Коледа 2017

  • 135 082
  • 956
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 11 729
...........
mariat, аз бих ги изчакала да изстинат.

Момичета, дъщеря ми иска сладки с канела, някой пробвал ли е нещо канелено,което особено му е харесало? Аз имам рецепта за канелени звезди, но ми се иска нещо по-завъртяно


Готова си.. Wink

http://recepti.gotvach.bg/r-85284-Коледно-канелено_Сабле

# 706
  • Мнения: 39 499
благодаря за бързината!
За канелени сладки- аз направих меденки с канела. По- голямата част от тях издълбах. След 2-3 дни ще ги напълня с крем от масло, орехи, кодензирано мляко и трохите от меденките. Ако ти е по- завъртяно- пробвай.

# 707
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Момичета, помощ Blush Grinning
Правих за пръв път джинджифилови сладки днес Simple Smile Опекох една тава и много ми харесаха, та като забърках едно количество... За подаръчета, за вкъщи. Чудесни станаха, обаче доста твърди. Омекват ли с времето или ще стават по- твърди? Има ли начин да ги " омекна"? На нас така ни харесват, но част от тях ще са за родителските тела и нз дали няма да са им твърди ConfusedЧувала съм за резенчета ябълка? Благодаря предварително
П. С. Сега прохождам в кухнята Hug

# 708
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!
Да се запиша и аз в най-хубавата тема. Чудесни неща показвате. Поздравления за всички.
Аз направих локумки и меденки на Джемма, меденките на Джули, линцери и рохлички от Наталина. Предстои още да направя мини щоленчета на Лабрекс и напукани шоколадови сладки. Ако ми остане време и портокалови бисквити с парченца шоколад.
Имам въпрос към Наталина. Преди време бяхте показала меденки направени с релефна точилка, а украсата беше с пудра захар и още нещо и се потупва с парченце плат върху меденките, като заскрежени изглеждаха. Как само го обясних, дано ме разберете.  Моля, да ми припомните, че не мога да открия публикацията. Или да ме посъветвате как да украся такива меденки, направени с релефни формички.
Благодаря!

Извинявам се, че  отговарям едва сега, но не ми беше много добре в последно време, пък и украсвах меденки или пък съм по цял ден на работа.
Да, преди още да се изрежат меденките или в случая бяха "Капучиновите звезди на Габи", се минават с релефна точилка, след това се изрязват с формички, пекат се и след изпичането аз бях нанесла с гъбичка много разредена белъчена глазура, но мисля че ще стане и само с пудра захар, леко разредена с вода.

Иначе успях да поукрася малко меденки които показвам, но имам още и ще снимам и по-нататък. Дано смогна с всичко, което съм планирала, защото както писах имам и здравословен проблем.

Вие сте както винаги чудесни, ентусиазирани и пълни с идеи! Браво, дами! Sparkling Heart
Ето малко меденки от мен:





Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 00:39 от natalyna

# 709
  • София
  • Мнения: 6 279
Наталина, прекрасни творения както винаги. Не мога да спра да се радвам на меденките ти вече толкова години, голямо си вдъхновение. Пази се и да се оправяш здравословно.

Аз понаправих меденки, локумки, ванилови рохлички, една огромна къща, но не съм качвала снимките, да ви покажа, нещо ми липсва настроение тази година, правя заради децата.

# 710
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 864
Разкошни са, Наталина!
Има въпрос за роял айсинга. С какво мога да правя най-тънки линии? Или по-скоро - бисквитките трябва да са по-големи ли? Колкото и да се старая връхчето да е възможно най-малко, все пак не става точно това, което искам. Не че станаха много лоши меденките сега (правих ги по рецептата на Джули), но може и по-добре. В момента айсингът съхне, като е готово, ще покажа.

# 711
  • Мнения: 7 291
Великолепно изографисани красоти от Наталина както винаги!Дано здравните проблеми останат в тази година и бързо възстановяване! Flowers Hibiscus
Днес най-накрая почнах сладките-една доза меденки(от години все тях правя-писала съм "медени мечета"Пеполина от форума е рецептата)и една от сладките с печат(много се харесаха и като гледам ще свършат преди празниците).Ако успея да ги украся ще снимам и покажа.За утре са на ред Арменските сладки и мини щолените на Лабрекс.

# 712
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Благодаря ви, дами! Heart Eyes

Разкошни са, Наталина!
Има въпрос за роял айсинга. С какво мога да правя най-тънки линии? Или по-скоро - бисквитките трябва да са по-големи ли? Колкото и да се старая връхчето да е възможно най-малко, все пак не става точно това, което искам. Не че станаха много лоши меденките сега (правих ги по рецептата на Джули), но може и по-добре. В момента айсингът съхне, като е готово, ще покажа.

Тънките линии много зависят от консистенцията на глазурата - да не е пълна с въздух(получава се при разбиване с миксер). но и да е гладка, без неразтворени зрънца захар. Недобрата захар, като цяло е голям проблем - трябва да се пресява през много ситно сито или да се купува специална захар за сладкарски цели. Големината на бисквитата според мен не е от такова значение, аз използвам едно и също пликче за малки и за големи, но определено на големите тази техника стои по-добре. Но пък изисква и по-голямо търпение и концентрация. Плюс това и опита си казва думата. Сигурна съм, че бисквитките ти са прекрасни и чакам с нетърпение да ги видя! Sparkling Heart

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 00:46 от natalyna

# 713
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 864
Благодаря ти!  Глазурата се получи идеална. С повечко тренировки се надявам да успея с фините линии. Simple Smile

# 714
  • София
  • Мнения: 11 729
Наталина, чудеса си направила както винаги, силно се учудвам и на ръката ти и на търпението ти.  Нямам думи да изразя възхищението  си !!   bouquet
 След такъв пост на мен ми е крайно срамно да си пусна бисквитите, ама пък ще ги пусна, колкото- толкова.
Капучинови звезди - готови са, край, приключих с тях.



Бретонското Сабле, с Дулсе де Лече и с него приключих - край.!




Утре след работа ме чакат и едни Ричарели - готови са, охлаждат се в момента, да довърша линцерите и... АКК да направя точно преди Коледа. След това ще пусна и една обща снимка на всичките които съм сътворила и толкова за тази година. Край! Mr. Green

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 02:06 от marchеva14

# 715
  • Мнения: 746
Прекрасни неща показвате момичета. Аз направих само две дози меденки на Джема, едни линцерови сладки и ванилените кравайчета на Наталина и двойна доза напукани сладки. Дано да успея са ги украся. Имам към 400 грама марципан , но се чудя какво да направя с него.Дайте идея моля. И още нещо да попитам Марчева. След като миналата година направих най - страхотната си баклава по твоята рецепта мислиш ли, че утре ще е добре да я направя за неделя да е готова?

# 716
  • София
  • Мнения: 1 928

Ето малко меденки от мен:







Невероятно изящество, много са красиви.

# 717
  • Мнения: 39 499
Кой ще се осмели да отхапе от тези произведения на изкуството! Поздравления и от мен!

# 718
  • София
  • Мнения: 1 928
Кой ще се осмели да отхапе от тези произведения на изкуството! Поздравления и от мен!

мислех и аз да попитам същото, аз не бих ги изяла

# 719
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
Момичета, помощ Blush Grinning
Правих за пръв път джинджифилови сладки днес Simple Smile Опекох една тава и много ми харесаха, та като забърках едно количество... За подаръчета, за вкъщи. Чудесни станаха, обаче доста твърди. Омекват ли с времето или ще стават по- твърди? Има ли начин да ги " омекна"? На нас така ни харесват, но част от тях ще са за родителските тела и нз дали няма да са им твърди ConfusedЧувала съм за резенчета ябълка? Благодаря предварително
П. С. Сега прохождам в кухнята Hug

у дома джинджифиловите не омекват Simple Smile не оцеляват дълго, но за малкото дни, които се задържат не стават по меки.
те са добри за топкане в кафе и какао. Simple Smile
за мекички сладки вижте рецептите за меденки. правила съм на Джема и бяха меки, в темата съм виждала и слепени по две - явно са искали да са още по-меки. Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт