Коледа 2017

  • 135 124
  • 956
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 39 587
Такаааа. Меденките са издълбани и утре ще се слепват.
Пълнежът е от прясно мляко, трохите от меденките, масло и орехи.
Обаче леля ми не хапва ни-що, което се приготвя с прясно мляко.
Дали ще стане ако заменя млякото с топло какао(вода, захар и какао)? Други идеи да имате?

# 721
  • Мнения: 6 895
Мари, можеш да го замениш с топло какао или пък някакъв сироп от сладко разреден с малко водичка. Аз съм правила така с останалия сок от сладко от вишни, круши, сливи. А може и с малко разреден коняк, ром или някакъв ликьор.

# 722
  • Мнения: 39 587
Благодаря! Добре, че се сетих на време!

# 723
  • София
  • Мнения: 1 184
http://decor-cake.com/product/1873/print-dekoratsia-koleda-25.html

Поръчах си този принт, но никъде не пише какъв е диаметърът на кръгчетата, а днес пека сладките. Ако някой е купувал подобен може ли да помогне, за да знам с какво кръгче да изрязвам? Направила съм тестото, но куриерите нещо се бавят Sad

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Такаааа. Меденките са издълбани и утре ще се слепват.
Пълнежът е от прясно мляко, трохите от меденките, масло и орехи.
Обаче леля ми не хапва ни-що, което се приготвя с прясно мляко.
Дали ще стане ако заменя млякото с топло какао(вода, захар и какао)? Други идеи да имате?
Ако лелята хапва сладко, може да ги слепиш с някакъв мармалад или нещо близко до него, каквото имаш под ръка. Пак стават.

# 725
  • София
  • Мнения: 11 743
.....................Имам към 400 грама марципан , но се чудя какво да направя с него.Дайте идея моля. И още нещо да попитам Марчева. След като миналата година направих най - страхотната си баклава по твоята рецепта мислиш ли, че утре ще е добре да я направя за неделя да е готова?
Марципан и на мен ми остана, около 1/2 кг.  Завих го много хубаво във фолио и го прибрах на хладно и сухо. Той държи дълго време, все ще ни е от полза.
Баклавата си я опечи, опаковай я в АL фолио и я дръж на студено. После ѝ метни сиропа и си готова, ама я сиропирай 2 дни преди празниците за да отлежи. Колкото повече стои по-хубава става.  Simple Smile

# 726
  • Мнения: 15
Момичета, Моля някой да публикува баклавата на Марчева, че не я открих на първа страница. Благодаря!

# 727
  • София
  • Мнения: 11 743
Момичета, Моля някой да публикува баклавата на Марчева, че не я открих на първа страница. Благодаря!
Готова си.. Simple Smile

http://recepti.gotvach.bg/r-57461-Моята_коледна_баклава

# 728
  • Мнения: 6 014
Извинявам се за глупавия въпрос, но за тестото за джинджифилови сладки проблем ли е, че престоя от снощи в хладилника и днес ще пека, заедно с линцерите?

# 729
  • Мнения: 15 076
Не, даже ще поеме по-хубаво от ароматите.

# 730
  • Мнения: 6 014
Благодаря! Че всички рецепти, които четох бяха за печене веднага или най-много след половин час и се притесних да не му се отрази по някакъв начин.

# 731
  • Мнения: 6 842
2в1, добре ме подсети, че щях да правя Ричарели. Peace Не изглеждат сложни, ще ги пробвам, пък и щом вървят с бренди, тъкмо подариха бутилка Арарат на ММ.  Grinning Мислех да пробвам и Кучидати, но ми се струва, че са сложни и пипкави. Thinking
Наталина, твориш шедьоври, поздравления!  bouquet

# 732
  • Мнения: 2 473
mariat,
аз заменям прясното мляко с ядково мляко - като соево мляко, бадемово мляко, овесено мляко, мляко от кашу или кокосово мляко. Ефектът е много сполучлив.

# 733
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Момичета, помощ Blush Grinning
Правих за пръв път джинджифилови сладки днес Simple Smile Опекох една тава и много ми харесаха, та като забърках едно количество... За подаръчета, за вкъщи. Чудесни станаха, обаче доста твърди. Омекват ли с времето или ще стават по- твърди? Има ли начин да ги " омекна"? На нас така ни харесват, но част от тях ще са за родителските тела и нз дали няма да са им твърди ConfusedЧувала съм за резенчета ябълка? Благодаря предварително
П. С. Сега прохождам в кухнята Hug

у дома джинджифиловите не омекват Simple Smile не оцеляват дълго, но за малкото дни, които се задържат не стават по меки.
те са добри за топкане в кафе и какао. Simple Smile
за мекички сладки вижте рецептите за меденки. правила съм на Джема и бяха меки, в темата съм виждала и слепени по две - явно са искали да са още по-меки. Simple Smile


Много благодаря за отзива Simple Smile Ще подскажа на по- възрастните роднини идеята за кафето Hug

# 734
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
bubalesa, джинджифилките по моята рецепта се втвърдяват първите 24 часа, но омекват след още 2-3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт