Дами, здравейте!

Мисля днес да правя тези сладки, но не мога да се ориентирам с тия чаши - колко грама да е маслото?

http://www.tanitaang.com/2009/12/blog-post.html
Не си прочела в отзивите, 2 пак х 120 г, но такива рецепти на чаши и "на око" ги пропускам.

# 695
  • Мнения: 2 822
marchеva14, благодарско. Хем четох отзивите, но този съм го пропуснала. Аз също не обичам рецепти без точни количества, но специално купих кардамон за тази рецепта и ми е интересно какво ще се получи.

# 696
  • Плевен
  • Мнения: 602
Да се отчета и аз с моята скромна продукция:
леко размазана снимка на сладки "Руски шапки" и малко  "Коремки" за оползотворяване на една изостанала рикота

 

карамелените бисквити на Йоли - освен с формички пробвах и как ще станат с печат и с "витраж"



слепени по две  с тези от блога "Ossigeno""



и накрая

# 697
  • Мнения: 4
Момичета, как се прави джинджифилова къщичка?

# 698
  • София
  • Мнения: 11 744
marchеva14, благодарско. Хем четох отзивите, но този съм го пропуснала. Аз също не обичам рецепти без точни количества, но специално купих кардамон за тази рецепта и ми е интересно какво ще се получи.
Давай, аз ги пропускам.
Митонела, чудни,  chef  но и тях ги пропускам отивам други да сътворявам.  Mr. Green Луд уморя няма.

# 699
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Дълго време и аз заобикалях рецептите, в които продуктите бяха на чаши. Откак си купих специални мерителни купички, нямам провал Simple Smile Открих, че е голям пропуск от моя страна да не ги пробвам Simple Smile

# 700
  • Мнения: 6 901
Момичета, как се прави джинджифилова къщичка?

Замесваш си тесто за меденки (от рецептите в първата страничка можеш да си избереш някое). Правиш си шаблони (има ги в нета, а и на първата страница) и изрязваш по тях. Печеш и после сглобяваш като лепиш с карамел или с роял айсинг (и за него има рецепта на първата страница). Има и клипчета, на които можеш да видиш как става целият процес.


Направих Кучидати. Много приятни, с изключителен коледен вкус.
От маслено тесто ароматизирано с вода от портокалови цветчета стъкнах няколко по-украсени за подарък. Останалите оформих като линцери.
Скрит текст:



Още са в подносите, че съхнат.
В хладилника отлежава още едно маслено тесто овкусено с махлеб и тонка боб, което мисля да направя на бискивтки, половината слепени с малиново сладко, а другите с дулче де лече.
Останаха само Ричарелите и приключвам за тази година със сладкоправенето.

# 701
  • София
  • Мнения: 11 744
.......................
Останаха само Ричарелите и приключвам за тази година със сладкоправенето.

....................
Браво! Кучидатите не съм ги правила никога, и все ги пропускам, не знам защо. Бисквитите с тонка боб  и  махлеп са разкошни,  но само ако имат подправките, иначе са си маслени бисквити, имам ги.
Сега забърках Сабле - оригиналната бретонска бисквитка. Чакат ме.  Wink

# 702
  • Мнения: 39 598
Меденки, които ще се украсяват след 2-3 дни с шоколад как да съхраня- още горещи и да ги похлупя, или след като изстинат?

# 703
  • София
  • Мнения: 11 744
Меденки, които ще се украсяват след 2-3 дни с шоколад как да съхраня- още горещи и да ги похлупя, или след като изстинат?

Изстина ли.

# 704
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 443
Меденки, които ще се украсяват след 2-3 дни с шоколад как да съхраня- още горещи и да ги похлупя, или след като изстинат?


mariat, аз бих ги изчакала да изстинат.

Момичета, дъщеря ми иска сладки с канела, някой пробвал ли е нещо канелено,което особено му е харесало? Аз имам рецепта за канелени звезди, но ми се иска нещо по-завъртяно

Общи условия

Активация на акаунт